ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 22, 2020 09:51   

Zgadzam się z tym.

Dla Paquety, tak jak dla niektórych innych, trzeba znaleźć pozycję i rolę na boisku. My bazujemy na tym, co zawodnik sam pokazuje, a potrzebny jest trener z wizją, który niektórych piłkarzy będzie potrafił stworzyć od nowa. Wiele razy tak było, że jakiś zawodnik robił karierę wcale nie na pozycji, na której zaczynał swoją przygodę z piłką, tylko w pewnym momencie spotykał trenera, który miał na niego pomysł, choćby Pirlo. Tego u nas potrzeba i tego niestety nie ma.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 22, 2020 10:09   

Na temat popisów medialnych Paquety to można rozprawkę zrobić.
W wielkim skrócie, zaprzecza sam sobie, opowiada głupoty, zapomina że niektórych rzeczy się nie mówi i byle dziennikarzyna mu może wszystko w usta włożyć. Taki problem jak z Piątkiem tylko że do kwadratu. Nie bez powodu pewnie obaj spędzają dużo czasu razem. Pewnie zamiast zatrudnić specjalistów od wizerunku/pr lub kogoś kto będzie ogarniał to jak się prezentują mediach, to sami sobie doradzają podczas przejażdżek po Mediolanie :P

Jeżeli ktoś do tego uważnie śledzi jego instragram, to pewnie by i obszerny felieton napisał. Ja nie śledzę na szczęście żadnych i nie zamierzam. Z tego co jednak i tak do mnie dociera, nie wyłania się zbyt korzystny obraz Brazylijczyka.

A jeżeli chodzi o wykorzystanie go na boisku, to zapewne jest tak jak piszecie, potrzeba mu po prostu kogoś kto go ogarnie i znajdzie odpowiednie miejsce na boisku. Zwłaszcza jeżeli biedaczyna sam nie wie gdzie lubi najbardziej stać. :hmm:
Niekoniecznie musi to być tylko trener. Może to być ktokolwiek ze sztabu czy nawet jego otoczenia. Problem w tym, że nikt w sztabie zapewne takiego pomysłu nie ma(lub może po prostu cierpliwości do niego), a otoczenie... to się wiąże z wcześniej opisaną sprawą. :)
Tak czy inaczej mamy piłkarza za ponad 35 mln, który ma niewątpliwy talent, ale na boisku jest on bezużyteczny, a sam zawodnik to skaranie boskie dla trenera. Głowa nie tam gdzie trzeba, zero dyscypliny i same złe decyzje.

Bez żalu bym go w tym momencie oddał za odpowiednią cenę. Z korzyścią dla nas i dla piłkarza. Może w innym otoczeniu się bardziej rozwinie.

A na koniec tak całkowicie już żartobliwie :P
https://twitter.com/i/status/1213453059625500672

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sty 22, 2020 10:30   

@miszcz
ale jakiś przykład mógłbyś podać? Bo w przypadku Piątka to kojarzę, szczególnie jeden niepoprawny wywiad, Calhanoglu też coś tam mamrotał o Bayernie i to było słabe, ale cytując klasyka to ja u Lucasa winy nie znajduje, ale być może nie wiem wszystkiego.

Co do jego możliwości to wiadomo - jak ktoś jest młody, jest Brazylijczykiem i gra w reprezentacji tego kraju to jasne, że można mieć nadzieję, że pod okiem dobrego szkoleniowca wypali, ale na ten moment, gdyby Lucas Paqueta nazywał się Luca Paqetini i pochodził z naszego sektora młodzieżowego to nie traktowałbym go jako materiału na klasowego piłkarza. Oczywiście nie przekreślałbym jego szans, ale nie robię tego z założenia w przypadku większości piłkarzy poniżej jakiegoś roku życia.

Zauważyłem też, że trochę z automatu rozliczamy Brazylijczyka i Piątka jako duet, bo przyszli w podobnym momencie, z marszu do pierwszego składu, ale o ile Krzysiek zdobył kilka bramek i pokazał się z naprawdę dobrej strony to Paqueta miewał jakieś epizody, ale na znacznie mniejszą skalę. Piszę o tym, bo często pada argument "ale przecież za Gattuso grał dobrze, Piątek też, po pół roku się stoczyli". Pewnie lepiej niż teraz, ale czy to był naprawdę wysoki poziom?

Ja akurat jestem za sprzedażą Paquety, bo wierzę że możemy odzyskać większość zainwestowanej w niego kwoty (jest młody i gra w reprezentacji Brazylii, na takich graczy zawsze jest popyt) i reinwestować te pieniądze choćby w gracza pokroju Olmo. Nie wykluczam, że Lucas wypali, może nawet i u nas, ale nas nie stać na wieczne próby i jeśli jest możliwość cięcia strat i odzyskania większości kwoty, jaką zapłaciliśmy to ja uważam ją za mniej ryzykowną od czekania na to, czy i kiedy ten zawodnik zagra na miarę blisko 40 mln euro.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 22, 2020 10:51   

Renesco, kurde dużo tego było. W przypadku Piątka podajesz jeden link do wywiadu w TVP. W przypadku Paquety tych wywiadów i durnych postów było trochę.
Było porównanie na przykład treści dwóch wywiadów, gdzie w odstępie kilku tygodni Paqueta raz mówi, że:
- Mezzala to moja ulubiona pozycja gdzie gram najlepiej
- Trequartista to moja ulubiona pozycja gdzie gram najlepiej
Oczywiście oba wywiady były udzielone za różnych trenerów. Oczyma wyobraźni widzę, że tak jak Piątkowi, zostało mu to włożone w usta przez dziennikarza. Nie świadczyłoby to jednak ani trochę lepiej o nim, tak jak i o Krzyśku.

W pewnym momencie za Giamapolo, trener wkurzony kompletnym brakiem dyscypliny Paquety miał powiedzieć (nie pamiętam by dokładnie padły takie słowa, ale na potrzeby historii uznajmy że tak było), że Lucas musi być mnie "brazylijski". Oczywiście chodziło o to jak się zachowuje na boisku, że brakuje mu głowy na karku i dyscypliny taktycznej. Sam piłkarz poszedł się rozpłakać na instagramie i napisał, że jest "dumny z bycia Brazylijczykiem". Zrobił z tego sprawę patriotyczną :)

Po którymś meczu z Pioliego (chyba z Spal, nie pamiętam dokładnie) powiedział, że to "był mój zdecydowanie najlepszy mecz w Milanie". Z tego co pamiętam ocena w gazetach wyniosła 5, a jego postawa na boisku była tak samo mierna jak zwykle. Już wtedy przestałem brać jego słowa na poważnie i mnie te farmazony nie zdziwiły. :P

Lucas Paqueta dla mnie zagrał dobrze tylko kilka pierwszych spotkań za Rino. Później zaczęło się masowe zbieranie kartek i kontuzja. Od mniej więcej kwietnia pokazuje ten sam, mierny poziom na boisku. Kiedy pisałem, że w przeciwieństwie do niego to Hakana czy Kessiego bronią nawet liczby. Gole, asysty, odbiory, strzały etc. O Suso nawet nie wspomnę. Brazylijczyka nie broni nic i dlatego ogromnie dziwi mnie to jak wielu ludzi potrafi go bronić tymi samymi tezami co broniono Andre Silvę czy Gourcuffa. No bo on "nie dostał prawdziwej szansy!". :help:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 22, 2020 11:00   

Moim zdaniem trochę przesadzasz z tymi mediami. Faktycznie raz zaiskrzyło, kiedy pisał o tej brazylijskości, ale więcej jakichś wybitnych wpadek nie kojarzę. To o pozycji to pamiętaj, że mówimy o wywiadach w innych językach, prawdopodobnie po portugalsku, tłumaczonymi często na angielski lub włoski i dopiero na polski. On tam mógł powiedzieć zupełnie co innego.

Co do reszty niestety się zgadzam.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 22, 2020 22:00   

Pal licho wywiady czy insta. Z czysto sportowych pobudek dał nam niewiele. Kilka sztuczek brazylijskich, jeden gol, jedna asysta do Krzyśka, dużo kartek, durna czerwień w ważnym momencie poprzedniego sezonu, a w obecnym nie daje nam nic poza przetrzymaniem piłki nogą wówczas gdy trzeba ją uderzyć od razu w stronę bramki. Stanowczo za słabo jak na kogoś za takie pieniądze.

Trzeba na to popatrzeć na trzeźwo. Paqueta nie był przez cały rok decydującym zawodnikiem prócz kilku początkowych, obiecujących spotkań gdzie wykazywał nadzieję na bycie takim zawodnikiem.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sty 23, 2020 09:31   

W 4-4-2 to już w ogóle ciężko będzie znaleźć mu jakąś pozycję. Pytanie otwarte, jak długo tą formacją będziemy grać, ale jeśli do końca sezonu to można rozważyć nawet wypożyczenie Brazylijczyka, żeby spróbował nabrać wartości gdzieś indziej.

mms 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 23, 2020 13:51   

Turek w kręgu zainteresowań Tottenhamu. Myślę, że aktualnie wpisuje się w poziom prezentowany przez Anglików. Jeżeli w jednym okienku udałoby się pozbyć jego i Suso, a wziąć choć jednego piłkarza na poziomie, to byłby sukces.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sty 24, 2020 12:51   

Szkoda mi Paquety, ale mam nadzieję, że Milan nie da się naciągnąć na żadne promocje. PSG dostało już kiedyś Zlatana i Silvę za półdarmo.

Z PSG można za to w zamian wyciągnąć kogoś fajnego. Paqueta do Paryża, Paredes i Draxler do Milanu?

Tak samo z Suso. Jeśli istnieje cień szansy na Cengiza (który ostatnio pokazuje się z bardzo dobrej strony..), to warto spróbować.

Renesco napisał/a:
W 4-4-2 to już w ogóle ciężko będzie znaleźć mu jakąś pozycję. Pytanie otwarte, jak długo tą formacją będziemy grać,
Każda formacja jest dobra jeśli masz odpowiednich ludzi. 4-3-1-2 Giampaolo też by pewnie fajnie wyglądało, gdyby Mister miał do dyspozycji prawdziwego trequartistę, registę (dla mnie Bennacer to materiał na świetnego b2b, na regiście jest zbyt elektryczny) i Zlatana od początku sezonu...

Zresztą to 4-4-2 Piolego pachnie trochę pamiętną 4-2-fantazją. Zlatan i Leao w ataku, De Paul*, Cengiz na 'skrzydłach', Bennacer i Paredes w środku pomocy - wygląda zacnie jak na obecne możliwości. W odwodzie Rebić, Castillejo + jakiś napastnik typu Petagna (oj, szkoda, że przygoda Piątka w Milanie tak się kończy, a Cutrone jest we Florencji)

*Odżyły ostatnio plotki o zawodniku Udine. Latka lecą i szkoda, żeby Rodrigo dalej tkwił w tym klubie. A cechy ma odpowiednie.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 24, 2020 18:45   

Czy ja dobrze czytam, że Paqueta może być wypożyczony do innego klubu i.... mamy jeszcze dopłacać do jego pensji? Czy my chcemy wygrać nagrodę dla największych Januszy transferowych stycznia? Naprawdę?

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 27, 2020 15:33   

Czytam te plotki i jedna rzecz w nich mnie zastanawia. Niemal każdy deal ma się odbyć na zasadzie wypożyczenia z wykupem po 18 miesiącach.
Caldara, Piątek, Suso, Florentino (nie znam kompletnie). Kto następny? :)
Co takiego się wydarzy za 18 miesięcy? Sprzedaż klubu? Czy planowany powrót do europejskich pucharów, który nastąpi już z naprostowanym budżetem, bez problemów z FFP? Czy może wszystko na raz, dodatkowo po finalizacji budowy stadionu?

Albo po prostu takie transakcje są teraz modne i ja się niepotrzebnie doszukuje sensu w nich :)

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sty 27, 2020 16:23   

W przypadku Suso to wygląda raczej w ten sposób - my idziemy Sevilli na rękę odraczając spłatę, a oni nam godząc się na nasze oczekiwania finansowe (25 mln euro). Oczywiście mówimy o sytuacji, gdzie ewentualna opcja wykupu zamieni się w przymus po spełnieniu dość łatwych warunków (czytałem o rozegraniu 10 spotkań ligowych). Taki deal byłby moim zdaniem całkiem niezły dla nas, bo ewidentnie brakuje chętnych na zakup Hiszpana.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 27, 2020 16:24   

może być i moda. Spursi wzięli tego Gedsona z Benfici na podobnym dealu a Portugalczyk latem był też łączony z Milanem^

Pewnie kolejna próba ominięcia bzdurnego FFP i tyle. Tylko zamiast obowiązku jak robiła to Inter/Roma czy PSG z Mpabbe jest prawo wykupu

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 28, 2020 13:03   

Z graczy, którzy podobno są na wylocie tylko Rodriguez nie został powołany na mecz z Torino. To oznacza, że pozostali nie są bliscy pożegnania z klubem. Co prawda mercato trwa do piątku włącznie, ale po meczu zostanie niecałe 70h...

Co lepsze Szwajcar jest podobno najbliżej Napoli, gdzie mielibyśmy go wypożyczyć ze zwykłą opcją wykupu. To jest już trochę absurd biorąc pod uwagę, że mówimy o naszym bezpośrednim rywalu w ligowej tabeli.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 28, 2020 13:16   

Renesco napisał/a:
To oznacza, że pozostali nie są bliscy pożegnania z klubem

Oznacza, że teraz nie są bliscy, ale sytuacja może się zmienić do ostatniej chwili, wiele razy tak było. No ale fakt, że widocznie nic konkretnego nadal nie ma.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 28, 2020 13:42   

Fakt, zdarzają się takie sytuacje - ale już prawie niemożliwe wydaje się pożegnanie równoległe i Suso i Piątka i Paquety. A w ciągu styczniowych spekulacji każdy z nich był już kilka razy "o krok" od zmiany klubu.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 28, 2020 14:56   

Problem polega na tym, zę UEFA zmieniła przepis z obowiązkiem wykupu (które teraz wlicza się do biężacych finansów, a nie odroczenie o rok/dwa jak to robiła na przykład Roma czy PSG z Mpabbe) i kluby z tego zrezygnowały i idą w opcje wykupu. Teraz zimą modne jest 18-miesięczne wypożyczenia z opcją --> Gedson Fernandes z Benfici do Spurs i opcjonalnie transfer będzie pod kątem ksiąg na sezon 2021/22 ;]

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 28, 2020 15:11   

Ruch z Rodriguezem rzeczywiście "ciekawy". Ogólnie to wzmacniamy ligowych rywali (Napoli, Atalantę) swoimi ruchami, gdyby Roma rzuciła się na Piątka i Suso, to też pewnie nikt nie miałby nic przeciwko temu. Więc albo Maldini z Bobanem wiedzą o naszej kadrze coś, czego my nie wiemy (i kupiec także), albo rzeczywiście schodzą z kosztów przed sprzedażą klubu za wszelką cenę albo też wprowadzają nowe, oryginalne zasady mercato (wzmacniania rywali).

Jakoś mnie to wszystko nie podnieca - człowiek jest w stanie się przyzwyczaić do takiego wiecznego bałaganu i chłamu.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 28, 2020 17:49   

Nawet nie chce się tego komentować. Najlepiej, żeby wypożyczyć na 18 miesięcy wszystkie zbędne ogniwa ekipom z Serie A. Za zero euro z opcją wykupu.

Ryneczek Milanu w toku. Tydzień włoski.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 28, 2020 23:52   

Doszukując się sensu w tym wszystkim muszę kopać dość głęboko, ale przynajmniej cieszę się z tego, że alternatywą dla Theo chcą zrobić kogoś podobnego stylem gry. Co by nie mówić o RR, ale to był wóz z węglem i w ofensywie nic nie dawał.
Dlaczego tak, że na 1,5 roku? Dlaczego do rywali na preferencyjnych warunkach? Tego nie wiem. Nie wiem też tego, jak oni będą ten zespół balansować, bo że będą jakoś to naprawdę mam wielką nadzieję, chociaż żadnych ruchów w tym kierunku jak dotąd nie robią.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sty 29, 2020 08:12   

carlos napisał/a:
Doszukując się sensu w tym wszystkim muszę kopać dość głęboko, ale przynajmniej cieszę się z tego, że alternatywą dla Theo chcą zrobić kogoś podobnego stylem gry.

zgadzam się, chociaż mimo wszystko patrząc na problemy jakie trawią Milan w tym momencie wolałbym naprawdę sprowadzić z powrotem Laxalta jako ubezpieczenie Theo. W przeciwnym razie za pół roku wróci do nas kolejny zawodnik, którego trzeba będzie gdzieś upchnąć... Urugwajczyk jaki jest taki jest, ale jeśli już decydujemy się na lewego obrońce o profilu ofensywnym i nie szukamy póki co zawodnika do pierwszego składu to czy jest sens wydawać kolejne 1x mln euro na dość anonimowego gracza z II ligi angielskiej mając w odwodzie Diego? No chyba, że wypożyczenie do Torino było z jakimś obowiązkiem wykupu i Urugwajczyk tam zostanie, ale to chyba mało prawdopodobne.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 29, 2020 08:47   

Mnie w pozyskaniu lewego obrońcy z Anglii, o którym się mówi (nazwisko wyleciało mi z głowy), mocno niepokoi fakt, że chcemy na mocnego rezerwowego (bo Theo w takiej formie, w jakiej jest, będzie grał dopóki zdrowie mu pozwoli) wydać aż 10-15 mln euro, bo jest to bardzo duża kwota jak na obecny Milan. A jeśli naprawdę ma być tylko zastępstwem, to powinniśmy celować kogoś takiego jak Kjaer, który gra całkiem przyzwoicie i kosztował niewiele (nie wiem, czy zapłaciliśmy coś za wypożyczenie, a opcja wykupu to chyba tylko 3 mln).

Pozostałe pieniądze, jeśli naprawdę je mamy, powinniśmy przeznaczyć na jakiegoś środkowego pomocnika, bo chyba tam najbardziej potrzebujemy wzmocnień.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sty 29, 2020 12:45   

kamilus napisał/a:
Mnie w pozyskaniu lewego obrońcy z Anglii, o którym się mówi (nazwisko wyleciało mi z głowy), mocno niepokoi fakt
Antoinee Robinson. Dużo krytyki spada na ten transfer, ale mówienie, żeby nie wyciągać zawodników z gorszych zespołów/niższych lig jest głupie. Za wyniki zespołu odpowiada kilkunastu zawodników, a nawet w niższych ligach można wyłowić perełkę. Nie zdziwię się też jeśli będzie tak, że Robinson trafi tu na lepszych warunkach niż przewidują to gazety ;)

Wolę eksperyment z młodym Anglikiem, niż powrót Laxalta. Przy transferze Theo też się denerwowałem, bo na tych warunkach można było wyciągnąć Pellegriniego. Ale teraz trudno krytykować ten transfer ;)

Czekam na pomocnika, skrzydłowego i prawego obrońcę. A może ten Ghiglione z Genoy?

Słyszałem jeszcze plotki, że Cagliari myśli o Kruniciu, a Milan szykuje się po Zaracho.

Janusz Cebula 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 29, 2020 13:19   

kamilus napisał/a:
Mnie w pozyskaniu lewego obrońcy z Anglii, o którym się mówi (nazwisko wyleciało mi z głowy), mocno niepokoi fakt, że chcemy na mocnego rezerwowego (bo Theo w takiej formie, w jakiej jest, będzie grał dopóki zdrowie mu pozwoli) wydać aż 10-15 mln euro, bo jest to bardzo duża kwota jak na obecny Milan.

Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tymi warunkami "jak na obecny Milan?" Cały czas widzę gdzieś ten tekst. Takie transfery właśnie powinny być idealne jak na warunki obecnego Milanu. Rok temu wydaliśmy ponad 70 mln na dwóch piłkarzy, a 12 mln to nie jest duża kwota za perspektywicznego młodego zawodnika. Widzę więcej sensu w takim transferze niż w ściąganiu jakiegoś starca, na którego potem pewnie narzekalibyśmy, że pobiera pensje i nie można się go pozbyć.

Pamiętam jak kilka lat temu interesowaliśmy się Balem, też wtedy grał na lewej obronie i chyba też w 2 lidze angielskiej. Część komentarzy również była sceptyczna.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 29, 2020 13:31   

Chodzi o to, że bardziej niż rezerwowego lewego obrońcę, który i tak sobie za bardzo nie pogra (o ile Theo się nie wykartkuje lub złapie uraz), potrzebujemy środkowego pomocnika do partnerowania Bennacerowi, bo obecnie ani Krunić ani Kessie nie dają takiej gwarancji. I te prognozowane 12 mln wolałbym przeznaczyć na wzmocnienie właśnie tej pozycji. Albo na prawego obrońcę.

Odpowiedz do tematu