ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 03, 2020 11:29   

plakat33 dużo by się wyjaśniło, gdybyśmy wiedzieli właśnie jaką wiedzę i kiedy ją zdobyli F&M.
Ja porównam "remont" tego Milanu do remontu mieszkania. Zlecamy fachowcowi remont mieszkania, dajemy mu kilka miesięcy na wyrobienie się, po czym po miesiącu przychodzi komornik z nowym właścicielem oświadczając, że mieszkanie przejmuje ktoś inny i żądają opuszczenia mieszkania przez fachowca i dotychczasowego właściciela. W takiej sytuacji ciężko mieć pretensje do fachowca, że remont mieszkania nie zostało ukończony.
Z mojej strony koniec OT :) .

Adin 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 04, 2020 16:14   

Powoli konczy sie merceto.

Ja z checia przywital Rudigera, Thauvina(Konczy sie kontrakt) i jeszcze jednym defensywnym pomocnikiem. Na obecna chwile nie widze zeby sklad byl mocno wzmocniony na walke Ligi Mistrzow.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 04, 2020 20:25   

Fabrizio Romano: Juventus ustala ostatnie szczegóły transferu Federico Chiesy. Będzie to 2-letnie wypożyczenie płatne łącznie 10 mln euro z obowiązkiem wykupu za 40 mln euro. Ustalane są ostatnie szczegóły.

Z klubu na zasadzie wypożyczeń odchodzi z kolei Douglas Costa (Bayern Monachium), Mattia De Sciglio (Lyon) i Hans Nicolussi Caviglia (Parma).

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 06:33   

Chyba wszyscy przyzwyczajeni są końcowką mercato Galliani-style, a Maldini uczy nas, że na finiszu nie wykonuje żadnych nerwowych ruchów. Zakładam, że trzy transfery przychodzące ostatniego dnia są nierealne, coś mi się zdaje, że w ogóle możemy nikogo nie dopiąć. Z klubu wypadałoby, żeby odszedł Laxalt albo Conti, bo teoretycznie mamy pięciu bocznych obrońców na dwa miejsca. Wczorajszym występem Leao zakończył pewnie dyskusję o zastępstwie dla Ibry, mecz Krunicia zamknął z kolei historę ze środkowym pomocnikiem.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 07:51   

Laxalt możliwe, że zagra przeciwko nam w barwach Celticu.

Podejrzewam, że będą chcieli dopiąć stopera i to jest wszystko, czego się możemy spodziewać.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 08:51   

Mam nadzieję, że Maldini jak zwykle wie co robi, a nie jest to miotanie się pod koniec okienka, bo plany A, B i C nie wypaliły. Nie wyszło też z Bakayoko i to trzeba rozpatrywać pod kątem jego porażki niestety.

Zdałem sobie też sprawę, że tak naprawdę kolejne okienko już za niecałe 3 miesiące. Bardzo możliwe, że przemyślane zakupy vice-Zlatana i vice-Theo nasi dyrektorzy zostawiają sobie właśnie na zimę.
Możliwe również jest, że środkowy obrońca też przyjdzie dopiero w styczniu :)

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 10:08   

miszcz napisał/a:
Nie wyszło też z Bakayoko i to trzeba rozpatrywać pod kątem jego porażki niestety.

Dlaczego?
Chelsea miała duże żądania, my ich nie chcieliśmy spełnić bo jesteśmy w sytuacji, w której Baka byłby graczem "nice to have", a nie "must have". Mamy parę świetnych podstawowych pomocników, bardzo obiecującego Sandro i bardzo przeciętnego Krunica, który jednak na Coppa Italia, Spartę Praga czy beniaminków Serie A może być, żeby reszta odpoczęła.
Maldini liczył zapewne, że Chelsea w końcu zmięknie bo wielkiego zainteresowania graczem nie było, ale Pani Marina wolała oddać gracza na zwykłe wypożyczenie do Napoli.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 10:55   

Wygląda na to, że problem środkowego obrońcy rozwiążemy Rudigerem. Ktoś coś powie jak on tam sobie radził w ostatnim sezonie-dwóch?
lì a casa il cuore sentirà!

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 10:59   

Hmm, a to Kabak wciąż nie jest bardziej prawdopodobną opcją?

mms 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 11:00   

Majkel napisał/a:
Wygląda na to, że problem środkowego obrońcy rozwiążemy Rudigerem. Ktoś coś powie jak on tam sobie radził w ostatnim sezonie-dwóch?

Znajomy oglądający regularnie ligę angielską mówi, że po kontuzji/ach szału nie robi i popełnia sporo błędów.

Należy jednak spojrzeć na to, że liga angielska i włoska to dwa różne światy. Tam grają o wiele szybciej. Tutaj miałby szansę się odbudować i złapać pewność siebie.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 11:02   

pandoktor napisał/a:
Dlaczego?

Ja tak uważam dlatego, że po prostu Maldini miał wiele kart w ręku by wziąć go nawet na to zwykłe wypożyczenie wziąć, a za rok kombinować. To ja ten brakujący element w pomocy, który by dał nam bardzo wiele. Fajnych mamy graczy na środek pomocy, ale tylko trzech. Napoli i Inter ma ich co najmniej 4-5.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 11:18   

Napoli za wypożyczenie Bakayoko zapłaci 5 mln euro, do tego należy dodać pensję zawodnika, gdzie jeśli nawet dałoby się dogadać z Chelsea w sprawie jej podziału pół na pół, to musielibyśmy zapłacić 3 mln netto. Łącznie daje to niecałe 11 mln euro za jeden rok gry zawodnika, który nie daje gwarancji, że w 2-osobowej formacji odnalazłby się tak samo jak 2 sezony temu w 3-osobowej. Nie dziwię się więc, że Maldini spasował.

Renesco napisał/a:
Hmm, a to Kabak wciąż nie jest bardziej prawdopodobną opcją?

Ponoć wciąż są rozbieżności między Schalke a Milanem, który proponuje mniej, niż chcą Niemcy, i czeka na ostateczną decyzję.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 14:19   

Włoskie media zgodnie informują (Vitello również), że Milan jest dogadany z Mohamedem Simakanem w sprawie 5-letniego kontraktu. Proponowane przez rossonerich 10 mln euro odstępnego nie zadowala jednak obecnego klubu 20-letniego Francuza o gwinejskich korzeniach - Strasbourga :hmm:

Gdyby ktoś w lipcu przed meczem z Sassuolo powiedzial mi, że zakontraktujemy takich zawodnikow jak Tonali (lat 20), Brahim Diaz (21), Hauge (20), Simakan (20), Dalot (21), Kalulu (19) i Tatarusanu (35), to uznałbym, że chyba lepszym rozwiązaniem byłoby pozostanie Maldiniego niz wejście do klubu Rangnicka.

Mial być Erasmus Rangnicka jest mega Erasmus Maldiniego.

Poza Kalulu i może Simakanem nie krytykuje żadnego transferu z osobna. Jednakże nie podoba mi się ta polityka kupowania (pożyczania), aż tylu młodych zawodników. Przecież reprezentacje olimpijskie, ktore zazwyczaj są wzmocnione trzema zawodnikami powyżej 23 lat będą miały wyższą średnią wieku niż Milan. To absurd.
Dobrze że mamy Zlatana, który mogłby być dla niektorych ojcem

Co zaś się tyczy tego Simakana, to nie znam gościa. Niemniej jednak kupowanie na trzeciego stopera zawodnika mało doświadczonego i nieogranego w Serie A, to duże ryzyko. Tymbardziej, że Rudiger z Chelsea jest na wylocie.
Mam wrażenie, ze Maldini i reszta najpierw patrzą na datę urodzenia, dopiero pozniej na przydatnośc do zespołu i umiejętności.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 14:35   

Czekam jeszcze te parę godzin, chociaż nie spodziewam się już żadnych zwrotów akcji... ale wypada poczekać. W każdym razie, też mam spore wątpliwości. Maldini stąpa po bardzo cienkim lodzie i mnóstwo ryzykuje. Nie sposób ocenić to okienko.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 14:44   

bogiel napisał/a:
Dobrze że mamy Zlatana, który mogłby być dla niektorych ojcem

Znając Zlatana to pewnie dla niektórych jest ;)
bogiel napisał/a:
Poza Kalulu i może Simakanem nie krytykuje żadnego transferu z osobna. Jednakże nie podoba mi się ta polityka kupowania (pożyczania), aż tylu młodych zawodników. Przecież reprezentacje olimpijskie, ktore zazwyczaj są wzmocnione trzema zawodnikami powyżej 23 lat będą miały wyższą średnią wieku niż Milan. To absurd.

bogiel napisał/a:
Co zaś się tyczy tego Simakana, to nie znam gościa. Niemniej jednak kupowanie na trzeciego stopera zawodnika mało doświadczonego i nieogranego w Serie A, to duże ryzyko. Tymbardziej, że Rudiger z Chelsea jest na wylocie.
Mam wrażenie, ze Maldini i reszta najpierw patrzą na datę urodzenia, dopiero pozniej na przydatnośc do zespołu i umiejętności.

Osobiście nie widzę problemu w młodym wieku zawodników, jeśli na boisku pokazują, że dorośli do piłki na seniorskim poziomie. A jak patrzę na Hernandeza, Donnarummę, Diaza, Bennacera czy Saelemaekers to pokazują, że zasłużyli na grę, więc nie rozumiem zarzutów odnośnie wieku.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 14:56   

Marco
Tyle tylko że my potrzebujemy środkowego obrońcę na już. Salemakers wszedł na poziom wyżej dopiero w tym sezonie, Rebic potrzebował pół roku, a taki nie wymieniony przez Ciebie Tonali nadal gra przeciętnie. Czy 20-letni środkowy obronca z obcej ligi bedzie gotowy do grania za 3-4 tygodnie w Lidze Europy? Wątpliwe.

Poza tym napisałem w swoim poście, ktory cytujesz, wyraźnie, że nie krytykuje poza Kalulu żadnego tego transferu z osobna.
A Donnarumma to wiadomo - ewenement. Gdybyśmy kupowali takich utalentowanych i doświadczonych zawodnikow, to nic bym nie pisał. Na przykład gdybyśmy wzięli Haalanda (20 lat), jesli byłaby potrzeba kupna napastnika.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 15:04   

Wizja Gazidisa/Elliotta w wielu punktach pozostaje ta sama. Ma być młodzież. Dzięki Maldiniemu (i Bobanowi w sumie też) mamy w kadrze Ibre i Kjaera. Bez nich najstarszym graczem byłby Ante Rebić albo Antonio Donarrumma :P

b4ry 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 15:48   

miszcz napisał/a:

To ja ten brakujący element w pomocy, który by dał nam bardzo wiele.

Okienko się zamyka, Maldini już się odezwał z propozycją kontraktu czy czeka do ostatniej godziny ? :forzamilan:

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 16:30   

bogiel napisał/a:
Tyle tylko że my potrzebujemy środkowego obrońcę na już.

Przecież przywołany przez Ciebie wcześniej Rudiger na ten moment jest bez formy.

Argument o wieku jest dla mnie chybiony, przypominam że Biglia czy Higuain też mieli wnieść do zespołu doświadczenie, a jak się skończyło każdy wie.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 16:59   

To że jeden czy drugi okazali się niewypałami nie oznacza, że w drużynie nie potrzeba więcej zawodnikow powyżej 24 lat, bo za dużo jest 20-latkow. Zlatan i Kjear wnieśli trochę doświadczenia. Ale czy to coś konkretnego oznacza?

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 17:17   

No właśnie, co to oznacza?

U nas Donnarumma czy Romagnoli mają więcej doświadczenia od niejednego piłkarza 30+. Rebic i Calhanoglu to już piłkarze dojrzali. Do tego Kjaer i Ibra są 30+. Nie widzę sensu skupiania się na wieku zawodników tylko jakości jaką wnoszą.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 17:30   

b4ry napisał/a:
miszcz napisał/a:

To ja ten brakujący element w pomocy, który by dał nam bardzo wiele.

Okienko się zamyka, Maldini już się odezwał z propozycją kontraktu czy czeka do ostatniej godziny ? :forzamilan:

Rozmowy trwają, między ofertą a żądaniami stoi 0,7. :P

Wychodzi na to że dobrze rano myślałem, nikt nie przyjdzie. Za 3 miesiące kolejne okienko. Może to i lepiej niż kupować gracza z planu F?

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 17:32   

Renesco, Tylko że doświadczeniem zwłaszcza na środku obrony można jakieś braki zniwelować. Mniej doświadczonemu o to trudniej.

18:30 - poki co nic potwierdzonego, a godzina zero tuż tuż

Kzr 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 18:24   

Ponoć przychodzących transferów już nie będzie, jedynie rozwiązanie kontraktu z Haliloviciem. Pozostaje nam wierzyć że wytrzymamy z Romkiem, Kjaerem, Gabbią i Duarte na ŚO, a w styczniu kupimy kogoś poważnego. Może to i dobrze, przynajmniej nie nagarnęliśmy jakiegoś szrotu którego byłoby się trudno pozbyć.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 05, 2020 18:25   

I lipa. Nie ma żadnego transferu. Jestem bardzo rozczarowany. Nowy środkowy obrońca to było minimum, nawet tego minimum brak. Nie ma rownież Bakayoko czy na prawe skrzydło Callejona, ktorego pewnie nie za supermiliony wypożyczyła Fiorentina.

Najbardziej przyżydzone letnie mercato jakie pamiętam.

Kadra na 6-7 miejsce. Jesli Pioli osiągnie top4, to bedzie to większy sukces niż scudetto Allegriego.

Odpowiedz do tematu