ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Piłkarz roku 2011
Autor Wiadomość
TomekW 
Administrator

Wysłany: Nie Gru 25, 2011 03:19   Piłkarz roku 2011

W dniach od 25 grudnia do 5 stycznia wybierać będziemy Piłkarza Roku 2011 w Milanie.

REGULAMIN WYBORU PIŁKARZA ROKU

- Uprawnione do oddania głosu są wszystkie osoby zarejestrowane na forum, mające aktywne konto w czasie trwania elekcji, zarejestrowane nie później, niż 24 grudnia 2011 roku.
- Każdy użytkownik forum ma prawo do oddania tylko jednego głosu.
- Głosujemy poprzez wysłanie prywatnej wiadomości na forum do użytkownika TomekW. Wiadomość taką można wysłać poprzez kliknięcie ikony priv przy dowolnej wypowiedzi tego użytkownika lub w jego profilu, bądź też po prostu klikając tutaj.
- Wiadomość powinna mieć temat 'Piłkarz Roku 2011'.
- Głosowanie odbywa się poprzez sklasyfikowanie najlepszej dziesiątki piłkarzy Milanu w formie uszeregowania ich od miejsca 1 do 10. Zawodnik sklasyfikowany na pierwszym miejscu otrzyma 10 punktów, na drugim 9 punktów, na trzecim 8 punktów, aż do jednego punktu w przypadku dziesiątego miejsca.
- Trzeba wybrać całą dziesiątkę. Zagłosowanie na mniejszą liczbę zawodników spowoduje, że głos będzie nieważny.
- Wyboru można dokonywać spośród 25 zawodników nominowanych przez Redakcję strony ACMilan.PL.
- Głosowanie rozpoczyna się 25 grudnia, a kończy 5 stycznia o godz. 23:59.
- W porównaniu z poprzednimi edycjami tym razem zmianie ulega sposób prezentacji wyników głosowania. 6 stycznia od razu odsłonięte zostaną miejsca od 25 do 11, a począwszy od 7 stycznia rozpocznie się prezentacja zawodników z miejsc od 10 do 1. Codziennie w aktualnościach odsłaniane będzie kolejno jedno miejsce, aż do ogłoszenia zwycięzcy, którego poznamy 16 stycznia.
- Wszelkie niejasności wyjaśniane będą w tym temacie.

NOMINOWANI PIŁKARZE
- Ignazio Abate
- Christian Abbiati
- Massimo Ambrosini
- Marco Amelia
- Luca Antonini
- Alberto Aquilani
- Kevin Prince Boateng
- Daniele Bonera
- Antonio Cassano
- Stephan El Shaarawy
- Urby Emanuelson
- Mathieu Flamini
- Gennaro Gattuso
- Zlatan Ibrahimović
- Alexander Merkel
- Alessandro Nesta
- Antonio Nocerino
- Pato
- Robinho
- Clarence Seedorf
- Thiago Silva
- Taye Taiwo
- Mark van Bommel
- Mario Yepes
- Gianluca Zambrotta

LAUREACI Z POPRZEDNICH LAT

2010 - Thiago Silva
2009 - Pato
2008 - Kaká
2007 - Kaká
2006 - Kaká
2005 - Kaká
2004 - Andriy Shevchenko
2003 - Paolo Maldini
2002 - Paolo Maldini

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 25, 2011 14:49   

Czyżby nie tylko mi się zdaje, że Thiago Silva obroni w tym roku swój tytuł? :)

BTW. W porównaniu do poprzednich lat, wybór najlepszej 10-tki jest dużo trudniejszy.

TopekMilano 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 25, 2011 16:02   

1. Thiago Silva
2. Zlatan Ibrahimović
3. Kevin Prince Boateng
4. Robinho
5. Christian Abbiati
6. Antonio Cassano
7. Antonio Nocerino
8. Alberto Aquilani
9. Alessandro Nesta
10. Alexandre Pato

A to taka moja dziesiąteczka : ).

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 25, 2011 16:17   

Osobiście nie widzę podstaw by do pierwszej 10-tki wstawiać nowych piłkarzy jak Nocerino czy Aquilani. Zwłaszcza tego drugiego.
Myślę, że bardziej warto nagrodzić innych piłkarzy, którzy na przestrzeni całego roku znacznie przyczynili się do wywalczenia scudetto i 1 miejsca przed końcem tego roku (chociażby Abate, Seedorf, Van Bommel czy Gattuso)

Tak się prezentuje moja.
1. Thiago Silva
2. Zlatan Ibrahimović
3. Ignazio Abate
4. Kevin Prince Boateng
5. Christian Abbiati
6. Gennaro Gattuso
7. Antonio Cassano
8. Robinho
9. Alessandro Nesta
10. Pato

Naprawdę z ciężkim sercem pominąłem w mojej dziesiątce Zambrotte, Van Bommela, Seedorfa czy chociażby nawet Antoniniego.

Hurricane 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 25, 2011 16:53   

1. Thiago Silva
2. Zlatan Ibrahimović
3. Christian Abbiati
4. Kevin Prince-Boateng
5. Ignazio Abate
6. Robinho
7. Clarence Seedorf
8. Alessandro Nesta
9. Mark van Bommel
10. Antonio Cassano

Najbardziej obiektywnie jak tylko potrafiłem.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Gru 25, 2011 17:30   

miszcz napisał/a:
Osobiście nie widzę podstaw by do pierwszej 10-tki wstawiać nowych piłkarzy jak Nocerino czy Aquilani.
Dlaczego, skoro zagrali zapewne porównywalną liczbę minut jak Pato?
Oto mój top 10, a skoro TomekW, prosił rok temu chociaż o krótkie uzasadnienie to się dostosuję do tego i w tym:
1) Thiago Silva - lider i ostoja defensywy. Piłkarz, który mógłby grać w każdym innym zespole świata.
2) Zlatan Ibrahimovic - lider ofensywy, to on głównie pociągnął nas do scudetto. Miejsce drugie z uwagi na pewne zwichrowania psychiczne, kryzys mentalny w końcówce zeszłego sezonu i głupie czerwone kartki.
3) Christian Abbiati - mimo kilku błędów na początku tego sezonu w pełni zasłużył na "pudło".
4) Kevin Prince-Boateng - mimo kilku wad jest to piłkarz, który powoduje uśmiech. Nowoczesny pomocnik box-to-box, u nas grający jako trequartista. Świetna osobowość i charakter.
5) Antonio Cassano - mój ulubieniec. Najwydajniejszy piłkarz zeszłego sezonu w klasyfikacji ilość minut/punkt kanadyjski oraz najlepszy piłkarz początku obecnej rundy w naszych barwach. Wracaj!
6) Ignazio Abate - Pod Allegrim wyskoczył niczym Filip z konopi, stając się najlepszym naszym bocznym obrońcą od kilku ładnych lat. Wciąż możliwości rozwoju piłkarskiego, poparte rzemieślniczym charakterem pracusia.
7) Alessandro Nesta - wciąż potrafi wiele, chociaż popełnia błędy, których kiedyś by się wstydził.
8 ) Antonio Nocerino - najlepszy transfer tego sezonu. Piłkarz na pierwszą piątkę, do której, mam nadzieję, trafi za rok. Jedna runda to jednak za mało.
9) Robinho - pan " nie ma sytuacji, której nie potrafiłbym zepsuć", a mimo to ważny element zespołu. Czekam na krok w przód, na który z pewnością wciąż go stać.
10) Clarence Seedorf - piłkarz, który wygrał rywalizację o miejsce w mojej 10tce w MvB. Kilka spotkań mistrzowskich, wiele dobrych, ale i słabsze, w których nie ma już siły pokazywać klasy. Chyba po raz ostatni na mojej liście przebojów.

Bije w oczy brak Pato, który jednak z pewnością jest uzasadniony. Osobiście uważam, że każdy głos, w którym uzyska on lokatę wyższą niż piąta, powinien być wzięty pod lupę, a jego autor "nagrodzony" ożywiającym umysł kilkunastodniowym banem.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Gru 25, 2011 17:55   

1. Zlatan Ibrahimovic
2. Thiago Silva
3. Christian Abbiati
4. Kevin Prince Boateng
5. Ignazio Abate
6. Alessandro Nesta
7. Antonio Cassano
8. Antonio Nocerino
9. Robinho
10. Mark van Bommel

Thiago wygrał rok temu, więc postanowiłem wstawić na 1. miejscu Zlatana. Obecnie nasz najlepszy strzelec, końcówkę poprzedniego sezonu miał średnią, bywa czasem irytujący, ale jednak jest fundamentalny.

Silva to wciąż klasa sama w sobie, bez wątpienia jeden z najlepszych stoperów na świecie.

Abbiati może odrobinkę spuścił z tonu w porównaniu z poprzednim sezonem, ale wciąż jest pewniakiem w bramce. Sorry dla fanów Amelii, ale przed Marco jeszcze trochę pracy, żeby 'wykopać' Christiana z bramki ACM.

Boateng - od początku jest moim ulubieńcem ;) Zdarza mu się przeplatać świetne mecze ze słabymi, ale nawet jeśli ma słabszy dzień nadrabia to zaangażowaniem. Chłopak przejął po Gattuso rolę "Braveheart" w zespole. Niezwykle atletyczny zawodnik. Jeden z najlepszych transferów ery 'postancelottowskiej'. No i mecz z Lecce... ;)

Abate - szkoda, że po lewo nie mamy takiego zawodnika. Duże postępy, w defensywie bardzo pewny, w ofensywie liczę jednak na dalszy progres. Musi popracować nad wrzutkami Imho jedna z najjaśniejszych postaci w zespole. Myślę, że tutaj nie przesadziłem.

Nesta - problemy zdrowotne dają o sobie znać, ale Sandro to wciąż pewniak do tworzenia pary stoperów z Thiago. Zobaczymy jak potoczą się losy Mexesa, ale na tę chwilę Nesta wydaje się trudny do zastąpienia na dłuższą metę.

Cassano - nie mogłem pominąć FantAntonio... Dołączył w styczniu, mimo dłuższego rozbratu z piłką strzelił kilka bramek i oczywiście asysty - dołożył swoją cegiełkę do scudetto 2011. W tym sezonie był najlepszym naszym zawodnikiem. A potem wiadomo co się stało. Trzymam kciuki za jak najszybszy powrót Antonio, po cichu liczę, że zdąży na turniej w Polsce i na Ukrainie.

Nocerino - tylko połowa sezonu, ale musiałem zamieścić tutaj FantAntonio2 ;) Najlepszy transfer letniego mercato.

Robinho - jak dla mnie zasłużył bardziej niż Pato na miejsce w '10'. Wciąż problemy ze skutecznością, ale i tak pożyteczny. No i nie ma większych problemów z urazami.

MVB - przybył zimą podczas 'pomoru' w pomocy. Swoją cegiełkę do scudetto 2011 również dołożył. Obecnie trochę spuścił z tonu w porównaniu z poprzednim sezonem, ale i tak trudno będzie Ambrosiniemu wyprzeć go ze składu.

W porównaniu z poprzednim sezonem z listy wypadli: Pato, Pippo i Seedorf ( był jeszcze Ronnie, ale jego już w ACM na szczęście nie ma). Kaczor miał tam przebłyski ( gol z Interem czy Barcą), ale trochę oczywiście musiał pauzować, wciąż czekamy na Pato w najlepszym wydaniu, na razie nie zanosi się byśmy takowego ujrzeli w bliskiej przyszłości... Osobiście ciężko mi się go ogląda w parze z Ibrą...

Pippo - jedynym powodem do wstawienia go byłaby chyba tylko sympatia do tego zawodnika. Lubię Pippo, ale czas tego pana w drużynie już minął.

Seedorf - coraz mniej przebłysków geniuszu Holendra. Pewnie jeszcze da o sobie usłyszeć w tym sezonie, ale powoli można robić miejsce dla młodszych, ambitnych. Dodatkowo w tym sezonie na jego pozycji świetnie radzi sobie Nocerino ( choć Antonio to inny typ zawodnika). Mam nadzieję, że kiedyś dostanie posadkę w zespole. Widziałbym go przy pracy z młodzieżą - inteligencja i doświadczenie Seedorfa powoduje, że mógłby być świetnym szkoleniowcem, mentorem dla młodych.

Gattuso - miał niezły sezon 2010/11, ale to i tak nie był (według mnie oczywiście) Rino w najlepszym wydaniu.

Ambrosini - za to, że jeszcze niedawno był najrówniej grającym zawodnikiem w Milanie? Było, minęło - na tę chwilę to żaden argument. Na DM trzeba szukać wzmocnień....

Aquilani - statystycznie wygląda dobrze, jako uzupełnienie składu się sprawdza. Ale niepotrzebnie dmuchali balonik z tym X, przez co niektórzy patrzą na Alberto z tego względu. Myślę, że może być lepszy, a jego transfer oceniam na +. Ale jednak było 10-ciu innych, którzy bardziej zasługiwali. Mam nadzieję, że za rok będę miał podstawy, by jednak go umieścić :)

EDIT:
Cytat:
Osobiście uważam, że każdy głos, w którym uzyska on lokatę wyższą niż piąta, powinien być wzięty pod lupę, a jego autor "nagrodzony" ożywiającym umysł kilkunastodniowym banem

Nie będę tu rzucał nickami, ale skazujesz pewnego fana talentu Pato na banicję. Choć zostałem wprost poinformowany, że wszyscy, którzy odważą się skrytykować "wielki DIAMENT" mają problemy psychiczne ;)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 25, 2011 18:14   

carlos napisał/a:
miszcz napisał/a:
Osobiście nie widzę podstaw by do pierwszej 10-tki wstawiać nowych piłkarzy jak Nocerino czy Aquilani.
Dlaczego, skoro zagrali zapewne porównywalną liczbę minut jak Pato?

Ponieważ na przestrzeni całego roku to Pato zdziałał na pewno dużo więcej niż Nocerino w tym sezonie. Wygrał nam najważniejsze mecze z Napoli i z Interem dzięki którym zdobyliśmy Scudetto. Nie można o tym zapominać.
Jednak słaba dyspozycja przez połowę czasu kiedy raczył pojawiać się na boisku sprawiła, że jest u mnie na miejscu nr 10.

Muszę zaznaczyć, że jestem pod wrażeniem Nocerino i aż mnie kusiło by go do tej 10-tki wrzucić, ale wydawało się to niesprawiedliwe w stosunku do piłkarzy przez cały rok harowali na to by zdobyć Scudetto, a także przyczynić się do zdobycia 1 miejsca w Serie A na koniec 2011 roku.

Obecność Nocerino w w top 10 aprobuje. Ale Aqua? Wolne żarty

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 25, 2011 18:41   

1 Thiago Silva - Lider ostaja defensywny. Równa forma
2 Zlatan Ibrahimovic - Trudno wyobrazić Scudetto bez udziału Szweda. Wiosną słabiej, jednak jesienią wrócił stary dobry Zlatan by nie powiedzieć, że jeszcze lepszy
3 Abbiati -Interwencje wiosna były kluczowe. Słabsza jesień jednak po meczu z Cagliari wraca na stare tory
4 Boateng - Big Bang piłkarz na swojej pozycji nieprzywidywalny potrafi zagrać słabiej by potem nas czarować.
5 Cassano - Długo wchodził do drużyny a jak wszedł to dał nam nieporówywalną jakość w ataku. Czekam za jego powrotem
6 Nesta - Wielki mistrz potrafiący zagrać jak maestro ale też popełnić błędy, które by kilka lat temu by nie popełnił. Idealny partner dla Silvy.
7 Abate - Postęp z roku na rok coraz większy. Debiut w reprezentacji choć może nie względem umiejętności a presją mediów. Jednak debiut zaliczył na swoją korzyść i niech walczy by wystąpić w Polsce
8 Nocerino - Cel transferowy na lato 2012 (bo miał być za darmo) A tu dzięki kontuzji Flamsa Galliani szybko zadziałał i sprowadził Nocerino za tanie pieniądze i gra tak jakbyśmy oczekiwali od Flaminiego.
9 Robinho - Razi nieskuteczność, ale gra jak mały motorek napędzając Milan w ofensywie
10 Van Bommel - Przyszedł zimą łatką odpadu, dziada. A tu z miejsca wskoczył do drużyny Max'a i utrzymuje solidny poziom na pozycji na której stawia Max. Szkoda, z nim się żegnać latem zostawiając przy tym Ambrosiniego

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 25, 2011 19:32   

Swojej "10" nie podam, ale jestem nieco zdziwiony wystawianiem Boatenga nad Robinho. Rozumiem, ze to przez marnowanie setek, bo inaczej sobie tego nie potrafie wytlumaczyc.. Boateng napewno jest mniej przewidywalny, bardziej widowiskowy, ma dobre uderzenie ale kreatorem gry to on nie jest. Chetnie poznałbym statystyki bramek/asyst Robinho i Boatenga w tymże roku.

Adin 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 25, 2011 20:28   

1) Thiago Silva- Bez wątpienia dzięki niemu nie trzeba martwić się o tyłu. Gracz uniwersalny. Potrafi strzelić z dystansu, lub strzelić głową. Całkiem dobrze szło mu na linii pomocy;).
2) Ibracadabra- Tego Pana nie lubię, ale nie można nie docenić jego wkładu w Scudetto. Jak ktoś powiedział ostoja ofensywy. Jedynie wkurzał w poprzednim sezonie z brakiem formy w rundzie wiosennej
3) Prince Big Bang- Jego pseudonim wystarczająco dużo mówi jaki zrobił impakt w naszej pomocy. Trzecie miejsce dostaje za umiejętności taneczne
4)Abbiati- Mówi się o zmianie bramkarza na młodszy model. Wolę dobre stare wino.
5)Nesta- Dla mnie ostatni wirtuoz starej Włoskiej szkoły obrony. Gdyby Nesta był młodszy taki Messi byłby ciągle sfrustrowany.
6) Abate- Kto pomyślałby kilka temu ten prawo pomocnik będzie jednym z lepszych prawych obrońców Ligi.
7) Van Bommel- Na samym początku byłem przeciwny jego transferu, ale był w tamtym sezonie jednym z lepszych transferów. Potrzebowaliśmy takiego Bossa
8 ) Seedorf- Z żółwia zrobił z siebie super żółwia, który mocno wpłynął na grę ofensywną zespołu swoją finezją i kreatywnością
9) Nocerino- Czy potrzebujemy Teveza?
10)Aqualiani- Bałem się jego kontuzji, ale pomoc dostała obecnie niezłego bodźca jakościowo-kreatywnego.

Czemu nie ma Cassano, Pato i Robinho w 10. Bo od nich oczekuje dużo więcej. Od Pato zdrowia i większej aktywności w grze, Robinho za nie marnowanie setek, a Cassano za nie możność wykorzystania swoich możliwości. Na początku był gruby,a teraz kontuzja. Dlatego jest na nich zły. Gdyby wszystko grało byliby w top 10.

Gattuso to inna para kaloszy. Dla mnie symbol Milanu i tyle.

esem 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 26, 2011 10:54   

1. Zlatan Ibrahimović - nic nie ujmując Thiago, jeśli Zlatan tego nie wygra, to tylko przez swoją przeszłość i czyny pozaboiskowe. Bez niego Scudetto byłoby wyłącznie marzeniem.
2. Thiago Silva - co tu dużo mówić. top 3 stoperów świata, być może nawet #1
3. Christian Abbiati - jego interwencje w końcówkach kilka razy ratowały nam te dwa punkty, poza tym równa forma (nie licząc słabszego początku w tym sezonie) przez cały rok. Zdecydowanie zasłużył.
4. Kevin-Prince Boateng - jego wkład w zespół jest IMO porównywalny z tym Nesty. To, że jest u mnie wyżej niż Sandro zawdzięcza wyłącznie Lecce :) Co tu dużo mówić, aktywny, widać, że mu się chce no i ma coś ujmującego w sobie, że wszyscy go kochają.
5. Alessandro Nesta - to już nie ten Nesta co kilka lat temu, ale nadal skillsami przewyższa wielu obrońców czołowych klubów. Co robił z Messim na CN to chyba każdy widział.
6. Alexandre Pato - gra dobrze, jak nie ma Ibry. Wygrał nam mecz z Interem i Violą, a jaka była wtedy sytuacja w tabeli każdy wie. Poza tym parę bramek w innych, mniej kluczowych meczach no i oczywiście ta z Barceloną, bardzo piękna. Ogólnie gdyby oceniana była tylko jedna runda (wiosenna), to Kaczor pewnie byłby w okolicach podium.
7. Ignazio Abate - jak Milan gra bez niego już mieliśmy okazję widzieć z Catanią :P Chłopak robi mnóstwo dobrego na prawej stronie. Oczywiście, jak już było tu mówione musi poprawić wrzutki. No i niech wreszcie coś strzeli, w czołowych klubach europejskich boczni obrońcy od czasu do czasu jednak punktują, szczególnie tak ofensywni jak Ignacy.
8. Robinho - w pierwszej części motor napędowy klubu, w drugiej trochę się rozleniwił. W obu marnował takie setki, że głowa mała. Gdyby miał większą skuteczność, to kto wie... może nawet podium?
9. Antonio Nocerino - nasz hit transferowy. Łysy jak dawał za niego te grosze pewnie nawet w najśmielszych oczekiwaniach nie spodziewał się takiej formy. Po przyjściu do nas przeszedł na wyższy poziom, nie każdemu to się udaje. No i ta bramka z dystansu z Parmą bodajże... palce lizać.
10. Alberto Aquilani - przyszedł, walczy, podoba mi się. Asysta przy pierwszym golu Zlatana z Romą fantastyczna.

Bez Cassano, bo w rundzie wiosennej mnie nie zachwycił, a jesienią niestety grał za krótko by go tu wrzucić. Szkoda, bo jakby utrzymał formę, to na pewno byłby wysoko, w tabeli strzelców Serie A również.

Bez Gattuso, Seedorfa i Ambro bo to jednak już nie ich czas. I o ile Rino jeszcze sporo pokazał na wiosnę, o tyle Clarence i Massimo zupełnie siedli z formą. Tzn coś tam pokazali, ale od nich oczekuje się więcej.

Bez van Bommela, bo gościa nie trawię jak mało kogo. Chociaż przyznam, że czysto sportowo dał radę i gdyby nie moja irracjonalna do niego niechęć, z pewnością wygryzłby Aquilaniego.

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 26, 2011 11:03   

1. Boateng
2. Ibrahimovic
3. Thiago Silva
4. Cassano
5. Robinho
6. Pato
7. Abbiati
8. Nesta
9. Noccerino
10. Abate

matinho 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 26, 2011 11:56   

1. Thiago Silva
2. Ibrahimovic
3. Abbiati
4. Boateng
5. Nesta
6. Robinho
7. Nocerino
8. Cassano
9. Pato
10. Abate

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Gru 26, 2011 16:06   

esem napisał/a:
1. Zlatan Ibrahimović - nic nie ujmując Thiago, jeśli Zlatan tego nie wygra, to tylko przez swoją przeszłość i czyny pozaboiskowe. Bez niego Scudetto byłoby wyłącznie marzeniem.

Owszem. Rzecz w tym, że nie oceniamy całego poprzedniego sezonu, ale tylko drugą jego połowę. Tę, gdzie Zlatan w 19 kolejkach strzelił... 5 bramek. I ogólnie często był krytykowany za słabą jak na niego grę.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 26, 2011 21:54   

Venomik zdecydowanie ma rację, w rundzie wiosennej Ibra był co najwyżej przeciętny.
Głosowanie nie dotyczy sezonów, tylko danego roku.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Gru 26, 2011 23:43   

Abstrahując od tematu (niech modzi mi wybaczą) nie jestem zwolennikiem rankingów rocznych - zdecydowanie preferuję sezonowe. Pamiętam Inter z roku kiedy zgarnął LM. Był ranking najlepszych trenerów Serie A (decydowały wyniki w lidze) i powinien wówczas zdecydowanie wygrać Del Neri (nie zartuje - miał w pierwszej połowie roku lepszy wynik niż Mourinho w lidze, a w drugiej lepszy niż Allegri). To tylko pokazuje jak bardzo takie rankingi mogą być niedopasowane do rzeczywistości.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Gru 27, 2011 00:02   

Venomik napisał/a:
To tylko pokazuje jak bardzo takie rankingi mogą być niedopasowane do rzeczywistości.

?
Raczej to pokazuje jak ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem.
Piłkarz roku to piłkarz roku. Sezonu to sezonu. Trzeba się tylko chwilę zastanowić, przemyśleć i przekalkulować.

Camill 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 27, 2011 12:26   

1. Thiago Silva
2. Zlatan Ibrahimovic
3. Antonio Cassano
4. Kevin Prince Boateng
5. Antonio Nocerino
6. Robinho
7. Pato
8. Ignazio Abate
9. Alessandro Nesta
10. Alberto Aquilani

Venomik napisał/a:
Owszem. Rzecz w tym, że nie oceniamy całego poprzedniego sezonu, ale tylko drugą jego połowę. Tę, gdzie Zlatan w 19 kolejkach strzelił... 5 bramek. I ogólnie często był krytykowany za słabą jak na niego grę.

Owszem w 19 kolejkach, z tym że zagrał w sumie w 13 spotkaniach (począwszy od Udinese 09.01.2011r., a skończywszy na Romie 07.05.2011r.)
Zapomniałeś jeszcze o 5 asystach, co według mnie również nie pozostaje bez znaczenia. Do tego dołóż 3 trafienia w PW.

Podsumowując Zlatana 2011r.:

Serie A: 16 goli, 10 asyst w 26 spotkaniach
Liga Mistrzów: 4 gole, 1 asysta w 6 spotkaniach
Puchar Włoch: 3 gole w 4 spotkaniach
Superpuchar Włoch: 1 gol

Szczerze wątpię, czy któryś z naszych zacnych napastników ma choćby w połowie tak dobre statystyki za 2011r.

Nie mniej jednak ja również postawiłem na Thiago Silvę głównie ze względu na jego grę w obronie, ale respekt budzi również tylko jedna zółta kartka w całym 2011r., gol na Cam Nou z serii "gra się do ostatniego gwizdka", nie wspominając już o ładnym golu z Chievo.

Jeśli chodzi o pojedynek Thiago vs. Zlatan to za Thiago przemawia wg. mnie to, że każdy z nas podświadomie zdaje sobie sprawę z tego, że Brazylijczyk gra w Milanie od 2009r., to szybko stał się filarem defensywy, na każdym kroku deklaruje miłość i przywiązanie do klubu, a także chęć pozostania na San Siro. W dodatku klub przymierza go najprawdopodobniej do roli kapitana... to wszystko w połączeniu z charakterem piłkarza, który jest niezwykle skromny, ułożony, pracowity, itd. powoduje, że większość zapewne nie widzi na pierwszym miejscu żadnego innego zawodnika.

Ibra wszędzie spisywał się dobrze, nawet w Barcelonie i również nie wyobrażam sobie naszego napadu, z nieskutecznym Robinho, czy łapiącym kontuzje i będącym w dołku Pato (podobnie jak Carlos z niecierpliwością oczekuje powrotu Cassano). Nie obchodzi mnie co Zlatan robi poza boiskiem i jaką ma przeszłość - dla mnie liczą się liczby na boisku, a te przemawiają za Szwedem.

Kończąc ten wywód muszę nawet przyznać, że w pierwszym momencie, gdy zobaczyłem nagłówek - Piłkarz Roku 2011 pomyślałem Thiago Silva, a gdy sporządzałem swój ranking bez wahania drugą lokatę przyznałem Ibrze i myślę, że większość tak postąpi:)

Jak dla mnie:

Thiago Silva 55% - 45% Zlatan Ibrahimovic

Pozdrawiam.

Phalcore 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 27, 2011 13:06   

Oto moje nieobiektywne typy:
1. Antonio Nocerino - Tutaj chyba podziałał optymizm, że ten gracz będzie jednym z tych najważniejszych dla zespołu :) W każdym razie mój typ podniesie go w ogólnej klasyfikacji.
2. Zlatan Ibrahimovic - Nie trzeba wyjaśniać, mentor naszej drużyny.
3. Christian Abbiati - Występy Amelii pokazały, że Abbiati jest bezcenny. Prawdziwy perfekcjonista w tym co robi. Niezbędny do wygrywania meczy jak gracz powyżej i poniżej. :ok:
4. Thiago Silva - W duecie z Nestą nasza defensywa jest nie do przejścia.
5. Alessandro Nesta - Pogromca Messi'ego :diavolo:
6. Robinho - Mógł znaleźć się wyżej, ale jego marnowanie setek jest nazbyt irytujące.
7. Alberto Aquilani - Kreatywny, ale wciąż liczę na więcej. :king:
8. Kevin Prince Boateng - lubi show, zarówno to boiskowe (3 bramki po wejściu z ławki i odwrócenie losów meczu) jak i poza (Moonwalk :piwo: ), potrafi wnieść energię do zespołu kiedy jest jej brak.
9. Ignazio Abate - Duży postęp, doskonały obrońca.
10. Clarence Seedorf - W dalszym ciągu potrafi grać jak mistrz i zasługuje na wyróżnienie pomimo przydomku Slowdorf. :king:

Szkoda, że na żadne miejsce nie zasługuje Pato, ale wierzę, że się jeszcze podniesie mimo wszystko.

www.facebook.com/MCPRzeszow
www.facebook.com/UnitedFansAgainstBarcelona

zadi 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 27, 2011 14:26   

A według mnie THIAGO SILVA jest naszym najlepszym grajkiem.
Jeden z najlepszych środkowych obrońców świata.

Na drugim miejscu IBRA.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Gru 27, 2011 14:30   

Camill napisał/a:
Owszem w 19 kolejkach, z tym że zagrał w sumie w 13 spotkaniach (począwszy od Udinese 09.01.2011r., a skończywszy na Romie 07.05.2011r.)
Zapomniałeś jeszcze o 5 asystach, co według mnie również nie pozostaje bez znaczenia. Do tego dołóż 3 trafienia w PW.

Nie tak patrzysz. Nie piłem w tych 19 kolejkach do formy Zlatana. Odpowiadałem na słowa:
esem napisał/a:
Bez niego Scudetto byłoby wyłącznie marzeniem.

Zważywszy na to, że przez pół sezonu (które oceniamy) Zlatan miał 5 bramek i 5 asyst to jest to teza naciągana. Uważam, że bez Zlatana w 19 ostatnich kolejkach sezonu 2010/11 scudetto i tak powędrowałoby do Milanu.
I uważam też, wbrew temu co sugerował esem, jeśli Zlatan nie wygra plebiscytu to spokojnie da się to uzasadnić jego grą w 2011 roku, nie trzeba się będzie odnosić do żadnych wydarzeń pozaboiskowych.

Camill 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 27, 2011 14:53   

Venomik napisał/a:
I uważam też, wbrew temu co sugerował esem, jeśli Zlatan nie wygra plebiscytu to spokojnie da się to uzasadnić jego grą w 2011 roku, nie trzeba się będzie odnosić do żadnych wydarzeń pozaboiskowych.

Pierwszą połową 2011 roku chciałeś powiedzieć... chyba, że masz mu coś do zarzucenia jeśli chodzi o jego grę sezonie 2011/2012?

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Gru 27, 2011 19:04   

Czy stwierdzenie, że ktoś może mu dorównać oznacza od razu, że mam mu coś do zarzucenia? :hmm:

Camill 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 27, 2011 19:55   

Już nikt nie może mu dorównać bo 2011 już się skończył i jak widać po statach nikt mu nie dorównuje...

A gdzie napisałeś, że ktoś może mu dorównać?

Odpowiedz do tematu