ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
plakat33 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 19, 2019 10:29   

Modric we wrześniu będzie miał 34 lata. Kontrakt na 2-3 lata z pensją 6 mln. Dodatkowo trzeba będzie Realowi zapłacić za niego pewnie kilkanaście albo kilkadziesiąt milionów. To jest interes w naszym przypadku zupełnie bezsensowny na który nas nie stać.

Zakładając tak czysto teoretycznie, że Real będzie w stanie go oddać za niewielką sumę, żeby zejść z kontraktu i cokolwiek na nim jeszcze zarobić to pytanie czy 34 letni zawodnik z kontraktem na 3 lata i pensją np. 6 mln to naprawdę dobra opcja dla nas. I czy za rok albo dwa znowu nie utkniemy z piłkarzem, który z racji wieku niewiele daje, a jest niezbywalny, sam nie chce odejść i obciąża budżetu, ( dodatkowo mając na uwadze FFP ).

Budować na nim niczego nie będziemy, sprzedać go nie zdołamy i serio do zajęcia 4 miejsca są nam potrzebni tacy zawodnicy? Jasne, że graczem jest świetnym ale znowu pytanie jaka jest nasza wizja, projekt, możliwości i ograniczenia finansowe.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 19, 2019 10:43   

Dokładnie tak samo uważam.
To by był transfer w stylu Gallianiego, takie transfery sprawiły, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Kilkadziesiąt milionów za transfer i wysoka pensja dla 34 letniego faceta z nazwiskiem. Z jednej strony doceniam piłkarską klasę, z drugiej - już wolę się chyba trzymać tych młodych zdolnych, niż za dwa lata płakać, że znowu nas wykluczyli z pucharów, bo płacimy 6 mln emerytowi na ławce.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 19, 2019 10:45   

https://www.youtube.com/watch?v=GwBYurfTCBk

Nowe prawo podatkowe będzie działać dopiero od 2020 i tylko w przypadku osób, które zostaną we Włoszech pełne dwa lata, więc Chorwat musiałby do nas przyjść minimum na taki okres (ewentualnie w kontrakcie byłby zapis, że gdyby doszło do rozstania po roku, to klub pokryłby kwotę do zwrotu do włoskiego fiskusa).

I jeśli dobrze rozumiem powyższy film, to w przypadku piłkarzy 50% pensji jest bez podatku, za pozostałe 50% trzeba go odprowadzić. I chyba tak właśnie jest, bo podano przykład, gdzie 10 mln netto dla piłkarza daje łączny koszt "tylko" 12,7 mln. Z jednej strony to wciąż bardzo duża suma, z drugiej zaś, o wiele mniejsza niż wcześniej i nie widzę przeszkód, by nowym piłkarzom proponować pensje takie jak ma Gigio, dzięki czemu nie podbijalibyśmy komina płacowego.

W Modrica zbytnio nie wierzę, bo wciąż jest wiele klubów, które by go chciało, ale w sumie w tym wieku nie dostanie już nigdzie (licząc tylko topowe zespoły) podobnej pensji, chyba tak samo jak gwarancji gry w podstawowym składzie. U nas mógłby liczyć wciąż na niezłą pensję (6 mln netto) plus bycie gwiazdą i trzonem zespołu, ale czy to wystarczy, by go przekonać? Nie wydaje mi się.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lip 19, 2019 11:51   

Przypomnijcie sobie ile Pirlo dał Juventusowi zanim tak łatwo skreślicie Modricia ;-)

No i nie porównujmy wynalazków Gallianiego, którzy w formie nie byli od lat do Chorwata, który nawet w formie z zeszłego sezonu wciąga całą naszą linię pomocy nosem.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 19, 2019 12:00   

Pirlo w momencie przejścia do Juve był dwa lata młodszy i miał ogromne doświadczenie w Serie A. Oczywiście Modricia nie skreślam absolutnie, to klasowy piłkarz i byłby ogromnym wzmocnieniem, ale bardziej chodzi mi o konsekwencje. Za dwa lata 36 lat, nasycony sukcesami, potężna pensja, a my ciągle jesteśmy przynajmniej kilkadziesiąt milionów pod kreską.

W sumie... nie mówię nie. Cieszyłbym się. Ale trochę się obawiam. Mam nadzieję, że zarząd wie co robi.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 19, 2019 14:41   

Pirlo był 2 lata młodszy. Po 30stce te 2 lata mają jednak bardzo dużą różnicę jeśli nie jesteś obrońcą czy bramkarzem. Szczególnie, że mówimy tutaj o 34, 35, 36 skończonych latach a nie 31 czy 32.
W Milanie był wypalony. Odszedł za darmo. Pensję pewnie dostał podobną, a nie zredukowaną o połowę.
W swoim ostatnim sezonie albo w dwóch ostatnich w Juventusie chyba również nie dawał aż tyle co wcześniej ( ale mogę się mylić ).
Ostatnia sprawa jest taka, że ogólnie rzecz biorąc ciężko porównywać sytuację Juventusu wtedy i Nas dzisiaj ( nie mieli na głowie FFP chociażby ).
Pirlo również nie zmieniał ligi. Wydaje mi się, że trudno porównywać ewentualny transfer Chorwata z przejściem Włocha. No i na sam koniec wydaje mi się, że Juventus było stać na transfer Pirlo, a Nas na Modricia nie.

Co nie zmienia faktu, że piłkarzem jest mega i tak czy owak jakość by wniósł. Pytanie tylko jakim kosztem i czy cel ( 4 miejsce ) jest tego wart oraz czy jest niezbędny by to osiągnąć.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 19, 2019 16:42   

Maldini się wypowiedział, że fajny ten Modrić, ale się nie kontaktowaliśmy z nikim w tej sprawie. W ogóle nie mogę się oprzeć wrażeniu, że wszelkie plotki dotyczące ewentualnych transferów zawodników z Chorwacji to pokłosie przyjścia do zarządu Bobana. Że pismaki z braku newsów zakotwiczonych w prawdziwych przesłankach rozkminiają: "taka legenda Chorwacji, na pewno będzie chciał ściągać Chorwatów i jego chorwacki urok będzie przyciągał ich jak magnes". To tłumaczyłoby też niedawne ploty o Kramariciu (chociaż on byłby spoko transferem).

MK92 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 19, 2019 19:55   

Również odnoszę wrażenie, że od 14 czerwca, kiedy ogłoszono współpracę z Bobanem, liczba zawodników z Bałkanów łączonych z Milanem lawinowo wzrosła.

rafal996 napisał/a:
W sumie... nie mówię nie. Cieszyłbym się. Ale trochę się obawiam. Mam nadzieję, że zarząd wie co robi.

Tak samo i ja to czuję. Niby powinniśmy wręcz się ślinić na możliwy transfer laureata Złotej Piłki do pomocy Milanu, wyposzczeni ostatnimi przykrymi latami, ale też doświadczenia z Bonuccim czy Higuainem nakazują ostrożność. Jeden stary mistrz to jednak chyba za mało i znów pojawi się duże ryzyko frustracji wielu stron. Jednak, mimo wszystko, czuję podniecenie nawet samymi plotkami o Modriciu w Milanie i całym sercem popieram ten pomysł.

plakat33 napisał/a:
Co nie zmienia faktu, że piłkarzem jest mega i tak czy owak jakość by wniósł. Pytanie tylko jakim kosztem i czy cel (4. miejsce) jest tego wart oraz czy jest niezbędny by to osiągnąć.

To też jest bardzo istotny czynnik. Jednak takie planowanie czwartego miejsca przypomina trochę grę w rosyjską ruletkę. W minionym sezonie zabrakło tylko jednego punktu. Powinniśmy celować tak naprawdę w trzecie miejsce, bo do pierwszej czwórki kandydatów jest tak wielu, że raczej znów zadecydują centymetry w maju 2020 roku.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 21, 2019 14:08   

AS opuścił zgrupowanie Milanu w Bostonie i pożegnał się z kolegami. Portugalczyk jest już jedną nogą w Monaco. No cóż, płakał nie będę. Ciekawe kogo ściągniemy w zamian.
lì a casa il cuore sentirà!

kamilus 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 21, 2019 15:26   

Na razie chyba tylko Mediaset tak twierdzi, więc zanim zaczniemy otwierać szampany trzeba poczekać na inne potwierdzające źródło. Ale jak się uda, to super, bo dostaniemy dodatkowe środki na wzmocnienia, czyli głównie SS i stopera. A kto będzie tym podwieszanym napastnikiem? Obecnie mówi się o Correrze (tak się odmienia?) oraz gdzieś tam w tle lata też Depay. Moim zdaniem nie będziemy chcieli wydać na tego pierwszego więcej niż 30-35 mln, a wszystkie informacje mówiące o tym, że możemy dać nawet ponad 40 mln, to takie same plotki jak te, które mówiły o zwiększaniu naszej oferty za Veretouta do 20 mln.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 21, 2019 17:19   

Jeżeli Silva odejdzie za 30 mln, jak się mówi, to to będzie cud, że po jego fatalnych dwóch sezonach będziemy stratni tylko 3 mln z wydanych na niego 38. Super! Wtedy odejście Cutro też raczej będzie wykluczone (no chyba, że tfu tfu uda się wymiana z Suso-Schick), bo Patric będzie naturalnym zmiennikiem Krzyśka a na SS pozyskamy kogoś innego. Correa będzie super, ma strzał z dystansu, technikę i jest zadziorny, co ważne, bo Giampaolo stosuje wysoki pressing. Depay sportowo na pewno też, tym bardziej, że średnie kluby jak nasz są w sam raz dla niego. Tylko czy aby na pewno potrzebujemy takich bad boyów?

kamilus 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 21, 2019 17:40   

Cutrone chyba odejdzie i tak, bo z tego czytam tu i tam, to chciałby grać regularnie, a u nas na to szans mieć nie będzie.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lip 21, 2019 17:52   

Gzikuu, a wytłumaczysz mi różnicę z której wynika, że zeszłe dwa sezony Silvy były tak fatalne, a Correa po podobnych ( i wyższej cenie) będzie super? Tak z ciekawości pytam.
Dla mnie Correa to byłaby ślepa uliczka, oprócz dwóch przypadków. Pierwszy to zamiana w wyniku działań Mendesa z Silvy na niego, bo to taka zamiana z siekierki na kijek, gdzie jednak Silva już pokazał nam jakieś problemy mentalne. To opcja generalnie fajna. Druga to wymiana na Suso, gdzie sportowo na starcie sporo tracimy, z tym że być może bierzemy kogoś lepiej pasującego. Ta mi się mniej podoba, no ale nie wierzę w dobrą grę Suso na trequartiście.

Teraz liczę najbardziej na szybkie załatwienie środkowego obrońcy, bo tu jak trafi nas nieszczęście, czyli kontuzja, to możemy być zmuszeni do mocnych eksperymentów.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Lip 21, 2019 17:59   

Gzikuu napisał/a:
Jeżeli Silva odejdzie za 30 mln, jak się mówi, to to będzie cud, że po jego fatalnych dwóch sezonach będziemy stratni tylko 3 mln z wydanych na niego 38. Super!

W księgach będzie zysk 10 mln + 4-5 mln za wypożyczenie do Sevilli.
Nie wiem czy dziękować za to Maldiniemu, Mendesowi, Massarze czy wszystkim na raz, ale tak czy siak - DZIĘKI! :ok:

Nie mam osobiście nic do Andrzeja, ale tak dużego nieporozumienia dawno tu nie było, więc fajnie że ten transfer się kroi. Tylko bez żadnych niespodzianek z testami(odpukać!). :P

Ja póki co całkowicie ufam nowemu zarządowi. W końcu wydaje się być jakiś plan/projekt, a zakupy wyglądają inaczej niż szastanie nie swojego hajsu w wykonaniu amatorów z FM-a.
Tylko tego Patryczka niech nie ruszają.

W ogóle media zostały według mnie wręcz zaorane na piątkowej konferencji i nagle przestano nas łączyć z miernotami, których nigdy nie chcieliśmy i zaczęto wymieniać normalne nazwiska, choćby Zaniolo.
Wiadomo tylko tyle, że pracują w ciszy, media nie wiedzą co się dzieje w klubie, a o transferach dowiadujemy się od sprowadzonych źródeł(GDM, Angele) gdy już są gotowe.

Z Correą wydaje mi się, że jesteśmy na dobrej pozycji, bo to dyrektor Atletico przyjeżdża do nas. Im widocznie bardziej zależy i jestem pewny, że transfer zamknie się w kwocie bliższej 35 mln niż 50 mln. Może nawet jakieś wypożyczenie z opcją wykupu?
Kto wie, może się kroić na linii Atletico - Milan jeszcze coś o czym nie wiemy.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 21, 2019 18:03   

Correa, to naturalny drugi napastnik. Zanotował na tej pozycji ponad 60 występów. Technicznie to też poziom wyżej niż Silva. Potrafi uderzyć z dystansu. Jest zadziorem i walczakiem, co jest ważne przy wysokim pressingu, który Giampaolo stosował w Sampie. Ma też szybkość i drybling, czyli to co potrzebne na tej pozycji. Silva, to był kloc - tak go zapamiętałem a Correa jest przebojowy i charakterny. Zawsze lubiłem oglądać Atletico i podziwiam pracę Simeone, dlatego ileś tam razy Correrę widziałem na boisku i kogoś o tej charakterystyce jeszcze w składzie nie mamy. Jeżeli chodzi o pozycję drugiego napastnika, to zamiana Silvy na Correrę wychodzi nam na plus.

Tak jak pisze miszcz. Atleti musi zbilansować swoje wydatki. Correra był zawsze 12 żołnierzem Simeone i to właśnie jego wymienia się jako jednego z pierwszych do odejścia. Im bliżej końca mercato tym cena będzie niższa, bo Atleti musi zarobić a my możemy zawsze ściągnąć kogoś innego. ;)

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lip 21, 2019 18:25   

Correa jest technicznie lepszy, ma strzał z dystansu i jest walczakiem, nie to co kloc Silva, który strzelił (zanim nie poszedł na lewe L4) w zeszłym sezonie 2 gole mniej, niż tamten przez dwa pełne sezony (bo bez lewego L4). Aha, mów mi jeszcze.

Czytałem opnie kibiców Atletico i każdy mocno kibicuje, żebyśmy go sobie wzięli. Facet ma talent, ale jest chimeryczny i nierówny. No ale zamiana na Silvę jest jak najbardziej akceptowalna.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 21, 2019 19:14   

carlos napisał/a:
Czytałem opnie kibiców Atletico i każdy mocno kibicuje, żebyśmy go sobie wzięli. Facet ma talent, ale jest chimeryczny i nierówny.

Zupełnie tak jak kibice Chelsea przy okazji Bakayoko. :) Tak dla przykładu Depay też był chimeryczny i nierówny w MU. Zszedł półkę niżej i już jest dobrze. Correra ma zalety, o których napisałem, których nikt w naszej kadrze nie ma, może poza Paquetą. Ostatni sezon miał słabszy, ale globalnie patrząc to dobry zawodnik, a do tego często asystuje.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 21, 2019 19:17   

Mnie Correa też do końca nie przekonuje, ale jeśli miałaby to kwota podobna do tej, za którą sprzedamy Silvę, to wydaje się, że jest ok, bo ciężko za ok. 30 mln zdobyć dobrego SS (a takim wydaje się być Argentyńczyk, mimo jego słabych "cyferek"). A jeśli miałby kosztować więcej (bliżej 40 mln), to czułbym takie wewnętrzne "meh", chociaż z drugiej strony ciężko też wskazać innego gracza na tę pozycję, który jest do wzięcia za podobne lub mniejsze pieniądze, a który gwarantuje przynajmniej to co Angel - może Kouame?

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lip 21, 2019 20:57   

Atletico dyktuje TAKIE warunki za gracza z tak ŻAŁOSNYMI cyferkami...

Ciekawe co z Vignato? Gazety o nim zapomniały? ;)

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 21, 2019 21:55   

Doniesienia póki co nie powalają, ale wierzę, że Maldini z Bobanem mają łeb na karku i ulepią do końca wakacji coś konkretnego. Zacznę się martwić kiedy Roma, Lazio i Atalanta poczynią znaczące wzmocnienia. Na razie o tym głucho, to i ja w miarę błogo śpię...

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Nie Lip 21, 2019 22:09   

A jak się zapatrujecie na Demirala, z prawem odkupu dla Juve ( cenę już pomijam, bo pewnie da się negocjować )?

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lip 21, 2019 22:10   

Gzikuu, nie wiem czy jak kibice Chelsea przed oddaniem Bakayoko, czy może jak kibice Milanu przed oddaniem tam Kalinica. Czas pokaże.
Mnie uderzyło pewne naginanie faktów, godne pasków informacyjnych w TVP. Ostatni sezon Silvy był fatalny, chociaż Correa ze znacznie gorszym jest super. Spoko. Jednak jak pisałem taką wymianę zaakceptuję, bo to sensowne wycofywanie się z Silvy, który najwyraźniej ma coś z głową (stwierdzam po pobycie u nas i w Sevilli), zwłaszcza że w Monako ma do morza bliżej, więc może zamiast tęsknić zacznie grać w końcu w piłkę.
I nie ma co mieszać w to wszystko Depaya, który po prostu stał się filarem Lyonu, a nie jedynie 12 żołnierzem trenera. Statystyki nie są najważniejsze dla mnie wbrew pozorom, bo gdyby tak było to nie byłbym w #teamCutrone.
W skrócie - gdyby daliby mi sumę pomiędzy 30-40 mln to Correa byłby zapewne na tyle dalekim wyborem, że by tu nie trafił. Ba, pewnie bym wolał zostać z Samu i kasę zainwestować w ŚO, niż kupić tamtego. No ale że to deal powiązany z odejściem Silvy i to na świetnych zasadach, no to ok. Obecnie to jednak nabytek jak Theo, czyli słabszy niż chłopaki z Empoli.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 21, 2019 22:26   

Ogólnie plotka/teoria jest taka że nad tym całym zamieszaniem z Silva i Corręą czuwa Mendes. Po to by zrobić miejsce dla Jamesa w Atletico (FFP i rejestracja graczy do ligi) My bierzemy Correą a sprzedajemy Silvę do Monaco i kogoś do Wolves (Kessie lub Cutrone) gdzie Mendes ma bardzo silne koneksje z Wilkami. W międzyczasie ponoć Falcao ma zwolnić miejsce dla Silvy w Monaco bo Kolumbijczyk ma iść do Galatasaray

Co do Correi przeraża cena bo 55 mln to za dużo i tutaj 30-35 mln byłoby optymalne. Dwa Atletico dla napastników/graczy ofensywnych to ciężki temat do rozwinięcia skrzydeł. W zeszłym sezonie to tylko Griezmann mial 20+ bramek reszta w to 6-5 bramek ... Ciekawe czy w Atletico będzie życie po Francuzie

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lip 21, 2019 22:50   

bounty_fire, ta plotka ma dla mnie sens aż do momentu sprzedaży kogoś do Wilków, zwłaszcza jeśli faktycznie ma chodzić o konkretnie któreś z tych dwóch nazwisk.
Tracimy dwóch napastników żeby kupić jednego, lub ewentualnie napastnika i pomocnika (gdzie odeszło już 4, w tym podstawowy, i wypychany jest Biglia). Słaby deal. Wychodziłoby na to, że żeby kupić wypychanego z Atletico zawodnika, i to ze słabymi cyframi, robimy sobie dziurę w jakiejś formacji.
Jak mają kogoś brać, to proszę bardzo: Laxalt, Borini, Samu czy Biglia.

MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 21, 2019 23:00   

miszcz napisał/a:
Z Correą wydaje mi się, że jesteśmy na dobrej pozycji, bo to dyrektor Atletico przyjeżdża do nas. Im widocznie bardziej zależy i jestem pewny, że transfer zamknie się w kwocie bliższej 35 mln niż 50 mln. Może nawet jakieś wypożyczenie z opcją wykupu?

Gdyby udało się pójść na kompromis w oczekiwaniach Milanu i Atletico, to byśmy mogli sprowadzić Correę za kwotę w dużej mierze pokrytą sprzedażą Silvy do Monaco. Byłby to naprawdę udany ruch naszych władz, bo przynajmniej w teorii Argentyńczyk jest nam dużo bardziej potrzebny niż Portugalczyk. Na Silvie poznaliśmy się już, że to raczej spory niewypał, natomiast należy spróbować tej zmiany otoczenia Correi, która może mu przynieść wiele pożytku. Ryzyko złego transferu istnieje właściwie przy każdym ruchu, jednak nie oznacza to przecież, że nie powinniśmy poszukiwać nowych, teoretycznie lepszych rozwiązań.

Odpowiedz do tematu