ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Śro Sie 15, 2012 21:35
Liga Europejska 2011/2012
Autor Wiadomość
Umberto 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 05, 2011 18:29   

Chciałbym aby któryś z zespołów awansował do tej fazy grupowej, ale nawet jak się nie uda to i tak już zrobili swoje minimum. Prawdopodobnie do LE dołączy Udinese, więc będziemy mieli trzy zespoły, jeśli się uda rzymianom przejść IV rundę.

FORZA /\/\ | |_ /\ |\|
Campione SERIE A 2010/11
Campione SUPERCOPPA ITALIA 2011
Campione CHAMPIONS LEAGUE 2006/07
Campione SUPERCOPPA EUROPEA 2007
Campione CLUB WORLD CUP 2007
FORZA NESTA

pionka 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 19, 2011 06:00   

Kolejny popis Włochów. Tym razem Roma.

Umberto 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 21, 2011 09:42   

Lazio super wynik ;) To właśnie na nich licze że zajdą do samego finały.

FORZA /\/\ | |_ /\ |\|
Campione SERIE A 2010/11
FORZA NESTA

GPower 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 21, 2011 11:28   

Przydałby się mały comeback włoskich drużyn w Lidze Europy, marzy mi sie sytuacja z lat 90. Więc dobra postawa drużyn z Rzymu mile widziana.

To co było nie realne stało się faktem mamy drugą drużynę w LE. Brawo dla Legii, wszyscy ich skreślili, łącznie ze mną. Ciekawa jesień się szykuje, dawno nie było dwóch zespołów z Polski na tym etapie rozgrywek.
Ostatnio zmieniony przez GPower Czw Sie 25, 2011 18:25, w całości zmieniany 1 raz  

Umberto 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 25, 2011 18:33   

Brawo dla Legii, może uda im się wskoczyć w tym sezonie do 20 w rankingu krajowym ;)

FORZA /\/\ | |_ /\ |\|
Campione SERIE A 2010/11
FORZA NESTA

GPower 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 25, 2011 19:17   

Ciężko będzie wskoczyć do 20 ale na pewno wyprzedzimy Szkocje która straci ponad 10 pkt

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 25, 2011 21:43   

Luisowi Enrique trzeba powiedziec, że nie prowadzi Romy primavera ... Kolejna kompromitacja włoskiego zespołu. Puchary się tak naprawdę jeszcze nie zaczęły, a nie ma już dwóch włoskich drużyn.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 26, 2011 05:55   

bogiel napisał/a:
Puchary się tak naprawdę jeszcze nie zaczęły, a nie ma już dwóch włoskich drużyn.

Jednej
Udinese jest w LE

A Romy to się teraz będę obawiał, bo zostanie im tylko Serie A

Sulej 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 26, 2011 07:01   

Będę z całych sił ściskał kciuki za Udinese w LE.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 26, 2011 07:18   

miszcz napisał/a:
bogiel napisał/a:
Puchary się tak naprawdę jeszcze nie zaczęły, a nie ma już dwóch włoskich drużyn.

Jednej
Udinese jest w LE

Dwóch, Palermo odpadło z FC Thun czy czyms takim.

zychu9 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 26, 2011 07:19   

miszcz napisał/a:
bogiel napisał/a:

Jednej
Udinese jest w LE

W poprzedniej rundzie odpadło Palermo :hammer:

jawora37 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 26, 2011 11:04   

Brawo dla Legii!!!

No ładnie "nowa" Roma zaczyna sezon. Po pierwszym meczu ze Slovanem już mówiło sie o pierwszych konfliktach, teraz odpadli. Wielu ciekawych zawodników, ale jak to poskłada Enrique?

Czyli mamy 2 drużyny w LE (zarówno z Ekstraklasy i Serie A :P ). Jeśli chodzi o Włochów to mam nadzieje, że nie oleją tego pucharu, tylko będą walczyć o jak najlepszy wynik (a nie jak Napoli w poprzednim sezonie nie wystawiło najlepszych zawodników na mecz z Villarealem, żeby ich oszczędzać na mecz z Milanem).

bajer 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 26, 2011 15:33   

GPower napisał/a:
To co było nie realne stało się faktem mamy drugą drużynę w LE. Brawo dla Legii, wszyscy ich skreślili, łącznie ze mną.

Ja ich nie skreślałem, po losowaniu miałem wątpliwości czy ich stać na wyeliminowanie tak renomowanej ekipy ale brałem pod uwagę niespodziankę i awans w karnych (w przeciwieństwie do Śląska, którego na chłodno dzień po losowaniu skreśliłem i się nie pomyliłem). A tu proszę, Gol rozwiązał to pół godziny wcześniej. Do tego Śląsk zremisował i mimo że odpadł punkty do rankingu krajowego zdobył, brawo za to :ok:

Grupy polskich ekip w LE:

Grupa C: PSV Eindhoven, Hapoel Tel Awiw, Rapid Bukareszt, Legia Warszawa

W tej grupie Legia ma szansę powalczyć o jakieś punkty, mimo wszystko wątpliwe jednak by przeszli dalej. Legia, mimo porażki ze Śląskiem, ma od nich lepszą kadrę i mogą osiągnąć lepsze rezultaty z Rapidem niż Wrocławianie. Hapoel będzie trudnym rywalem ale jeśli mieliby wygrać jakieś spotkanie w tej grupie to chyba właśnie z nimi. PSV raczej poza zasięgiem. Ewentualnie jakiś remis przy grze takiej jak ze Spartakiem mogą ugrać. Stawiam, że zdobędą jakieś 5 punktów i pokażą niezłą grę ale będą mieli mniej szczęścia niż ze Spartakiem.

Grupa K: Twente Enschede, Fulham, Odense, Wisła

Grupa teoretycznie łatwiejsza niż grupa Legii. Jednak Twente obecnie w lidze to silniejsza ekipa niż PSV więc Wisła będzie mieć z nimi poważne problemy, żeby cokolwiek ugrać. Wicemistrz Holandii na ostatnich metrach stracili prowadzenie w zeszłym roku. W tym po 3 kolejkach komplet punktów. Z Wisłą raczej będzie tak samo. Fulham? Drużyna niepozorna, angielski średniak. I chyba to sprawi, że rywalem będą bardzo trudnym bo LE będzie miało dla nich większe znaczenie niż choćby rok temu miało dla Manchesteru City. Wisła jest w stanie ugrać remis albo dwa przy pomyślnych wiatrach. Odense, kolejny rywal który niby wygląda na drużynę w zasięgu a tak naprawdę jest to ekipa dość mocna. Pokonali Villareal u siebie, wyeliminowali Panathinaikos z LM. A Wisła raczej jest na niższym poziomie sportowym niż te ekipy. Może uda się z nimi zremisować u siebie. Na wyjeździe bym się tego nie spodziewał. Mój typ: 3 punkty, być może trochę niski ale opieram się też na tym, że Maaskant twierdzi, iż teraz głównym celem jest liga a nie puchary ;)

Ale liczę na to że obydwie ekipy pozytywnie zaskoczą i chociaż powalczą o wyjście z grupy :ok:

Co do rankingu krajowego, po tym sezonie, gdy odpadną wyniki ze słabego dla Polski sezonu 2007/08, wyprzedzamy Rumunów, Czechów i Szkotów na starcie (przynajmniej na ten moment) i awansujemy na 20 miejsce. Jeśli udałoby się tak zagrać te 2 najbliższe sezony, żeby chociaż utrzymać 21 to 3 drużyna ligi będzie startować od 2 rundy eliminacji zamiast od pierwszej. Awans na 18 da grę wicemistrzowi od 3 rundy. A awans na 17 zdobywcy pucharu od rundy play-off. Ale wtedy przydałoby się do tego, żeby Wisła i Legia zdobyły 3 punkty do rankingu krajowego jeszcze w tym sezonie. Czyli 6 zwycięstw/12 remisów. Raczej mało prawdopodobne ale jeśli zagrają z takimi wynikami jak Lech rok temu (4 zwycięstwa, 2 remisy, 2 porażki -> 2,5 punktu zdobyte samodzielnie) to wynik jak najbardziej możliwy do osiągnięcia :ok: a grupy na papierze łatwiejsze niż miał Lech więc do boju :diavolo:

GPower 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 26, 2011 17:28   

Ogólnie ciężkie grupy nie ma tam wielkich klubów ale są solidne średniaki, które na pewno grać będą z większym zaangażowaniem niż potentaci bo dla nich to szansa, a nie jednokrotnie pokazywali kawał dobrej gry.

Ja widzę lekkie szanse na wyjście obu drużyn ale tak naprawdę wszystko będzie zależeć od ich postawy na boisku. Mecz Śląska z Rapidem może tylko pomóc Legii bo niby mówi się że poziom się wyrównał ale ciągle lekceważymy takie drużyny.

Większe szanse daję Legii bo pokazali solidny momentami ofensywny futbol, walkę, większą ochotę do gry. Kadra Warszawiaków bardziej do mnie przemawia niż zaciąg cudzoziemski w Wiśle.

Co do samego rankingu to na pewno będziemy wyżej od Szkotów, którzy tracą całe 10 pkt. i nie mają już żadnej drużyny. Walka o pozycje na setne pkt. będzie z Czechami, Chorwacją i Białorusią, którym pozostały juz tylko po 1 drużynie w pucharach. Rumuni mają mocną ekipę pucharową i z nimi nie mamy raczej szans. Wszystko zweryfikuje boisko. 19 miejsce jak najbardziej realne.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 27, 2011 13:22   

http://kassiesa.home.xs4a.../crank1971.html to dopiero był ranking..

arekk20 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 27, 2011 14:02   

to chyba pomyłka

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 27, 2011 15:02   

arekk20 napisał/a:
to chyba pomyłka
Popatrz na to, który to rok.

arekk20 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 27, 2011 16:38   

Patrzyłem, wiem, że wtedy Polska piłka cos znaczyła, ale gdyby to teraz pokazać każdy by za głowe się łapał "jakim cudem bylismy tak wysoko?"
:D :D :rotfl:

Majkel 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 27, 2011 17:45   

To co w takim razie mają Węgrzy powiedzieć? ;-)
lì a casa il cuore sentirà!

arekk20 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 27, 2011 18:40   

oni to lepiej żeby wogóle na ten ranking nie patrzyli

GPower 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 16:40   

Wie ktoś czy mecze Wisły i Legii będą gdzieś transmitowane.

bajer 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 16:41   

Legia i Wisła na Polsacie Futbol, Wisła też na TV4.

GPower 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 16:48   

Dzięki za info.

TopekMilano 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 20:00   

I Legia przegrała. Widziałem tylko drugą połowę, bo jak zobaczyłem statystyki w 20 minucie, to nie chciało mi się oglądać. Ale muszę stwierdzić, że ta druga połowa była naprawdę ciekawa. Szkoda, że nie udało się zdobyć punktu, chociaż od początku Legia była na przegranej pozycji, to po tej drugiej odsłonie muszę stwierdzić, że nie jest ona skazana na porażkę. Teraz pora na Wisłę ;)

zino 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 21:01   

Wisła z najsłabszym rywalem w grupie czyli Odense gra do przerwy straszną padakę. Mamy 0-1 a niech się cieszą, że nie 0-3... nasz futból...

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi