ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Z kim zgody?
Autor Wiadomość
Maniek
Milanista

Wysłany: Pon Paź 27, 2003 16:52   Z kim zgody?

Jak w temacie.Chciałbym sie dowiedziec z kim ma zgody Milan?
Interesuje mnie głównie liga Włoska.Słyszałem kiedys o jakimś układzie z kibicami Juve ale nie wiem czy to prawda.
Z góry wielkie dzieki za odpowiedzi :-) )
Pozdro! :wink:

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pon Paź 27, 2003 16:54   Re: Z KIM ZGODY?

Maniek napisał/a:
Jak w temacie.Chciałbym sie dowiedziec z kim ma zgody Milan?
Interesuje mnie głównie liga Włoska.Słyszałem kiedys o jakimś układzie z kibicami Juve ale nie wiem czy to prawda.
Z góry wielkie dzieki za odpowiedzi :-) )
Pozdro! :wink:

Milan ma zgode jedynie z kibicami Brescii.
A z Juventusem jest kosa i to ostra :lol: Zwlaszcza ze rzucali w nas racami pod San Siro w marcu...

kouba 
Juventino

Wysłany: Pon Paź 27, 2003 20:26   

nigdy dwa kluby DOBRE nie będą ze sobą w zgodzie, to jest normalne :!: ale ja nie miałbym nic przeciwko temu abyśmy byli w sztamie :D

Razem 28 :wink:

Tino
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Paź 27, 2003 20:41   Re: Z KIM ZGODY?

TomekW napisał/a:
A z Juventusem jest kosa i to ostra :lol: Zwlaszcza ze rzucali w nas racami pod San Siro w marcu...

Z tymi zgodami trzeba uwazac - Fossa uwaza ze nie maja zgody z nikim!! Po prostu niektore frakcje moga miec swoje wlasne zgody!!
A co do Juve - to jest uklad = nie jest to zgoda ale oficjalnie przedstawiciele najwiekszych grup zawarli uklad o niestosowaniu przemocy!! Dochodzi oczywiscie do spiec ale sa to niby wyjatki!! Oficjalnie grupy nie uzywaja wobec siebie sily!! Byly obawy czy przetrwa to rowniez final w Manchesterze ale udalo sie!! :wink:

Rybeq 
Juventino

Wysłany: Pon Paź 27, 2003 21:44   Re: Z KIM ZGODY?

Tino napisał/a:
TomekW napisał/a:

Z tymi zgodami trzeba uwazac - Fossa uwaza ze nie maja zgody z nikim!! Po prostu niektore frakcje moga miec swoje wlasne zgody!!
A co do Juve - to jest uklad = nie jest to zgoda ale oficjalnie przedstawiciele najwiekszych grup zawarli uklad o niestosowaniu przemocy!! Dochodzi oczywiscie do spiec ale sa to niby wyjatki!! Oficjalnie grupy nie uzywaja wobec siebie sily!! Byly obawy czy przetrwa to rowniez final w Manchesterze ale udalo sie!! :wink:

W Polsce tak może będzie w okolicach 2300 r. :)

RASI 
Juventino

Wysłany: Pon Paź 27, 2003 23:05   Re: Z KIM ZGODY?

Rybeq [JuveFan] napisał/a:
W Polsce tak może będzie w okolicach 2300 r. :)

Do tego czau większośc polskich klubów na 99% zniknie z powierzchni ziemi!!! :D .
Co do zgody czy kosy to wydaje mi się, ze we Włoszech nie ma czegoś takiego jak w polsce. Tam przecież kibice w Mediolanie chodzą razem na mecze, wchodzą tymi samymi wejściami i się NIE ZABIJAJĄ !!! Zresztą przeczyatjcie sami. Oto kawałek artykółu zaczerpnięty ze strony JuvePoland:

"Trudno sobie wyobrazić, aby w samym centrum Warszawy ktoś beztrosko paradował w koszulce lub czapeczce Wisły czy Widzewa. Szybko skończyłby w szpitalu. Tymczasem w Mediolanie całkiem normalny jest widok dzieci, mężczyzn, turystów ubranych w gadżety Juventusu. A na wystawionych na widok publiczny balkonach schną biało-czarne ręczniki i nikt nie obawia się, że dostanie kamieniem w okno. Juventus to magiczna nazwa, wywołująca skrajne emocje. Kocha się go albo nienawidzi. Przy San Siro równie dobrze można nabyć koszulkę z nazwiskiem Del Piero, co szalik z napisem Nienawidzę Juve lub T-shirt z wydrukiem Grupa antyjuventusowa.
Kibice Interu i Milanu co prawda życzą sobie jak najgorzej, ale szanują się i w oznakach wrogości poprzestają na słowach. Na derby wchodzą tymi samymi bramami, siedzą obok siebie, stoją w tych samych kolejkach do bufetów albo ubikacji. A po meczu raczej nie dochodzi do burd. Grzecznie się rozchodzą, jadą wspólnym wagonem metra. Zwycięzcy śpiewają, pokonani milczą. Kiedy jedni mają okazję do świętowania na słynnym Piazza del Duomo, drugim nie przechodzi do głowy, aby psuć rywalom święto i szukać pretekstu do awantur. Słowem - obecność podczas derby Mediolanu na piłkarskiej La Scali, jak nazywa się San Siro, to niesamowite przeżycie. Także dla każdego, kto jeszcze nie zdążył zakochać się we włoskim futbolu."

To chyba wyczerpuje temat i niewymaga komentarza ??

pionka 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 27, 2003 23:21   Re: Z KIM ZGODY?

RASI napisał/a:
"Trudno sobie wyobrazić, aby w samym centrum Warszawy ktoś beztrosko paradował w koszulce lub czapeczce Wisły czy Widzewa.

W koszulce lub czapeczce Wisły to ja bym się bał wyjść w Krakowie z obawy, że dostane łomot od "kibiców" Cracovii. Ale to jest właśnie Polska, dla większości tych głupków z szalikami "mecz to wojna" i okazja do zwyzywania przeciwnika i jego "kibiców" no i oczywiście do zadymy. Ty RASI jesteś kibicem Arki to chyba wiesz więcej na ten temat :) .
Może kiedyś doczekamy się normalności :)

RASI 
Juventino

Wysłany: Pon Paź 27, 2003 23:41   Re: Z KIM ZGODY?

pionka napisał/a:
Ty RASI jesteś kibicem Arki to chyba wiesz więcej na ten temat :)

:shock: :shock: :shock: A to to co ma znaczyc ?? co ?? Że jako kibic Arki burdy na stadionie robie ?? Mam nadzieje, że po prostu xle to zrozumiałem :? . Wiem, ze ostatnio w mediach było sporo paskudnych informacji o "kibicach" Arki. Zatem z tego miejsca chciałbym coś Wam wyjaśnić.
1. Wielka rozruba we Wrocławiu
Na ten mecz umówili się krtyni ( zwani pseudokibicami ) z Poznania i Wrocławia. Biło się koło 200 osób. Po, że sie tak wyraże "naszej" stronie było 80 Poznaniaków kilku z Kracowa i ...około 15 z Gdyni. Ale ponieważ grała Arka ze Śląskiem wieć cała odpowiedzialnośc spadła na te dwa kluby. Chciałbym też Wam powiedzieć, że na ten mecz pojechało też wielu kibiców "prawdziwych". Ci pojechali zorganizowaną grupą i bezpiecznie dotarli na stadion. Tam obejżeli meczyk Arki i spokojnie wrócili do domów. Ogólnie odczucia w Gdyni były takie jak w całej Polsce:szok i obrzydzenie po tym co sie stało. Takie żeczy nie powinny mieć miejsca !!
2. Mecz Arka - Wisła
BYŁEM NA TYM MECZU !!! I mimo, że w TV i na Onecie podawali, że na trybunach były bijatyki nic takiego nie miało miejsca. Dowód ? Nie mogło mieć miejsca bo kibiców Wisły i Lechii ( tych drugich było o wiele więcej )
NIEWPUSZCZONO na stadion ! Zostali zawróceni na stacji SKMki przez policję. Wścieki sie i zaczęla się zadyma: 1 km od stadionu !! Nie przyłożył do niej ręki ŻADEN !! kibic Arki.

Chodzę na mecze od 5 lat i w tym czsie nie zdażył sie ani jeden przypadek awantury na stadionie. Wiem, że mamy kiepską opinię w Polsce ale mam nadzieje to zmienić.
Mój kolego spotkał na obozie kolesia z Suwałk. Kiedy powiedział mu, że kibicuje Arce i chodzi na ich mecze ten z Suwałk powiedział :
To z ciebie musi być rzeźnik !! :shock: :shock: :oops:
Prosze Was niewierzcie w te brednie !!

pionka napisał/a:
Może kiedyś doczekamy się normalności :)

Mam taką nadzieje, że bede mógł kiedyś usiąść w barwach Arki w stolicy i wychylić kufelek z kibicem Legi, Poloni, Wisły, Cracovi, Widzewa i Bałtyku.
Ale to chyba fantastyka :(

pionka 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 27, 2003 23:51   Re: Z KIM ZGODY?

RASI napisał/a:
pionka napisał/a:
Ty RASI jesteś kibicem Arki to chyba wiesz więcej na ten temat :)

:shock: :shock: :shock: A to to co ma znaczyc ?? co ?? Że jako kibic Arki burdy na stadionie robie ?? Mam nadzieje, że po prostu xle to zrozumiałem :? .

Już wyjaśniam :) Nie chodziło mi o to, że Ty robisz jakieś burdy ale właśnie o tą opinie jaka krąży o "kibicach" Arki. Jak Cię uraziłem to przepraszam. A opinia ta nie ciągnie się za Wami (mam na myśli waszą Triadę - Lech, Arkę i Cracovię :P ) od tych ostatnich wydarzeń tylko od ładnych kilku latek :) .

P.S. Wyedytowałem dla RASI'EGO. Ma być Triada to jest Triada :P .
Ostatnio zmieniony przez pionka Wto Paź 28, 2003 00:11, w całości zmieniany 1 raz  

RASI 
Juventino

Wysłany: Wto Paź 28, 2003 00:03   Re: Z KIM ZGODY?

pionka napisał/a:
(mam na myśli wasz triumwirat - Lech, Arkę i Cracovię :P )
Dokładnie rzecz biorąc to o tej przyjaźni lubimy mówić Triada. Triumwirat tworzy Legia, Pogoń i Zagłebie Sosnowiec.

pionka napisał/a:
nie od tych ostatnich wydarzeń tylko od ładnych kilku latek :/

Ale my niemożemy odpowiadać co było kiedyś. Kiedyś podobną opinię miała Legia i Widzew. Na meczech Arki i Lecha juz od dawna jest spokojnie ( od KILKU lat ). Na trybónach jest naprawde świetna atmosfera.
Widzów przychodzi często więcej niż na 1 lige mimo, że nasz stadion jest dość niewygodny ( brak zadaszenia "płaskie trybuny" ) mamy zato sztuczne oświetlenie i wszystkie mecze u siebie gramy w blaskach jupiterów :D . Jeszcze raz do Was apeluje:
Zapomnijcie o tym co było. Liczy sie Tu i teraz. A obecnie nie w Gdyńskich kibicach nienawiści i woli niszczenia ( oczywiście nie ręcze za 100% Gdynian bo wszędzie znadą sie czarne owce - jest np.: dwóch kibiców Milanu :evil: :wink: )

olympique
Milanista

Wysłany: Wto Paź 28, 2003 09:32   

No Rasi ja jako kibic Lechii Gdańsk mam trochę odmienne zdanie co do niektórych wydarzeń które opisujesz, ale nie będę polemizował z Tobą na ten temat. Nie będziemy raczej drążyć sprawy żeby nam się chuligani nie zaczeli udzielać na forum :D . Wiadomo w każdej większej grupie kibiców znajdzie się kilku kretynów, ale nie można twierdzić od razu że winni są wszyscy. Tak niestety sprawy przedstawiają nasze media w czym prym wiedzie nastawiona na tanią sensację telewizja TVN. Miejmy nadzieję że dożyjemy normalności, chociaż będzie o to ciężko.

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 28, 2003 16:11   

Rasi generalizujesz i to straszliwie. Podobnie jak przedmowca nie sadze, zeby to byl dobry temat, aby to tutaj tlumaczyc, powiem tylko, ze nie wszystko, co przytoczyles z juvepoland jest prawdziwe, a Twoj tekst o roku 2300 i polskich klubach jest zalosny.

PS. polecam lekcje polskiego.

RASI 
Juventino

Wysłany: Wto Paź 28, 2003 18:01   

kapi napisał/a:
a Twoj tekst o roku 2300 i polskich klubach jest zalosny.
PS. polecam lekcje polskiego.

A o ci qrwa chodzi co ?? Dlaczego żałosny ?? Tak wierzysz w polskie kluby ?? Bo jakbys nie zauważył to już teraz większość z nich stoi na krawędzi bankructwa.
PS. A co ty taki czuły na punkcie poprawnej polszczyzny co ?? Błędy sie każdemu zdażają i tyle.

Z tymi wywodami troche mnie poniosło przyznaje. Widzę jednak, że opinia jaką mamy w polsce przylgnęla do nas dobre i nie ma sensu was przekonywać - trudno :evil:Aż tak mi na tym nie zalęzy

pionka 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 30, 2003 00:19   

A dla wszystkich osób, które swoją agresje wyładowywują na stadionach polecam ten link:

http://web.tiscali.it/intertristi/daje.htm

Miłej zabawy :D

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Paź 30, 2003 20:26   

heh pionka, zarąbista gierka, dawno sie juz tak dobrze nie bawilem :D
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 31, 2003 08:44   

jasne, kazdemu sie bledy zdaRZAja.
a odnosnie polskich klubow, to ich zadluzenie jest nieporownywalnie mniejsze od zachodnioeuropejskich i miejmy nadzieje, ze sie z niego wykaraskaja. a takim zlosliwcom jak ty, zycze rychlego upadku ulubionego klubu. najlepiej juz od soboty.

odnosnie zgod Milanu, to zaciekawila mnie wypowiedz, ze FdL nie uznaje zgod... moze tak jest, ale bedac na meczu brescia-milan '2000 nie zauwazylem czegos takiego, kiedy caly nasz sektor krzyczal BRESCIA! BRESCIA! :)

ps. gierka super, szkoda, ze nie mozna skopac bialo-czarnej dupy ;)

Tino
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Paź 31, 2003 15:55   

kapi napisał/a:
odnosnie zgod Milanu, to zaciekawila mnie wypowiedz, ze FdL nie uznaje zgod... moze tak jest, ale bedac na meczu brescia-milan '2000 nie zauwazylem czegos takiego, kiedy caly nasz sektor krzyczal BRESCIA! BRESCIA! :)

Polega to na tym ze np. z Brescia sympatyzuja i okazuja to np.w czasie meczow ale nie sa to zgody w stylu stricte jak rozumie sie to w Polsce czy na zachodzie - wspolne siedzenie na sektorze, wymiana flag, szalikow, w przypadku hools wspolne, po jednej stronie bijatyki i takie tam!! W tym znaczeniu oficjalnie mowia ze nie maja!! :wink:

Orzech_AG 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 02, 2003 14:40   

Tino napisał/a:
Polega to na tym ze np. z Brescia sympatyzuja i okazuja to np.w czasie meczow ale nie sa to zgody w stylu stricte jak rozumie sie to w Polsce czy na zachodzie - wspolne siedzenie na sektorze, wymiana flag, szalikow, w przypadku hools wspolne, po jednej stronie bijatyki i takie tam!! W tym znaczeniu oficjalnie mowia ze nie maja!! :wink:

Jak to nie ma wspolnej wymiany szalow???albo innych rzeczy ?kurwa skad ty takie brednie wyczytales?albo ze nie siedza ze soba razem?przeciez to jest oczywiste ze kazdy nie usiadzie razem w mlynie bo by nie starczylo miejsca!a zgody to sa podobne do Polskich(moze nie ma takiego goszczenia)!np. na meczow Wloch pamietam ze kibice Bresci siedzieli w mlynie -Curve Sud-(oczywiscie razem z Milanem)

Orzech wyrazaj sie albo wylecisz stad szybciej niz wleciales
Admin

Tino
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lis 02, 2003 14:58   

Orzech_AG napisał/a:
Jak to nie ma wspolnej wymiany szalow???albo innych rzeczy ?kurwa skad ty takie brednie wyczytales?albo ze nie siedza ze soba razem?przeciez to jest oczywiste ze kazdy nie usiadzie razem w mlynie bo by nie starczylo miejsca!a zgody to sa podobne do Polskich(moze nie ma takiego goszczenia)!np. na meczow Wloch pamietam ze kibice Bresci siedzieli w mlynie -Curve Sud-(oczywiscie razem z Milanem)

Kolejny mlody forumowicz i znow zaczyna o przeklenstw i wyzwisk!! Naucz sie jezyka polskiego, potem czytaj uwaznie co napisalem (odnosilo sie to tylko do FdL) a potem mysl!! Informacje biore od czlonka FdL!! Jesli masz lepsze to pochwal sie nimi!! :evil:

RASI 
Juventino

Wysłany: Nie Lis 02, 2003 19:52   

kapi napisał/a:
jasne, kazdemu sie bledy zdaRZAja.
a odnosnie polskich klubow, to ich zadluzenie jest nieporownywalnie mniejsze od zachodnioeuropejskich i miejmy nadzieje, ze sie z niego wykaraskaja. a takim zlosliwcom jak ty, zycze rychlego upadku ulubionego klubu. najlepiej juz od soboty.

Nie mam zamiaru z Toba dyskutować Kapi :? . Jeśli ja jestem złośliwcem to Ty kim jesteś z tym wytykaniem błędów ??

kapi napisał/a:

Mimo tego "oczka" na końcu, dowcip nędzny. Po moderatorze spodziewałem się czegoś więcej. :?

beneras 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 03, 2003 15:50   

[quote="RASI"]
kapi napisał/a:

kapi napisał/a:

Mimo tego "oczka" na końcu, dowcip nędzny. Po moderatorze spodziewałem się czegoś więcej. :?

e tam Rasi przesadzasz,zalezy jak na to spojrzysz np mi sie podobal bardzo :lol: :lol: :lol:

łukasz.juventihno
Milanista

Wysłany: Śro Lis 05, 2003 15:20   

nie ma zgody z milanem.sa rownej klasy ale oni sie nigdy nie beda lubic.
niech smoc bedzie z wami

FOFO
Laziale

Wysłany: Sob Mar 06, 2004 07:50   

kouba napisał/a:
nigdy dwa kluby DOBRE nie będą ze sobą w zgodzie, to jest normalne :!: ale ja nie miałbym nic przeciwko temu abyśmy byli w sztamie :D

Nie masz Kouba racji :) 8) S.S Lazio ma ogromne przymierze (najwiekrze we włoszech :!: ) z Interem i Veroną

To zdjecie pochodzi ze San Siro z meczu Interu i Lazio (wspaniały mecz przyjaźni w któym 80 tyś kibiców śpiewa jeden chym i doping cały czas nie usętpuje 8) to wspólne przymierze trwa juz od 1989 roku :!: i przetrwało nawet próbe kiedy Inter dwa sezony temu przegrał mistrzostwo w ostatniej kolejce w meczu z Lazio 4-2 8) na Stadio Olimpico

http://www.irriducibili-i...interlazio7.jpg

http://www.irriducibili-i.../interlazio.jpg

FORZA IRRIDUCIBILI

Sonar 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 11, 2004 13:31   

No i min dlatego laziali tak nie nawidza Milanu :D Poza tym ze odebralismy wam scudetto prawie na sam koniec :D

pionka 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 11, 2004 14:41   

FOFO ale przecież kouba wyraźnie napisał, że nigdy dwa kluby DOBRE nie będą ze sobą w zgodzie :D
A Ty tutaj mówisz o jakimś Interze :lol: ;)

Odpowiedz do tematu