ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Philippe Mexes
Autor Wiadomość
zino 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 09, 2011 10:36   Philippe Mexes

Kolejny,którego gra w Milanie "była marzeniem od dziecka..." :lol2: aż się słabo robi jak się czyta takie teksty przy okazji następnych transferów. Mogliby sobie darować. Swoją drogą ciekaw jestem, czy Francuz nieco spokornieje u nas, bo jego wybryki w Romie - chamske zachowanie, faule, czerwone kartki mojej sympatii mu nie przysporzyło.

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 09, 2011 10:44   

Nie wiem, ile w tym kurtuazji, ale z drugiej strony Mexes urodził się w 1982 roku, więc jego dzieciństwo to okres największych sukcesów Milanu, więc niewykluczone, że naprawdę marzył o grze w Milanie, tak jak dziś wielu marzy o grze w Barcelonie.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Cze 09, 2011 12:46   

Wie ktoś jak tam rehabilitacja Mexesa? Jest szansa, że wróci pod koniec sierpnia czy raczej wrzesień/październik?

matinho 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 12, 2011 15:26   

Mexes najprawdopodobniej wróci we wrześniu, najpóżniej na początku pażdziernika ;)

A od nowego sezonu bedzie występował z nr 5 na plecach :D

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lut 17, 2012 14:35   

http://www.milannews.it/?...idnotizia=73635

Lipton. Ciekawe na ile wypadnie... :/

Dobrze, że wraca Sandro.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 17, 2012 15:47   

Szkoda, z Arsenalem zagrał świetnie i liczyłem również na takie występy w lidze :/
#10 Rui Costa per sempre!

zychu9 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 01, 2012 12:04   

Strona głowna mnie ubiegła, bo właśnie miałem napisać, że wczorajszy mecz Niemcy-Francja sędziował (nasz dobry znajomy)… Tagliavento x-x
Co do samego Mexesa, to zagrał dobrze, jak cała jego reprezentacja, która wypunktowała Niemców, podobnie jak nas Lazio.
Niepokoi mnie natomiast, że Philippe lubi grac „ na raz” wczoraj tak spróbował, objechał go Muller i mogło się to zakończyć bramka.

Maxi 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 02, 2012 20:26   

Lubię Mexesa. Oczywiście od wakacji dopiero, bo mam słabość do Milanistów. Ale obiektywnie to świetny obrońca. Kiedy nadejdzie ten czarny dzień, że Sandro postanowi zakończyć karierę - a może to nastąpić niedługo, to Francuz z Thiago stworzą świetną parę na kila sezonów. Żeby tylko pozbył się tych chamskich nawyków, jak ten z incydent z Borriello który wykluczył go z gry na 3 mecze. Ważne mecze. Uderzysz juventiniego, a odpowiadasz jak za człowieka. Nonsens.

GPower 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 02, 2012 20:51   

Maxi napisał/a:
Uderzysz juventiniego, a odpowiadasz jak za człowieka. Nonsens.

Takie stwierdzenie jest nonsensowne i zbyteczne.

Maxi 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 02, 2012 21:20   

GPower napisał/a:
Maxi napisał/a:
Uderzysz juventiniego, a odpowiadasz jak za człowieka. Nonsens.

Takie stwierdzenie jest nonsensowne i zbyteczne.
Cóż poradzić.

maslok 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 19, 2012 23:47   

Przygoda tego pana z Milanem chyba zmierza ku końcowi. Pokazanie środkowego palca trybunom to przekroczenie pewnej granicy. Ktoś powinien mu strzelić w ten pusty czubaty łeb, bo się panu pięknemu coś pomieszało. Chyba zapomniał kim on jest i gdzie jest. Berlusconi ponoć jak zobaczył to w tv, skamieniał i zadzwonił do Gallianiego mówiąc tylko "sprzedajemy go".

Raczej płakać po nim nikt nie będzie.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 00:18   

Jeśli faktycznie go sprzedadzą to się cieszę. Zawodnik zarabiający 4 mln euro netto, który musi przed sezonem grac z Primaverą, żeby dojść do formy - chyba każdy niekibic Milanu miałby z tego dużo śmiechu, nam pozostaje śmiać się przez łzy... Z perspektywy czasu szkoda tylko, że do tej sytuacji nie doszło przed końcem minionego sezonu... Sprzedalibyśmy wtedy Mexa, do tego Robinho nawet za bezcen i można by zostawić Ibrahimovica, bo zluzowałby się nam budżet płacowy. Zlatan nawet w pojedynkę praktycznie gwarantowałby nam TOP3 w Serie A...

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 07:15   

wygląda jak rozgrzewka...

maslok napisał/a:
Pokazanie środkowego palca trybunom to przekroczenie pewnej granicy. Ktoś powinien mu strzelić w ten pusty czubaty łeb....

zależy od przebiegu zdarzenia....jeśli niewybrednie obrażał go jakiś zblazowany pedał to mu sie należało, jesli kibice jedynie buczeli i wyrażali swoje niezadowolenie z postawy kopaczy w ostatnich meczach (ale żeby przed samym meczem?) to reakcja czubatego zdecydowanie przesadzona.

maslok napisał/a:
Berlusconi ponoć jak zobaczył to w tv, skamieniał i zadzwonił do Gallianiego mówiąc tylko "sprzedajemy go".

no to dziwne, że w ogóle wyszedł na mecz w podstawowej jedenastce, nie powinien już sie ewakuowac do klubu kokosa?

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 09:10   

Ciekawe kto zagra na obronie w meczu z Udine. Czytam sobie wieści (niestety przy pomocy translatora), na MN jest coś o problemach z łydką Bonery...

Mexes może być teraz bardzo potrzebny misterowi, Acerbi i Yepes na Udine? No nie wiem...

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 09:31   

Jest jeszcze Zapata na którego Allegri w pewnym momencie będzie musiał postawić. Miejmy nadzieję, że zrobi to wcześniej niż w Pucharze Włoch, a Kolumbijczyk się sprawdzi.

korsi 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 10:16   

A ja widzę, że Mexes wyprostowany ma palec wskazujący nie serdeczny, nie wiem jak na San Siro, ale ja nie słyszałem by był to gest obraźliwy. Zresztą gość patrzy zupełnie gdzie indziej więc ciężko wyczuć o co chodzi i do kogo to skierowane.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 10:32   

Oj przyjrzyj się dokładniej. Jak dla mnie to palec środkowy ma wyprostowany.
A od kiedy obraźliwy jest gest wyprostowanym palcem serdecznym?

korsi 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 10:42   

Nazewnictwo palców może nie było właściwe, nie mam teraz czasu sprawdzać, jak dla mnie na zdjęciu wyprostowany jest pierwszy palec po kciuku. Może okulista też by mi się przydał? Nie słyszałem by był to obraźliwy gest.

edit. teraz sam już nie wiem który to palec, możliwe, że macie racje i to zdjęcie jest nie bez powodu:)

bajer 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 10:54   

Dla mnie wygląda na wskazujący choć jak kolega wyżej, nie mam 100% pewności, przydałoby się zdjęcie w jakości HD, bo się te palce zlewają na tym ;) a Mexesa można się pozbyć, wziąć w jego miejsce Yanga-M'Biwę tylko wtedy trzeba by z transferem poczekać do końca sezonu, bo w styczniu go nie ściągniemy, skoro latem będzie za darmo :dunno:

Anathem 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 11:11   

Monto chcieliśmy w styczniu, mimo że latem miał przyjść za darmo. Może z młodym francuzem będzie podobnie.
A co do palców, to ... gdyby zrobił to tak jak Pamato, to nikt nie miałby problemu z rozpoznaniem który palec jest wyprostowany ;) Partacz ;)

Mexes moim zdaniem ma słaba psychikę. Przy zmeczeniu i stresie, chłop nie wytrzymuje i robi głupie rzeczy. W mojej ocenie przez ten fakt nigdy nie powinniśmy go sprowadzać, ale ... obrońca z niego niezły. Może jakaś kara finansowa i publiczne przeprosiny wystarczą?

TomekW 
Administrator

Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 11:37   

Psychika Mexesa to jedna sprawa. Inna to zachowanie tak zwanych kibiców. W obecnej sytuacji gwizdy nie zmotywują nikogo, a drużynie mogą jedynie zaszkodzić. Zrozumiałaby to nawet upośledzona wiewiórka. Szkoda, że dotarło to jedynie do tych złych ultrasów z Curva Sud, podczas gdy "yntelygentom" z bocznych trybun wydaje się, że z bandy szkapin da się nagle zrobić stado pełnokrwistych rumaków.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 12:16   

TomekW napisał/a:
,... podczas gdy "yntelygentom" z bocznych trybun wydaje się, że z bandy szkapin da się nagle zrobić stado pełnokrwistych rumaków.

A jak się ma nie wydawać, skoro kierownictwo klubu cały czas wmawia wszystkim, że nadal mamy konkurencyjny zespół i walczymy o scudetto.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 12:19   

Wystarczyłoby pomyśleć, a wtedy byłoby jasne, komu należą się gwizdy.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 20:09   

Mexes to w tej chwili jedyny środkowy obrońca na poziomie Milanu (nie tego obecnego), więc jego sprzedaż byłaby jak dla mnie błędem.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 20:23   

Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie ten palec jest numerem cztery (jezeli mozna tak to nazwac:)

Odpowiedz do tematu