ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 30, 2020 20:02   

Belg prawie w ogóle nie ma pochlebnych opinii wśród randomowych internautów, ale cóż, to tylko wypożyczenie z opcją wykupu (opcja przechodzi w obowiązek przy odpowiedniej ilości występów - najwyżej będzie jak z Aquilanim), więc w razie czego wydamy tylko 3,5 mln plus coś na jego pensję.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 30, 2020 23:11   

Gianluca Di Marzio: "Po Alexisie Saelemaekersie, Milan osiągnął także porozumienie ws. transferu Antonee Robinsona z Wigan".
Gość gra w drugiej lidze angielskiej, jego zespoł zajmuje 22. miejsce na 24 zespoły :ok:

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 30, 2020 23:47   

kamilus napisał/a:
Belg prawie w ogóle nie ma pochlebnych opinii wśród randomowych internautów, ale cóż, to tylko wypożyczenie z opcją wykupu (opcja przechodzi w obowiązek przy odpowiedniej ilości występów - najwyżej będzie jak z Aquilanim), więc w razie czego wydamy tylko 3,5 mln plus coś na jego pensję.

Ciekawa postać :-)

To rodowity brukselczyk, który jednak w odróżnieniu od kolegów z akademii Anderlechtu, w piłkę zaczął grac późno (w wieku 11 lat) i uczył się w prywatnej szkole. Długo nie był uznawany za wielki talent, ale wszystko zmieniło się, gdy nabrał trochę tężyzny i został przesunięty z pozycji ofensywnego pomocnika na prawą stronę. To szybki, odważny, ofensywnie nastawiony do gry gracz, dobrze wyszkolony technicznie, ze świetnymi przerzutami i dośrodkowaniami. Niestety jest bardzo arogancki zarówno na boisku, jak i poza nim. On o tym wie i pracuje indywidualnie z psychologiem. Mówią o nim, że do jednego ucha szepce mu anioł, a do drugiego diabeł. Jest chrześcijaninem 'z odzysku', ponieważ wiary nie wyniósł z domu, a przekonał go do niej jego najlepszy przyjaciel - Sambi Lokonga. Od kilku lat jest już praktykującym chrześcijaninem. Jak sam mówi: 'Potrzebuję trenera, który da mi pewność siebie, ale nie będzie ciągle do mnie mówił. Z jednej strony muszę czuć, że trener we mnie wierzy, z drugiej chcę, żeby interweniował, gdy zrobię coś złego'.

[za acmilan.com.pl]

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sty 31, 2020 00:46   

bogiel napisał/a:
Gość gra w drugiej lidze angielskiej, jego zespoł zajmuje 22. miejsce na 24 zespoły
Jeden zawodnik (w dodatku lewy obrońca) raczej nie zmieni oblicza całego zespołu. Zabrzmiało to tak jakby Robinson był główną przyczyną zajmowania tak niskiej lokaty przez jego zespół. Ktoś na innej stronie fajnie przytoczył przykład Castrovillego - jeszcze niedawno w niższych ligach, teraz jeden z ciekawszych pomocników w Serie A.

Politano? Przez ostatnie lata miał statystyki zbliżone do Suso. Ten sezon ma chyba jeszcze gorszy od Hiszpana. Inter w promocji pewnie by go do Milanu nie puścił, a zaraz skończy 27 lat i raczej już skoku jakościowego nie zaliczy.

To już wolałbym powalczyć o Berardiego.

pandoktor napisał/a:
Niestety jest bardzo arogancki zarówno na boisku, jak i poza nim.
Już widzę jak odnosi się arogancko do Zlatana :]

Oglądam kompilacje z tym Saelemaekersem. Ciężko o jakieś głębsze wnioski na podstawie krótkich filmików, ale gość wydaje się dynamiczny, z niezłym dryblingiem i podaniem. Niby prawonożny, ale lewa nie służy mu do podpierania.

Zarówno Amerykanin jak i Belg przychodzą tu na bardzo fajnych warunkach, więc nie wiem dlaczego wywołują takie negatywne emocje...

Po cichu liczę jeszcze na jakiegoś defensywnego pomocnika w ostatnim dniu mercato ;)

Janusz Cebula 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 31, 2020 00:47   

pandoktor napisał/a:
Gość gra w drugiej lidze angielskiej, jego zespoł zajmuje 22. miejsce na 24 zespoły

Trochę zalatuje hipokryzją gdy kibic Milanu ocenia transfer w ten sposób.

Gość ma dopiero 22 lata. To, że jego drużyna gra słabo to nie znaczy, że on jest słaby. Bo przecież to samo ktoś może powiedzieć o Theo, Donnarummie, Romagnolim. Nie wiem jak gra, ale nie skreślam go na starcie. Boban i Maldini póki co przeprowadzają sensowne transfery i z jakiegoś powodujące to właśnie jego wybrali. Mam nadzieję, że będzie z nim jak z Theo - też się wszyscy za głowę łapali, że go bierzemy.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sty 31, 2020 09:13   

Zarówno Saelemaekers, jak i Robinson przychodzą na wypożyczenia. Podobno w przypadku pierwszego jest to 3,5 mln euro za wypożyczenie i taka sama opcja wykupu plus 1 mln euro potencjalnego bonusu, u drugiego ma to być wypożyczenie z ewentualnym przymusem, gdzie wszystko ma się zamknąć w 7 mln euro.

Przychodzą jako uzupełnienia, ponoć są utalentowani, więc jest szansa, że może któryś wypali. Przypuszczam, że zarabiają niewiele. Na warunkach jakie przedstawiłem powyżej to dla mnie dość dobre deale. Nie rozdrabniamy się na graczy pokroju Januzaja (za 15 mln euro), a jeśli oba wypożyczenia zmieszczą się w kwocie 4-5 mln euro to jest uczciwa stawka za wzięcie udziału w ruletce talentów ;-)

Grunt to było nie narobić znowu wydatków jak rok temu, które ostatecznie odbiły nam się później czkawką. Poza tym robimy cięcia kosztów na pensjach i bez sensu było na nowo je zwiększać.

Odnośnie sprzedaży, to w przypadku Piątka padają różne kwoty transferu, ale przedstawiciele Krzysztofa mówią o pobitym rekordzie transferowym przez Berlińczyków, więc kwota 27 mln euro + 3 mln bonusu wydaje się być najbliższa prawdy. Dla mnie są to przyzwoite warunki, wartości poniżej tej kwoty traktowałbym jako porażkę zarządu. Zobaczymy, czy pojawią się jakieś potwierdzenia.

Rodriguez został wypożyczony do PSV - na plus że nie oddaliśmy go do Napoli, w Holandii w sumie łatwiej będzie pokazać mu się z dobrej strony, więc wierzę, że nawet jeśli PSV go nie wykupi to po Euro i półrocznym pobycie w nowym klubie znajdzie się chętny na transfer definitywny...

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 31, 2020 11:41   

Janusz Cebula napisał/a:
pandoktor napisał/a:

Trochę zalatuje hipokryzją gdy kibic Milanu ocenia transfer w ten sposób.

Gość ma dopiero 22 lata. To, że jego drużyna gra słabo to nie znaczy, że on jest słaby. Bo przecież to samo ktoś może powiedzieć o Theo, Donnarummie, Romagnolim. Nie wiem jak gra, ale nie skreślam go na starcie. Boban i Maldini póki co przeprowadzają sensowne transfery i z jakiegoś powodujące to właśnie jego wybrali. Mam nadzieję, że będzie z nim jak z Theo - też się wszyscy za głowę łapali, że go bierzemy.

Ej, ale to nie ja :-)

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 31, 2020 18:39   

Nie bedzie Robinsona w Milanie, wiec ewentualny problem z głowy.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 31, 2020 19:47   

Kluby były dogadane. Później przyszła informacja że nie są a na deser podano powód, że niby Robinson ma przejść dodatkowe badania. Czy takie rzeczy tylko u nas?

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 31, 2020 20:39   

Nie, takie rzeczy nie tylko u nas. W każdym okienku, niemal w każdej lidze są takie sytuacje. Niektórzy piłkarze potrafią z drugiego końca świata przyjechać, czekać tygodniami na transfer i być odesłani z kwitkiem.

To kolejny frazes, który mnie wkurza. "Tylko u nas takie sytuacje".
Jest tak samo głupi jak "Koledzy nie podają do Piątka".

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sty 31, 2020 21:24   

Płakać nad tym nieudanym transferem Robinsona nie zamierzam, bo wiadomo, że Theo jest nietykalny. Laxalt podczas swojej przygody w Milanie strasznie mnie irytował, biegał bezsensownie, w defensywie słabiutki, a w ofensywie nic nie dawał. W razie czego na lewej może też zagrać Calabria, po cichu liczę, że Davide wreszcie złapie formę.

Za Saelemaekersa trzymam kciuki. Czyli w przypadku braku Ibry Milan będzie grał bez typowej '9'. Może Daniel Maldini dostanie wreszcie jakąś szansę debiutu. Szkoda mi Gabbi i Brescianiniego, ale za to Plizzari podobno od końca listopada broni w podstawowym składzie w słabiutkim Livorno.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 03, 2020 10:52   

Jednoznaczna ocena tego okienka transferowego nie jest możliwa z prostej przyczyny - jego celem nie było raczej podniesienie poziomu sportowego drużyny tu i teraz, ale wygenerowanie oszczędności oraz możliwe skonsolidowanie kadry tak, żeby po sezonie móc ocenić kogo potrzebujemy, a kogo można już definitywnie skreślić.

Niestety, w poprawnym przeprowadzeniu tej operacji już na starcie byliśmy mocno ograniczeni z powodu trenera. Przy całej sympatii do Piolego, bo kibicuję naszemu trenerowi, nie wierzę w to, że jest w stanie podołać tak trudnemu zadaniu jak odbudowa Milanu. W związku z tym czas jaki poświęcimy teraz do końca sezonu raczej nie zaprocentuje w przyszłości, trudno też liczyć na to, że jeśli po sezonie dojdzie do zmiany na stanowisku trenerskim to indywidualne obserwacje naszego szkoleniowca na coś się przydadzą.

Niemniej - obserwując tendencję utraty wartości wszystkich naszych piłkarzy trzeba było już zacząć przeprowadzać pewne operacje, żeby zasilić budżet i poluzować kaganiec jaki mamy założony przez UEFĘ, czy po prostu zdrowy rozsądek.

Ogólnie trzeba przyznać, że po początkowym falstarcie z wypożyczeniem Caldary na beznadziejnych dla nas warunkach 2 pozostałe duże transfery (Suso i Piątka) udało się załatwić w miarę przyzwoicie. Krzysztof, zakładając że mówimy o kwocie 27+3 mln euro został sprzedany za rozsądne minimum. Suso tylko wypożyczyliśmy, ale z możliwością wykupu za ponad 20 mln euro, która może stać się obligatoryjna i tu najważniejsze - ze względu na wyniki klubu, a nie zawodnika. Moim zdaniem niczego lepszego nie mogliśmy oczekiwać.

Oprócz tego wypożyczyliśmy Rodrigueza, warunki średnie, ale w jego przypadku istotna mimo wszystko była pensja. Eredvise to moim zdaniem dobry kierunek, możliwie łatwa liga do aklimatyzacji, następnie Szwajcara czeka Euro, więc nawet jeśli PSV go nie wykupi to latem powinno być łatwiej go sprzedać. Nie ma co oczekiwać cudów, widać było że nikt nie kwapił się do zapłacenia nam za niego konkretnych pieniędzy.

Borini oddany za darmo, mam nadzieję, że bez odprawy/pokrywania jego pensji - to dobry ruch, zarabiał bardzo dużo.

Jest jeszcze Reina, ponoć super człowiek i robi dużo dobrego w kwestii budowania team spirit, ale zarabia po prostu ogromne pieniądze jak na kogoś kto nie gra. Wypożyczyliśmy go do końca roku, jeśli pokaże się z przyzwoitej strony to znajdzie się chętny na przejęcie jego kontraktu latem.

Transferów do klubu za bardzo nie ma co oceniać poza przybyciem Zlatana, który to akurat popieram. Reszta to uzupełnienia, od biedy ten Kjaer mógł dawać nadzieję, bo kilku takich 30letnich stoperów odpalało w Serie A, ale początki ma raczej takie, że widać po nim ograniczenia, które wykluczają stawianie go w roli ŚO do pierwszego składu. Begovic, Laxalt czy nasz nowy nabytek prosto z Belgii to dla mnie typowe łatanie składu, ważne że tanio, bo przynajmniej cel ekonomiczny tego mercato został spełniony.

Podsumowując - jestem zadowolony, że przynajmniej nie wydawaliśmy głupio kasy, bo potem odbija się nam to czkawką. Zima to nie jest dobry czas na rewolucję. Udało się rozwiązać kilka problemów, które i tak mielibyśmy latem, mamy też już więcej miejsca w kadrze pod przyszłe zakupy, które tym razem od początku do końca, bez usprawiedliwień mogą przeprowadzać nasi włodarze.[/list]

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 03, 2020 11:22   

To okienko będzie można ocenić dopiero po... następnym okienku. Jak dla mnie, wszystkie ruchy były podporządkowane czemuś, co nastąpi w przyszłości, co nada sens tym ruchom.

Zdecydowanie celem nie było wzmocnienie drużyny. Wszyscy się zgodzimy, że motywy były finansowe, ale po co? "Demontaż" drużyny, w celu obniżenia kosztów i pogodzenia się z rolą średniaka, byłby dla Elliotta bez sensu. Wtedy w życiu nie odzyskają swoich pieniędzy. Nie wierzę też, że Maldini i Boban chcieliby to firmować swoimi nazwiskami. Wszystko wskazuje na to, że jest jakiś inny plan.

Może jest dogadany jakiś trener, który od czerwca zacznie spokojny, powolny, wieloletni proces budowy drużyny od zera?

Może planowane są większe wydatki?

Może jest już kupiec? Na to by wskazywał news, że Elliott odrzucił ofertę kupna klubu za miliard euro. Jeśli jest on prawdziwy, to najwięcej sensu by nadawała temu obecność innego inwestora.

W każdym razie, musimy się uzbroić w cierpliwość. Moim zdaniem nikt w klubie już nawet nie śni o LM. Oceniono pewnie, że nawet z obecnym składem LE powinna być w zasięgu, więc o to będzie walka. Zrobiono miejsce, zarówno pod względem personalnym jak i finansowym. Coś z tym trzeba zrobić.

Tylko co?

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 03, 2020 11:36   

rafal996 napisał/a:
Zrobiono miejsce, zarówno pod względem personalnym jak i finansowym. Coś z tym trzeba zrobić.

Tylko co?

ale musimy też wziąć pod uwagę okoliczność, że nasze wydatki od lat nie idą w linii z wynikami. Zmiany w strukturze wydatków, obniżenie pensji - te wszystkie rzeczy musiały w końcu nadejść i nie muszą wcale nieść za sobą jakiś spektakularnych zmian w kolejnych latach. To raczej konieczność, bo nie można żyć wiecznie ponad stan. Być może trzeba zaakceptować fakt, że nie liczy się tylko szybki powrót na szczyt, ale zorganizowanie możliwie miękkiego lądowania, przynajmniej czasowo. Jak najbardziej dopuściłbym możliwość, że kolejny sezon, a razem z nim 2 kolejne okienka transferowe to będzie dalsze cięcie kosztów i ewentualne liczenie, że gracze tacy jak Saelemaekers odpalą.

Bardzo liczę latem tylko na jeden transfer - fachowca na pozycję trenera. I nie musi to być ktoś ze ścisłego TOPu, ale przynajmniej ktoś, kto ma obiecujące CV i jakieś sukcesy. Zatrudniając Piolego wszyscy zadawaliśmy sobie pytanie - czemu, skoro on za każdym razem wylatywał z klubu?

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 03, 2020 11:48   

Tak jak pisze Renesco, to wcale nie musi stać za tym cokolwiek innego niż bilans. Przecież my od lat mamy deficyt, nawet wtedy, gdy jak ostatnio same transfery się balansowały.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 03, 2020 11:55   

No oczywiście, biorę to pod uwagę. Nie miałem zamiaru napisać hurraoptymistycznego komentarza, że teraz będziemy już na pewno iść w górę.

Natomiast bilans... Klub sportowy to jest biznes, w biznesie można mieć straty bilansowe całe życie i jednocześnie być znakomicie prosperującym, bogatym przedsiębiorstwem. Nie wierzę, że ambicją Elliotta jest zerowy bilans lub zysk, byłby to sport dla sportu. Jeśli to robią, to albo w celu sprzedaży, albo w celu rozwoju. Chociaż jak najbardziej może być to rozwój długoterminowy, czyli przez kilka lat utrzymujemy się w połowie tabeli i spokojnie coś tam rzeźbimy w kierunku powrotu do czołówki. Ale ze względu na to, że oni nie są docelowym właścicielem, raczej mało prawdopodobne żeby się chcieli w to bawić.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 03, 2020 12:04   

Sportem dla sportu było raczej palenie pieniędzmi w piecu przez ostatnie lata. Mamy wciąż dużo większe możlieości finansowe od Lazio, więc i jakość sportowa powinna być co najmniej porównywalna. Jej nie ma, a jest coroczna dziura w budżecie do zasypania. Gdzie tu sens?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 03, 2020 12:24   

Dlatego to, co byłoby dla mnie sytuacją optymalną, to:

- znalezienie długoterminowego trenera
- ustalenie priorytetów kadrowych z uwzględnieniem długoterminowej taktyki/ustawienia
- dalsze czyszczenie kadry z niepotrzebnych piłkarzy
- zakupy dobrze wybranych, pasujących profilem graczy

Czyli nie gwiazdy za grubą kasę, które miałyby przywrócić klub do czołówki w jeden sezon (już chyba wszyscy widzą, że to niemożliwe), ale też nie tylko młode talenty kupowane na sztukę.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 03, 2020 13:09   

Moim zdaniem gdyby to było tylko obniżanie kosztów w celu poprawy budżetu, to działalibyśmy "1:1", czyli tak jak za Suso przyszedł młody Belg, a za RR Laxalt, tak za Piątka dostalibyśmy jakiegoś środkowego napastnika z niską pensją (np. tak jak kiedyś Lapadula). I za Biglię, który jest już jedną nogą poza Milanem, jakiegoś defensywnego pomocnika. W hipotezę, że zabrakło czasu nie uwierzę, bo np. o odejściu Polaka mówiło się już chyba od grudnia, więc czego jak czego, ale czasu na działania tutaj nie zabrakło.

Na "coś większego" w lecie zapowiada też formuła naszych transferów, bo wszystkie styczniowe transfery możemy "cofnąć" po sezonie. Gdyby to był plan długoterminowy, taki, gdzie mamy nadzieję na "odpalenie" danego gracza, to np. Saelemaekers dostałby 4/5-letni kontrakt z niską pensją. A przyszedł tylko na półroczne wypożyczenie z opcją wykupu.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 03, 2020 13:33   

Ten Saelemaekers mnie ciekawi. Fajna technika, dużo widzi, z tego co obejrzałem na kompilacjach. Niby to nic miarodajnego, ale kto wie, czy nie wypali.

Ale fakt, też miałem o tym napisać, ale mi umknęło. Wygląda mi to na zawieszenie wszystkiego do lata - brak następców, wypożyczenia itd. Robienie miejsca pod coś.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 03, 2020 13:41   

Jak dla mnie wypożyczenia to akurat bardzo dobre rozwiązanie niezależnie od sytuacji klubu, przez pół roku/rok oceniamy zawodnika z bliska i jeśli okaże się flopem to nie bujamy się z nim przez kolejne lata.

O ile byłoby nam łatwiej, gdyby Paqueta, Silva, czy Caldara przybyli nawet na drogie wypożyczenia. Po roku nie byłoby żadnego z nich i to niezależnie od tego, czy Milan byłby na szczycie, w środku, czy na dnie tabeli, bo szybko byśmy zauważyli, że nie ma sensu wydawać na nich po 40 mln euro i te 5-6-7 mln euro zapłaconych za wypożyczenie to wystarczająca strata.

Zdaje się, że właśnie na takich zasadach próbowaliśmy sprowadzić tego młodego pomocnika z Benfiki.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 03, 2020 13:59   

rafal996 napisał/a:
Ten Saelemaekers mnie ciekawi. Fajna technika, dużo widzi, z tego co obejrzałem na kompilacjach. Niby to nic miarodajnego, ale kto wie, czy nie wypali.

Póki co mi się nie podoba. Widać było że chciał zabłysnąć, a nie grać dla drużyny. Biorąc pod uwagę to i felieton jaki widnieje o nim na football-italia ( https://www.football-ital...le-saelemaekers ), nie jestem póki co nastawiony do niego zbyt pozytywnie.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 03, 2020 14:14   

Wszystko fajnie, ładnie. Tylko dlaczego podpisali z Piolim 1,5-roczny kontrakt?
Pierwszym wyborem był Spaletti, drugim Pioli. Do wyjęcia byli jeszcze - w teorii lepsi - Garcia czy Marcelinho.
Teraz Maldini z Bobanem powróca do któregoś z wyzej wymienionych albo Di Francesco (którego mozna było wziać latem)?? Mogą tak zrobić, jesli wyniki bedą kiepskie. Mogą ale czy tak zrobią?? W każdym badz razie kupy się to nie trzyma.

Ile trzeba było dopłacic w pazdzierniku, żeby Spaletti zerwał kontrakt z Interem (konczy mu się za połtora roku)??

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 03, 2020 14:33   

Według niektórych źródeł, np. tego:
https://sempremilan.com/corsera-the-clause-in-piolis-contract-which-could-see-him-leave-after-8-months

Pioli może odejść po sezonie, gdyby Milan nie zakwalifikował się do europejskich pucharów. A Spalletti? Według tego źródła:
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/847620/serie-a-luciano-spalletti-nie-dla-milanu-trzy-nowe-nazwiska-laczone-z-klubem-krz

chciał roczną odprawę i takowej nie dostał, dlatego nie objął Milanu.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 03, 2020 14:42   

kamilus napisał/a:
Według niektórych źródeł, np. tego:
https://sempremilan.com/corsera-the-clause-in-piolis-contract-which-could-see-him-leave-after-8-months

Pioli może odejść po sezonie, gdyby Milan nie zakwalifikował się do europejskich pucharów.

Tylko, że to oznacza także awans do LE, a że awans do tychże rozgrywek wielkim wyczynem nie jest niech świadczy fakt, że kilka wygranych z zespołami z dołu tabeli już nas wywindowało na miejsce premiowane taką nagrodę (powiedzmy, że bez 1 pkt potrzebnego do samodzielnego zajmowania 6 miejsca).

Niemniej Pioli za następny sezon ma zainkasować 1,5 mln euro netto, czyli 3 mln euro brutto. Nawet, jeśli nie doszłoby do rozstania po zawarciu ugody to te 3 mln euro nie będzie usprawiedliwieniem braku zmiany szkoleniowca.

Odpowiedz do tematu