ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
kamilus 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 17, 2020 21:01   

Zawsze można powiedzieć, że transfer Olmo został zaakceptowany przez Allegriego. :P A tak już bardziej na poważnie, to nie spodziewałem się zakupów za gotówkę w styczniowym okienku, więc ewentualne pozyskanie Hiszpana trochę zachwieje moją teorią. Ewentualne, bo to wciąż nic pewnego, na dodatek przed chwilą zobaczyłem plotkę, jakoby do realizacji tego transferu potrzebna najpierw by była sprzedaż Suso i Piątka.

Janusz Cebula 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 17, 2020 21:20   

Jeśli to prawda to może Boban czyta nasze forum - Dani jest czwarty na liście od Renesco :D

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 18, 2020 01:00   

rafal996 napisał/a:
Brzmi to absurdalnie, ale... Ojciec Olmo zaczął obserwować profil Milanu na insta ;) Dotąd byłem w stanie twierdzić, że to bzdury, ale tu akurat nie ma przypadków, mimo że to taka tabloidowa poszlaka.

Tym bardziej to komplikuje inne spiskowe teorie. Bo skoro Elliott miałby czyścić księgi i zwijać działalność pod nowego właściciela, to skąd taki poważny, przyszłościowy transfer?

Myślę, że to jednak nic nie oznacza. Ot, usłyszał o plotkach więc zaczął śledzić Milan. W mojej branży bardzo popularny jest Linkedin - taki Facebook dla "profesjonalistów". Wiele osób zaprasza do dołączenia do sieci i kompletnie nic to nie oznacza. Nie mówię przy tym, że Olmo nie przyjdzie.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 18, 2020 11:25   

Sprawa ponoć się komplikuje bo agenci chcą 7,5 mln prowizji.
25 mln transfer
5 mln bonusów
7,5 mln agenci
3 mln podpis
---------------------------
40,5 mln koszt transferu

Nie wierzę w to.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 18, 2020 20:15   

pandoktor napisał/a:
Myślę, że to jednak nic nie oznacza

Wiadomo, że to nic nie znaczy, ale raczej przypadku w tym nie ma. Milan wciąż zaprzecza, że w ogóle rozmawia, a otoczenie piłkarza już całkiem otwarcie o tym mówi.

Bardzo fajny zawodnik. Tylko próbuję znaleźć chociaż jeden racjonalny powód, żeby miał wybrać akurat Milan. Coś czuję, że na ostatniej prostej włączy się inny klub.

No i gdzie byśmy go ustawili? Z tego co go oglądałem, on gra raczej na środku.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 18, 2020 20:53   

rafal996 napisał/a:
Wiadomo, że to nic nie znaczy, ale raczej przypadku w tym nie ma. Milan wciąż zaprzecza, że w ogóle rozmawia, a otoczenie piłkarza już całkiem otwarcie o tym mówi.

Otwarcie wskazano Milan jako klub, który się o niego stara? Bo z tego co pamiętam to stwierdzono, że piłkarz z kimś rozmawia o transferze, ale nie podano z kim.

rafal996 napisał/a:
Bardzo fajny zawodnik. Tylko próbuję znaleźć chociaż jeden racjonalny powód, żeby miał wybrać akurat Milan. Coś czuję, że na ostatniej prostej włączy się inny klub.

Jedyny "powód", jaki przychodzi mi do głowy, to Boban, który ponoć jest jego wielkim fanem, więc może w jakiś sposób by go przekonał. Ale to bardzo słaby powód...

rafal996 napisał/a:
No i gdzie byśmy go ustawili? Z tego co go oglądałem, on gra raczej na środku.

Z tego co czytałem to Olmo najwięcej w klubie gra na lewym półskrzydle, więc idealnie by się wpasował za Hakana/Jacka. Ale jest na tyle wszechstronny, że pewnie wszędzie w pomocy dałoby się go zmieścić.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2020 10:23   

kamilus napisał/a:
Ale jest na tyle wszechstronny, że pewnie wszędzie w pomocy dałoby się go zmieścić.

Napiszę to wprost i jest to skierowane głównie do naszego klubu ale również do innych fanów. Mam ostre torsje jak czytam w kontekście Milanu, że zawodnik może grać wszędzie, jest uniwersalny itd. Jeszcze w stosunku do zawodnika, który jak mniemam ma stanowić szkielet drużyny na którym ma być coś budowane ( no właśnie, ciekawe co to takiego będzie ) i który ma kosztować niemałe pieniądze, przynajmniej jak na obecne możliwości Milanu.
Przez ostatnie lata takich farmazonów nasłuchaliśmy się tak dużo, że się wymiotować chce od tego. Zawsze się później okazywało, że tacy zawodnicy na swojej nominalnej pozycji są słabi/przeciętni/dobrzy. Przy tym jasno trzeba zaznaczyć, że ich dobra forma to nie jest żaden constans. Na innych pozycjach byli/są już tylko beznadziejni/słabi/przeciętni. W tej całej uniwersalności jest jeszcze dodatkowa kategoria ''milanowa'', w której mieści się: zapchajdziura i biegacz.

Więc ja bym chciał wiedzieć przed wydaniem prawie 30 mln na obojętnie jakiego zawodnika:

1) co to za typ piłkarza
2) co to za typ człowieka i czy z głową oraz rodziną wszystko ok
3) na jakiej pozycji gra obecnie i na jakiej się sprawdzał w przeszłości oraz w jakim ustawieniu grały poprzednie kluby ( i nie chodzi mi tutaj o jakieś pojedyńcze występy )
4) jaka jest jego nominalna pozycja
5) dlaczego chcemy go kupić
6) w jakim konkretnym celu go kupujemy: w jakiej formacji będzie grał, jaką rolę ma spełniać, na jakiej pozycji będzie grał
7) i jeszcze parę innych pytań

I fajnie by było gdyby dyrektor sportowy znał odpowiedzi albo wiedział co robi sprowadzając piłkarzy bo przez ostatnie lata wizji i planu sensownego nie było żadnego, a od tego się powinno zacząć budować cokolwiek.

Janusz Cebula 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2020 10:47   

Na 4 pierwsze pytania odpowie wujek Google, na 5 piąte sam możesz sobie odpowiedzieć, ale pomogę - żeby wzmocnić skład, 6 - formacja to tylko liczby, więc nie warto sobie tym zaprzątać głowy, zwłaszcza przy takim zawodniku, ale w naszych ostatnich formacjach na lewym skrzydle dawałby radę i to mocno.

Skąd ten sceptyzm? Zwłaszcza, że mówi się o kwocie 20 mln, a agent zaprzeczył, że chce dużą prowizję. W końcu sensowny transfer gracza, który już od dwóch lat prezentuje wysoki poziom. Mimo tego, że jest młody byłby dla nas wielkim wzmocnieniem, nawet rok temu mógłbym napisać to samo zdanie. Gość ma głowę na karku. Odszedł z Barcelony jako junior do dużo słabszego klubu i ligi, a nie jak większość robi, że wybiera wysoką stawkę w Angli i potem nie może się przebić. Załatwiłby nasze problemy z lewym skrzydłem.
No same plusy, ale i tak znajdzie się ktoś szukający dziury w całym.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2020 12:45   

Janusz Cebula napisał/a:

Bez przesady. Na pewno zdolny chłopak, ale jeśli mówimy o wątpliwościach dot. transferu, to można choćby wskazać młody wiek i ciągle niewielkie doświadczenie. Jak dotąd dobrze grał w młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii i lidze chorwackiej plus rozegrał kilkanaście spotkań w europejskich pucharach. Ma przyjść do Milanu, w którym presja jest ogromna i nie wiem czy sobie poradzi. Mamy już w środku młodego Bennacera, niewątpliwy talent, najlepszy piłkarz ostatniego PNA, z doświadczeniem we Włoszech i na razie więcej jest kłopotów niż pożytku. Chociaż ciągle wierzę, że może dać nam dużo.

Janusz Cebula 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2020 12:53   

pandoktor napisał/a:
Mamy już w środku młodego Bennacera, niewątpliwy talent, najlepszy piłkarz ostatniego PNA, z doświadczeniem we Włoszech i na razie więcej jest kłopotów niż pożytku.

No ja tam widzę więcej pożytku z Bennacera niż kłopotów.

pandoktor napisał/a:
Bez przesady. Na pewno zdolny chłopak, ale jeśli mówimy o wątpliwościach dot. transferu, to można choćby wskazać młody wiek i ciągle niewielkie doświadczenie. Jak dotąd dobrze grał w młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii i lidze chorwackiej plus rozegrał kilkanaście spotkań w europejskich pucharach. Ma przyjść do Milanu, w którym presja jest ogromna i nie wiem czy sobie poradzi.

No to jakie inne transfery mamy robić? Mamy kupować piłkarzy sprawdzonych w 5ciu najmocniejszych ligach i w kwiecie wieku? Chyba niektórzy zapominają o naszych możliwościach na rynku transferowym. Albo dziadki, albo rokujący młodzianie. Olmo jest jednym z lepszych z tej drugiej grupy i postawiłbym go obok Haalanda, który wczoraj pokazał, że młody wiek to nie wada.
Gdybyśmy się interesowali Haalandem to tu na forum byłaby tragedia i biadolenie.
Olmo praktycznie sam wprowadził Dynamo do LM i jest ich najlepszym graczem, a ma dopiero 21 lat.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2020 13:25   

Janusz Cebula napisał/a:

Gdybyśmy się interesowali Haalandem to tu na forum byłaby tragedia i biadolenie.

Nie sprowadzaj proszę dyskusji do absurdu.

Janusz Cebula napisał/a:
No to jakie inne transfery mamy robić? Mamy kupować piłkarzy sprawdzonych w 5ciu najmocniejszych ligach i w kwiecie wieku? Chyba niektórzy zapominają o naszych możliwościach na rynku transferowym. Albo dziadki, albo rokujący młodzianie.

Osobiście wolałbym u nas np. Rakitica niż Olmo. Wydaje mi się, że taki zawodnik (niekoniecznie on, ale przykład pierwszy z brzegu i też Chorwat ;-) , który jest w naszym zasięgu. Nie jest? I znów, to nie oznacza, że mamy nie kupować Olmo. Ale przydałby się obok kogoś doświadczony.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Sty 19, 2020 13:33   

pandoktor napisał/a:
Na pewno zdolny chłopak, ale jeśli mówimy o wątpliwościach dot. transferu, to można choćby wskazać młody wiek i ciągle niewielkie doświadczenie. Jak dotąd dobrze grał w młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii i lidze chorwackiej plus rozegrał kilkanaście spotkań w europejskich pucharach. Ma przyjść do Milanu, w którym presja jest ogromna i nie wiem czy sobie poradzi.
Wręcz trzeba mówić o wątpliwościach. Chłopak ma talent niewątpliwy, ale to nie znaczy, że my wiemy co z nim mamy zrobić. Ja go za bardzo nie znam, ale nie mam wątpliwości, że na jakiekolwiek pozycji w pomocy on po prostu zawiedzie u nas. Talent talentem, ale braku doświadczenia nie oszukasz w calcio. Dać mu 10tkę, dać mu zadania ofensywne jako ofensywny pomocnik, no i czekać na dalszy rozwój.
Janusz Cebula napisał/a:
6 - formacja to tylko liczby, więc nie warto sobie tym zaprzątać głowy
To zdaje się klub robi już od lat, a przynajmniej tak to wygląda.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2020 13:44   

Janusz Cebula napisał/a:
Skąd ten sceptyzm?

Sceptycyzm nie jest skierowany w stosunku do zawodnika tylko ogólnie mówiąc do sposobu działań ludzi zarządzających klubem przez ostatnie lata. Tak dla jasności.
Janusz Cebula napisał/a:
Zwłaszcza, że mówi się o kwocie 20 mln, a agent zaprzeczył, że chce dużą prowizję.

Doniesienia są różne. Mówi się o 20 mln + 5 mln w bonusach + jakaś prowizja dla agenta więc wychodzi 25-30 mln. I jak na dzisiejszą sytuację Milanu to nie są frytki.

Janusz Cebula napisał/a:
W końcu sensowny transfer gracza, który już od dwóch lat prezentuje wysoki poziom.

Ja nie twierdzę, że transfer jest bezsensowny ale żeby miał sens to chciałbym mieć odpowiedzi na pytania które zadałem we wcześniejszym poście. Słyszałem, że to niezwykle uzdolniony 21 latek. Nie śledzę ligi chorwackiej więc nie wiem na jak wysokim poziomie tam gra ;) Jedynie widziałem go w kilku skrótach LM i były to raczej migawki samego zawodnika.

Janusz Cebula napisał/a:
Mimo tego, że jest młody byłby dla nas wielkim wzmocnieniem, nawet rok temu mógłbym napisać to samo zdanie.

Ja nie twierdzę, że by nie był ale aż takiej pewności jak Ty nie mam, że by był. Biorąc pod uwagę w jaki sposób graliśmy, gramy i budujemy zespół.

Janusz Cebula napisał/a:
Gość ma głowę na karku. Odszedł z Barcelony jako junior do dużo słabszego klubu i ligi, a nie jak większość robi, że wybiera wysoką stawkę w Angli i potem nie może się przebić.

Zgadzam się, że dobrze układa się póki co jego kariera. Natomiast tych zdolnych piłkarzy co mieli głowę na karku i odeszli do słabszych zespołów i lig niż Barcelona i Premiership to akurat można liczyć w setkach. Nie licząc przy tym tych którzy przegrali rywalizację na różnych etapach w jej szkółce ;)

Janusz Cebula napisał/a:
Załatwiłby nasze problemy z lewym skrzydłem.

Czyli na pozycji której w tej chwili ponoć u nas nie ma bo mamy grać 4-4-2 ale co tam będzie grał wtedy gdzie indziej, ponieważ jest uniwersalny. A sorry kamilus pisał wyżej, że w Dynamie gra na półskrzydle ale pewnie to to samo co skrzydło, a będzie lepszy od Hakana więc sprawa za kilkadziesiąt baniek załatwiona. A w przyszłym sezonie gdzie będzie grał? Wiadomo coś? Czy może się okaże, że trzeba go wystawić na jakiejś innej pozycji i wtedy za te marne 25 milinów będziemy mieli zawodnika co najwyżej przeciętnego? Może jest taki uniwersalny, że może grać wszędzie w pomocy? Ty to wszystko wiesz i ok. Ja nie wiem i biorąc pod uwagę ruchy transferowe i sposób budowania drużyny mam uzasadnione wątpliwości, a nie szukam dziury w całym.

Janusz Cebula napisał/a:
Na 4 pierwsze pytania odpowie wujek Google

Masz rację. Mogę sobie poszukać, chociaż pewnie będzie delikatnie mówiąc nieco ciężej o rzetelne info niż z takiej ligi angielskiej, którą sobie człowiek od czasu do czasu obejrzy. Więc doprecyzuję to co napisałem w poprzednim poście. Życzyłbym sobie, żeby ludzie odpowiedzialni za taki czy inny transfer, na który wydaje się te marne 20-30 baniek znali odpowiedzi ( te poprawne ) i nie bazowałyby na wujku Googlu, a na rzetelnym wywiadzie. A nam kibicom, żeby udzielono po takim transferze na część z tych pytań odpowiedzi, po to żebyśmy wiedzieli od razu po co i dlaczego piłkarz przychodzi oraz gdzie go trener widzi w swojej układance.

Janusz Cebula napisał/a:
na 5 piąte sam możesz sobie odpowiedzieć, ale pomogę - żeby wzmocnić skład

W takim samym celu przyszli prawie wszyscy piłkarze, którzy zostali sprowadzeni w ostatnich latach. Ale dzięki za odpowiedź bo pewnie bym się nie domyślił. I tak nawiasem uważasz, że faktycznie ten skład wzmocnili czy może jednak z chęcią zadałbyś pytanie trenerowi czy działaczowi dlaczego chcieli jednego czy drugiego kupić?
Janusz Cebula napisał/a:
6 - formacja to tylko liczby, więc nie warto sobie tym zaprzątać głowy, zwłaszcza przy takim zawodniku

Jakbym słyszał Montellę po rewolucji chińskiej. I na jakiej podstawie uważasz Olmo za takiego gracza co się odnajdzie wszędzie w pomocy i na skrzydle? Oglądasz go regularnie na różnych pozycjach? takim jest ukształtowanym piłkarzem? Czy takim fenomenem? A może faktycznie taki uniwersalny? Czy dopiero u nas przejdzie taką ewolucję i się rozwinie?
Janusz Cebula napisał/a:
Załatwiłby nasze problemy z lewym skrzydłem.

Te problemy za ok 25 mln. to załatwiłby, tak konkretnie, teraz jeśli np. odeszlibyśmy od skrzydłowych, w przyszłym sezonie jak byśmy np. skrzydłowymi nie grali? Ja na przykład nie wiem w ogóle co będzie za po sezonie i dlatego zadaję pytania i nie chcę zawodników, którzy za chwilę okażą się niekompatybilni do systemu albo wręcz niepotrzebni i znowu kilkadziesiąt milinów przepalonych zostanie w piecu. Tyczy się to każdego, nie tylko Olmo, żeby nie było, że mam coś przeciwko temu zawodnikowi albo podważam sensowność takiego ruchu.

Janusz Cebula 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2020 14:13   

plakat33 napisał/a:
Sceptycyzm nie jest skierowany w stosunku do zawodnika tylko ogólnie mówiąc do sposobu działań ludzi zarządzających klubem przez ostatnie lata. Tak dla jasności.

Sceptycyzm odnośnie zarządu rozumiem, ale czemu akurat jest on aktywowany przy omawianiu tego transferu.
plakat33 napisał/a:
Doniesienia są różne. Mówi się o 20 mln + 5 mln w bonusach + jakaś prowizja dla agenta więc wychodzi 25-30 mln. I jak na dzisiejszą sytuację Milanu to nie są frytki.

Jeśli chodzi tutaj o problemy z Uefa, to ok, ale jeśli o możliwości właścicieli to nie rozumiem.
plakat33 napisał/a:
I na jakiej podstawie uważasz Olmo za takiego gracza co się odnajdzie wszędzie w pomocy i na skrzydle? Oglądasz go regularnie na różnych pozycjach? takim jest ukształtowanym piłkarzem? Czy takim fenomenem? A może faktycznie taki uniwersalny? Czy dopiero u nas przejdzie taką ewolucję i się rozwinie?

Nie jestem jakimś wielkim fanem Dynama, żeby oglądać wszystkie mecze, ale coś tam czasem widziałem czy to w LM, czy czasem skróty z ligi i eliminacji do LM.
Jestem przekonany, że za rok dalej będziemy grać skrzydłowymi, ale to tylko moja opinia. Podejrzewam też, że Olmo jest przymierzany właśnie na lewe skrzydło tak jak gra w Chorwacji.
plakat33 napisał/a:
Te problemy za ok 25 mln. to załatwiłby, tak konkretnie, teraz jeśli np. odeszlibyśmy od skrzydłowych, w przyszłym sezonie jak byśmy np. skrzydłowymi nie grali?

No tak po co kupować kiedykolwiek jakiegoś skrzydłowego skoro w każdej chwili, nawet za pół roku możemy zmienić formację. :D

Ciężko, żebyśmy nie grali skrzydłowymi skoro każdy trener, o którym się plotkuje gra skrzydłowymi, a taką zresztą mamy kadrę. I wszystkie czołowe ekipy grają taktyką ze skrzydłowymi, a chyba taką chcemy się stać.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2020 15:14   

Janusz Cebula napisał/a:
Sceptycyzm odnośnie zarządu rozumiem, ale czemu akurat jest on aktywowany przy omawianiu tego transferu.

Dlatego, ponieważ biorąc pod uwagę nasze dotychczasowe ruchy wychodzące i przychodzące poczynając od Zlatana oraz oferty/plotki odnośnie pozostałych zawodników, a także bliżej nieokreślone miejsce w jakim ta drużyna się znajduje i do którego zmierza, jak również ograniczona sytuacja finansowa z uwagi chociażby na FFP ale nie tylko i kwocie 25-30 milinów ( a nie Kjaera za 1,5 mln ) to chciałbym widzieć pełen sens wydanych pieniędzy nie tylko na tu i teraz ale również na przyszły sezon. W przypadku Paquety takiego sensu nie widzę, a chyba pamiętasz jaki był entuzjazm i jak się wszyscy nim zachwycali po debiucie oraz jaki to był talent z ligi brazyliskiej ;)
Mi nie chodzi stricte o Olmo ale generalnie o to żeby się nie okazało, że kupiliśmy gracza, który za chwilę nie będzie pasował albo na siłę gdzieś go będziemy dopasowywać. Może teraz lepiej to wytłumaczyłem.
Janusz Cebula napisał/a:
Jeśli chodzi tutaj o problemy z Uefa, to ok, ale jeśli o możliwości właścicieli to nie rozumiem.

Na dzień dzisiejszy jedno z drugim jest ściśle połączone. Ludzie zakładają, że faktycznie Arnault przyjdzie ale na razie go nie ma, tak jak nie ma stadionu Barbary, wszyscy zakładali że będzie. Ale nie wykluczone, że się pojawi. Tylko nadal nie wiem na jakiej podstawie kibice są tak bardzo przekonani, że nowy właściciel zachowa się jak szejkowie z City i PSG razy 3 lub 4 bo ceny poszły mocno do góry od czasu kiedy oni stawiali klub na nogi. Skąd ta pewność, że będą chcieli potraktować Milan w podobny sposób jak Berlusconi. Kolejna sprawa to nie wiem również skąd ta pewność, że Uefa potraktowałaby tak samo ulgowo Milan jak City czy PSG.

Janusz Cebula napisał/a:
Jestem przekonany, że za rok dalej będziemy grać skrzydłowymi, ale to tylko moja opinia.

No widzisz. Ja natomiast nie mam bladego pojęcia jak my będziemy grać w lutym albo marcu nie mówiąc o przyszłym sezonie. Jeśli uważasz, że skrzydłowymi to rozumiem twoje zdanie i nawet w dużym stopniu je podzielam. Problem polega na tym, że to właśnie tylko twoje zdanie nie poparte niczym innym niż wróżeniem z fusów. W zeszłym roku pomysł był inny. jeszcze w grudniu padały różne opinie ale 4-4-2 to chyba nikt o tym nie myślał...

Janusz Cebula napisał/a:
Podejrzewam też, że Olmo jest przymierzany właśnie na lewe skrzydło tak jak gra w Chorwacji.

kamilus przed chwilą tu pisał o lewym pół skrzydle w Dinamie, Ty piszesz o lewym skrzydle w tej samej drużynie... To w końcu gdzie on gra i za co jest odpowiedzialny, jakie ma zadania na boisku? Dla mnie to jednak nieco inne pozycje co zresztą w naszym kulawym Milanie widać najlepiej. Chyba, że gra na obu wymiennie i równie dobrze. Nie wiem, dlatego się pytam ;)

Janusz Cebula napisał/a:
No tak po co kupować kiedykolwiek jakiegoś skrzydłowego skoro w każdej chwili, nawet za pół roku możemy zmienić formację. :D

Ciężko, żebyśmy nie grali skrzydłowymi skoro każdy trener, o którym się plotkuje gra skrzydłowymi, a taką zresztą mamy kadrę. I wszystkie czołowe ekipy grają taktyką ze skrzydłowymi, a chyba taką chcemy się stać.

Właśnie chodzi o to, że nas nie stać na to żeby się bawić w rewolucje za dziesiątki milionów bez ładu i składu, o czym się na przestrzeni ubiegłych lat przekonaliśmy. Jeśli mamy tymczasowego trenera, który ponoć przechodzi na 4-4-2 bez skrzydłowych, nie wiadomo kto obejmie zespół latem, nie wiadomo jaką koncepcję będzie miał to jaki jest sens wydawania prawie 30 mln na skrzydłowego zimą, gdzie w tym sezonie nie gramy już o nic. Chyba, że ktoś coś wie w Zarządzie o czym My nie wiemy. Z tymi trenerami to masz na myśli kogo. Ja kojarzę tylko plotki o Allegrim jeśli klub będzie przejęty przez Arnaulta i mogę się założyć, że jego zatrudnienie będzie okupione bardzo wysokim kontraktem albo tylko wysokim kontraktem + transferami.
O jakich innych trenerach się plotkuje?
Idąc twoją logiką kupmy wahadłowych bo może będziemy grać wahadłami za pół roku albo kupmy trequartistę bo może za pół roku będziemy właśnie grać w taki sposób. Nikt nie powiedział, że takiej zmiany nie będzie.
Kadrę to mamy akurat taka jak w wielu postach opisywał carlos: rozjechaną i w szpagacie do granic możliwości w której dla każdego coś miłego wedle uznania i fantazji.

Janusz Cebula napisał/a:
I wszystkie czołowe ekipy grają taktyką ze skrzydłowymi, a chyba taką chcemy się stać.

Masz rację, chciałbym aby Milan stał się czołową ekipą ale czy ze skrzydłowymi czy bez to mi to lata koło nosa. Tyle, że najpierw to chciałbym aby zawitała powszechnie rozumiana normalność, zdrowy rozsądek, wizja, plan i stabilizacja oraz rozwój na każdej płaszczyźnie.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sty 20, 2020 09:34   

Nie ma co porównywać Olmo do Paquety, bo to są zawodnicy, którzy w momencie transferu byli/są w zupełnie innej sytuacji.

- Hiszpan od zawsze gra w Europie, dla Brazylijczyka to była nowa rzeczywistość

- Dani już raz był poddany dość ciężkiej próbie aklimatyzacji w nowym środowisku i przeżył ją wzorowo, myślę że z czysto ludzkiego punktu widzenia dla Lucasa to mógł być problem, czy nam to się podoba, czy nie

- Olmo ma krótki kontrakt i jest wyceniany na 2/3 wartości Paquety. Nawet, jakby transfer okazał się flopem to prawdopodobnie udałoby się odzyskać prawie całą kwotę jaką byśmy w niego zainwestowali

Pomijam już zupełnie aspekty związane z grą, bo jak powiem, że zawodnik Dinama jest uniwersalny, zagra i na skrzydle i jako "10", a uniwersalność naszego talentu polega na tym, że nikt nie wie gdzie on w zasadzie powinien grać i robić to dobrze to można to zwalić na karb tego, że w Milanie tak zdziadział. No i wobec tego argumentu pozostaje bezbronny, bo Brazylijczyka przed transferem do Milanu nie znałem.

I jeszcze słówko odnośnie gry Paquety w Milanie - on grał fajnie w poprzednim sezonie jak na młody talent, ale nigdy nie wyszedł poza te ramy. Był obietnicą, która nigdy się nie spełniła. Jeśli zarząd go sprzeda i odzyska pieniądze jakie nas kosztował to im pogratuluję, bo szczerze mówiąc to ja w nim niczego specjalnego nie odnajduje (na tyle, żeby był warty 38,4 mln euro).

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 20, 2020 10:12   

Renesco, problem z Paqueta jest taki, że on sam nie wie gdzie powinien grać i w tej kwestii co wywiad potrafi powiedzieć co innego.
Niestety Brazylijczyk to nie tylko nieporozumienie na boisku, ale też i poza nim.

Samego Olmo nie znam za dobrze i poczekam na oficjalke, zamiast znów niepotrzebnie strzępić język, jak przy okazji Correi.
Kimkolwiek by on jednak nie był, obawy mam podobne jak plakat33.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 20, 2020 10:36   

Paqueta potrzebuje trenera, który będzie miał na niego pomysł i będzie potrafił go ukształtować. Obecnie jest to zawodnik kompletnie bezużyteczny dla Milanu.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sty 20, 2020 10:37   

miszcz napisał/a:
Renesco, problem z Paqueta jest taki, że on sam nie wie gdzie powinien grać i w tej kwestii co wywiad potrafi powiedzieć co innego.

to już rola trenera, żeby wskazać mu pozycję na boisku, która będzie dla niego optymalna, sam zawodnik może sobie gadać różne rzeczy. Z resztą on chyba mówił, że półskrzydło jest dla niego ok, więc nie sądzę, żeby grając na tej pozycji sam sabotował swoją grę. A trenerzy widzą go w różnych miejscach i na żadnym delikatnie mówiąc czterech liter nie urywa...

Moim zdaniem to on jest za słaby fizycznie na grę w pomocy i za mało efektywny, żeby stawiać na niego w ofensywie. W tym sezonie to on nawet nie jest zbyt efektowny, żeby podejrzewać go o to, że kolejne minuty spędzone na boisku coś zmienią.

Nie skreślam go, ale niestety - będzie oceniany podobnie jak Silva przez pryzmat wydanych blisko 40 mln euro. Nie zdradza póki co, że może być tyle warty.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 21, 2020 12:14   

Pomysł zastąpienia Suso Cengizem bardzo mi się podoba. Chłopak jest młodszy i ma większy potencjał od Politano czy Suso. Oczywiście jakieś rysy muszą być (podatny na kontuzje, chyba charakter też niezbyt łatwy), ale chyba warto spróbować.

Olmo to pewnie sfera marzeń, ponoć woli grać w NRD i chce do Lipska.

Mnie jeszcze martwi prawa obrona. Conti byłby fajny na wahadle (czyli tam gdzie grał w Bergamo), Calabria zaliczył straszny zjazd. Po szaleństwach Theo, kibice przybąkują coś o kolejnym obrońcy z Realu. Odriozola. Ponoć całkiem szybki i z dobrym dośrodkowaniem. Theo lubi uderzyć z dystansu, to może taka milanowska wersja duetu Cafu - R. Carlos ;)

Placor 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 21, 2020 13:06   

Niestety Alvaro Odriozola prawdopodobnie w Bayernie

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 21, 2020 13:14   

Panowie, skąd pomysły, że Olmo mógłby grać w pomocy? Whoscored i transfermarkty pokazują go jako piłkarza grającego zazwyczaj wyżej. Zazwyczaj w Chorwacji = zawsze w Italii.
Paqueta raz mówi, że woli lewą stronę pomocy, raz że jednak prawą. Ja go wolę w PSG. Hakana nigdy jakoś nie polubiłem, ale teraz jest po prostu wyżej w mojej hierarchii i to będąc totalnie średni. Do tego zazwyczaj się nie odzywa, a brazylijczyk niestety tak.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 21, 2020 13:38   

carlos napisał/a:
Do tego zazwyczaj się nie odzywa, a brazylijczyk niestety tak.

Pojechałeś J. Chiracem :ok:

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sty 22, 2020 08:05   

Często przewija się wśród wypowiedzi niektórych wątek jakoby Paqueta miał za długi język. O co chodzi? Pytam serio, bo nie kojarzę jakoś kontrowersji w jego wypowiedziach.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 22, 2020 09:25   

Paqueta miał dobre wejście do Milanu i tylko można zadać sobie pytanie dlaczego - skoro umie grać - tutaj tego nie pokazuje po kilku dobrych meczach? Ja będę jak mantrę bronić tezy, że mamy lepszych piłkarzy niż to, co pokazują w Milanie, bo każdy z nich, zanim tutaj się znalazł, grał na wyższym poziomie (można to powiedzieć dosłownie o wszystkich poważniejszych transferach od ery Li). Tyczy się to także Paquety - skoro nie widzi autorytetu u trenerów, a ci nie potrafią go popchnąć dalej, to nic z tego nie wychodzi.

Odpowiedz do tematu