ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: TomekW
Pią Lip 17, 2015 22:38
Liga polska 2011/2012
Autor Wiadomość
GPower 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 16:27   

Aż ta nasza Ekstraklasa wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie.Niedawno wydawało się że sezon dla Lecha będzie stracony odpadnięcie z PP słaba gra w lidze a tu proszę otworzyła się szansa nawet na mistrza.

Ciekawe jaka będzie odpowiedź Śląska podobno sytuacja finansowa się tam ustabilizowała więc może zaczną coś grać.

Wojciechowski podobno rezygnuje z finansowania Polonii mimo wszystko będzie to jakaś strata dla Ekstraklasy barwna i kontrowersyjna to postać.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 16:50   

GPower napisał/a:
Wojciechowski podobno rezygnuje z finansowania Polonii

słyszałem już to wiele razy a szczerze to niech rezygnuje :minigun: z całym szacunkiem dla Pana Wojciechowskiego ale nie ma on zielonego pojęcia o piłce nożnej ja już czasami głupiałem kim on tak na prawde jest w tym klubie- właścicel prezes trener itp wszędzie się wtrącał i psuł prace sztabu jak i samych piłkarzy :wall2:dla mnie to on bardziej próbuje zwrócić uwagę na samego siebie jak i swój biznes niż KS Polonia ;/ przypomina mi on dawnego i nieżyjącego już prezesa Atletico Madryt Jesusa Gila.i po raz kolejny futbol udowadnia że pieniądze to nie wszystko.Do widzenia Panie Józefie :king:

Kargool 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 22:56   

GPower napisał/a:
sezon dla Lecha będzie stracony

Wg mnie dalej jest, bo tego tytułu to raczej nie zdobędą. Jak przeanalizujesz terminarz to w ostatnich trzech meczach najlepiej ma Ruch. Podejmuje u siebie ŁKS i Lechię, ma wyjazd na Cracovię. Legię czeka wyjazd do Łodzi i pojedynki u siebie z Jagą i Koroną. Kluczowy będzie ostatni mecz, w którym Korona będzie jeszcze walczyć o puchary wg mnie, czyli o czwarte miejsce z Lechem. Korzystnie wygląda Śląsk, ale:
GPower napisał/a:
podobno sytuacja finansowa się tam ustabilizowała

Miasto "ma pożyczyć", ale nie pożyczyło jeszcze. Poza tym mają duży ? nad kadrą na przyszły sezon i nei wiem czy jest tam jeszcze wystarczająco motywacji, nawet uwielbiany przeze mnie Orest spuścił z tonu.
Do tego finał PP Legia-Ruch, który otwiera własnie miejsce w pucharach dla czwartego zespołu w lidze. A żeby jeszcze było mało to jutro po meczy Lechii możemy poznać pierwszego spadkowicza, bo Cracovia grając z Ruchem i Wisłą w najbliższy weekend może punktów nie zdobyć. W ogóle następna kolejka wyjaśni dużo: Lech-Polonia, odpadnie jeden z pucharów (chyba że będzie remis, odpadnie dwójka), Legia-Jaga (Franek w formie, Legia bez), Ruch-ŁKS (niebiescy będą rozdzielać miejsca w pierwszej lidze), Śląsk-Zagłebie (derby DŚL). Będzie się działo.
Wybaczcie chaos :)

GPower 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 08:34   

Lech może uratować ten sezon zajmując premiowane pucharowe miejsce co parę tygodni temu wydawało się nie realne a było by to dla nich katastrofą.

Patrząc na terminarze to mecze z ostatnią trójką nie muszą być takie łatwe i przyjemne. Cracovia to raczej spadkowicz jednak LKS i Lechia będą gryźć murawe dla pkt.

Z sympatii najbliżej mi do Śląska jednak nie zasługują oni nawet na miejsce w pucharach. Zbudowali fajny ciekawy zespół, jest piękny stadion, rewelacyjny trener a tu nagle za pięć 12 pan Solarz wycofuje się ze wszystkiego :wall2:

Licze na LEgię bo tylko ona może zbudować zespół do walki o LM.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 07:57   

Coś już wiemy. Widzew spuścił ŁKS dając się ograć Lechii. Jaja :)
Co do mistrzostwa to pewnie bajer się cieszy, bo jakimś psim swędem Lech dalej ma szanse. Największe i tak daję Ruchowi i... Koronie. Ruch dlatego, że ma jednak najsłabszych rywali, Koronie bo w ostatnim meczu grają na Łazienkowskiej i w przypadku starty punktów przez rywali mogą sobie właśnie w tym meczu wyrwać tytuł. Nieźle.
Matematycznie dalej najlepiej ma Legia. Chyba najlepszy bilans, gdyby wszyscy mieli na koniec po 54 punkty, tak zerknąłem na "roboczo". Mentalnie najlepiej czuje się Lech, wygrywa wszystko, rywali ma niespecjalnych, może się jedynie stremować w Łodzi, gdy tytuł będzie na wyciągnięcie ręki. Najgorzej ma Śląsk, mimo wszystko w meczu przyjaźni może stracić cenne punkty.
Gdybym miał postawić to zrobiłbym tak:
Legia: Lechia W, Korona P
Śląsk: Jagiellonia W, Wisła P
Ruch: Cracovia W, Lechia W
Lech: Podbeksidzie W, Widziew R
Korona: Widzew W, Legia W
Na koniec: Ruch 55 pkt, Korona 54, Legia 53, Śląsk 53, Lech 52.

Edit: Lech 52 punkty, kiepski z matmy jestem (dzięki bajer)
Ostatnio zmieniony przez Kargool Pon Kwi 30, 2012 09:24, w całości zmieniany 1 raz  

bajer 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 08:23   

Kargool napisał/a:
Na koniec: Ruch 55 pkt, Korona 54, Lech 53, Legia 53, Śląsk 53.

Niemożliwy jest taki układ, Lech nie jest matematycznie w stanie zdobyć 53 punktów ;) albo 54 albo 52 gdy noga się powinie, a oby nie i oby pociągnąć tę super serię :ok: wiedziałem że Bakero to prosta droga do zguby, ale nie sądziłem, że jego odejście sprawi, że po kilku meczach Rumaka, trenera bez żadnego praktycznie doświadczenia w seniorskiej piłce, mistrza Polski juniorów w Lechu jedynie, Lech będzie walczył o puchary (do mistrzostwa potrzebne jest zbyt wiele czynników, tj. niezdobycie kompletu punktów przez Śląsk (nie wiem czy Jaga będzie umiała wyrwać im punkty jak wczoraj Legii, a na Reymonta będzie mecz przyjaźni bez historii i 3 punkty dla wrocławian), Legię (tutaj jak najbardziej możliwe, bo Lechia wciąż walczy o utrzymanie, a Korona o tytuł/puchary) i Ruch (który stracił wprawdzie punkty z ŁKSem, więc 1 cud już się zdarzył, ale o kolejne z 14 i 16 drużyną ligi będzie ciężko, nawet jeśli formę obecnie mają fatalną, można jedynie liczyć, że psychicznie nie podołają presji walki o tytuł). Liczę jednak, że Lech zdobędzie komplet punktów, bo tylko takie rozwiązanie praktycznie daje puchary, a zespół jest pozytywnie naładowany i mam nadzieję, że pójdzie za ciosem. Mistrzostwa jednak nie będzie, prawdopodobnie pojedzie do Wrocławia, którego przeciwnicy nie grają już o nic, więc o zwycięstwa będzie im najłatwiej. Ale wysyłam prośbę do Białegostoku, żeby jednak na to nie pozwolili i podobnie jak Legii pokrzyżowali plany Śląskowi :king:

Anathem 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 10:03   

bajer napisał/a:
na Reymonta będzie mecz przyjaźni bez historii i 3 punkty dla wrocławian

Ja się nie zgadzam :)
Dla mnie największe szanse na tytuł ma Lech. Śląsk przegra w Krakowie, więc tytułu nie będzie. Legia ma najtrudniejszy terminarz. Lecha może sobie zapewnić utrzymanie zdobywając punkt z nimi, a Korona walczy o mistrza, albo choć o puchary.
Zostaje Ruch. I moim zdaniem jedynie oni mogą Lechowi przeszkodzić. Zagrają z Cracovią (mam nadzieję zdegradowaną przez Wisłę), a potem z Lechią, która może być już pewna utrzymania. Lech zagra z zespołami które maja już wakacje (ostatnia kolejka pokazała jak wtedy wypadają). Także tytuł będzie w Poznaniu, lub Chorzowie, ale będzie niebieski ;)

bajer 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 10:30   

Anathem, trzymam za słowo, chciałbym jak najbardziej tytuł w Poznaniu po tym co Rumak zrobił z Kolejorzem to nie ma opcji, należy mu się coś wielkiego :ok: nie wiem tylko po co Wisła miałaby się spinać na mecz ze Śląskiem skoro już o nic nie gra? Proszę o wytłumaczenie :hmm:

Anathem 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 11:14   

A dlaczego zawodnicy maja odpuszczać jakiś mecz? Bo kibice mają zgodę? A co piłkarzy Wisły łączy ze Śląskiem? trener im nie pozwoli odpuścić tego meczu. Sami będę grac o kontrakty (niekoniecznie w Wiśle). Wszyscy tam zapowiedzieli jakiś czas temu że wygrają wszystkie 5 spotkań do końca. 2 wygrali, warto dotrzymać słowa.
I myślę że tak swoich kibiców zawiedli w tym sezonie że kolejna porażka u siebie jest niewskazana. W końcu kibice wymagają walki i ambicji na boisku. Jestem pewien że Śląsk nie wygra w Krakowie :)

bajer 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 12:24   

Anathem napisał/a:
W końcu kibice wymagają walki i ambicji na boisku.

Zwłaszcza kibice Widzewa jej wymagali od swoich piłkarzy w meczu z Lechią, który Widzew przegrał przy dopingu w stylu "Gramy na luzie, hej Widzew, gramy na luzie", ponieważ taki wynik prawie przesądzało spadku ŁKSu. Nie zdziwię się, jak kibice Wisły gdy przyjedzie Śląsk będą wspierać swoich piłkarzy w podobny sposób, zwłaszcza gdyby Śląsk był liderem po 29 kolejce. Poza tym te 2 wygrane mecze to kolejno z ŁKSem, który jest po prostu słaby i Podbeskidziem, które grę w tym sezonie już zakończyło ;) także nie widzę szans, żeby piłkarsko Wisła ten mecz mogła wygrać, gdy Śląsk będzie spięty, żeby zwycięstwo osiągnąć, a Wiślacy już niekoniecznie. Więc nawet remis na Reymonta w ostatniej kolejce uznam za cud :hmm:

Anathem 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 13:08   

Oczywiście możemy podyskutować i się powymieniać argumentami :) a i tak się dopiero okaże jak będzie. Ale mnie coś mówi że Wisła wygra te pozostałe 3 spotkania.

bajer napisał/a:
nie widzę szans, żeby piłkarsko Wisła ten mecz mogła wygrać, gdy Śląsk będzie spięty, żeby zwycięstwo osiągnąć

Czasami jak się bardzo chce i się człowiek spina to mu nic nie wychodzi ;)

Faktycznie kibice w Łodzi dość dziwnie kibicowali swojej drużynie. W zasadzie nie powinno mnie już nic w piłce dziwić.
Ale ja wolałbym mieć 2 razy w roku mecze derbowe :) Chyba lepiej dla Widzewa grać z ŁKS niż z Lechią. Założę się że dla księgowego na pewno ;) Głupio tak chcieć siebie pozbawiać emocji.

bajer 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 17:10   

Wiesz jak to jest, postaw się w sytuacji, gdy Inter może spaść do Serie B, czy w pierwszej chwili na gorąco nie cieszyłbyś się z tego, że spotka ich takie upokorzenie? :P podobnie zapewne było w Łodzi, a jak kibice czegoś bardzo chcą i będą nalegać przed spotkaniem i w jego trakcie to i na piłkarzach to się odbija. Jedyne co przemawia za tym, że piłkarze Wisły nie dadzą się zdeprymować podczas spotkania jest fakt, że mogą nie zrozumieć czego chcą trybuny :brew:

A co do zacytowania mnie, ważne jest jeszcze co napisałem dalej czyli:

Cytat:
Śląsk będzie spięty, żeby zwycięstwo osiągnąć, a Wiślacy już niekoniecznie

I o to "niekoniecznie" mi głównie chodzi. Bo Śląsk sam z siebie chociażby w ostatniej kolejce miał więcej szczęścia niż umiejętności. Ale to w sporcie też jest potrzebne. Oby w meczu z Jagiellonią go zabrakło zarówno im jak i Legii w Gdańsku i Ruchowi w Krakowie :king: pomarzyć można ;)

Kargool 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 01, 2012 12:53   

A Kafarski po meczu już coś kombinuje. Spadli, bo są ciency, ale nie, za wszelką cenę będą szukać: a to brak licencji, a to fuzja. Jak ja nie cierpię kombinatorów.

zychu9 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 01, 2012 16:25   

Kargool napisał/a:
A Kafarski po meczu już coś kombinuje. Spadli, bo są ciency, ale nie, za wszelką cenę będą szukać: a to brak licencji, a to fuzja. Jak ja nie cierpię kombinatorów.

Niestety najprawdopodobniej z 1 ligi awansuje bruk-bet Nieciecza i kto wie czy ten scenariusz sie nie sprawdzi http://sport.tvp.pl/pilka...icencje/7158868 :wall2:
w pogardzie mając każdy targ.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 02, 2012 09:31   

Cracovia od lat się cudem utrzymuje. Oby ty razem zajęli ostatnie miejsce w lidze i jeśli ktoś nie dostanie licencji, to niech się ŁKS utrzyma ;)

bajer napisał/a:
A co do zacytowania mnie, ważne jest jeszcze co napisałem dalej

Trzeba umieć dobrze cytować ;)
bajer napisał/a:
Oby w meczu z Jagiellonią go zabrakło zarówno im jak i Legii w Gdańsku i Ruchowi w Krakowie

I Lechowi w Poznaniu??? :)

Hmm, ja bym wolał żeby Juve spadło, a Inter się utrzymał :) Choć chętnie bym zobaczył jak ich też za Calciopoli karzą. I nie wyobrażam sobie bym kibicował powiedzmy Sienie na San Siro przeciwko Milanowi, żeby Inter (czy Juve) spadł z ligi. Co to za "kibicowanie"???

EDIT: Ale bym się śmiał, gdyby ŁKS utrzymał się kosztem licencji dla Widzewa ;) Normalnie byłby to dowcip stulecia ;)

bajer 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 02, 2012 15:29   

Anathem napisał/a:
I Lechowi w Poznaniu??? :)

...oby go nie zabrakło. Niestety nawet jak Lech zdobędzie komplet punktów, to i tak bez wpadek tamtych ekip na nic to się zda (no dobra, będą puchary, i tak wielki sukces patrząc na pozycję po 20 kolejce, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia :brew: ). Więc liczę na to, że szczęście będzie sprzyjać obecnie lepszym, będącym w gazie :ok:

Ja bym wolał jednak Inter w Serie B, bo ich tam jeszcze nie było i to mnie strasznie uwiera :king: i chętnie bym przystał na porażkę Milanu gdyby nie walczył już o nic sprawiającą coś takiego. Skoro Twoja drużyna nic na tym nie traci, a może jeszcze do czegoś bonusowego się przyczynić, dla mnie to całkiem spoko wymiana. Może trochę nieczysta i niesportowa, ale jakże satysfakcjonująca :piwo:

A jeśli Widzew nie dostałby licencji, to i ŁKS miałby z tym problem, akurat wydaje mi się, że obydwa kluby są na podobnym poziomie w tej kwestii ;) a oficjalnie poza tym przy braku licencji dla klubu z ekstraklasy wchodzi 3 drużyna 1 ligi, także uratowanie Cracovii kiedyś było bezprawne ;)

GPower 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 02, 2012 20:54   

Trochę martwi że końcówka bądź co bądź ciekawego sezonu znowu odbywa się w cieniu domysłów i takich postaw jak Widzew z Lechią.

Jak by się bliżej przyjrzeć to każdy mecz jest z podtekstami bo w naszej polskiej lidze wszystko zmienia się bardzo szybko. Częste zmiany trenerów, byli koledzy z kadry i takie tam. Szkoda że aspekt sportowy przegrywa znowu.

Patrząc na dwie kolejki to 6 pkt daje Lechowi, Ruch sę jutro potknie na Cracovi a tak naprawde wszystko rozstrzygnie się w Warszawie Na Legia - Korona.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 02, 2012 22:04   

bajer napisał/a:
a oficjalnie poza tym przy braku licencji dla klubu z ekstraklasy wchodzi 3 drużyna 1 ligi, także uratowanie Cracovii kiedyś było bezprawne

Słowo bezprawie w polskiej piłce nabiera nieco innego znaczenia ;)

wasyl 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 02, 2012 22:41   

Bajer nie chce sie spierac bo pewnosci nie mam ale jesli jest brak licencji dla klubu ktory byl w Ekstraklasie to utrzymuje sie dryzuna ktora teoretycznie spadla. Jesli jest brak licencji dla druzyny ,ktora awansowala to wtedy prawo gry w Ekstraklasie otrzymuje 3 druzyna 1 ligi.

Ibra 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 03, 2012 11:50   

Ciekawe czy Cracovia się utrzyma przy zielonym stoliku-zawsze może kupić licencje od kogoś np.była plotka że kupi licencje od Termaliki Bruk-Bet Nieciecza.Zobaczymy,oczywiście mam nadzieję że Górnik otrzyma licencję i że Cracovia spadnie i szkoda mi ŁKS bo to byłby koniec dla klubu gdyby spadł a fuzja z Widzewem to sci-fi chyba(jak by się ten klub nazywał?ŁKS Widzew Łódź?Kibice już by się kochali na pewno).

bajer 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 03, 2012 11:59   

wasyl napisał/a:
Bajer nie chce sie spierac bo pewnosci nie mam ale jesli jest brak licencji dla klubu ktory byl w Ekstraklasie to utrzymuje sie dryzuna ktora teoretycznie spadla. Jesli jest brak licencji dla druzyny ,ktora awansowala to wtedy prawo gry w Ekstraklasie otrzymuje 3 druzyna 1 ligi.

W przepisach jest zapisane, że drużynę, która nie otrzymała licencji zastępuje 3 drużyna z 1 ligi, niezależnie czy to drużyna, która awansowała czy była już w ekstraklasie. Po prostu z racji nieotrzymania licencji jest dodatkowy spadkowicz. Byłoby to nieco głupie gdyby 2 kluby nie otrzymały licencji i obydwaj spadkowicze pozostawali w lidze. Wtedy gdy Cracovia została uratowana był z tego powodu lekki dym, bo tak naprawdę zgodnie z tym przepisem awansować powinna 3 na zapleczu ekstraklasy ówcześnie Wisła Płock, ale PZPN się tym nie przejął i nie wiadomo dlaczego dał kolejną szansę Cracovii ;)

ŁKS już tyle razy miał się kończyć i nadal istnieje, więc i tym razem przetrwają na zapleczu ekstraklasy, ba, wrócą do niej i to najpóźniej za kilka lat, jestem o to dziwnie spokojny ;)

Kargool 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 03, 2012 22:06   

Się porobiło. Moja wyliczanka na pewno nie sprawdzi się w aspekcie Korony, ale 3 z 5 wyników na dziś trafiłem.
Forma Legii to jakaś istna porażka, zresztą bardzo podobna do naszej. Niby wygrywają, niby lider, niby ostatnia prosta, a w ostatnich meczach nie potrafią zdobyć kompletu punktów. Korzysta Śląsk i teraz Wasze rozważania nabiorą nowych rumieńców. Kibicowsko Lech jest pogrzebany na Reymonta na całej linii, ciekawe jak podejdą do sprawy "najemnicy" z Krakowa. Śląsk zagra na 100%, tym bardziej, że dziś z Jagiellonią grali niezły mecz. Powinien wygrać Ruch, Lech już niekoniecznie, bo forma Widzewa jednak nie jest taka zła. Widać mecz z Lechią miał uderzyć w ich głównego rywala i tyle.
Legia z Koroną zagrają już o pietruszkę, bo Kielczanie nie wystąpią w pucharach nawet w przypadku wygranej. A na Łazienkowskiej atmosfera grobowa, motywacji już chyba nie ma.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 04, 2012 09:45   

bajer napisał/a:
ŁKS już tyle razy miał się kończyć i nadal istnieje, więc i tym razem przetrwają na zapleczu ekstraklasy, ba, wrócą do niej i to najpóźniej za kilka lat, jestem o to dziwnie spokojny ;)

Obyś miał rację :) Lubię ten klub i strasznie mi ciężko patrzeć na to co się z nim dzieje i co z nim robiono. Ale też wiem że przetrwa :)

No to się wyjaśniło kilka rzeczy. Jednak Lech tytułu nie zdobędzie. Nie widzę możliwości by swój mecz przegrał Ruch :) A kto wie czy Widzew jednak się o niespodziankę nie pokusi, jak w Kielcach ;)
Kargool napisał/a:
iekawe jak podejdą do sprawy "najemnicy" z Krakowa.

Cieszy mnie porażka Wisły z Górnikiem. Z jednego powodu tylko, że Probierz ze Śląskiem będzie musiał postawić na młodzież, a nie na graczy którzy i tak z klubu odchodzą. Im ambicji nie zabraknie, choć może zabraknąć umiejętności, a na pewno doświadczenia. Ale i tak zapowiada się wielka walka ze Śląskiem. Najemników będzie mniej, dziur w obronie więcej Ale i tak stawiam na Wisłę.

Oczywiście nic mnie nie ucieszyło tak bardzo jak porażka Legii ;)
Oj Skorża jednak może ich w przyszłym roku nie poprowadzić ;)

GPower 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 05, 2012 11:57   

Przed nami ostatnia kolejka która wyłoni w końcu mistrza.

Tak na prawdę żadna drużyna nie zasłużyła na ten tytuł. Legia, Śląsk grały fatalnie praktycznie przez cała wiosne, Lech to bardzo udana końcówka a Ruch ambicja i determinacja.

Pomijając domysły najbliżej jest Śląsk bardzo dobry mecz z Jagą. Ciekawi mnie co stanie się z drużyną przy ewentualnym mistrzostwie.

Po porażce Legii los Skorży jest policzony, dużo się mówi że chętnie widziano by go w Lechu, a szkoda bo Rumak wywiązał się perfekcyjnie z nowej roli i warto było by mu dać szanse w kolejnym sezonie.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 07, 2012 11:18   

No i jednak Śląsk wygrał w Krakowie. Cóż, lubię myśleć że po prostu okazali się lepsi tego dnia, że nikt im tej wygranej nie podarował.
W Lechu za to ciekawostka. Ciekawe dlaczego dopiero w ostatnim meczu sezonu odstawieni zostali Wojtkowiak z Rudniewem? No i nie dali chłopaki rady Widzewowi w piłce plażowej, nie ma pudła. No ale gratulacje za puchary.
Jak dla mnie bomba sezon miał RUCH, gratulacje wielkie.
Brawa dla Lenczyka, jakoś pozbierał swoich chłopaków po kiepskim starcie rundy.

ŁKSie wróć ;)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi