ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: TomekW
Pią Lip 17, 2015 22:38
Liga polska 2011/2012
Autor Wiadomość
kamillos 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 07, 2012 18:51   

Ja mam pytanie, które może nie pasuje do tego tematu, ale nie wiem gdzie je zadać. Dlaczego w Polsce od kilku lat II ligę nazywa się pierwszą, III drugą itd. ? Nie dotyczy to tylko piłki, ale wielu dyscyplin (siatkówka, koszykówka). Czym spowodowane jest takie nazewnictwo, bo dla mnie to czysty absurd.

arekk20 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 07, 2012 19:04   

Ponieważ mamy tak zwane "ekstraklasy" a po nich jest 1 liga itd....

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 07, 2012 19:22   

Kilka lat temu była zmiana oficjalna nazw, jeśli chodzi o piłkę nożną. Dlaczego, nie wiem. Może chodzi o prestiż nazwy, może wzorujemy się na Anglii (tam też jest Premier League, a potem Championship).

kamillos 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 07, 2012 20:46   

No ja rozumiem, że jest Ekstraklasa. Możemy ją tak nazywać zamiast I ligą. Nie rozumiem natomiast nazewnictwa II (czyli pierwszej :D ) i niższych lig. Prestiż? Jedząc mielonkę wmawiając sobie, że to szynka poczujesz smak tej drugiej :) ?

123 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 08, 2012 07:38   

TU JEST POLSKA, cytujac klasyka, wiec... duza szansa, ze jedzac nawet g****, smak szynki poczujesz.
i zeby nie bylo, ze nie na temat, to tak wlasnie jest naszymi ligami... nie kapniesz sie kto z kim gra i z jakiej jest ligi, jezeli nie zerkniesz do "gazety"

GPower 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 08, 2012 19:08   

Dziwny sezon się skończył Śląsk mistrzem, fajna sprawa. Obsada na puchary wydaje się solidnie i spokojnie jest w stanie powtórzyć wyniki z tego sezonu.

Wielu skazuje Śląsk na pożarcie w walce o LM ale już w tym sezonie przyzwoicie zaprezentował się w walce o LE i nie ma przesłanek żeby skazywać ich już na samym początku. Drużyna kadrowo wydaję się solidna, z ciekawymi zawodnikami, jest stadion, trener. Jedyny problem to finansowanie i tu wszystko się okaże jak to się potoczy.

bajer 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 08, 2012 19:59   

Zmiana nazewnictwa lig miała na celu przyciągnięcie większej ilości sponsorów do 2 klasy rozgrywkowej, bo zawsze to większy prestiż z nazwy sponsorować drużynę z 1 ligi niż z 2 ;) ale chyba to nie do końca wyszło ;)

I stało się jak przewidywałem na 2 kolejki przed końcem, Śląsk wygrał obydwa spotkania, a Legia potknęła się po drodze (choć nie spodziewałem się, że mogą przegrać z Lechią) i to do Wrocławia po raz drugi w historii trafia mistrzostwo, mimo że patrząc na pozycję Śląska w tabeli wiosny, chyba niezbyt chcieli tego tytułu. Zobaczymy jak się zaprezentują w el. LM, nie wróżę im sukcesu, jak i żadnej polskiej drużynie. Ruch będzie miał problemy, nie wiem czy w ciągu 2 lat poczynił takie postępy, żeby było znacząco lepiej niż wtedy, a było słabo. Lech jeśli nie wzmocni się kadrowo to też może skończyć szybko, mimo że prawie na pewno do końca eliminacji LE będzie wśród rozstawionych ze swoim współczynnikiem i w tym upatruję nadziei. Bo jak odejdą z Lecha ci wszyscy, którzy planują to zostanie 14 zawodników chyba, więc zanosi się na poważną rewolucję, co z tego wyniknie, nie wiadomo. Legia jak zmieni trenera to może przynajmniej grupę ugrać i chyba to ta ekipa ma największe szanse na najdłuższą grę na arenie międzynarodowej.

GPower 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 08, 2012 20:11   

Tak spoglądam sobie na statystyki pkt zdobytych u siebie i na wyjeździe to przeraża dysproporcja Jagii. Mecze u siebie 32 pkt. drugi wynik w lidze za Lechem a na wyjeździe katastrofa 7 oczek i ostatnie miejsce.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 08, 2012 21:23   

kamillos napisał/a:
Dlaczego w Polsce od kilku lat II ligę nazywa się pierwszą, III drugą itd. ?

Jeśli chodzi o piłkę to po sezonie 07/08 zmieniono organizację rozgrywek ligowych od II ligi w dół. W zasadzie został dodany jeden poziom rozgrywek: II liga podzielona na dwie grupy wschód i zachód, zwiększono dzięki temu liczbę grup w trzeciej lidze (jest osiem, było sześć), co z kolei spowodowało spore przetasowania na lidze czwartej (część zespołów z dawnej II ligi i IV ligi utworzyła trzecioligowy poziom). Główną przyczyną reformy było uporządkowanie zasad spadków i awansu do trzeciej ligi, które przed reformą nie podlegały geograficznie pod województwa, teraz dwa województwa (okręgi) tworzą jedną grupę ligi. Przy okazji zmieniono nazwę, podobnie jak ma się rzecz w Anglii.
GPower napisał/a:
Drużyna kadrowo wydaję się solidna, z ciekawymi zawodnikami, jest stadion, trener.

Jedyne co jest na poziomie to trener i stadion. Z kadry może Mila i Kaz. Reszty nie widzę.
bajer napisał/a:
I stało się jak przewidywałem na 2 kolejki przed końcem, Śląsk wygrał obydwa spotkania

Nie miał wyjścia, choć w Krakowie mogło być różnie. Gdyby nie trafili to nie spodziewałbym się, żeby Wisła w 90 minucie strzeliła sobie samobója. A tak po golu dla Śląska Wiślacy już tylko udawali, że chcą, choć przez przypadek mogło się udać :)

GPower 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 09, 2012 17:08   

Kargool napisał/a:

A tak po golu dla Śląska Wiślacy już tylko udawali, że chcą, choć przez przypadek mogło się udać :)

W okolicach 90 minuty bardzo dobrą sytuację dla Wisły miał debiutant Rojewski po dobrej akcji Kirma a ostatnia akcja meczu to bardzo ciekawie rozwiązany rzut wolny i szansa Iliewa więc raczej nie udawali.

Myśle że w kadrze Ślaska znajdziemy jeszcze kilku ciekawych zawodników niż tylko Mila i Kaz ale rzeczywiście póki co to mało na rywalizację w Europie.

Co do polskiej piłki ligowej osobiście mam nadzieję że będzie już takich projektów na zwojowanie Europy jak budowa słabej armii cudzoziemskiej jak było to w tym roku w Wiśle odsuwając na boczny tor rodzimych graczy.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 10, 2012 08:50   

GPower napisał/a:
mam nadzieję że będzie już takich projektów na zwojowanie Europy jak budowa słabej armii cudzoziemskiej jak było to w tym roku w Wiśle odsuwając na boczny tor rodzimych graczy.

Problem w tym, że z przewagą rodzimych graczy jakoś też od lat się nie udaje do LM dostać ;) Spróbowali czegoś nowego i byli najbliżej (od czasu panathinaikosu). Jak się poprawi praca z młodzieżą (jak w Legii), to pewnie bedzie łatwiej zawojować Lm z Polakami.
Obcokrajowcy, to był dobry pomysł, gorzej z ich doborem ;)
zamiast Lameya mógł zostać Cikos, albo było Baszcza sprowadzić. Diaz to było nieporozumienie do kwadratu, było kupić Dudu z Widzewa itd ;) Nie powiesz mi że z Marcelo zamiast Jaliensa nie mieliby pewnej obrony?
Obcokrajowcy tak. Ale młodzi i walczący o lepsze, zachodnie kluby :)

GPower 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 10, 2012 19:14   

Anathem napisał/a:
GPower napisał/a:
budowa słabej armii cudzoziemskiej jak było to w tym roku w Wiśle

zamiast Lameya mógł zostać Cikos, albo było Baszcza sprowadzić. Diaz to było nieporozumienie do kwadratu, było kupić Dudu z Widzewa itd ;) Nie powiesz mi że z Marcelo zamiast Jaliensa nie mieliby pewnej obrony?
Obcokrajowcy tak. Ale młodzi i walczący o lepsze, zachodnie kluby :)

Sam sobie odpowiedziałeś że ta armia zaciężna była słaba. Rozsądne proporcje Tak, konkretni zawodnicy nie łapanka ilościowa.

pionka 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 16, 2012 12:34   

GKS Katowice kupił od Polonii Warszawa miejsce w Ekstraklasie i pod nazwą KP Katowice będzie rozgrywał swoje mecze w Krakowie.
O co tu k**** chodzi? :|

Kaj 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 16, 2012 13:59   

pionka napisał/a:
GKS Katowice kupił od Polonii Warszawa miejsce w Ekstraklasie i pod nazwą KP Katowice będzie rozgrywał swoje mecze w Krakowie.

Gdzie to wyczytałeś? To jest stary chwyt, taki sam zastosowała Amica z Lechem zdaje sie i tak samo miała zrobić Cracovia z Niecieczą (jeśli oni by awansowali). Chodzi po prostu o to żeby wykupić licencje wraz z innym zespołem żeby grać w wyższej lidze, można to też nazwać 'fuzją' :)

pionka 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 16, 2012 14:06   

A tutaj: http://sport.onet.pl/pilk...,wiadomosc.html

Ja wszystko rozumiem ale dlaczego następne derby Warszawy będą rozegrane pomiędzy Legią a jakimś KP w Krakowie? :hmm: ;)

123 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 16, 2012 14:21   

Kaj napisał/a:
Chodzi po prostu o to żeby wykupić licencje wraz z innym zespołem żeby grać w wyższej lidze, można to też nazwać 'fuzją'

taaa,
kolejny wał jakich... coraz wiecej :/ i zadne pudrowanie, ze to fuzja tego nie zmieni.

frky 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 16, 2012 14:23   

pionka napisał/a:

Witam, spójrz na swojego posta a teraz na nazwę tematu, jeszcze raz na niego i na nazwę tematu, szkoda że nie jest tak jak w innych ligach, ale jeżeli wyj***liby trzy czwarte PZPNu mogłoby być jak winnych ligach. Popatrz na dół i w górę, gdzie jesteś? Jesteś w Polsce, kraju w którym piłka jak innych krajach wyglądać mogłaby. Co masz w ręku? Spójrz na mnie, bo ja mam walizkę wypchaną banknotami z wizerunkiem Zygmunta Starego. Spójrz jeszcze raz, banknoty zamieniają się w licencję. Wszystko jest możliwe, gdy jesteś w Polsce. Siedzę w więzieniu.

Taka mała parafraza ;)

123 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 16, 2012 14:23   

Kaj napisał/a:
Chodzi po prostu o to żeby wykupić licencje wraz z innym zespołem żeby grać w wyższej lidze, można to też nazwać 'fuzją'

taaa,
kolejny wał jakich... coraz wiecej :/ i zadne pudrowanie, ze to fuzja tego nie zmieni.

pionka napisał/a:
Ja wszystko rozumiem ale dlaczego następne derby Warszawy będą rozegrane pomiędzy Legią a jakimś KP w Krakowie?

jakie derby?? :)
nawet jako "kibic" polonii smialo stwierdzam, ze od czasow rozpadu groclinu derbow warszawy juz nie ma w ekstarklasie :/

Kaj 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 16, 2012 14:33   

123 napisał/a:
nawet jako "kibic" polonii smialo stwierdzam, ze od czasow rozpadu groclinu derbow warszawy juz nie ma w ekstarklasie

A co sie stanie z Polonią? znika czy zaczną od jakiejś IV ligi, tak jak to Amica chyba zrobiła?

Szkoda, że następny tak zasłużony klub znika z ekstraklasy - możecie podziękować Wojciechowskiemu :)

123 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 16, 2012 14:51   

na chwile obecna jest klopot... nawet na gre "od podstaw" potrzeba sponsorow, a takowych nie widac :/

czarny scenaruisz - rozwiazanie klubu, zaoranie stadionu i nowe bloki na muranowie.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 16, 2012 16:28   

No to w Ekstraklasie dwa pedały

123 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 17, 2012 07:17   

Kaj napisał/a:
A co sie stanie z Polonią?

janusz zachowal prawa do barw, herbu i nazwy. jezeli lesne dziadki sie zgodza to polonia moze wystartowac od B klasy lub IV ligi...

Kargool 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 17, 2012 12:30   

lord bass napisał/a:
No to w Ekstraklasie dwa pedały

Widzę, że pokazałeś poziom...
123 napisał/a:
Kaj napisał/a:
A co sie stanie z Polonią?

janusz zachowal prawa do barw, herbu i nazwy. jezeli lesne dziadki sie zgodza to polonia moze wystartowac od B klasy lub IV ligi...

Polonii jaką znamy już nie ma. Zniknęła parę lat temu po przeniesieniu Groclinu na Konwiktorską. Co do GKS Katowice to klub czeka kolejne po latach odbudowywanie od podstaw. Tego co robi p. Król nie pobija już nawe Dospel, który był najczarniejszym wątkiem w historii GieKSy. Ja się zastanawiam ilu kibiców będzie chodziło na mecze "tego czegoś" do Sosnowca...

Sulej 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 17, 2012 15:07   

Z jednej strony współczuję Gieksie, z drugiej strony jako kibicowi Ruchu śmiać mi się chce z tej całej szopki. Jeszcze tylko brakuje, żeby Dariusz "jestem ofiarą korupcji" Wdowczyk został trenerem warszawskiej drużyny która została przeniesiona do Katowic i będzie grała w Krakowie na licencji Groclinu. Takie absurdy to tylko w polskiej piłce.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 17, 2012 20:22   

Z tą gieksą przypomina mi się sytuacja jaka jest we Wrocławiu z koszykarskim Śląskiem ^^

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi