ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pep w Milanie???
Autor Wiadomość
kafarek1313 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 13:14   Pep w Milanie???

Pojawiła się dzisiaj informacja ( być może jest to dziennikarska kaczka choć do końca bym tego nie wykluczał) że być może Guardiola przeniesie się właśnie do Milanu. Szczerze powiedziawszy nie brałem nigdy pod uwagę takiej kandydatury ale z drugiej strony sobie myślę że to może nie byłby taki zły pomysł. Pytanie tylko czy jest to realne? Gdyby zaszczepił w naszych zawodnikach chociaż połowę takiego stylu jaki prezentuje Barcelona to uważam że mogli byśmy zobaczyć naprawdę dobrą drużynę. Może to jest dobry pomysł żeby przemeblowac skład i przewietrzyć szatnie zaczynając od trenera (mimo iż uważam że Allegriemu należy się jeszcze jedna szansa). Co o tym myślicie?

Szczepan14789 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 13:17   

Może trochę ożywić zespół . To tylko takie gdybanie że może przejść , ale nigdy nic nie wiadomo . :dunno:

Life is too important to be taken seriously.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 13:23   

kafarek1313 napisał/a:
Gdyby zaszczepił w naszych zawodnikach chociaż połowę takiego stylu jaki prezentuje Barcelona

Na styl Barcelony pewnie trzeba z 10 lat pracy z dziećmi już ;) Na połowę więc z 5 lat.
Po co nam styl Barcelony? Miejmy swój. Za Carlo bardzo ładnie graliśmy, wróćmy do podobnego stylu.
A sam Guardiola? Skoro odszedł bo tak się tam namęczył, to co go powstrzyma przed rocznym (może półrocznym) odpoczynkiem od trenerki? U nas (i wszędzie indziej) też musiałby ciężko pracować.
Jedyny plus jego przyjścia to ewentualne granie w większym stopniu wychowankami. Ale to nierealne biorąc pod uwagę system rozgrywek młodzieżowych we Włoszech.
A minus to masa kasy wydana na nieudane transfery :( A miałby pewnie swoje wymagania co do kadry. Jeśli mamy kasę na ich spełnienie to może lepiej ją przeznaczmy na spełnienie wymagań Maxa. Mimo wszystko masę punktów zdobył z Milanem w te 2 lata.
Ja jestem na nie, wolę już powrót Carlo!

lord bass 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 13:27   

Ja jestem antyfanem świnki Pepy. Już wolę Capello.

Super Pippo 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 13:28   

Zlatan, albo Guardiola, wybieram tego pierwszego.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 13:30   

Pytanie podstawowe - stać nas na jego uposażenie?
Nie sądzę.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 13:30   

Super Pippo napisał/a:
Zlatan, albo Guardiola, wybieram tego pierwszego.

Szczerze?
Najlepiej wg mnie, by żadnego z nich od przyszłego sezonu w Milanie nie było :)

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 13:34   

OBY NIE!
Moim zdaniem Pep nie miał w Barcelonie zbyt wiele do roboty. Tak samo Rijkaard. To był bardziej projekt Cruyffa, według mnie. Inna kwestia to Zlatan. Jeśli Guardiola przyjdzie, automatycznie tracimy Ibrę. Kolejna sprawa to kwestia wychowanków. Serio sądzicie, że nasza Primavera dorównuje katalońskim dzieciakom? Serie A to nie miejsce na tiki-takę. Luis Enrique jakoś nie szaleje z Romą, a naściągał graczy o niezłym potencjale. Poza tym, jak wyobrażacie sobie Guardiolę panującego nad tym zbiorem "złych chłopców"? W FCB miał nudnych jak flaki z olejem uczniaków, a z książki Ibry można wnioskować, że nie umie on (Pep) radzić sobie z silnymi charakterami (abstrahując od piłkarzy, pytanie brzmi: czy zniósłby silny charakter Silvio? :rotfl: )
Jestem jak najbardziej na nie dla Josepa w Milanie. Nie da się zrobić z naszej ekipy drugiej Barcelony bez sięgnięcia głęboko do kieszeni (a tego Berlusconi jakoś nie chce robić) i przewietrzenia sporej części składu. Póki co, nie udowodnił jeszcze, że poradzi sobie poza "Katalońskim Uniwersytetem Grzecznych Chłopców Z Niedoborem Hormonu Wzrostu" ;) i śmiem twierdzić, że nie poradzi sobie poza tym "Barcelońskim Inkubatorem".
Dlatego niech odejdzie do Interu (hahahaha) :rotfl2:

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 13:49   

Ktoś tam kiedyś powiedział, że " Z [...] bata nie ukręcisz" :]

Nie twierdzę, że Pep jest przereklamowany i słaby ( bo nie jest), ale jego prawdziwą wartość poznamy, gdy zacznie trenować bardziej przyziemny klub niż superhiperekstra Barcelona :)

3 toporów w pomocy u Pepa... NIEMOŻLIWE :P

Ale i tak wolę Maxa jako trenera Milanu. Coś czuję, że serial pod tytułem "Guardiola w Milanie" zakończyłby się w niezbyt szczęśliwy sposób :]

Milan Guardioli:

Robinho---Pato*------Cassano
-----------Boateng--------------
Montolivo-------------Nocerino
Didac**-Mexes-Silva----Abate
------------Abbiati--------------

Wygrana w Champions League czy eliminacje Champions League? :D

* w przypadku gdyby Pep jakimś cudem dołączył do Milanu, Zlatan ucieka ( pewnie do Mou), załóżmy, że Pato jakimś cudem wrócił zdrowy :P Zawsze można wcisnąć na szpicę Shaarawy'ego, w końcu Messi też nie jest klasyczną '9' :]

** przy swoim ziomku Didac może dostałby szansę, choć podchodzę do jego powrotu z dystansem :)

Niezły cyrk. Daję 1 % szans na objęcie Milanu przez Guardiolę :)

Anathem napisał/a:
wolę już powrót Carlo!
Bez przesady...

lord bass napisał/a:
Już wolę Capello.
Jak dla mnie drugi powrót Capello to większe SF niż Pep w Milanie :D

miszcz napisał/a:
Pytanie podstawowe - stać nas na jego uposażenie?
To zależy czy Berlu lubi Guardiolę ;)

Szczepan14789 napisał/a:
Może trochę ożywić zespó
Albo wykonać taką "robotę" jak Iglesias w Romie :)

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 13:54   

nismovsky napisał/a:
. Serio sądzicie, że nasza Primavera dorównuje katalońskim dzieciakom? Serie A to nie miejsce na tiki-takę. Luis Enrique jakoś nie szaleje z Romą, a naściągał graczy o niezłym potencjale.

dodajmy do tego, że Primavery Romy nie widać za bardzo w pierwszej drużynie. Był okres gdzie np Viviani nawet grał. A Roma ma chyba obok Genoi najmocniejszy na tą chwilę sektor młodzieżowy :)

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 14:33   

bounty_fire napisał/a:
A Roma ma chyba obok Genoi najmocniejszy na tą chwilę sektor młodzieżowy

To już pomijam. Tak jak powiedział Paolo#3:
Paolo#3 napisał/a:
Niezły cyrk. Daję 1 % szans

I ani jednej setnej więcej :ok: bo jeśli mamy wydawać miliony na nowe transfery dla Pepa, to czy nie lepiej byłoby wydać je na transfery dla Maxa? :hmm:

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 14:51   

Wiem, że to głupio zabrzmi, ale to dla mnie tego typu kontrowersja jak wygwizdywanie Maldiniego... poważnie zastanawiałbym się nad dalszym wspieraniem klubu (oczywiście wiadomo co bym wydumał, ale mentalnie czułbym się dobrze, że się wewnętrzenie postawiłem :rotfl: ). Wolałbym chyba Smudę... bo według mnie Pep to jedynie troche bardziej niż przeciętny (no powiedzmy dobry, choć to naciągane) trener...

Co on zbudował?
Kogo ściągnął kluczowego?
Ile dziesiątek milionów zmarnował obrażając się na piłkarzy?

Dla mnie to żaden wybitny trener, dostał samograj, który potrafił pokierować, ale nic poza tym... nie jest ani ponadprzeciętnym taktykiem, ani motywatorem... jedno jest pewne- w żadnym innym zespole nie osiągnie nawet w połowie takich sukcesów jak z Barcą, w której miał po prostu świetnych piłkarzy.

Adin 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 14:58   

Słyszałem plotkę od dawna, ale żeby o niej dyskutować. Jesteście nie poważni:).

Anathem 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 15:08   

Dondamajk napisał/a:
Dla mnie to żaden wybitny trener, dostał samograj, który potrafił pokierować, ale nic poza tym... nie jest ani ponadprzeciętnym taktykiem, ani motywatorem... jedno jest pewne- w żadnym innym zespole nie osiągnie nawet w połowie takich sukcesów jak z Barcą, w której miał po prostu świetnych piłkarzy.

Mou jest wybitnym (?) trenerem, motywatorem, taktykiem, ma super piłkarzy, same "trafione transfery", świetnych piłkarzy na każda pozycję, gracza który dorównuje niemal Messiemu, a mimo to przez 2 lata nie osiągnął nawet połowy sukcesów Guardioli z jego pierwszych 2 sezonów w Barcelonie!!! To ja się pytam kto jest lepszy? Najwyraźniej pomysł Pepa na Barcę jest lepszy od pomysłów Mourinho na Real ;)

Może i gość nigdzie nie osiągnie choć w połowie takich sukcesów jak z Barceloną. Ale kto je osiągnie??? Poza tym to tylko gdybanie. Życie pokaże czy się okaże prawdą.
Trzeba Guardioli oddać, że potrafił z Barcy uczynić świetny zespół. Pozbył się piłkarzy którzy nie pasowali do jego pomysłu i miał wyniki. Masę kasy zmarnował, ale to nie przeczy jego umiejętnościom trenerskim, taktycznym, czy motywacyjnym.

madolf90 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 15:23   

Nie chcę go w Milanie. Niech zostanie Allegri. To dobry trener, ale co ma zrobić jak nie ma kogo do składu wystawić.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 15:26   

Nie trafia do mnie argument, że Guardiola dostał po Rijkaardzie samograja. Przecież Barca była rozbita po sezonie kiedy to w lidze robiła szpaler Realowi. Do tego Guardiola pozbył się Dinho do nas i Deco. Czyli dwóch kluczowych piłkarzy u Rijkaarda plus za rok pozbył się Eto'o który też miał odejść razem z tą dwójką.

bajer 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 17:19   

Ja rzucę tylko krótką opinię. Po pierwsze, styl kataloński w Serie A? Chcemy skończyć jak Roma z Enrique to proszę bardzo. Po drugie, Pep to przeciętny trener, który gdy zespół po raz pierwszy nie wygrał choć jednego istotnego pucharu, od razu uciekł, bo wiedział, że jak tego nie zrobi to jego mit legnie w gruzach, bo był świadom, że z piłkarzy FCB nic więcej nie jest w stanie wycisnąć. A jak nie jest w stanie wycisnąć więcej z Xaviego, Iniesty czy Messiego to myślicie, że zrobiłby to z Pato, Boatengiem czy Nocerino? Śmiem wątpić. Niech zostanie Max, ten mimo swoich wad od czasu do czasu udowodnił, że motywator z niego niezły być potrafi. Także chyba gorszego rozwiązania nie ma, ewentualnie ściągnięcie Bakero, który zresztą z Barceloną pewnie ugrałby tyle samo co Guardiola. Bo ten zespół gra sam, a kto czytał biografię Ibry wie, że w rzeczywistości dowodzi tam Messi a nie Pep ;)

pionka 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 19:39   

bounty_fire napisał/a:
Do tego Guardiola pozbył się Dinho do nas i Deco. Czyli dwóch kluczowych piłkarzy u Rijkaarda plus za rok pozbył się Eto'o który też miał odejść razem z tą dwójką.

Bo pozbywał się każdego kto mógłby mieć własne zdanie i potrafiłby je wyrazić. Przychodząc do nas musiałby się na starcie pozbyć 90% składu z Boatengiem, Cassano, Robinho, Gattuso na czele. O Zlatanie nie wspominam bo ten sam by pewnie stąd poszedł zanim Guardiola zdążyłby wysiąść z samolotu w Mediolanie.

A tak a propos to onet dzisiaj zapodał dwie plotki, które ładnie składają się w całość:

http://sport.onet.pl/pilk...,wiadomosc.html (zresztą jakiś czas temu przewidywałem już taki scenariusz w innym temacie)
http://sport.onet.pl/pilk...,wiadomosc.html

Jak to stanie się prawdą to po 20 latach kibicowania Milanowi przerzucę się na Real :P

ronaldinho10 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 01, 2012 09:44   

bajer(pseudofanie realu) qrwa myślisz że przeczytales biografie ibry i juz do cholery jestes ekspertem w ocenianiu trenerow? Pep to przecietny trener??? i kazdy by tyle samo osiagnal? ja nie wiem czy mam plakac ze mamy w polsce takiego czlowieka czy sie smiac z ciebie

Pep to swoetny trener, a skoro mowicie ze jest przecietny to mou nie powinien prowadzic realu bo jest za slaby. Mowicie o trenerze Romy ze skonczymy tak jak oni zatrudniajac pepa.
Ja wam powiem jedno kazdy trener jest inny a pep jest najlepszy. Chetnie zobaczylbym go za rok u nas( za rok bo sam mowil ze przez rok odpocznie od pilki).

ps. pionka idz do realu, pokazesz jaki z ciebie kibic, ja od dawno kibicuje ACM, FCB oraz KKSLP i nie przestane im kibicowac chocby te kluby spadly do nizszych lig.

Odsyłam do regulaminu forum. Wulgaryzmy nie są tu mile widziane. Także te wykropkowane i zapisywane w formie (pseudo)fonetycznej.
Admin

Phalcore 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 01, 2012 10:15   

Anathem napisał/a:
a mimo to przez 2 lata nie osiągnął nawet połowy sukcesów Guardioli z jego pierwszych 2 sezonów w Barcelonie!!!

Jakie te sukcesy ma Barcelona? 3 trofea LM - każde wygrane po głośnym skandalu?

www.facebook.com/MCPRzeszow
www.facebook.com/UnitedFansAgainstBarcelona

arekk20 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 01, 2012 10:19   

W sumie to za Guardioli wygrali 2 razy LM :king:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Maj 01, 2012 11:04   

Tu nawet nie chodzi o to czy jest dobrym trenerem czy nie, ale o to czy odpowiednim dla takiego zespou. Casus Rijkaarda jednak coś uczy. Przeciętna przygoda z reprezentacją Holandii, tragedia ze Spartą Rotterdam, kiepska postawa w Galatasaray, a tu w Barcelonie zdobywał najwyższe laury - na krajowych i europejskich boiskach.

Zdaje sobie sprawę z tego, że Pep osiągnął o wiele więcej niż Rijkaard, zbudował zdecydowanie lepszą drużynę. Jednak zacytuję kibica Barcelony: Pep ma idealną pożywkę do szukania nowych rozwiązań. Co chwile próbuje czegoś nowego, a Messi na środku ataku czy gra trójką w pomocy to kropla w morzu. Różnica pomiędzy Barceloną a innymi klubami jest taka, że w Barcelonie w przypadku złego rozwiązania w 4 meczach zdobędzie się 10 punktów, a w Milanie 5. Dwa - trzy nieudane pomysły sprawią, że Barca nie będzie miała dużej przewagi nad rywalem, ale taki Milan będzie miał po prostu stratę do pierwszego miejsca.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 01, 2012 11:06   

Co nie zmienia faktu, że Pep radził sobie tylko w ułożonej i zgranej drużynie, gdzie kontuzje nie są na porządku dziennym. Milan dałby mu masę nowych "atrakcji", ale nie chciałbym, żeby to na naszej drużynie uczył się reagować na takie "ciekawostki" jak: piłkarze z charakterkiem, fala kontuzji, prezes z własnym zdaniem o taktyce, brak pieniędzy na transfery, słabe przygotowanie sektora młodzieżowego itp.
Niech się ćwiczy gdziekolwiek indziej. Póki co udowodnił, że nie psuje dobrych drużyn. Czy potrafi taką stworzyć? Tego jeszcze nie wiemy, więc (na dzień dzisiejszy) taki Mourinhoi zdaje się być lepszym trenerem od Pepa.
I proszę mi tu nie wyjeżdżać z porównaniami do SAFa: Sir Alex pięknie zbudował Aberdeen, a kiedy objął Manchester United, ci nie byli czołówką angielską.
Ja obstawiam, że Pep jest jak Rijkaard. Dobry na tyle, na ile dobrą dostanie drużynę. Kropka.

pionka 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 01, 2012 11:39   

ronaldinho10 napisał/a:
ps. pionka idz do realu, pokazesz jaki z ciebie kibic, ja od dawno kibicuje ACM, FCB oraz KKSLP i nie przestane im kibicowac chocby te kluby spadly do nizszych lig.

No popatrz. Prawdziwy z Ciebie zuch. A nie kibicujesz jeszcze czasem NYC, MMA, WTC i LOL? W razie niepowodzenia tamtych zawsze miałbyś alternatywę ;)

bajer 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 01, 2012 16:20   

ronaldinho10 napisał/a:
bajer(pseudofanie realu) qrwa myślisz że przeczytales biografie ibry i juz do cholery jestes ekspertem w ocenianiu trenerow? Pep to przecietny trener??? i kazdy by tyle samo osiagnal? ja nie wiem czy mam plakac ze mamy w polsce takiego czlowieka czy sie smiac z ciebie

Dzięki dziecko za te miłe słowa, szkoda, że nie wiesz, że Realu nie cierpię równie mocno jak Barcelony czy całej te hiszpańskiej szopki. I tak, zdecydowanie Pep jest przeciętnym trenerem i wiem, że kibice Dumy Katalonii mają klapki na oczach i nie są w stanie tego dostrzec. Ale nie martw się, już niedługo, gdy tylko Guardiola obejmie ekipę z gorszym składem, który trzeba poustawiać, jego mit padnie i to w trymiga ;) a do jego przeciętności kolejną cegiełką jest fakt wspomniany wyżej, wywalił z drużyny każdego, kto mógł mieć inne zdanie od niego albo mógłby spróbować z nim dyskutować. Dobry trener za to potrafi sobie z takimi piłkarzami poradzić. No ale i tak nie zrozumiesz "pseudofanie Farselony" ;)

Odpowiedz do tematu