ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 30, 2020 19:29   

Tonali i Bakayoko to idealne uzupełnienie środka pomocy, będzie czterech jakościowych środkowych pomocników, obecny budżet zostanie obciążony kilkunastoma milionami euro, więc doskonały układ. Co do Tonaliego, to nie jest to jakiś pokemon wyciągnięt znikąd, choć rzeczywiście Włosi mają posuchę co do talentów na najwyższym poziomie od dluższego czasu, to jednak dotychczasowy progres Tonaliego wskazuje, że to będzie dobry strzał.

Diaz to czołowy talent europejskiej piłki, mam cichą nadzieję, że plotki o tym, że nie będzie klauzuli odkupu okażą się prawdziwe - albo że ten odkup będzie naprawdę dla nas opłacalny. Jakoś jeszcze nie przywykłem do myśli, że będziemy szklarnią dla światowych talentów najmożniejszych piłki klubowej. Wielokrotnie była mowa o takich klauzulach, ale jeżeli mnie pamięć nie myli, nigdy takiego upokorzenia nie przeżyliśmy - liczę, że będzie tak i w tej sytuacji.

Jeżeli dopniemy Tonaliego, Bakayoko i Diaza, to tak naprawdę pozostaje środek, prawa obrona i może na końcu jakiś zmiennik dla Ibry (przydałby się w tym momencie Cutrone; inne cele są w tej chwili dość problematyczne); reszta zdaje się być kosmetyką (rezerwowy bramkarz, zamiennik dla Laxalta). Na razie dobrze to wygląda, czyścimy magazyny ze szrotu (sentymentalnie szkoda tylko Jacka) i celujemy w ważne wzmocnienia.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 30, 2020 20:21   

Ja się czuje dziwnie, nie będąc podekscytowany jak cała reszta fanów. Tak samo bywa gdy ci sami fani wyciągają widły i pochodnie gdy odchodzi Caldara czy rezygnujemy z Niemca. Nie wiem czy wynika to z tego, że od dawna widzę sensowne ruchy Maldiniego i spółki, czy ten Tonali według mnie aż na taką ekscytacje nie zasługuje. Chyba jedno i drugie.
Ostatnie doniesienia o formule transferu wyglądają dla mnie trochę bardziej sensownie, choć wciąż mam lekkie wątpliwości czy warto. 40 mln to już wielka przesada i mam nadzieję, że faktycznie tyle nie zapłacimy. Niech nawet wypali i będzie tym "nowym Pirlo", po prostu wolałbym taką inwestycję na innej pozycji. Od początku byłem przeciwny w dołączaniu do licytacji i gierek Cellino.
Inna sprawa to taka, że pamiętam wiadro pomyj wylane na transfer Bennacera. Sorry, ale wtedy byłem pewny i teraz również, że ten transfer miało dużo więcej sensu niż Tonalego.
Czy za rok, nawet awansując do LM, będziemy mieć kasę na wykup wszystkich? Bakayoko, Tonali, Diaz + kolejne poważne transfery? Wątpię. Podejrzewam, że skończy się na wybraniu jednego z nich i tyle, bo budżet na więcej nie pozwoli.

Tak czy inaczej, fajny zawodnik do nas przyjdzie i ta pomoc faktycznie będzie wyglądać kozacko. Oby Maldini wiedział co robi, tak jak już kilka razy to uczynił wbrew opinii większości.

Janusz Cebula 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 30, 2020 20:38   

Yahoo323 napisał/a:
przydałby się w tym momencie Cutrone

Może "nowym Cutrone" zostanie Colombo (https://www.goal.com/en-us/news/lorenzo-colombo-milan-teenage-goal-machine-idolises/1i2ssetvwwwp51ojbj08wuexlk). Mając Rebicia oraz Leao, którzy mogą grać na szpicy moglibyśmy zainwestować w prawe skrzydło (jeśli Diaz jest szykowany jako konkurent Turka) lub w obronę, a zwłaszcza jej prawą flankę.

miszcz napisał/a:
Czy za rok, nawet awansując do LM, będziemy mieć kasę na wykup wszystkich? Bakayoko, Tonali, Diaz + kolejne poważne transfery?

Nie wiadomo nic o wykupie Diaz (tzn. o kwocie wykupu). Ostatnie Plotki podają, że Tonali kosztowałby 30 mln (10 mln wypożyczenie + 20 mln wykup), co jest rozsądną kwotą jak na "wielki włoski talent". Też nie nadymam się na ten transfer, pożyjemy zobaczymy czy się sprawdzi. Natomiast Bakayoko za rok będzie miał tylko 1 rok ważnego kontraktu z Chelsea, to + chęć gry wyłącznie u nas powinny pozwolić nam ugrać bardzo korzystną ofertę dla nas.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 30, 2020 20:44   

Ostatnie plotki mówią o 10 + 20 mln (+ 15% przy odsprzedaży), a nie 10 + 30 mln. Ale jakby nie było, tak naprawdę ryzykujemy tylko 10 mln, a zyskać możemy naprawdę sporo.

A za rok, nawet po awansie do LM, zapewne wszystkich nie wykupimy, ponieważ nawet może nie być takiej możliwości, bo wciąż może być tak, że Diaz do nas przyjdzie bez opcji wykupu albo z odkupem przez Real. A nawet jeśli wszystko z nim będzie ok, to i tak możemy odesłać Bakayoko i/lub Tonalego i negocjować nowe ceny, bo obaj gracze zostaną z rocznymi umowami. Szanse na to są małe, aczkolwiek nie zdziwiłbym się, gdyby tak było z Francuzem, na którego nie ma zbyt wielu chętnych.

Janusz Cebula napisał/a:
Mając Rebicia oraz Leao, którzy mogą grać na szpicy moglibyśmy zainwestować w prawe skrzydło (jeśli Diaz jest szykowany jako konkurent Turka) lub w obronę, a zwłaszcza jej prawą flankę.

Niby przydaliby się zmiennik Zlatana i ktoś wyraźnie lepszy od Samu, ale wydaje się, że nie ma na to szans w tym okienku. Prawy obrońca pewnie przyjdzie, ale dopiero wtedy, jak uda się sprzedać Calabrię.

Janusz Cebula napisał/a:
Może "nowym Cutrone" zostanie Colombo (https://www.goal.com/en-us/news/lorenzo-colombo-milan-teenage-goal-machine-idolises/1i2ssetvwwwp51ojbj08wuexlk).

Super by było, gdyby Lorenzo miał umiejętności chociaż jak Petagna, bo warunki fizyczne już teraz ma odpowiednie:

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 30, 2020 22:49   

W sumie to do końca nie wiadomo ile nam zostaje jeszcze środków, bo cała trójka w formule wypożyczeń, które są w tym okienku względnie niskopłatne. Nie wiadomo też do końca jakimi środkami dysponujemy w tym mercato, bo informacje są sprzeczne. Wiem, że to denerwuje narbardziej, jeżeli intelokutor wymądrza się "na oko" ile to zaoszczędziliśmy na pensjach, odejściach, zarobiliśmy na Suso itd. skoro nawet nie wiemy, ile z tego ma być wrzucone w to mercato, ale zakładam, że to jeszcze nie koniec i dlatego wykupujemy w wypożyczeniach, bo jeszcze jest coś w tym okienku do zrobienia.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Sie 30, 2020 23:36   

Mnie ten brak ekscytacji trochę dziwi, bo tak jak dwa sezony temu podobał mi się Barella, tak w zeszłym (z tych nowych twarzy) właśnie Tonali. W ogóle w zestawie z Bakayoko to widzę to nawet tak, że: Tonali + Bakayoko > Bennacer + Kessie.
Brak widocznych emocji w swoim przypadku składam na etap rozmów transferowych, bo to jeszcze nie finalizacja.
Bardziej Brahim Diaz to dla mnie ryzykowny strzał, niż młody Włoch, chociaż to też niewątpliwy talent. Co wcale nie znaczy, że kierunek tego ruch i warunki transferu uważam za złe. Ego powinniśmy dawno schować do kieszeni, zwłaszcza że mamy atuty, by zwykłe wypożyczenie zmienić w coś więcej. Real będzie celował w piłkarski top topów, więc zostaje spory margines dla nas.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 30, 2020 23:43   

Wszystkie najważniejsze źródła potwierdzają, łącznie z samym zawodnikiem na fejsie (o ile to jego profil, ale raczej tak). Myślę, że klepnięte.

Cieszy mnie to, że chłopak faktycznie jest Rossonero z krwii i kości. Taki powinien być naprawdę mega zmotywowany, żeby wykorzystać życiową szansę.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Sie 30, 2020 23:50   

Jeśli jest tak faktycznie, to dla mnie fantastyczna wiadomość. Mam go za naprawdę mocny zestaw wyjątkowych cech, taki co występuje w przyrodzie raz na kilka lat. Oby.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sie 31, 2020 10:09   

Jeśli warunki tych transferów, które przewijają się w medialnych spekulacjach znajdą swoje potwierdzenie w faktach to obie te operacje można uznać za majstersztyk. Wygląda na to, że za Bakayoko i Tonaliego w tym okienku transferowym zapłacimy sumarycznie 10 mln euro. Jeżeli chodzi o opcję wykupu to sumarycznie mowa o 40-50 mln euro. Jak jeden i drugi wypali to oznaczać będzie tylko tyle, że te kwoty będą okazją, a pomoc będziemy mieli de facto kompletną i zdecydowanie perspektywiczną. Przy 5 letnich kontraktach obu piłkarzy obciążenie budżetu będzie niskie. Nic tylko czekać na potwierdzenia obu deali, a dalej Diaza z Realu.

Zastanawiałem się jeszcze nad prawym skrzydłem. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i marzy mi się wymiana z Fiorentiną Paquety na Chiese, z naszą solidną dopłatą. Póki co to wciąż science fiction, ale Maldini i spółka ostatnimi ruchami pozwalają marzyć :)

Swoją drogą zastanawiam się, czy jeśli na prawe skrzydło nie sprowadzimy żadnego konkretnego zawodnika to nie lepiej spróbować postawić odważnie na Castillejo aniżeli szukać na siłę wzmocnień wśród równie niepewnych piłkarzy. Hiszpan miał swoje momenty w Milanie i zazwyczaj w momencie kiedy się rozgrywał to stopowała go jakaś kontuzja.

Wolf 
Madridista

Wysłany: Pon Sie 31, 2020 10:37   

Janusz Cebula napisał/a:
W przeciwieństwie do Anglika, źle wybrał klub odchodząc z City. Real raczej nie stawia na młodych zawodników, chyba, że przyjdą za gruby hajs albo mają duże braki na danej pozycji (Carvajal).

Ach ten zły Real. Kupuje i marnuje młodych. Przecież w ostatnich kilkunastu latach zmarnował już takich młodych jak Marcelo, Higuain, Ramos czy z czasów bliższych Varane, Casemiro, Asensio, Odegaard, Carvajal, Reguilon, Valverde, o Hakimim nie wspominając. Naprawdę zanim się coś napisze warto się trochę zaznajomić z tematem, żeby nie pisać głupot.
Real już od dobrych dziesięciu lat na stałe postawił również na rozwój młodych jako sposób rozwoju kadry lub zasilania budżetu dodatkową kasą. Siłą rzeczy liczba miejsc w kadrze jest ograniczona więc część zawodników idzie na wypożyczenia lub sprzedaże z opcją odkupu. Jak tam się sprawdzi to wraca do klubu i gra (choćby właśnie Casemiro, Carvajal czy Odegaard) a część jest sprzedawanych i zasila kasę. Nawet o Hakimim pisze się, że idzie do Interu nauczyć się bronić a za trzy-cztery lata wróci by zastąpić Carvajala. Polityka taka przynosi klubowi wymierne efekty w postaci zarówno piłkarzy jak i kwot transferowych.
Co do Brahima to winnym jego obecnej sytuacji jest on sam. Zimą wszyscy radzili mu wypożyczenie, ale on się uparł, ze nie. Jak czas pokazał nie miał racji. Natomiast jeśli dostanie zaufanie i chwilę czasu to według mnie spokojnie wygryzie na prawym skrzydle zarówna Castillejo jak i Saelemaekersa. W Realu grał bardzo rzadko w drugiej połowie sezonu, ale kiedy wchodził źle się nie prezentował co przy tak rzadkich występach jest dużą umiejętnością, tym bardziej u tak młodego zawodnika.

Janusz Cebula 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 31, 2020 21:44   

Wolf napisał/a:
Naprawdę zanim się coś napisze warto się trochę zaznajomić z tematem, żeby nie pisać głupot.

Ta, zaznajomić, a wcale nie udowodniłeś, że piszę głupoty. Ciągłego wypożyczenia wszystkich młodych zawodników nie można nazywać stawianiem na nich. Ramos przyszedł za gruby hajs. Varane, Marcelo tak jak Carvahal, reszta jest kupowana hurtem jak w fm'ie i wypożyczana do różnych klubów, a potem uda się albo się nie uda i w zależności od kaprysu trenera jest oddawana innym. Stawiasz w jednej grupie Casemiro, Carvajala i Odegaarda, a nie wiadomo czy ten ostatni nie skończy jak Diaz.

Gdyby Diaz wybrał mniej renomowany/słabszy klub (jak zrobił to np. Sancho), gdzie mógłby liczyć na ciągłe występy jego kariera wyglądałaby lepiej. Teraz właśnie wybiera taki klub, więc wtedy się pomylił.

Wolf 
Madridista

Wysłany: Śro Wrz 02, 2020 13:31   

Jeżeli to Ci nie udowodniło to polecam naukę czytania za zrozumieniem tekstu, bo bardziej łopatologicznie już ciężko wytłumaczyć, ale jeszcze spróbuję.

Wypożyczenia są stawianiem na młodych bo jak pisałem nie dla wszystkich jest miejsce w podstawowym składzie bo liczba miejsc jest ograniczona a zespół ma zawsze walczyć o trofea, jednak choćby na przykładzie Odeegarda najlepiej widać jak Real zaplanował mu rozwój planując kolejne wypożyczenia i kolejne etapy rozwoju. I to jest planowane a nie zależy od kaprysu trenera, choć nie pasuje to do twojego z góry przyjętego założenia.

Diaz wybrał przyszłość i gdyby słuchał jaki jest plan na niego od początku to były teraz w innym miejscu. Zrozumiał po czasie i teraz się słucha.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Wrz 10, 2020 22:08   

Czy ktoś kojarzy z przeszłości, żeby jakiś klub kupił zawodnika poważnie kontuzjowanego? (konkretnie z zerwanymi więzadłami?). Przeszła mi przez myśl taka idea wymiany Zaniolo za Paquetę. Jak wiadomo Rzymianie są w ciężkiej sytuacji jeżeli chodzi o finanse i muszą wykazać potężny zysk w ciągu roku. Zaniolo był jednym z ich najbardziej wartościowych graczy, ale z powodu kontuzji praktycznie stał się niesprzedawalny. I tu wkracza Milan cały na czerwono-czarno i oferuje w zamian Paquetę, gdzie księgowi mogliby się popisać przy wycenie obu Panów. Zaniolo przed kontuzją warty był zdecydowanie więcej, ale tak naprawdę wymiana to jedyna możliwość na „zaksięgowanie” jego wartości sprzed kontuzji, a na to nie pójdzie prawie nikt. Nie traktuję tego realnie, bo plan jest szalony, ale doprowadził mnie właśnie do pytania, czy zdarzają się transfery gotówkowe poważnie kontuzjowanych piłkarzy.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 10, 2020 22:15   

Renesco napisał/a:
Nie traktuję tego realnie, bo plan jest szalony, ale doprowadził mnie właśnie do pytania, czy zdarzają się transfery gotówkowe poważnie kontuzjowanych piłkarzy.

A jak bys klepnął testy medyczne? Ja nie przypominam sobie takiego transferu. Pomysł rzeczywiście iście szalony.

Tymczasem Twitter ćwierka, że Eintracht wykupił Andre Silvę, a my wykupiliśmy Rebicia. Tak, jak zawsze miałem nieskrywaną sympatię do Portugalczyka (kto z nas, oczami wyobraźni, nie lubi takich młodych wilczków, prospektów nagle strzelających jak maszyna), tak ten ruch jest dla nas z każdego względu opłacalny, Maldini naprawdę idzie przez mercato jak czołg, rozwiązuje sprawę za sprawą.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 10, 2020 22:26   

Pomysł nie tylko szalony, ale i ryzykowny, bo kto wie, czy za rok lub dwa, nie pojawi się kolejna taka kontuzja. Owszem, piłkarz ma wielki potencjał, ale nie można wykluczyć, że pójdzie ścieżką Pato, gdy urazy przeszkodziły mu w tym, by być naprawdę wielkim. A swoje by kosztował mimo wszystko. Zresztą z tego co mi wiadomo, to Roma i tak nie planowała go sprzedawać, więc i tak musieli mieć plan na to, jak pozyskać wymagane środki do zrównoważenia budżetu.

A co do Silvy, to ponoć żadnych machlojek nie ma i Fiorentina dostanie swoje 50%. Pytanie tylko, jaka kwota to będzie (bo wciąż nie znamy nawet domniemanych liczb) i czy wpłynie to w jakiś sposób na przybliżenie transferu Milenkovica (który jest chyba wyborem nr 1 jeśli chodzi o wzmocnienie defensywy).

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 10, 2020 23:00   

Yahoo323 napisał/a:
Maldini naprawdę idzie przez mercato jak czołg, rozwiązuje sprawę za sprawą.

Do tego dziennikarze dowiadują się o tym dosłownie tuż przed całą resztą. Nie pierwszy raz. Bardzo mi się to podoba.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Wrz 11, 2020 09:55   

Yahoo323 napisał/a:
Renesco napisał/a:
Nie traktuję tego realnie, bo plan jest szalony, ale doprowadził mnie właśnie do pytania, czy zdarzają się transfery gotówkowe poważnie kontuzjowanych piłkarzy.

A jak bys klepnął testy medyczne? Ja nie przypominam sobie takiego transferu. Pomysł rzeczywiście iście szalony.

Poszukałem trochę informacji na ten temat i wychodzi na to, że G.Rossi był transferowany po zerwaniu więzadeł z Villarrealu do Fiorentiny.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 11, 2020 14:20   

To patrząc na to, gdzie ostatecznie Rossi zabrnął, chyba nie chciałbym Zaniolo...

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Wrz 11, 2020 15:00   

No niestety, ryzyko że Zaniolo to szklanka i jego kariera nie nabierze rozpędu jest gigantyczna. Niemniej w całej operacji jaką przytaczałem chodziłoby o wykreowanie zysku księgowego po obu stronach, bo wygląda na to, że nasz Paqueta jest trochę gorącym kartoflem, którego nikt nie chce. Nie za bardzo wierze w najnowsze doniesienia o transferze do Lyonu (chyba, że na zasadzie wypożyczenia). Nie podnosiłbym tego tematu przed kontuzją Włocha, bo ten był wówczas wyceniany przynajmniej dwukrotnie drożej od Lucasa. Generalnie sam deal jest moim zdaniem bardzo nieprawdopodobny, niemniej w pocovidowej rzeczywistości finansowej to mercato obfituje w dziwne transakcje, czy też wymiany.

Apropo wymian to zdaje się, że wykupiliśmy Rebicia, a Frankfurt Silvę. Na ten moment brak wiarygodnych informacji „za ile”, ale możliwie, że baaardzo tanio, co z pewnością jest nieciekawą wiadomością dla Fiorentiny. Dla kibiców jest to ciekawy przypadek do przeanalizowania, gdzie widać jak można przejechać się na różnych klauzulach dopisywanych do umów i jak je wymijać.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 12, 2020 20:17   

To pewnie może być koniec potencjalnych transakcji z Fiorentiną albo znak, że już Maldini wiedział wcześniej, że z Fiorentiną Commisso żadnego targu nie dobije (Milenković czy Chiesa).

Środek pomocy, środek obrony i prawa obrona pozostaje do obsadzenia.

Janusz Cebula 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 13, 2020 21:51   

Yahoo323 napisał/a:
To pewnie może być koniec potencjalnych transakcji z Fiorentiną albo znak, że już Maldini wiedział wcześniej, że z Fiorentiną Commisso żadnego targu nie dobije (Milenković czy Chiesa).

Tylko dlaczego miałoby to oznaczać koniec transakcji pomiędzy nimi, a nami? Przecież dobijaliśmy targu z Eintrachtem, a nie z Violą. Rebic to nie ich zawodnik, a to, że mieli prawa do jakiejś kwoty i Eintracht umiejętnie to obszedł wymieniając go na Silve nie powinno dotyczyć naszych stosunków z Fiorentiną.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 14, 2020 08:33   

Bo pomogliśmy Eintrachtowi w tym układzie?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 14, 2020 08:51   

A coś konkretnie wiadomo? Były głosy, że nie będzie żadnego zaniżania wartości i Fiorentina dostanie uczciwą część.

Janusz Cebula 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 14, 2020 09:34   

Cytat:
Bo pomogliśmy Eintrachtowi w tym układzie?

Ale pomogliśmy, chcieli nam taniej gościa puścić i się zgodziliśmy. Mieliśmy zapłacić większą kwotę, żeby Fiorentinie nie było smutno?

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 14, 2020 09:35   

Nie ujawniono oficjalnie kwot.
Ale Bild wczoraj podał, że Eintracht kupił Silvę za 9mln euro więc bardzo prawdopodobne były jakieś ruchy z kwotami.

Odpowiedz do tematu