ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Christian Abbiati
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 21, 2014 12:01   

Miałoby to sens wyłącznie w przypadku rotacji bramkarzami. Do pewnego momentu Allegri tak robił, ale spadła na niego krytyka za stawianie na Gabriela po kilku jego błędach. Moim zdaniem powinni wreszcie się zdecydować, albo on ma potencjał i na niego stawiamy, licząc się z możliwymi wpadkami, albo trzeba gościa oddać. Jeśli Agazzi ma być przed nim, a obaj za Abbiatim, to sam już nie wiem o co w tym klubie chodzi.

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 21, 2014 13:43   

Nasi działacze jak zwykle muszą znaleźć najgorsze rozwiązanie z możliwych...

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 21, 2014 14:15   

Sęk w tym, że roczne przedłużenie kontraktu z Abbiatim to najlepsze rozwiązanie z możliwych.

Jestem pewien, że Milan dalej będzie szukał następcy, a teraz ma na to dwa okienka transferowe więcej. Zmniejsza się zatem prawdopodobieństwo, że skończy się na jakimś przypadkowym ogórku między słupkami.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 21, 2014 14:39   

Przedłużenie kontraktu z Abbiatim - tak. Pozostawienie go w roli podstawowego bramkarza - nie.

I cały sęk w tym, żeby tylko pierwsza opcja została zrealizowana...

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 21, 2014 15:03   

Jak dla mnie Abbiati może spokojnie bronić jeszcze (przynajmniej) rok jako numero uno. To wciąż solidny fachowiec, a na rynku (w naszej sytuacji) ciężko będzie teraz coś wyłowić.

rafal996 napisał/a:
Do pewnego momentu Allegri tak robił, ale spadła na niego krytyka za stawianie na Gabriela po kilku jego błędach. Moim zdaniem powinni wreszcie się zdecydować, albo on ma potencjał i na niego stawiamy, licząc się z możliwymi wpadkami, albo trzeba gościa oddać.
Do września daleko, a w międzyczasie będą letnie sparingi i taki Gabriel pewnie swoje szanse dostanie. Wiadomo, że wtedy mu się nie powiodło, ale teraz gramy na jednym froncie, ciśnienie mniejsze (zwłaszcza jeśli chodzi o młodszych grajków, takich jak właśnie Gabryś). Jeśli latem pokaże się z bardzo dobrej strony to automatycznie zasłuży na kolejną szansę w ligowych spotkaniach, a jak ją wykorzysta to mamy golkipera na lata...

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Śro Maj 21, 2014 18:10   

No i dobrze to najlepsza opcja dla nas Abbiati trzyma poziom. I Agazzi jako numer dwa jest w porządku.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 21, 2014 22:32   

kamilus napisał/a:
Przedłużenie kontraktu z Abbiatim - tak. Pozostawienie go w roli podstawowego bramkarza - nie.

I kogo niby dać do podstawowego składu? Gabriela? Nołnejma Agazziego czy może Gori?
Ktoś wcześniej napisał, że obsada bramki to w tej chwili najmniejszy problem. Przy pozostaniu Abbiatego problemu jak dla mnie nie ma.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 22, 2014 00:00   

Gori spokojnie może być szykowany jako numer 2. Gabriel niech idzie na wypożyczenie i w koncu pokaże swoją wartość.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 22, 2014 07:25   

Według mnie Abbiati broni zbyt nierówno, by być pierwszym bramkarzem. Owszem, czasami ma świetne interwencje - ale niestety nie tak często, jak powinien bramkarz klubu mającego ponadprzeciętne aspiracje (a takie chyba mamy...). No i popełnia coraz więcej głupich błędów.

Pierwszym bramkarzem powinien być albo ktoś młody i perspektywiczny (ktoś, kto dostałby prawdziwą szansę udowodnienia swojej wartości, czyli np Gori), albo ktoś doświadczony, kto dałby większą pewność niż Christian (np. Diego Lopez, by wymienić kogoś w naszym zasięgu).

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 22, 2014 08:04   

Jakie głupie błędy popełnił w tym sezonie Abbiati? Ale takie naprawdę głupie, gdzie gol ewidentnie obciąża jego konto.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 22, 2014 08:55   

Dokładnie nie pamiętam, bo większość była sprzed kilku miesięcy. Jak wrócę z pracy to postaram się je znaleźć na YT i wrzucić tutaj linki.

ps. Może nie do końca jasno się wyraziłem - nie chodziło mi tylko o rażące błędy, ale również o dziwne i niestosowne zachowania przy straconych bramkach.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 22, 2014 10:57   

Problem jest taki, że pamiętam parę wpadek Christiana z poprzednich sezonów, ale w ostatnim jakoś trudno mi sobie przypomnieć jakiegoś szczególnego babola. Wnioskuję z tego, że jego forma była jednak niezła, skoro obwinialiśmy o stratę bramek raczej obronę niż bramkarza. Oczywiście, były momenty gdzie mógł zachować się lepiej, tak się przynajmniej wydawało, ale bądźmy szczerzy, Abbiati nigdy nie był jakimś wybitnym golkiperem, co najwyżej dobrym. Dlatego nie ma co wymagać od niego cudów. Wybroni zwykle to, co jest możliwe do wybronienia, czasem trafia mu się jakaś spektakularna interwencja, raczej rzadko zdarzają się ewidentne błędy. Tak bym go określił. Dlatego nie płaczę, że miałby zostać, tylko zastanawiam się co dalej? Alternatywą jest 30 letni Agazzi, który moim zdaniem nie prezentuje nawet klasy Abbiatiego, oraz ewentualnie dwóch młodzieńców, których nie będzie za bardzo gdzie ogrywać, bo za dużo meczów to my w przyszłym sezonie nie zagramy.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Maj 22, 2014 17:55   

rafal996 napisał/a:
Jakie głupie błędy popełnił w tym sezonie Abbiati?

Te same co w kazdym sezonie. Wpuszcza kazdy balonik na 5 - 8 metr.
Z tajemniczych powodow Abbiati nigdy nie opanowal tajemnej sztuki gry na przedpolu, co w polaczeniu z nasza super defensywa, zwlaszcza w pierwszej polowie sezonu konczylo sie smutno.
Przydalby sie nam nowy bramkarz, ale watpie szczerze by na szrocie mozna bylo dostac cos lepszczego niz Christian.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 22, 2014 21:52   

kamilus napisał/a:

ktoś młody i perspektywiczny (ktoś, kto dostałby prawdziwą szansę udowodnienia swojej wartości, czyli np Gori)

Widać mało znasz się na obsadzie bramki skoro chcesz jakiegoś 19-latka postawić kosztem doświadczonego golkipera znającego doskonale gre w Serie A, a co najważniejsze mającego ciągłość gry co jest niesamowicie ważne na tej pozycji, zaraz za doświadczeniem.
Wiem, że wielu z was najchętniej by wyciągnęło jakiegoś dzieciaka z Primavery czy nawet niżej, ale dobry trener tak nie zrobi.
Na nasze realia lepszego bramkarza póki co mieć nie będziemy. Mnie Abbiati satysfakcjonuje, mamy większe problemy. Młodzi bramkarze mogą się ogrywać z ogórami lub w Coppa Italia.
Młody bramkarz mający nawet najlepszy refleks na świecie nie będzie więcej wart niż ten doświadczony, bo zwyczajnie nie umie jeszcze tak dobrze czytać gry.

waldo 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 22, 2014 22:22   

Niekoniecznie - są młodzi bramkarze typu de Gea, ter Stegen a zwłaszcza Courtois. To są młodzi bramkarze, a jednak są w czołówce najlepszych bramkarzy. Może nie w ścisłej, ale zawsze. Patrząc na ligę włoską - Scuffet z Udinese okazał się całkiem niezły. Toż to rocznik 96. Doświadczenie pewnie że jest ważne, ale niektórzy bramkarze już wcześniej mają te umiejętności, że warto na nich stawiać. Poza tym szansę zawsze warto dać - w sparingu, czy którymś meczu. Nie sprawdzi się to trudno, ale jest szansa, że zawodnik okaże się strzałem w dziesiątke

Porek 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 23, 2014 07:05   

Abbiati niestety nie daje Nam pewności... Słabo gra nogami, słabo gra na przedpolu... W każdym meczu trzeba się martwić czy dogra mecz co końca czy zejdzie z kontuzją.

Wg mnie powinien zostać jako bramkarz nr 2 i być dobrym duchem w szatni oraz pomóc nowemu bramkarzowi w aklimatyzacji.

W tym sezonie też przy wielu ( nawet nie kilku ) mógł zachować się lepiej...

theoden92 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 30, 2015 00:23   

Co z Abbiatim? Zostaje na przyszly sezon? Moim zdaniem jest waznym elementem druzyny, nawet jesli nie gra w kazdym meczu. Z wywiadow z nim wynika, ze jesli Milan powie, ze go potrzebuje, to zostanie.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 30, 2015 14:41   

Nie mam nic przeciwko jego pozostaniu, na pewno jest to jeden senator więcej.

Paweuu 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 01, 2015 13:44   

Jako drugi bramkarz jest jak najbardziej OK.

http://paweuu.wordpress.com

Qba69 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 06, 2015 12:08   

Ciekawe jaka przyszłość przed naszym sympatycznym "faszystom"... Jakby nie patrzyć to jest on częścią tego klubu przez X lat. Gdyby teraz nie przedłużono z nim kontraktu odszedł by w fatalnym stylu. Oj niepotrafi nasz Milan uhonorować odchodzących graczy...

GPower 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 06, 2015 12:41   

Na trzeciego będzie dobry i zasługuje by zostać. Na zmiennika Lopeza brać Tytonia za free.

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Sob Cze 06, 2015 14:24   

Abbiati numer 2 dalej a na 3 weźmy jakiegoś ziomka z Chin skoro chcemy podbić tamten rynek :rotfl2:

kamilus 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 06, 2015 15:39   

Parę tygodni temu mówiło się, że może zostać trenerem bramkarzy.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 24, 2016 17:22   

Brawo Christian!

Nie pamiętam kiedy czytałem taki świetny wywiad z kimś, kto Milan ma w sercu od wielu lat.

Wzmianka o niesfornym Bacce albo 5 niegodnych, tego nie dowiesz się od byle kogo. To też pokazuje, że kadra musi być przewietrzona i to gruntownie.

:ok:

aha i jeszcze nóż Gattuso. Niesamowite :)

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Maj 24, 2016 17:29   

I z tej okazji pytanie. O kim mówił Abbiati i kiedy Ci piłkarze zawitali do Milanu? Ja mam swoje typy i dwóch z nich przyszło przed lub w trakcie tego sezonu, a jednemu przedłużono w lato kontrakt. Jednak tylko strzelam, być może slepakami.

Odpowiedz do tematu