ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Filmy - nasze opinie
Autor Wiadomość
Szybki 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 19, 2015 12:44   

Zapowiadają się jakieś większe premiery w tym rok bądź w styczniu?
#10 Rui Costa per sempre!

GPower 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 19, 2015 14:51   

Pitbull chyba najlepiej się zapowiada. No i jest nowy Rocky;)

http://www.filmweb.pl/premiere/2016/1#d-22

cortess 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 19, 2015 15:20   

Szybki napisał/a:
Zapowiadają się jakieś większe premiery w tym rok bądź w styczniu?

Ja w kalendarzu póki co mam zaznaczone 2 daty:
na początek 15 stycznia - The Hateful Eight (bo to Tarantino)
na koniec 23 grudnia - Rogue One (bo to Star Wars)
:prayer:

Mam nadzieję, że pomiędzy też coś wpadnie, aczkolwiek jak wczoraj zaserwowali trailery przed SWVII to wszystko na jedno, komiksowe, kopyto - Batmany, Supermany i inne "-many" i tak w kółko, że-na-da.

Kto widział już "Przebudzenie Mocy"? Jak wrażenia? Dla mnie zdecydowanie na plus.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 19, 2015 15:48   

Dodałbym też Zjawę 29 stycznia

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Gru 21, 2015 16:18   

cortess napisał/a:

Kto widział już "Przebudzenie Mocy"? Jak wrażenia? Dla mnie zdecydowanie na plus.

Bardzo dobry reboot calej franczyzny, licze na to ze zbuduja na tym dobra serie.
Ford udowodnil ze role typu Han Solo czy Indiana Jones sa dla niego najlepsze a nie jakies thrillery czy dramaty w ktore z uporem maniaka pchal sie w ostatniej dekadzie :P .

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 21, 2015 16:26   

Nowe SW też mi się podobały, nawet mimo tego że to praktycznie kopia Nowej Nadziei. Na pewno to znacznie lepszy film niż Mroczne Widmo.

Kojak 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 21, 2015 17:14   

Dla mnie jako fana Star Wars film świetny. Nie nazwałbym tego kopią Nowej Nadziei, widziałbym to bardziej jako ukłon w stronę starszej publiczności która wychowała się na pierwszej trylogii, bo podobieństw czy odniesień jest mnóstwo - co ma swój klimat ;)
Jedynie co mi w tym filmie przeszkadzało to że trwał tak "krótko" i że trzeba długo czekać na kolejną część :P

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Gru 21, 2015 17:19   

Revenant i Hateful Eight wyciekly jako screenery do sieci juz :brew:

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 21, 2015 17:30   

Edit:
Spoilery nowych Gwiezdnych Wojen na dole.

Kojak napisał/a:
Nie nazwałbym tego kopią Nowej Nadziei, widziałbym to bardziej jako ukłon w stronę starszej publiczności która wychowała się na pierwszej trylogii, bo podobieństw czy odniesień jest mnóstwo - co ma swój klimat

Droid któremu zostają powierzone ważne informacje rozbija się na pustynnej planecie, ratuje go z opresji młoda dziewczyna która okazuje się mieć wrodzone zdolności kontrolowania mocy, znajduje opiekuna w postaci Hana Solo (wiem, że to nie jedi jak Obi-Wan, ale sam motyw podobny), który ginie na Starkillerze (nowa gwiazda śmierci na której zginął Obi-Wan) w walce z uczniem "głównego złego", który to uczeń kiedyś był dla niego bliski (tak jak Anakin dla Obi-Wana), sam Starkiller okazuje się mieć bardzo słaby punkt przez co może go zniszczyć praktycznie jeden statek jak gwiazdę śmierci, chociaż tu wyszło mniej absurdalnie niż w Nowej Nadziei. Kopia to tutaj chyba najlepsze określenie. Ewidentnie poszli po najmniejszej linii oporu, ale wyszło bardzo fajnie i też czekam na kolejne części nowej trylogii, chociaż jakimś wielkim fanem nie jestem.

Edit2: Pomieszałem z tym rozbiciem się droida na początku bo był już na Jakku w pierwszej scenie, ale już reszta się zgadza.

VelenoRosso napisał/a:
Hateful Eight wyciekly jako screenery do sieci juz

Widziałem dzisiaj właśnie DVDScreenera Hateful Eight, ale w rozdzielczości 720x266, także oglądanie tego to masochizm. Chyba że szukałem w złym miejscu. :)

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Gru 21, 2015 17:59   

Novantadue napisał/a:

Widziałem dzisiaj właśnie DVDScreenera Hateful Eight, ale w rozdzielczości 720x266, także oglądanie tego to masochizm. Chyba że szukałem w złym miejscu. :)

Oryginalny release od Hive-CM8 wyglada bardzo ladnie, nawet na na TV 32 cale.Fakt ze rozdzielczosc dziwna, ale to efekt wykrajania znakow wodnych :P

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 21, 2015 21:02   

Właśnie sprawdzałem próbkę z tej wersji, pobrałem jeszcze całą żeby zobaczyć więcej scen i jakość jest co najwyżej średnia. Może na TV jest lepiej jak siedzi się dalej od ekranu, bo sprawdzałem na monitorze. Raczej dam sobie spokój i zaczekam aż będzie w kinach.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Gru 22, 2015 10:34   

kwestia przywyczajenia i gustu mysle. jednemu taka jakosc wystarczy, drugiemu nie :)

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 22, 2015 17:53   

Co do SW to mam zastrzeżenia do dwóch rzeczy przemówienie Generała Huxa, jakieś sztuczne, bez emocji (no może w języku niemieckim to lepiej brzmi :D ) i hologram Supreme'a Snoke'a, ale tutaj mogą poprawić, ja czuję niedosyt, ale hologram imperatora był taki sam de facto

Fabularnie to Nowa Nadzieja bis, jest fajnie, Kylo Ren ok, dopóki nie zdjął maski i pojawiła nam się pewna postać z Harry'ego Pottera. Natomiast postać Rey, napisana i zagrana świetnie. Spoiler Ciekawe czy to córka Luke'a czy ObiWana

Tak czy siak fani SW, zwłaszcza starej trylogii, obowiązkowo do kina ;)

cortess 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 23, 2015 09:14   

bounty_fire napisał/a:
Kylo Ren ok, dopóki nie zdjął maski i pojawiła nam się pewna postać z Harry'ego Pottera.

Widzę, że każdemu przypomina kogo innego. Mój brat powiedział, że jemu wydawało się, że to Neo z Matrixa, a dla mnie wykapany młody Marilyn Manson bez make-upu... No sami zobaczcie, że podobny:

Gra aktorów mi się podobała (o dziwo Boyegi też), jednak same postacie jakieś takie nie do końca, coś nijako... W sumie chyba następne zdanie można potraktować jako spoiler, więc ostrzegam! A już totalny zawód to Kapitan Phasma. Myślisz "jakiś wyczesany Stormtrooper, kosa i w ogóle" a tu, pach, trzy sceny i to jeszcze tak miałko. Słabo jak na postać, którą w części promowano epizod i umieszczano dość często na materiałach promocyjnych. Co do Snoke'a, ja przypuszczam że jest taki "wielki" tylko dzięki temu że to hologram, a tak serio to kolejny mikrus. Związek Luke'a i Rey jest dosyć nachalnie sugerowany, więc nie zdziwię się jeśli to będzie coś zupełnie innego, na córkę Kenobiego jednak chyba za młoda, biorąc pod uwagę, że dzieje się to 30 lat po starej trylogii, w której "zjednoczył się z Mocą" już na początku, jakby nie było, jako dziadek. Prędzej Finn jest od Lando. ;)

Majkel 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 23, 2015 14:15   

Dla mnie Kylo Ren jest fantastyczną postacią. Dobrze zagrany i po prostu... inny. Ewidentnie nikt go nie nazwie kopią Vadera. Póki co jestem po dwóch seansach i czuję, że moc jest silna. Ja oszalałem totalnie. Nie byłem nigdy wielkim hejterem prequeli, ale ten film pokazał mi wszystko, co było z nimi nie tak. Ja wciąż jestem rozemocjonowany i czekam na więcej.

A zaczyna się chyba nowa złota era Star Wars, bo filmów teraz co nieco nas czeka :) Nie mogę się doczekać Rogue One i oczywiście Epizodu VIII :)
lì a casa il cuore sentirà!

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 23, 2015 14:41   

Zastrzeżeń nie mam jak jest przedstawiaony i na jakim etapie, czy do finałowej walki ;) Jego "epickość" w tej części kończy się w momencie zdjęcia maski. Tak samo nie czułem tej epickości w roli granej przez Serkisa, ale tutaj mają jeszcze czas

dalej dywagując spoilerowo Phasma ma się pojawić w VIII epizodzie, a co do Rey jest też opcja, że to wnuczka Kenobiego. Przy wizji Rey są głosy Yody, Luke'a i mix obu Kenobich. Kilka scen z zwiastunów zostało wycięte, ciekawe czy będzie wersja reżyserska na dvd

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Sty 24, 2016 13:17   

Wczoraj miałem przyjemność obejrzeć "Big short". Film zrobiony z dużym rozmachem, dla mnie wręcz szokujący w swojej wymowie. Skomplikowane zagadnienia ekonomiczne tłumaczy fajnym, przystępnym "ludzkim" językiem i trzyma w napięciu jak bardzo dobra sensacja. Film zdecydowanie godny polecenia.

W zasadzie możnaby o nim napisać w temacie Polityka w dwóch kontekstach:
- agencji ratingowych. Film pokazuje mechanizmy ich działania, obnażając ich wszystkie wady. Można się pokusić nawet o stwierdzenie że są to pewnego rodzaju organizacje przestępcze (przynajmniej w kontekście wydarzeń z lat 2005-2008)
- działania wolnego rynku. Pokazuje do czego mogą prowadzić teorie "czystych" wolonorynkowców, chcących pełnych swobód gospodarczych i braku udziału państwa w gospodarce. W tym wypadku "niewidzialna ręka rynku" Adama Smitha rzeczywiście była niewidzialna ;)

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 24, 2016 20:38   

Ja tego filmu jeszcze nie widziałem, ale wiele po nim oczekuję. Jak dla mnie świetna obsada, dała radę?

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Sty 24, 2016 20:54   

Tak, aktorstwo na świetnym poziomie, Bale i szczególnie Gossling znakomici.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Sty 24, 2016 21:32   

Like!

GPower 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 19, 2016 23:15   

W końcu wychodząc z kina czuje pełne zadowolenie z polskiego filmu. Pitbull Vegi trzyma poziom, jest napięcie, humor, nawet sporo humoru, Linda no i debiutant Majami. Kiedy serial?

daniel90
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 08, 2016 13:08   

był ktos na komedii Planeta Singli? jakieś opinie czy warto czy lepiej wybrać inny repertuar?

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Mar 08, 2016 13:49   

Powiem tak: skoro zastanawiasz się czy iść na polska komedię romantyczną do kina, to raczej warto.
W znaczeniu: jak na poziom polskich komedii romantycznych to na pewno nie byłem rozczarowany. Raczej mile zaskoczony, bo nie do końca na ten film chciałem iść. Bywa zabawnie, bywa wzruszająco - nie jest szczególnie głupio jak na ten gatunek filmowy.
Nic oryginalnego, ale da się naprawdę przyjemnie obejrzeć.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 04, 2016 13:12   

po słabym superman vs batman, czekam tylko na to https://www.youtube.com/watch?v=IrLNSu8U-Rg kategoria R, świetny komiks zeekranizowany i Kevin Conroy i Mark Hamill w swoim żywiole ;)

No i niedługo Marvelowska wojna podwórkowa (jak to określam) #TeamCap ;] a w czerwcu jestem ciekaw czy filmowy Warcraft odwróci tendencje w przenoszenie gier na wielki ekran

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Maj 04, 2016 14:47   

A ja jestem zdziwiony filmem batman vs superman. Fabuła może nie dziurawa, ale wątki pourywane. Główny rywal bardzo słabo odegrany, potwór też średnio, geneza walki podjęcia walki przez supermana kiepska, a jej rozwiązanie (sama końcówka) jeszcze słabsza.
A mimo wszystko film sprawił mi dużą frajdę i oglądało się go naprawdę przyjemnie. Główna to pewnie wina klimatu (trochę cięższy, mroczniejszy od poprzednich) i samego batmana.
Byłem na maratonie batmanów (Batman vs superman oraz trzy filmy Nolana) i prawdę mówiąc to właśnei najnowsza produkcja byłą dla mnie najprzyjemniejsza, a na pewno była to najbardziej mi pasująca wersja samej postaci batmana.
Ponoć w wersji reżyserskiej wątki domkną się sprawniej, a sam film na dvd będzie miał kategorię R. Pewnie więc obejrzę sobie raz jeszcze.

Po Civil War wiele się nie spodziewam - ogólnie mam wrażenie, że filmy komiksowe z ostatnich lat tym lepiej się ogląda im mniej mają rozmachu i epickości w fabule. Stąd najlepszym dla mnie filmem tej serii jest Zimowy Żołnierz, mimo że samej postaci nigdy nie darzyłem wielkim sentymentem (filmy faktycznie trochę to zmieniły), a Avengersów dla odmiany oglądam bo oglądam, bez wielkich emocji.

Odpowiedz do tematu