ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Śro Sie 15, 2012 21:35
Liga Mistrzów 2011/2012
Autor Wiadomość
VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Kwi 25, 2012 22:24   

i tyle w kwesti dominacji hiszpanow w europie :rotfl2:

GPower 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 25, 2012 22:26   

No to mamy finał, coś niemożliwego stało się faktem.

:piwo:

Horrorist 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 25, 2012 22:26   

Bayern był lepszy i zasłużenie awansował, w finale kibicuje Chelsea.

SlimShady7 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 25, 2012 22:30   

By był mecz o 3 miejsce to by mieli te swoje wymarzone Gran Derby :D

Soja 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 25, 2012 22:32   

A miały być Gran Derbi w finale :rotfl:

Taki finał to wg mnie zwycięstwo futbolu jako najpiękniejszego sportu. Najpiękniejszego poprzez nieprzewidywalność i wymykanie się schematom, które królują w innych dyscyplinach.

W finale niech wygra lepszy, ale mam nadzieję, że będzie to Chelsea :ok:
Bayern ma już wystarczająco Pucharów Europy, natomiast "starej gwardii" z Londynu coś się w końcu w Europie należy za tyle lat bycia w czołówce :piwo:

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

pionka 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 25, 2012 22:38   

Pan Tuzimek na nsporcie już właśnie organizuje mecz o 3 miejsce :D

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 25, 2012 23:10   

A ja odwrotnie: chcę wygranej Bayernu. Niech przeskoczą Barcelonę, a Abramowicz kolejny raz obejdzie się smakiem w finale :prayer: Niech mają Bawarczycy jakieś trofeum, bo ostatnio Borussia ich wypościła :rotfl: Ciekaw jestem, ile koszulek Barcelony i Realu przybędzie na Allegro jako "sprzedam - używane"? Tudzież opcje "zamienię koszulkę Realu/Barcelony na Chelsea/Bayern" na Tablica.pl :lol2:

zino 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 25, 2012 23:12   

Tuż po losowaniu LM widziało się wszędzie komentarze (prasa, telegazeta, tv , net, itd) "Gran derbi dopiero w finale!".
Teraz mam mega bekę z tego... tekst roku :)
Pięknie, Bayern śmiem twierdzić, że dziś nawet był może nie lepszy, ale co najmniej zasługiwał na remis. Tyle okazji co Gomez zmaścił... w pełni zasłużony awans.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Kwi 26, 2012 07:45   

Ricardo Kaka... Co się z tym gościem porobiło... Z tej szybkości i polotu z 2007 roku już chyba nic nie zostało..

Za to Oezil... Świetny gracz.

PoP 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 26, 2012 08:27   

Też jak widziałem Kake w akcji to aż coś bolało. Człowiek który w 2007 roku w pojedynkę ośmieszał obronę Manchesteru, dzisiaj przy każdym praktycznie zbliżeniu do rywala tracił piłkę ;(

Co do finału to jestem osobiście za Chelsea. Przede wszystkim chodzi Mi o to, że dla takich piłkarzy jak Drogba czy Lampard to już ostatni gwizdek na sukces w Europie a uważam, że naprawdę tym grajkom się należy.

Soja 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 26, 2012 08:29   

Paolo#3 napisał/a:
Ricardo Kaka... Co się z tym gościem porobiło... Z tej szybkości i polotu z 2007 roku już chyba nic nie zostało..

Należałoby przy tej okazji pochwalić Łysego za kapitalne pod każdym względem pozbycie się odpada :ok:
Mam nadzieję, że w tym roku czas na Pato :brew:

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

Anathem 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 26, 2012 09:49   

Będziemy mieć finał marzeń po prostu :) Fajnie jak miliarderzy przegrywają z milionerami ;) A finał mi lotto, choć pewnie z racji Di Mateo i Lamparda wolałbym Chelsea. Pierwiastek włoski przeważa.

Sam mecz był niezły ale głównie w 1 połowie. Później już nikt zbytnio nie ryzykował, a i tak Gomez mógł ten mecz Bayernowi wygrać.

Ja tam z przyjemnością na Kakę patrzyłem. Cieszyłem się że to koszulkę Realu ma na sobie, a nie Milanu. Choć kto wie czy w przyszłym sezonie nie zacznę się martwic sytuacją odwrotną ;) Cała nadzieja w PSG i w tatusiu Kaki.

Oezil jest świetny, ale ja wolałbym Marcelo w Milanie odkąd w defensywie się ogarnął.

GPower 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 26, 2012 16:34   

Anathem napisał/a:

Oezil jest świetny, ale ja wolałbym Marcelo w Milanie odkąd w defensywie się ogarnął.

Mi osobiście najbardziej podobał sie Alaba młody błyskotliwy LO.

Klasę pokazali skrzydłowi Robben z Riberym i oczywiście serce drużyny, zeszło roczne marzenie transferowe, Bastian.

Real chyba za szybko uwierzył że mecz jest wygrany i oddał pole Bayernowi. To było nie wybaczalnym błędem bo najsłabszą formacja Niemców jest obrona i trzeba ją nękać. Badstuber to chyba nie poziom europejski pewniejszy jest nawet Bonera.

esem 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 08:07   

Alaba faktycznie jest świetny, ale... pewnie za drogi. Bayern nie zawahał się krzyknąć o 100mln za Ribery'ego, więc Austriak pewnie zostałby wyceniony na ok. 25mln euro. Ale umiejętności faktycznie fajne. Karnego wykończył bardzo pewnie jak na swój wiek ;)

Ciekawie się nam zapowiada finał. Podobnie jak ludzie nade mną będę za Chelsea, pomimo, że z Bayernem dosyć mocno sympatyzuję. Tacy zawodnicy jak Terry, Drogba, Lampard czy Cech po prostu zasłużyli na zwycięstwo w LM. Jak nie teraz to kiedy?

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 16:51   

VelenoRosso napisał/a:
i tyle w kwesti dominacji hiszpanow w europie
Faktycznie, tylko 5 tamtejszych zespołów było w półfinałach europejskich pucharów. Zero dominacji.

Mati_1906 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 17:09   

GPower napisał/a:
Mi osobiście najbardziej podobał sie Alaba młody błyskotliwy LO.

On przez zdecydowaną większość był rezerwowym lub ogony jako CM. Dopiero chyba od niedawna w klubie gra jako LO. Ale z Realem był świetny rozwija się w niesamowitym tempie. Nie na sprzedaż niestety.

GPower 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 18:36   

Mati_1906 napisał/a:

On przez zdecydowaną większość był rezerwowym lub ogony jako CM. Dopiero chyba od niedawna w klubie gra jako LO. Ale z Realem był świetny rozwija się w niesamowitym tempie. Nie na sprzedaż niestety.

Zgodze się że jego występy na LO to raczej świeży pomysł i ciekawe jak potoczy się jego kariera.
Nie zgodzę się natomiast że przez zdecydowaną większość był rezerwowym lub grał jakieś ogony. Sezon zaczynał na ławce ale z czasem przebił się do pierwszego składu o czym świadczy liczba 41występów i prawie 2500 minut na boisku we wszystkich rozgrywkach

pionka 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 20:16   

carlos napisał/a:
Faktycznie, tylko 5 tamtejszych zespołów było w półfinałach europejskich pucharów. Zero dominacji.

A Włosi jako jedyni wprowadzili aż 3 zespoły do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. I co z tego?
W tamtym roku mieliśmy w Lidze Europejskiej portugalski finał. Czy to o czymś świadczyło?

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 20:35   

W takim razie chciałbym się dowiedzieć kto dominuje w europejskiej piłce, bo skoro nie Hiszpanie to straciłem koncept.
pionka napisał/a:
Czy to o czymś świadczyło?
Tak. Włosi nie są wcale aż tak słabi, jakby się mogło wydawać, a Portugalczycy grają najfajniej w piłkę pośród lig spoza pierwszej czwórki, obok duetu Rosja i Ukraina.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 21:36   

carlos napisał/a:
W takim razie chciałbym się dowiedzieć kto dominuje w europejskiej piłce, bo skoro nie Hiszpanie to straciłem koncept.

Ale chyba nie musi byc tak ze w kazdym sezonie ktos dominuje?
Dominacja to byla jak Wlosi czy Anglicy mieli po 3 zespoly w 1/2 LM. Teraz mozna powiedziec ze sie wszystko mocno wyrownalo (ten sezon) z lekkim naciskiem na lige hiszpanska, oraz sporym minusem dla angielskiej ligi.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 21:56   

carlos cos ty sie tak zaparl przeforsowac teorie o dominacji hiszpanow?
mieli 5 zespolow w polfinalach obu pucharow, i co z tego?
wlosi mieli 3 druzyny w 1/8 CL to znaczy ze w lutym wlochy byly potega? :hmm:
dominacja jednego kraju na europejskim podworku miala miejsce do tej pory raptem trzy razy:
2000 hiszpanie 2003 wlosi 2008 anglicy, wtedy to final CL byl wewn sprawa danego kraju.
Ladowanie Loosers Cup do tego wora nie ma glebszego sensu. Topowe europejskie kluby puchar UEFA/UEFA League traktowaly od czasow postania CL jako kare za grzechy a nie trofeum o ktore sie warto bic.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 08:29   

Bubu napisał/a:
Dominacja to byla jak Wlosi czy Anglicy mieli po 3 zespoly w 1/2 LM.
Zgadzam się z Tobą, zwłaszcza jeśli takie coś powtarzało się w krótkich odstępach czasu. Było calcio w latach 90tych, byli Anglicy po nich, teraz nie ma tak wyraźnego lidera, a jednak najbliżej do tego Hiszpanom. Więc dość dziwne jest śmianie się z ich "dominacji". To nie jest BDSM w radykalnej wersji, ale jednak kajdanki i pejcz Hiszpanie noszą.
VelenoRosso napisał/a:
wlosi mieli 3 druzyny w 1/8 CL to znaczy ze w lutym wlochy byly potega?
Nie, nie znaczy. Wszyscy wiedzieli, że tamte dwie drużyny są lepsze niż "nasze" nawet i cztery, mając więcej szans na sukces.
VelenoRosso napisał/a:
carlos cos ty sie tak zaparl przeforsowac teorie o dominacji hiszpanow?
A Ty dlaczego się uparłeś przeforsować teorię przeciwną?

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 09:59   

poniewaz twierdzenie o dominacji hiszpanow w europie na podstawie tego ile druzyn do polfinalow dopchneli ma tyle sensu co twierdzenie ze milan lige zdominowal w tym sezonie ^^ w koncu mamy najwiecej zwyciestw w serie a i strzelilismy najwiecej bramek a ze do scudetto nam pomocy juve potrzeba to taki tam detal nieistotny tak samo jak nieistotnym detalem jest ze hiszipanie to final CL sobie w kapciach przed tv obejrza....
historie pisza zwyciezcy a do nich w tym sezonie hiszpanie sie nie zaliczaja.

warqula 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 21:25   

Real i Barcelona zawaliły - ale tu właśnie przebija magia futbolu, że skazani na pożarcie ograli mocnych rywali, jak by Barcelona grała w Realem w finale to nikt by nie był specjalnie zdziwiony.

MarcoPoland 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 02, 2012 20:38   

delikatny off-topic: przeglądając którąś z fansite'ów Messiego natrafiłem na statystyki Argentyńczyka: czy ktoś z Was wie, ile gość strzelił bramek w tym sezonie? Jeśli nie, strzelajcie... ponad siedemdziesiąt!!! i ktoś tu pisze, że gość jest co najwyżej dobry, zabawne.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi