ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lut 28, 2020 12:00   

miszcz napisał/a:
Jeżeli bierzemy pod uwagę aspekt emocji, to należy pamiętać, że Berardi jest kibicem Interu.

i jest to niewątpliwie jego wada :D niemniej, tutaj sytuacja jest o tyle łatwiejsza, że Domenico ugrzązł w Sassuolo i raczej co roku nie przebiera w ofertach. Jak trzeba będzie to pokocha i Milan, chyba że spełnieniem jego ambicji jest granie do końca kariery w Sassuolo, no to w ogóle nie ma tematu ;-)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 28, 2020 12:14   

Berardi to jest ciekawa sprawa. Parę lat temu nie brałem poważnie pod uwagę jego przejścia do nas, bo wydawało się, że będzie gwiazdą i zgarną go bogatsi. Dziś mija czas, a o niego nikt się nie zabija. Dla mnie to jest sygnał, że coś z tym chłopakiem jest nie tak.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lut 28, 2020 13:45   

Bierzcie pod uwagę, że on po swoim premierowym sezonie w Serie A, które śmiało można było nazwać "wejściem smoka" trochę opuścił loty. To na pewno zredukowało zainteresowanie jego osobą. W tym sezonie wykręca bardzo dobre liczby (9 bramek i 5 asyst w Serie A póki co). Myślę, że to najwyższy czas dla niego, żeby odejść do lepszej ekipy. W Juventusie, czy Interze nie bardzo widzę dla niego miejsce, transfer poza Włochy uważam za mało prawdopodobny, więc cena może być atrakcyjna. Moim zdaniem trzeba zakupić kogoś na prawe skrzydło, ale próbując zmieścić się powiedzmy w 30 mln euro to wybór mamy ograniczony i nie ma co liczyć na "pewniaka". Taki Bernardeschi - równolatek - dla porównania ma 139 meczów rozegranych w Serie A, 20 bramek i 19 asyst. U Berardiego jest to odpowiednio: 196/64/43. Różnica kolosalna, a cenowo nie zdziwiłbym się jakby Juve za Federico chciało więcej pieniędzy.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 28, 2020 15:04   

Właśnie to mnie ogromnie zastanawia. Juve sięgnęło po Bernardeschiego i jest on wyceniany znacznie wyżej, niż Berardi, który swego czasu był głośniejszym nazwiskiem. Nie wiem o co chodzi, ale nie wierzę że wszyscy się mylą i 25 letni zawodnik nadal jest "młodym talentem" czekającym w Sassuolo na wielką karierę.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 28, 2020 16:40   

Chiesa jest wywyższany a de facto patrząc na statystyki to Beradi w jego wieku wyglądał lepiej

https://twitter.com/mbork88/status/1168255842547843073?s=20

https://twitter.com/mbork88/status/1168257402623406085?s=20

Ogólnie to bym Domenico z chęcią ujrzał, Boga na lewe i to nie byłby aż tak wielki koszt.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Lut 28, 2020 18:47   

Większym fanem Milanu niż Berardi był prezydent Sassuolo, Giorgio Squinzi. Niestety zmarł w zeszłym roku. A on otwarcie w autoryzowanym wywiadzie potrafił stwierdzić, że chciałby Berardiego widzieć właśnie u was, a nie w Interze, który wtedy naciskał na transfer.

Co do samego zawodnika to warto pamietać, że to nie jest chłopak, który od dziecka marzył o byciu piłkarzem. Wręcz przeciwnie, pierwsze treningu miał w wieku 14 lat i to tylko dlatego, że został wyłapany jak grał sobie z kumplami w piłkę, nie zgłaszał się nigdzie sam do klubu.
W wywiadach często sie wypowiadał, że już osiągnął więcej niż kiedykolwiek mógł marzyć, dlatego nie czuje presji by odchodzić z tego klubu.
Rok temu zaczął się wypowiadać w trochę innym tonie, że czuje się gotowy aby spróbować sił w silniejszym klubie, najchętniej grającym w Europie, ale nawet wtedy podkreślał, że chciałby klub w którym będzie grał regularnie, a najlepiej cały czas. Jak w Sassuolo, kiedy nawet jak był w gorszej formie to miał pewne miejsce w składzie.

Ogólnie czytając o nim to miało się wrażenie, że chłopak ma nieco inne podejście to piłki i niekoniecznie jego ambicją jest to, aby grać w możliwie najlepszym klubie i zgarniać możliwie najwięcej trofeów.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lut 28, 2020 20:40   

Venomik napisał/a:
Ogólnie czytając o nim to miało się wrażenie, że chłopak ma nieco inne podejście to piłki i niekoniecznie jego ambicją jest to, aby grać w możliwie najlepszym klubie i zgarniać możliwie najwięcej trofeów.
No to los nam sprzyja, bo to jakby o nas. ;)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 28, 2020 23:19   

Rzecz w tym, że my potrzebujemy zupełnie innej mentalności u zawodników. Koleś, który gra sobie dla przyjemności i efekty tego grania niespecjalnie go interesują to jest naprawdę słaby target. Jeszcze żeby miał talent jak Cassano, to by można było zaryzykować, bo nawet grając na 30% może zrobić więcej, niż inny na 110. Ale takiego grajka nie ma i długo nie będzie.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Lut 28, 2020 23:44   

Za dużo nadinterpretujesz. Można być pełnym profesjonalistą i wykonywać idealnie swój zawód, nawet jeśli niekoniecznie chce się grać w jak najlepszych klubach. Motywacja 'chcę pójść do Realu' to niejedyna motywacja dla piłkarza.

W tenisie mówi się o tym bardziej otwarcie. Tam nie ma przynależności klubowej, nie ma odpowiedzialności grupowej, więc ludzie mogą mówić wprost. Są tenisiści, którzy potrafili osiągać sukcesy i mówić wprost, że tenis nie jest ich pasją, ale środkiem do zarabiania.
Ba, Tomić był swego czasu 17 tenisistą na świecie. Na tym miejscu w Złotej Piłce lądowali: Griezmann, Bale, Benzema, Kroos czy Modrić. A wspomniany tenisista posunął się dużo, dużo dalej w komentarzu niż Berardi - stwierdził wprost, że nienawidzi tenisa i cierpi za każdym razem kiedy musi wyjść na trening.

Więc IMO Berardi wcale nie gra na 30% swoich możliwości. Nie mówiac o tym, że jeśli faktycznie zdecyduje się zmienić teraz klub - będzie na dobrej drodze aby przebić dokonania Cassano. Ten ostatni ma na koncie niby dwa mistrzostwa, ale w obu tych zwycięskich sezonach zagrał łącznie 1300 minut i strzelił 5 bramek, więc jego wpływ był marginalny.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 29, 2020 00:02   

Moim zdaniem to są kompletnie nieporównywalne sporty. Tenis jest sportem indywidualnym, żeby zarabiać duże pieniądze po prostu trzeba być bardzo dobrym i mieć wyniki. Może być 17 miejsce na świecie, a nie pierwsze, ale to wciąż absolutna czołówka. W piłce wystarczy być solidnym ligowcem na poziomie Serie A i już kasa jest przyzwoita. Ligowiec z przebłyskami ma już całkiem dużo. To jest za mała motywacja, żeby wybić się ponad przeciętność. Ukrywa się wśród kilkudziesięciu innych.

To jest jeden z powodów problemów Milanu, mówi się o tym czasem, chociaż niezbyt często. Piłkarze, którzy niekoniecznie mają ambicję, żeby być najlepszymi, których zadowala bycie dobrze opłacanym grajkiem średniego klubu. Odpowiedzialność przeciętna, kasa całkiem fajna. W taki sposób ten klub nigdy nie ruszy do przodu.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Sob Lut 29, 2020 00:17   

rafal996 napisał/a:
Moim zdaniem to są kompletnie nieporównywalne sporty. Tenis jest sportem indywidualnym, żeby zarabiać duże pieniądze po prostu trzeba być bardzo dobrym i mieć wyniki. Może być 17 miejsce na świecie, a nie pierwsze, ale to wciąż absolutna czołówka. W piłce wystarczy być solidnym ligowcem na poziomie Serie A i już kasa jest przyzwoita.

To działa w dwie strony. Możesz być zawodnikiem na poziomie 100 miejsca w Europie i wciąż być bardzo ważnym/kluczowym zawodnikiem czołowego klubu czołowej ligi.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 29, 2020 01:05   

Oczywiście. Przecież to potwierdza moją tezę ;)

MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 07, 2020 20:55   

Najbliższe mercato ma trwać od 1 września do 5 października, ale już teraz trwają gorączkowe spekulacje mediów na Półwyspie Apenińskim w tej sprawie.

W kontekście Milanu najgłośniej ostatnio o obsadzie środka pola. Bennacer jest ponoć nie do ruszenia, aczkolwiek niektórzy żurnaliści już węszą zainteresowanie jego usługami ze strony Man City, PSG czy Realu. Jeżeli Algierczyk zostanie w Milanie, to wciąż nie wiadomo, kto będzie jego partnerem, takim bardziej od zadań defensywnych. I tu najczęściej padają nazwiska dobrze znanego nam Bakayoko oraz młodziutkiego Florentino z Benfiki.

Francuz - poza trudnym charakterem - właściwie bardzo dobrze wpasował się poprzednio do Milanu i w dodatku wyraża chęć powrotu na San Siro, więc ja na miejscu naszych włodarzy zacząłbym się w jego sprawie targować z Chelsea, która, swoją drogą, zaczęła się mocno zbroić. Co do Portugalczyka, to jestem mocno sceptyczny, zwłaszcza patrząc na absurdalnie wysoką klauzulę odejścia. Mam także świeżo w pamięci choćby rzekomy supertalent Andre Silvy. Trochę podejrzliwie patrzę w kierunku Półwyspu Iberyjskiego, gdzie młodym zawodnikom często robi się wyjątkowo dobry pijar, żeby na nich potem solidnie zarobić.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Cze 08, 2020 13:47   

Całkiem lubię Ismaela (co nie znaczy, że nie widziałem i nie punktowałem jego złej roli w naszym zespole, a przez to i jego średniej dyspozycji), ale naprawdę ciężko mi sobie wyobrazić, że mógłby wzbudzić zainteresowanie zespołów wagi ciężkiej.
To, że Bakayoko chce wrócić do nas, naprawdę źle świadczy o losach jego kariery.

Tak, wraca Milan, więc wracam i ja. Klub jest po kroku w tył, więc i ja jestem bardziej upierdliwy.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Cze 08, 2020 18:51   

Najpierw niech ogarną kwestię Dyrektora Sportowego, który to w dalszej kolejności będzie mógł decydować razem z Gazidisem o pozostawieniu bądź wyborze nowego trenera. A dopiero po ustaleniu tych kwestii można planować transfery, tak, żeby to miało ręce i nogi. Mam nadzieję, że przynajmniej kwestia DSa wyjaśni się w miarę szybko, żeby znowu nie było sytuacji jak za Leonardo, kiedy to zrobiliśmy transfery na hurra, które w większości okazały się flopami.

Bakayoko to bardzo fajny zawodnik, ale to jest doskonały przykład tego, że jego transfer musi być skonsultowany z trenerem. I nie chodzi mi o jakieś jego pseudowybryki, bo dla mnie ten temat to mrzonka (za to kolejny świetny przykład, tym razem przyprawiania komuś gęby). Francuz na pewno pasuje do taktyki 4-3-3, gdzie może grać jako środkowy pomocnika, ale wydaje mi się, że do 4-2-3-1 pasuje już średnio, a na półskrzydle grał już w ogóle zdecydowanie słabiej.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 03, 2020 09:34   

https://sempremilan.com/milan-to-sacrifice-romagnoli-to-atletico-madrid-in-e50m-deal-and-sign-upamecano-report

Taka ciekawostka. :P

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lip 15, 2020 08:40   

No i wykupiliśmy Kjaera - bardzo dobra decyzja. Trochę się to przeciągało, ale obstawiam, że chodziło o negocjacje kontraktowe i wywarcie presji na Duńczyku, żeby zgodził się na pensje przystającą do aktualnego budżetu Milanu.

Mamy zatem 2 pewnych stoperów (kapitan i Simon). Z resztą jest problem. Musacchio nawet przed kontuzją nie imponował i był daleko w hierarchii, a biorąc pod uwagę, że ma roczny kontrakt i nie wiadomo kiedy wróci do zdrowia (niestety raczej na 100% po zamknięciu okienka) to ja bym go obsadził w roli stopera #5. Gabbię i Duarte prędzej widzę na wypożyczeniu, a przynajmniej jednego z nich. Przydałby się zatem przynajmniej jeszcze jeden środkowy obrońca, który mógłby zawalczyć o pierwszy skład.

b4ry 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 15, 2020 10:47   

Z wykupieniem Kjaera pewnie czekali na to czy Sevilla wejdzie do LM. Zrobią jakąś kompensate teraz

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Lip 15, 2020 11:04   

Renesco napisał/a:
Trochę się to przeciągało, ale obstawiam, że chodziło o negocjacje kontraktowe i wywarcie presji na Duńczyku, żeby zgodził się na pensje przystającą do aktualnego budżetu Milanu.
Kontrakt ustala się w momencie podpisywania umowy o wypożyczeniu z możliwością kupna.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 15, 2020 11:10   

Niekoniecznie. Można ustalić płatność aktualnego kontraktu, a do właściwej umowy usiąść przed końcem wypożyczenia. Dlatego często te transakcje z opcją nie wypalają, albo przez kwotę transferu albo przez wymagania zawodnika. Bakayoko to jeden z bliskich nam przykładów.
Tak samo Rebic nie ma ustalonej pensji z nami jeszcze, choć tu oficjalnie opcji wykupu nie było.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Lip 15, 2020 11:38   

miszcz napisał/a:
Bakayoko to jeden z bliskich nam przykładów.

Gdzie tu jest jakieś podobieństwo?

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 15, 2020 13:02   

Takie że to również było wypożyczenie z opcją wykupu?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 15, 2020 13:05   

No i Milan nie chciał go wykupić na określonych wcześniej warunkach i nie wykupił. Koniec historii.

Fajnie, że Kjaera w końcu wzięli, były plotki, że go odpalą. Fajny grajek, na razie ma pewny plac, a nawet później mógłby być bardzo solidnym zmiennikiem.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lip 15, 2020 13:52   

Venomik napisał/a:
Renesco napisał/a:
Trochę się to przeciągało, ale obstawiam, że chodziło o negocjacje kontraktowe i wywarcie presji na Duńczyku, żeby zgodził się na pensje przystającą do aktualnego budżetu Milanu.
Kontrakt ustala się w momencie podpisywania umowy o wypożyczeniu z możliwością kupna.

I zabezpiecza to klub w razie gdyby chciał wykupić piłkarza na określonych wcześniej warunkach bez negocjacji.

Nie ma natomiast nigdzie powiedziane, że kontraktu nie można negocjować, bo jeśli klub uzna, że w sumie to mogliby kupić danego zawodnika, ale oferując mu mniejsze pieniądze, bo za ustaloną wcześniej kasę jest za drogi w utrzymaniu to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podjąć rozmowę.

Natomiast jak słusznie zauważył b4ry mogło chodzić o kompensatę przy transferze Suso.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 15, 2020 14:03   

rafal996, ale Milan nie ustalił pensji z Bakayoko. Po prostu płacili połowę tego co miał z Chelsea w kontrakcie. Ewentualne wynagrodzenie z Milanem musiałoby być dopiero ustalane.
Nie każde wypożyczenie z opcją równa się ustalony z góry kontrakt, to tylko próbuję przekazać. Oczywiście lepiej jeżeli tak jest i nie zdziwię sie jeżeli zdecydowana większość takich transakcji odbywa się w ten sposób.

Odpowiedz do tematu