ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
World of Tanks
Autor Wiadomość
Soja 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 18, 2011 16:01   World of Tanks

Pomyślałem, że warto na forum zareklamować tą fenomenalną (moim zdaniem) grę online.

http://worldoftanks.com/

Gra jest darmowa, istnieje jedynie system mikropłatności, dzięki którym możemy kupić bonusowe pojazdy, szybciej zbierać doświadczenie i pieniądze w grze, formować plutony większe niż dwóch graczy itd.

Zakładamy konto, ściągamy, instalujemy i ruszamy w bitwę jednym z dostępnych na początku czołgów z okresu przedwojennego (amerykańskim, niemieckim lub sowieckim). Bitwa toczy się online 15 vs. 15, wygrywa ta drużyna, która zdobędzie bazę lub zniszczy wszystkie pojazdy przeciwnika.

W miarę toczenia bitew mamy dostęp do coraz lepszych czołgów i innych pojazdów (niszczycieli czołgów, dział samobieżnych) z okresu około II Wojny Światowej.

To co czyni tą grę fenomenalną w moim odczuciu to bardzo dopracowana mechanika połączona ze świetną grywalnością. Żeby być znaczącym członkiem drużyny a nie "mięsem armatnim" nie wystarczy celnie strzelać. Trzeba czuć różnice w taktyce gry np. czołgami średnimi a niszczycielami. Poza tym trzeba starać się celować w te miejsca pancerza przeciwnika, które są słabsze, przez co zwiększamy nasze szanse na zrobienie mu krzywdy.

Frajdę z gry można zwiększyć grając z kumplami w plutonach (dwa albo trzy czołgi operujące umiejętnie razem to znacznie większe zagrożenie dla przeciwnika niż pojedynczy śmiałek), a dla większych, zorganizowanych grup jest możliwość toczenia wojny klanów.

Tych, którzy mają mało czasu lub obawiają się zbytniego uzależnienia, mogę uspokoić. Bitwa ma limit czasowy 15 min, a zwykle nie trwa dłużej niż 8-10. Poza tym jeżeli (niefortunnie) nasz pojazd został zniszczony, to możemy opuścić bitwę i rozpocząć kolejną innym naszym cudeńkiem. Ta gra to nie jest coś jak World of WarCraft, gdzie musimy przesiadywać długimi godzinami bo "zawsze jest coś do zrobienia", tutaj nikt ani nic nie trzyma na siłę przed komputerem.

Jeżeli na forum są miłośnicy broni pancernej lub po prostu fani dobrej sieciowej rozgrywki to można by nawet pomyśleć o stworzeniu klanu acmilan.pl lub MCP :diavolo:

Polecam i udanej zabawy :ok:

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 18, 2011 17:28   

Już kiedyś o tym czytałem, ale muszę to w końcu zainstalować. Jakby co, to się zapisuję do klanu ;-)

EDIT: Mam problem, po uruchomieniu instalatora wyskakuje komunikat "zbyt mało miejsca na rozpakowanie. Czy chcesz mimo to kontynuować?". Na dysku C mam ~1,4 GB wolnego miejsca, a sam instalator ma ponad 2 GB. Czy można jakoś zrobić, żeby rozpakowywał się np. na D, gdzie mam ponad 10 GB miejsca?

Soja 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 19, 2011 14:57   

PrzM, jeżeli dobrze zrozumiałem, to po odpaleniu downloadera wybrałeś katalog na dysku C jako miejsce na ściąganie, ściągnęło się i zaczęło instalować (domyślnie w tym samym katalogu?) i wtedy wyskoczył komunikat?

Ja gierkę mam od czerwca więc już nie pamiętam na jakich etapach można instalatorowi wskazywać katalogi, ale jeżeli nie można przed instalacją to po prostu przekopiuj instalator na tą partycję gdzie masz miejsce (D) i powinno się tam instalować.

Nie chcę straszyć, ale katalog gry, który siedzi na moim dysku od czerwca(parę uaktualnień było od tego czasu) obecnie ma ponad 6 GB :king:

carlos napisał/a:

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 19, 2011 15:17   

Źle mnie zrozumiałeś, Soja. Ze oficjalnej strony gry pobrałem instalator na dysk D i chcę go zainstalować na dysku E. Problem polega na tym, że po uruchomieniu instalatora pokazuje komunikat że za mało miejsca do rozpakowania. Takie instalatory zazwyczaj przed instalacją rozpakowują się do tymczasowego katalogu na dysku C, ale tam nie mam tyle miejsca, żeby mógł się tam rozpakować.

Soja 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 19, 2011 22:05   

Ok, teraz rozumiem.

Na szybko przychodzi mi do głowy, żebyś na czas instalacji (albo i na stałe, skoro na partycji systemowej nie masz miejsca) podmienił zmienne środowiskowe "TEMP" i "TMP" na bezpośrednią ścieżkę na dysk na którym masz miejsce.

Jeżeli nie pomoże, to cóż, pozostaje poszperać na forach :dunno:

carlos napisał/a:

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 24, 2011 15:21   

w Play Plus za 12 zł jest instalka na płycie plus 300 gold ;]

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 24, 2011 15:43   

Już mam, ale przy moim problemie nie pomaga, to jest po prostu zwykły plik z internetu wrzucony na płytę, wyskakuje ten sam błąd. Będę musiał pogrzebać z tą zmianą lokalizacji temp.

Soja 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 10, 2011 15:30   

W świecie WoT'a ostatnio sporo się dzieje.

Do 14.12 trwa "Winter Assault", czyli miejsca w garażu, ekwipunek i amunicja premium po obniżonych cenach.

Ostatnio pojawiło się sporo promocji na różne kody dające darmowy gold i konto premium.
Z tego co wiem to te promocje są jeszcze aktywne:

http://world-of-tanks.eu/...n-dzien-premium
http://world-of-tanks.eu/...dem-dni-premium

Poza tym od 08.12 dostępna jest wersja BOX:

http://allegro.pl/listing...d=7103069&tid=0

Z niecierpliwością oczekujemy też wersji 7.0 na serwerze EU, tutaj lista zmian:

http://worldoftanks.eu/news/701-v-70-release-plan/

Ruscy już mają najnowszą wersję, a niedawno pobili kolejny rekord Guinnessa:

http://www.cdaction.pl/ne...woj-wlasny.html

Dodam też, że w bliskiej przyszłości (ale jeszcze nie w wersji 7.0) ma pojawić się francuskie drzewko pojazdów.

PS. Gdyby ktoś miał ochotę zagrać w plutonie to zapraszam na priv czy gg.

carlos napisał/a:

Odpowiedz do tematu