ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 17, 2020 13:13   

Przecież Abate to piłkarski inwalida, z podstawowymi brakami, bardzo mało lub w ogóle nie myślał na boisku, taktyczny młotek. Po rozegraniu kilkuset spotkań jakoś tam nauczył się swoje braki maskować, ale wyżej wała nigdy nie podskoczył. I teraz, kiedy wydaje się, że po tylu latach Milan wreszcie zaczyna organizacyjnie, a co za tym idzie, sportowo, wychodzić na prostą, rozmyślamy, czy koleś, który zawsze był ewidentnie za słaby na "normalny" sportowo AC Milan i który nie grał w poważną piłkę od roku czasem by nam się nie przydał. :wow:

MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 20, 2020 01:05   

Mercato nieco spowolniło w ostatnich dniach. Wygląda na to, że ciężko będzie skruszyć Commisso w sprawie Chiesy i Milenkovicia. Na szczęście Maldini z Massarą nie uzależniają wszystkiego od zdania właściciela Fiorentiny i szukają alternatyw, choćby w osobie Ajera. Dobrze, że nie robimy gwałtownych ruchów na rynku, tylko twardo negocjujemy.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 20, 2020 09:34   

Chiesa to by było marzenie, które może jakimś cudem się zrealizuje na koniec mercato, jeśli Rocco zmięknie. A jeśli nie to pewnie za rok Federico pójdzie np. do Juve za psie pieniądze. Fajnie by było mieć kogoś super dobrego na prawe skrzydło (Depayem który się pojawia w niektórych plotkach też bym nie wzgardził), ale jednak obronę trzeba wzmocnić w pierwszej kolejności.

A co do Milenkovicia to on naprawdę jest aż takim koksem żeby za niego wołać 40 baniek? Szczerze to mu się nie przyglądałem za bardzo w zeszłym sezonie.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 20, 2020 10:55   

Tak trochę średnio wrzucać Depaya na prawe skrzydłowy, to nie jest skrzydłowy... Nie wiem, czy jak by grał "po swojemu", to razem z Hakanem i Zlatanem by na siebie nie wpadali za często.

O Milenkoviciu trudno jest mi się wypowiadać, jest deficyt dobrych, młodych obrońców do wzięcia i to dyktuje za niego cenę. Niewątpliwie jednak potrzebujemy dobrego jakościowo środkowego obrońcy, bo Gabbia jakoś nie idzie "po swoje".

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 20, 2020 15:18   

Kzr napisał/a:

A co do Milenkovicia, to on naprawdę jest aż takim koksem żeby za niego wołać 40 baniek? Szczerze to mu się nie przyglądałem za bardzo w zeszłym sezonie.

A Romagnoli był, gdy kupowaliśmy go za 25mln euro?
Mowimy o reprezentancie swojego kraju (niezłej drużyny), ktory pomimo młodego wieku zaraz będzie miał 100 spotkań w Serie A. Do tego prawonożny więc idealne uzupelnienie dla naszego kapitana. Plus całkiem zwrotny jak na takiego kolosa. Jeżeli udałoby się jeszcze trochę obniżyć cenę (32-34?), byłbym bardzo zadowolony. Mielibysmy duet stoperów na dlugie lata.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 22, 2020 16:41   

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 24, 2020 07:39   

COVID-19 Duarte wymusi szybki ruch po stronie Milanu, z pewnością ruch "low-cost". Wielce prawdopodobne, że zamknie to rozważania o realnych, długoterminowych wzmocnieniach typu Milenković, bo po prostu w kadrze już nie będzie miejsca. Chwilowo można cofnąć do obrony Kessiego, gdyby do reszty się posypało, natomiast alarm na tej pozycji już wyje na pełnych obrotach.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 24, 2020 12:07   

Jak dotąd ( biorąc pod uwagę nasze możliwości finansowe ) okienko transferowe przebiega nad wyraz dobrze i przede wszystkim sensownie. Sposób jego prowadzenia również mi się podoba. Nie ma dziwnych ruchów, pompowania balonika, a w dokonywaniu transferów widać jakąś myśl przewodnią i kontynuację tego co już zostało zrobione i próbę udoskonalenia i wzmocnienia zespołu.

Oczywiście na końcową ocenę za wcześnie, ponieważ wciąż ''wisi'' nad nami trudna sytuacja z kontraktem Donnarummy, która nie wiadomo w jakim kierunku pójdzie oraz pozostałe transfery, które są niezbędne i te niewiadome, o których zrobiło się bardzo cicho.

Do Donnarummy odnosić się nie będę, ponieważ zostało napisane już wszystko i czekać należy teraz na rozwój wypadków by ocenić decyzję, która zostanie podjęta.

W tej chwili wygląda na to, że absolutnie niezbędnym i priorytetowym jest sprowadzenie środkowego obrońcy. Mamy Kjaera i Romagnoliego i dalej długo, długo nic.
Gabbia nie jest gotowy na pierwszy skład. Powinien być wypożyczony by regularnie grać i zbierać doświadczenie aby się rozwijać, a w razie pozostania regularnie dostawać szansę w Coppa Italia i w lidze by zbierać minuty. Problem jest taki, że nie gwarantuje żadnej pewności w linii obrony i jak trafimy na lepsze zespoły niż Bologna może się zacząć dramat co nie wiadomo jakie będzie miało przełożenie na wynik oraz psyche młodego. Dodatkowo jeśli naszym celem jest pierwsza 4 to trzeba założyć, że punkty potrzebować będziemy przede wszystkim z tymi teoretycznie słabszymi zespołami ( poprzednie sezony dobitnie to pokazały ) więc pytanie ile tych szans będzie dostawał i z kim oraz z jakim skutkiem.
Duarte mnie nie przekonuje i razem z Gabbią to już mamy dwóch niepewnych. W jego przypadku mam podobne zdanie jak z Włochem.
Musacchio ma rok kontraktu i jeszcze nie wrócił po kontuzji, a do tego zarabia 2 mln więc na jego sprzedaż nie ma nawet co liczyć więc pozostanie jako opcja awaryjna. Problem w tym, że poza pewnymi momentami też nigdy nie dawał pewności. Szkoda, bo wydaje się że z perspektywy czasu ten transfer też był przestrzelony i nic już więcej do naszej drużyny nie wniesie niż to co widzieliśmy i przynajmniej w Milanie pewnego poziomu nie przeskoczy. Jak był zdrowy to u Pioliego też był ostatnim wyborem. W jego przypadku zaryzykowałbym stwierdzenie, że jeśli pozostanie w kadrze Gabbia i Duarte oraz przyjdzie nowy solidny obrońca to można rozważyć czy nie oddać go za darmo byleby zejść z pensji. tym bardziej że jego powrót zapowiadany jest na koniec października więc do formy dojdzie pewnie w grudniu i pożytku z niego może nie być żadnego w tym sezonie.

Laxalta na lewej obronie najchętniej bym nie oglądał. W pomocy i na skrzydle jest zbędny, a obrońcą jest słabym. Przydałby się ktoś solidniejszy, ale jeśli mamy go oddać za frytki i zastąpić inną zapchajdziurą to może już lepiej liczyć na końskie zdrowie Theo, fart albo przemianę jak u Calabrii i zmianę dokonać w przyszłym roku, a teraz skupić się na środkowym.

Prawa obrona była cała do wymiany i z racji aspektów ekonomicznych pierwszy do odejścia był Calabria. Po meczu z Bologną pozostaje pytanie czy on wskoczył na wyższy poziom, bo jeśli tak to sprzedaż 24 latka za rozsądna by nie była. No i ciekawe jak w takim razie Conti wygląda, bo w przyszłym roku będzie miał 27 lat i po ewentualnym kolejnym tragicznym sezonie oraz z rocznym kontraktem będzie wart 0 zł.

W pomocy fajnie by było pozbycie się Krunica, w którym do tej pory nic fajnego nie widzę. Jest dla mnie ''no name'' na boisku. Przyjście w jego miejsce Bakayoko dawało by nam silną obsadę pozycji pomocników defensywnych. Razem z Tonalim mielibyśmy dla Kessiego i Bennacera zmienników na tym samym poziomie i wyrównaną walkę o skład. Myślałem, że Krunic trafi do Fraiburga bo oferta wydawała się całkiem dobra, a teraz czekam na koniec mercato, chociaż już nie liczę na równie dobre pieniądze za niego, a i transfer Bakayoko się wlecze i ciekawe czy będzie miał szczęśliwe zakończenie.

Podoba mi się Diaz, który może będzie fajną opcją dla Calhanoglu. Potencjał ma bardzo duży. Jeśli wypali w Milanie to pewnie będą małe szanse na jego zatrzymanie przy warunkach jego wypożyczenia albo będzie kosztował duże pieniądze przy jego obecnej wartości. Z drugiej strony to ta forma transferu jak na nasze potrzeby i możliwości to i tak wygląda na całkiem sensowną.
Jest jeszcze młody Maldini, który jeśli zostaje to też dobrze żeby minuty zbierał i był jakąś opcją.

Z lewej mamy Rebic/Leao. Zobaczymy czy Chorwat będzie miał formę zbliżoną do wiosennej i czy Portugalczyk dorósł, bo wtedy wyglądać to może bardzo fajnie.

Z prawej mamy Castillejo/Saelemakers. Jak dla mnie obydwoje to tacy zmiennicy dla kogoś lepszego. Mam wrażenie, że Hiszpan nigdy nie przeskoczy pewnego poziomu, a Belg to się okaże dopiero na co go stać. Oczami kibica pewnie widziałbym takiego Chiesę, a jednego z nich na zmianę dla Włocha ;)

Na szpicy jest Ibra i... koniec. i oby wytrwał cały sezon bez kontuzji, ponieważ inaczej zacznie się kombinowanie z Leao i Rebicem. Nie oszukujmy się, na dzień dzisiejszy to nasz lider, kapitan i ktoś od kogo nasza gra na boisku i mentalnie jest uzależniona i trochę boję się pomyśleć co będzie jak go zabraknie, ponieważ w przemianę takiego Hakana i innych to ja do końca nie wierzę.
Mam nadzieję, że Colombo dostawać będzie minuty i może pokaże się jak Cutrone co by bardzo cieszyło.

Taki jest mój punkt widzenia na razie na mercato przy założeniu, że grać będziemy 4-2-3-1.

Ciekawe jak się sprawdzimy na tle Norwegów i w kolejnych meczach oraz jakie jeszcze ruchy zostaną poczynione.

Fajnie, że się udało pozbyć Reiny z jego pensją, wymienić Silvę za Rebicia, sprzedać za dobre pieniądze Suso, wypożyczyć Pobegę i Plizzariego którzy będą mogli grać i się rozwijać i być może jeszcze wrócić. Przy stanie naszej kadry Rodriguez był zbędny, a Bonaventura na warunkach Raioli cieszę się, że nie został bo sentyment i sympatia do niego w dużym stopniu nam zakrywa jego formę z ostatnich lat. Do tego grona mam nadzieję, że dołączy jeszcze Halilovic i ktoś z grona Gabbia, Duarte, Musacchio, Conti, Laxalt, Krunic. Oby te transfery były sensownie przeprowadzone.

Jest jeszcze Paqueta, który w Milanie już przyszłości nie ma z tego co można przeczytać i zaobserwować. Lepiej za niego wziąć 20 mln z jakimiś bonusami niż czekać kolejny sezon że może coś lub ktoś go odmieni, pożytku nie mieć żadnego i oddać go za chwilę za frytki. Już teraz chętnych brak, a po kolejnym kiepskim sezonie i jego ''twiterowych'' wypowiedziach jego wartość pewnie spadnie jak innych z zaciągu chińskiego i nie wiadomo będzie co z nim zrobić, a tak przynajmniej trochę kasy będzie na wzmocnienie składu i zawalczenie o tą mityczną Ligę Mistrzów.

Osobną bardzo smutną kwestią jest to jak bardzo ogólnie zawodnicy Milanu tracą na wartości: Rodriguez, Musacchio, Laxalt, Conti, Kessie, Calhanoglu, Silva, Borini, Castillejo. Wymieniłem tylko tych którzy są w takim wieku, gdzie ich wartość powinna wzrosnąć w dobie szalonych cen, a już na pewno nie powinna drastycznie spadać osiągając w niektórych przypadkach kwoty śmieszne. Do tego grona można już dopisać Paquetę, a pewnie gdyby Piątek dograł cały sezon to również jego.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Wrz 25, 2020 16:16   

plakat33 napisał/a:
Na szpicy jest Ibra i... koniec. i oby wytrwał cały sezon bez kontuzji, ponieważ inaczej zacznie się kombinowanie z Leao i Rebicem.

Nie ma niestety takiego piłkarza, który byłby sensownym rezerwowym/zastępcą Ibry :) Mamy Leao, Colombo, Rebicia i szczerze mówiąc nie widzę sensu sprowadzania kolejnego piłkarza, który też nie będzie w stanie zastąpić Szweda choćby w 50%. Jakby nie było Colombo to można by wtedy próbować bawić się z kimś pokroju Scamaccy, ale jak słusznie zauważyłeś priorytety są inne.

W przypadku pomocy i ataku scenariusz wydaje mi się prosty do przewidzenia. Zakładając, że awansujemy do fazy grupowej LE to pewnie wyczekamy Chelsea i wypożyczymy pod koniec okienka Bakayoko. Równolegle jeśli przyjdą sensowne oferty to wytransferujemy Krunica i Paquetę. Od sprzedaży Brazylijczyka uzależniałbym jakąś ewentualną niespodziankę tym bardziej, że ponoć "drogie" wypożyczenie to maks na jaki może liczyć Fiorentina w kontekście Chiesy. Z kronikarskiego obowiązku przypomnę, że w kadrze mamy Halilovica, więc zakładam, że będziemy starać się znaleźć mu klub byle zszedł z listy płac.

Boki obrony liczbowo są w kompletne i wobec braku sensownych ofert za Calabrię/Contiego myślę, że Maldini i spółka zdecydują się dać im ostatnią szansę na wywalczenie miejsca w pierwszym składzie na prawej obronie. Jeśli będą grać słabo to pewnie Pioli będzie rotował jednym i drugim szukając tego mniej niepewnego, a zimą temat wzmocnienia tej pozycji wróci. Niemniej jakiś tam pozytywny sygnał ze strony Calabrii już był, więc obyśmy się wszyscy pozytywnie zaskoczyli. Laxalt z kolei jest moim zdaniem nienajgorszą opcją rezerwową za Theo, więc nie ma sensu wypychać go z klubu na siłę. Domyślam się, że gdyby Urugwajczykiem interesował się ktoś gotowy zapłacić za niego chociaż te 6-7 mln euro to nie byłoby już go w naszej kadrze.

Na koniec środek obrony, który jest w zasadzie jedyną pozycją bezwzględnie wymagającą wzmocnienia. Ciekaw jestem kogo finalnie sprowadzimy i czy będzie to typowe uzupełnienie, czy jednak piłkarz mający docelowo wygryźć ze składu Kjaera (a łatwe to nie będzie).

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 25, 2020 17:50   

Renesco ja coraz mniej mam wiary w Contiego. W obronie jest bardzo słaby, a w ofensywie nie daje tego na co liczyliśmy jak był sprowadzany. W zeszłym sezonie byłem zdania, że powinien zostać wypożyczony do jakiegoś słabszego klubu, gdzie mógłby klepać po 90 minut i dochodzić do formy bo jakoś z różnych względów nie wierzyłem, że się to uda u nas. Teraz mam przeczucie, że po sezonie będzie guzik warty, a my z nim nie będziemy wiązać przyszłości i 30 mln pójdzie jak krew w piach. Obym się mylił.

Jak sobie wyobrażę, że przez przypadek nasza obrona składać się będzie z Contiego, Kjaera, Gabbi i Laxalta to mam zimne dreszcze.

Co do środkowego obrońcy to również jestem bardzo ciekawy czy skończy się na wzmocnieniu długoterminowym jak np. Milenkovic czy opcją zasypania dziury i low cost jak Nastasic.

No i czy uda się wypchnąć, a jeśli tak to na jakich warunkach Paquetę.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Wrz 25, 2020 20:34   

@plakat33
Co do Contiego to nie ukrywam, bardziej liczę na Calabrię, bo młodszy, wychowanek plus teraz niezły start, ale trzeba pamiętać, że Andrei w zasadzie nie mieliśmy szans sprzedać, najpierw przez kontuzje, a teraz to już lepiej trzymać go na rezerwie niż oddawać za bezcen. Ostatnie miesiące pokazały, że nawet przypadki zawodników będących bez formy 2 lata da się odratować, a jak wiemy Conti przed kontuzjami potencjał miał. Na ten moment i tak żaden klub nie zapłaci nam za niego więcej niż 20% tego za co go kupiliśmy, a za tyle nie kupimy też sensownego PO. Z resztą lubię to w Maldinim i aktualnym zarządzie, że nie robimy bezsensownych wymian. Jak nie ma szans na pożądne wzmocnienie to lepiej odpuścić temat i zostać ze swoimi piłkarzami. Unika się niepotrzebnego roztrwaniania kasy.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 26, 2020 00:04   

Di Marzio: W ciągu 48 godzin Milan spróbuje zamknąć transfer Jensa Pettera Hauge z Bodo/Glimt.

Oby.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 26, 2020 08:14   

Jak za dawnych dobrych czasów... ktoś zagrał dobry mecz przeciwko nam już Łysy leciał z walizką dolarów :rotfl:

Oby.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 26, 2020 09:13   

Pewnie trenera też już zaklepali na przyszłość :lol2:

plakat33 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 26, 2020 09:19   

konrad_acm napisał/a:
Jak za dawnych dobrych czasów... ktoś zagrał dobry mecz przeciwko nam już Łysy leciał z walizką dolarów

Pamiętacie jakich zawodników Milan w taki sposób nabył? Co to w ogóle były za czasy...

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 26, 2020 10:34   

plakat33, pierwsi z brzegu do głowy przychodzą mi Kluivert czy Król George Weah... pewnie było ich więcej ;)
Zaznaczam, że wiedza jaką się wtedy kierowaliśmy to telegazeta, wzmianki w przeglądzie czy Piłce Nożnej i jakieś szczątkowe informacje z programów typu Sportowa Niedziela :D

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 26, 2020 10:36   

Kluivert (?), Rezinger, , Dugarry, który miał iść do Milanu w pakiecie Zidanem.

Jeszcze ktoś tam był na pewno.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 26, 2020 10:45   

Tak ten Milan człowiekowi wchodził w głowę, że robił to samo grając w CM 99/00. A teraz w nowych FM to jakieś scoutingi, analizy, obserwacje itd. Na co to komu :rotfl2:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 26, 2020 17:17   

Fajnie by było, gdyby Hauge przyszedł. Chłopak powinien być bardzo tani, a na niewątpliwy potencjał. Pozycję mamy raczej obsadzoną, więc najlepiej jak by od razu poszedł gdzieś na wypożyczenie i się ogrywał. Warto zaryzykować i zrobić taki skok w bok w postaci tego zakupu.

Podobno był zresztą obserwowany już wcześniej.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 26, 2020 17:55   

plakat33 napisał/a:
konrad_acm napisał/a:
Jak za dawnych dobrych czasów... ktoś zagrał dobry mecz przeciwko nam już Łysy leciał z walizką dolarów

Pamiętacie jakich zawodników Milan w taki sposób nabył? Co to w ogóle były za czasy...

Jak pamiętam stare czasy to w zasadzie większość transferów tak u nas była robiona ;) .

A najbardziej z takich kompletnych "wynalazków" w pamięci zapadł mi Witalij Kutuzow :)

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Wrz 29, 2020 08:19   

Hauge już jest chyba nasz. Kilka niezależnych od siebie źródeł potwierdziło tą informację. Cieszy mnie ten transfer, bo o ile przed meczem Milanu można było mieć sporo wątpliwości co do tego, czy jest sens sprowadzanie zawodnika z takiej ligi to jednak dostaliśmy potwierdzenie gotowości Norwega do gry przeciwko drużynie takiej jak Milan. Pozostała część jego CV też wygląda bardzo dobrze. Młody, liczby wykręca bardzo dobre no i najważniejsze w ogólnym odbiorze tego transferu - kosztuje niewiele, więc transfer nie stanowi wielkiego ryzyka.

Transfer takiego piłkarza jest dla mnie ekscytujący, bo nie ukrywam, że ciekawi mnie pomysł Piolego na tego zawodnika i gdzie widzi go w naszym ustawieniu. Wygląda na to, że zacznie od lewego skrzydła, ale nie zdziwie się jak ostatecznie będzie próbowany na każdej pozycji ofensywnej.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 29, 2020 13:56   

Myślałem, że nie znajdzie się jeleń, który zapłaci 18-20 mln za Paquetę, ale wszystko wskazuje na to, że trafi on do Lyonu.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 29, 2020 14:43   

Ech, nie używajmy proszę określeń typu jeleń, bo kim w takim razie my jesteśmy skoro daliśmy za niego nie tak dawno 38 baniek :( ?

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Wrz 29, 2020 14:57   

Brawa dla zarządu, bo 18-20 mln euro za gracza bez formy, nie zweryfikowanego pozytywnie na europejskim poziomie w żadnym momencie kariery i to w dobie covidowego zaciskania pasa jest kwotą, którą ciężko byłoby przebić. Do tego prawdopodobnie jakiś % od przyszłego transferu zabezpiecza nas na wypadek, gdyby Brazylijczyk w Lyonie "odpalił" w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

W niecały rok zarząd uporał się ze sprzedażą 3 z 4 (Piątek, Silva, Paqueta) naszych flopów transferowych, plasujących się w TOP10 naszych najdroższych nabytków. Został tylko Caldara, który wciąż jest w Atalancie tylko na wypożyczeniu. To bardzo dobra wiadomość, bo amortyzowanie każdego z nich było problematyczne z punktu widzenia FFP i potrzeby pilnej redukcji kosztów.

Jeżeli chodzi o sprzedaż zawodników Milanu to była to zdecydowanie najpilniejsza z operacji do zrealizowania. Z piłkarzy na których Pioli prawdopodobnie nie liczy w ogóle został już tylko Halilovic.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 29, 2020 15:14   

Nie winię Maldiniego, wbrew opinii wielu forumowiczów uważam ze robi i od początku robił naprawdę świetną pracę, ale fakt jest faktem. Sprzedamy kolesia za połowę tego co go kupiliśmy i to my jesteśmy tutaj jeleniem, czy będzie też nim Lyon to się dopiero okaże. A co do księgowego aspektu, to niestety, ale na transferze zaliczamy wtopę, która obciąża nasz rachunek wyników na jakieś kilkanaście milionów euro.

Odpowiedz do tematu