ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
kamilus 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 18:30   

Nie ma środkowego obrońcy (nawet na wypożyczenie!), nie ma defensywnego pomocnika, nie ma zastępcy Zlatana, nie ma prawoskrzydłowego. Bardzo biednie przeprowadzone mercato, takie na 4,5/10 (transfery do klubu 3/10, transfery z klubu 6/10). Mam tylko nadzieję, że jeśli sezon pójdzie nie po naszej myśli, to konsekwencje zostaną wyciągnięte od osób za to odpowiedzialnych (niezależnie od poziomu, na którym zapadały decyzje).

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 18:33   

kamilus.... Tylko mam wrażenie, że najbardziej z tego mercato zadowolony jest Elliot, więc kto ma wyciągać te konsekwencje?

Jak tak dalej pojdzie to #ElliotOut

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 18:37   

kamilus napisał/a:
nie ma zastępcy Zlatana

Przecież jest Leao. Kogo innego wyobrażałbyś sobie w tej roli?

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 18:40   

Kogoś, kto zagrał przynajmniej kilkanaście meczów na tej pozycji i wie, na czym polega gra jako "9". A jeśli chcesz konkretnych nazwisk, to z tych tańszych i znających Serie A opcji mogliby to być np. Mandzukic czy Llorente.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 18:45   

Ja wczoraj pomyślałem sobie o Gabadinovie ze Spezii, zanim złapał kontuzje. Nie wiem nawet ile ma lat czy 25 czy 35, ale jako zmiennik byłby w porządku

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 18:48   

Właśnie przez kupowanie takich grajków i marnowaniu na nich kasy jesteśmy teraz poza LM. Jakby ten Llorente faktycznie dawał większe gwarancje od Leao.

EDIT: przerabialiśmy już kiedyś podobną sytuację z Maxi Lopezem

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 18:57   

Przecież Maxi Lopez grał w Milanie jeszcze za czasów Zlatana Robinho, Cassano i Pato. Któryś z nich odszedł i chyba w jego miejsce na pol roku przyszedł M. Lopez

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 18:59   

No o tym piszę. Jakoś specjalnie pozytywnie jego pobytu nie wspominam. To też było takie „wzmocnienie” rezerwy ma siłę.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 19:06   

Uważam, że ktoś by się przydał - jakaś typowa "9". Aczkolwiek brak tego transferu jest akceptowalny, środkowego obroncy na pewno nie.

Poza tym: Daniel Maldini - 1,8 mln netto, Colombo 0,5 mln (cos koło tego) = około 4,5 brutto = pensja brutto dla Cajjelona albo Mandżukica?
Przecież miejsce tych dwoch wychowankow jest w Serie B albo Serie C.

nonenalim 
Administrator

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 19:08   

- pozbyliśmy się darmozjadów :ok:
- nie kupiliśmy zapchajdziur :ok:
- pokazaliśmy, że nie będziemy desperatami, którzy przepłacają :ok:

po przerwie na repre już za dwa i pół miesiąca nowe okienko transferowe. jeśli na spokojnie zaplanują transfery tylko zyskamy. na teraz jest ok

bogiel napisał/a:
Aczkolwiek brak tego transferu jest akceptowalny, środkowego obroncy na pewno nie.

Mamy Gabbie. Kupić innego 20-latka, żeby któryś z nich grzał ławę to byłaby głupota.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 19:13   

Tu akurat się zgadzam - kupowanie przeterminowanych przeciętniaków na sztukę nie ma sensu. Potem jest tylko problem z pozbyciem się szrotu, przerabialiśmy to wiele razy.

Nie wiem, jak ocenić to okienko. Przyznam, że bardzo mnie zabolał ten brak Bakayoko, bardziej niż myślałem. Niby miał być tylko "bogactwem" środka pola, ale jednak wychodzi na to, że byłby elementem balansującym to okienko. No i pomoc Bennacer, Kessie, Tonali, Bakayoko, przy dwóch na boisku i dwóch na zmianę, daje naprawdę ogromne możliwości, na papierze z podejściem do jakiejkolwiek drużyny z Serie A. Bez tego jednego elementu, za to z Krunicem nie wygląda to już tak różowo.

Cóż, mówiło się o tym od dawna i wygląda na to, że mamy w Mediolanie Arsenal.

Tak jak pisałem, Maldini i zarząd stąpają po cienkim lodzie. Oczywiście Tonali i Diaz mogą okazać się mega strzałami i gwiazdami na lata, oczywiście może wypalić taki Dalot, Hauge i pozostali, ale ryzyko jest ogromne. I nie licząc Zlatana, nie mamy kim równoważyć tego wszystkiego, brak piłkarzy, którzy w razie czego będą to przedszkole brać za mordę. Trochę mnie to martwi.

Z jednej strony cieszę się, że nie kupiono jakichś Mesbahów czy innego Jose Sosy albo Essiena, byle byli na sztukę. Z drugiej, braki są ewidentne, mówiono o tym głośno i brak zakupów to mimo wszystko porażka zarządu. Na konsekwencje musimy jeszcze poczekać. Równie dobrze może się tu urodzić super drużyna pełna gwiazd. Ale wiemy doskonale, jakie są na to szanse.

Ciekawi mnie, na ile na obraz okienka wpłynęła sytuacja finansowa, a na ile długoterminowa strategia. Czyli inaczej, czy w przyszłości będziemy kupować jakichś piłkarzy o bardziej uznanej klasie, czy musimy się przygotować na coroczny najazd Kalulów i Haugów.

Będzie ciekawie.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 19:18   

Cytat:
Mamy Gabbie. Kupić innego 20-latka, żeby któryś z nich grzał ławę to byłaby głupota.

Tylko pytanie: czy rzeczywiście musimy kupować 20-latków, zwłaszcza na środek obrony. Nie było na rynku bardziej doświadczonych?

rafal996 napisał/a:
Tu akurat się zgadzam - kupowanie przeterminowanych przeciętniaków na sztukę nie ma sensu. Potem jest tylko problem z pozbyciem się szrotu, przerabialiśmy to wiele razy.

Roczne albo dwuletnie wypożyczenia tych zawodnikow na pewno ulepszyłoby obecną kadrę. Jesli Cajelon jest przeciętniakiem, to rownież za takowego mozna uznać Bakayoko.

nonenalim 
Administrator

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 19:24   

Myśle, że kupimy tego obrońce, gdy zimą zrobimy porządek z Duarte i Musacchio (2,5mln pensji). Teraz byłoby 6 ŚO..

Adin 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 19:24   

Bez solidnego zmiennika dla Romy i Kjaera bedzie ciezko. Brak alternatywy dla Kessiego moze byc zabojcze. Musialby miec konskie zdrowie przez caly sezon. Wszyscy chwala Hakana. Ale Kessie wymiata obecnie. moge wybaczyc brak zakupu skrzydlowego i dodatkowego napastnika. Belg calkiem fajnie wchodzi w zespol i moze cos z Leao bedzie w koncu........... Za duzo niepewnosci jest obecnie. Brakuje mi pilkarzy w kwiecie wieku 25-30, ktorzy maja doswiadczenie. Takim mlodym skladem nie dojdziemy znowu do LM. Dla mnie skucesem dla Piolegiego bedzie jezeli utrzyma sie do zimy 5-7 miejsca z niewielka strata do 4.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 19:26   

Dla mnie ewidentnie zabrakło środkowego obrońcy, środkowego pomocnika i napastnika za Zlatana (Maldiniego i Colombo wysłałbym na wypożyczenia, by się ogrywali na spokojnie, bo na taki luksus w Milanie liczyć nie mogą).

A jeśli budżet był mocno ograniczony, to można to było zrobić tanim kosztem, czyli wypożyczenie np. Nastasica, ściągnięcie z wypożyczenia Pobegi oraz pozyskanie jakiegoś starszy i taniego napastnika. Całość zamknęłaby się w kwocie 2-3 mln euro + pensje (pewnie maksymalnie 5-8 mln), a mielibyśmy plan awaryjny na wypadek kontuzji czy innego rodzaju absencji. Tymczasem zarząd postawił wszystko na jedną kartę licząc, że do tego nie dojdzie. Za 3 miesiące się przekonamy, kto miał więcej racji. :)

Adin 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 19:27   

bogiel napisał/a:
Cytat:

Tylko pytanie: czy rzeczywiście musimy kupować 20-latków, zwłaszcza na środek obrony. Nie było na rynku bardziej doświadczonych?

rafal996 napisał/a:

Roczne albo dwuletnie wypożyczenia tych zawodnikow na pewno ulepszyłoby obecną kadrę. Jesli Cajelon jest przeciętniakiem, to rownież za takowego mozna uznać Bakayoko.

Thauvin byl do wyjecia za okolo 15 mln, bo roczny kontrakt. moze capniemy zima za darmo niemal, albo grosze. https://sempremilan.com/le10sport-milan-want-thauvin-the-players-response-is-cryptic-tomorrow-you-never-know

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 19:29   

bogiel napisał/a:
Uważam, że ktoś by się przydał - jakaś typowa "9". Aczkolwiek brak tego transferu jest akceptowalny, środkowego obroncy na pewno nie.

Poza tym: Daniel Maldini - 1,8 mln netto, Colombo 0,5 mln (cos koło tego) = około 4,5 brutto = pensja brutto dla Cajjelona albo Mandżukica?
Przecież miejsce tych dwoch wychowankow jest w Serie B albo Serie C.

Maldini ma 0,5 mln euro z tego co było od Calcio Finanza a oni są na 100% rzetelniejsi od tego fejk newsa z sport coś tam co krąży na temat pensji Daniela Maldiniego

nonenalim 
Administrator

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 19:34   

Ponoć był wysłany prywatny samolot po Simakana, gdyby jednak kluby się dogadały.. Wychodzi na to, że mieliśmy plan, chcieliśmy go zrealizować, nie udało się - trudno.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 19:50   

nonenalim napisał/a:
Myśle, że kupimy tego obrońce, gdy zimą zrobimy porządek z Duarte i Musacchio (2,5mln pensji). Teraz byłoby 6 ŚO..

To słuszna uwaga, choć Musacchio bym na razie nie liczył - to i tak zostaje czterech. Dlatego też rano uważałem, że zniknie Laxalt/Conti, temat środka pomocy jest zamknięty występem Krunica oraz środkowy atak zabezpieczy Leao.

Okienko oceniam dobrze, bo jednak widać jakiś tam plan - wzmocniono środek pomocy ważnymi prospectami, wymieniono bocznego obrońcę na gościa z oczywiście większym potencjałem (Laxalt prochu nie wymyśli), pozbyto się drogiego i nieperspektywicznego szrotu, uporządkowano Rebica. Z pewnością jest to krok do przodu. Teraz przedłużyć Hakana i Gigio i ciułać punkty, a w styczniu zobaczymy, co dalej - Maldini udowodnił już, że potrafi reagować, zima to nie jest dla niego pusty przelot transferowy. Forza!

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 19:59   

Zostaje czterech, ale tylko 2,5 nadaje się do grania. Gabbia robi błędy - zostal rzucony na głeboką wodę, czasami ładnie pływa, ale przy większej fali nie daje rady. Duarte? On nie gral przecież kilka miesięcy (poza epizodem z Bolonią). Zresztą nawet jakby grał, to za wiele po nim nie można się spodziewać. Akurat tego szrotu nie udało się pozbyć.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 20:10   

Szkoda, że nie wyszło z nowym stoperem, bo dla mnie poza Romkiem i Kjaerem nie ma w kadrze jakościowych środkowych obrońców, pozostaje mieć nadzieję, że ten duet rozegra możliwie dużo minut do zimowego okienka. W tym jednak przypadku zarząd jest w pewien sposób usprawiedliwiony, bo stan zdrowia Musacchio i Duarte sprawił, że ciężko było negocjować transfer stopera numer 6.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 20:12   

Pozostaje nam wierzyć, że Dalot czy Hauge odpalą na takim poziomie, jak Theo czy (chociaż) Saelemaekers ;) Kadra nie wygląda źle, ale będziemy potrzebować trochę szczęścia. Mega ważne jest też, żeby utrzymać obecny entuzjazm. Wszyscy muszą wskoczyć na jeszcze wyższy level. No, prawie wszyscy.

Wspomniany Salemaekers jest dla mnie takim symbolem tego, że się da. Koleś przyszedł kompletnie znikąd, a bardzo szybko się zaadaptował i obecnie jest właściwie piłkarzem pierwszego składu i już teraz potrafi coś wnieść do gry. Jak dla mnie jest dużo bardziej perspektywiczny od Castillejo, który kosztował sześć razy więcej. Czyli da się. Żeby wszyscy odpalali chociaż na tym poziomie...

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 20:15   

bogiel napisał/a:
Marco
Tyle tylko że my potrzebujemy środkowego obrońcę na już. Salemakers wszedł na poziom wyżej dopiero w tym sezonie, Rebic potrzebował pół roku, a taki nie wymieniony przez Ciebie Tonali nadal gra przeciętnie. Czy 20-letni środkowy obronca z obcej ligi bedzie gotowy do grania za 3-4 tygodnie w Lidze Europy? Wątpliwe.

Poza tym napisałem w swoim poście, ktory cytujesz, wyraźnie, że nie krytykuje poza Kalulu żadnego tego transferu z osobna.
A Donnarumma to wiadomo - ewenement. Gdybyśmy kupowali takich utalentowanych i doświadczonych zawodnikow, to nic bym nie pisał. Na przykład gdybyśmy wzięli Haalanda (20 lat), jesli byłaby potrzeba kupna napastnika.

bogiel, nie krytykujesz żadnego transferu z osobna, ale krytykujesz sprowadzania młodych zawodników. Tymczasem ci młodzi zawodnicy naprawdę póki co potwierdzają swoją przydatność dla zespołu, więc nie rozumiem w czym problem.

Nigdy nie masz gwarancji, ze piłkarz odpali od razu. Uważam, że te pół roku Rebica to dobry wynik. Nawet taki Van Basten u nas na dobre zaskoczył dopiero w drugim sezonie gry (częściowo złożyły się na to kontuzje)

Nie wymieniłem Tonaliego, ani Hauge bo oni są w klubie zbyt krótko, by cokolwiek można było powiedzieć. Nie wymieniłem też Leao, bo choć pokazuje przebłyski to bywa jeszcze nierówny.

A z krytykowaniem transferu Simakana w ogóle jest ten problem, że krytykuje się jedynie medialne spekulacje. Ja dodatkowo miałbym jeszcze jeden problem z krytyka takiego transferu: przyznam, że o istnieniu kolesia dowiedziałem się dopiero dzisiaj. W życiu nie widziałem w grze nie tylko jego, ale też chyba w ogóle drużyny Strasburga.
A przecież takiego Romagnoliego ściągaliśmy jak miał 20 lat. Terry w wieku Simakana był wybierany najlepszym piłkarzem sezonu w Chelsea. Moje podejście jest więc takie, żeby pozwolić zarządowi działać i rozliczyć ich po czasie, czy mieli nosa ściągając niedoświadczonego zawodnika z ligi francuskiej.

Co do mercato już kilka razy to tutaj padło: pójdźmy w końcu w jakość, nie w tuziny piłkarzy ściąganych "na wszelki wypadek", bo będą kontuzje, bo walka na trzech frontach itd. To w większości młodzi zawodnicy, niech się ogrywają, a nie jak w poprzednich altach, gdy trzymaliśmy na liście płac piłkarzy, którzy potrafili w całym sezonie nie powąchać murawy...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 20:21   

Dodam jeszcze w formie ciekawostki, że Milan ma najmłodszą kadrę w lidze. Czołówka ze średnią wieku:

1. Milan 24,9
2. Hellas 25,5
3. Bologna 25,7

Najstarszą kadrą dysponuje Benevento (28,5), ale jedynie minimalnie ustępuje im Juventus z wynikiem 28,3 oraz Inter z 28,0. Pozostałe drużyny z ligowej czołówki także mają ponad 27, jedynie Atalanta jest dużo bliżej nas z wynikiem 25,9.

Ciekawe i optymistyczne jest także to, że mimo posiadania najmłodszej kadry w lidze, jest to także czwarta kadra pod względem wartości rynkowej, za Interem, Juventusem i Napoli, a przed Atalantą, Lazio i Romą.

Ciekawe, jak to się będzie prezentowało pod koniec sezonu, bo nasi piłkarze mają duży potencjał wzrostu.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 20:24   

Marco
Bo recepta na dobry zespoł to mieszanka starszych i doświadczonych z młodzieżą. U nas wajcha przechylona jest za bardzo w stronę młodzieży. Złe proporcje. Tyle.

Owszem, zdarzają się wyjątki i czasami bardzo młode i mało doświadczone zespoły dobrze grają, ale to wyjątki.

Opta prowadzi od 15 lat statystyki odnośnie średniej wieku. Właśnie wczoraj Milan pobil rekord - 22 lat i 287 dni. Mnie to jakoś nie cieszy, bo to jest ekstremum.

Odpowiedz do tematu