ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lip 08, 2019 12:23   

Zbudujmy mocny pierwszy skład i w sezonie, gdzie nie gramy w europejskich pucharach to i tak będzie sukces i krok do przodu.

Potrzeby nam jest:

- SS (chyba, że na tej pozycji odnajdzie się Suso, bądź A. Silva)
- trequartista bądź lewy pomocnik (w zależności, gdzie ustawiony ma być Paqueta)
- środkowy pomocnik
- środkowy obrońca

Na pozycję SSa mógłby przyjść Fekir bądź Kramaric, jeśli chodzi o piłkarzy o których wspominały media. Biorąc pod uwagę ich wiek/kontrakt to koszt ich sprowadzenia zamknąłby się pewnie w 30-40 mln euro.

Jeśli chodzi o trequartistę/mezzale mi marzy się Ziyech ustawiony na "10" i Paqueta w linii pomocy. Marokańczyk ma klauzulę odejścia w wysokości 30 mln euro. Ciekawą opcją mógłby być Ceballos jako mezzala i Paqueta ustawiony za napastnikami, ale Hiszpan zdaje się, że jest blisko Tottenhamu.

W każdym razie da się wzmocnić te dwie pozycje za około 70 mln euro, a wierzę, że znaczą część z tej kwoty jesteśmy w stanie odzyskać sprzedając: Suso, Castillejo i Silvę.

Na środek pomocy prawdopodobnie przybędzie Bennacer. Nie będę udawał, że znam tego piłkarza dobrze, ale statystyki ma świetne, na PNA gra bardzo dobrze, wydaje mi się, że na spółę z Biglią dają jakieś gwarancje przyzwoitej gry. Mówi się też o wymianie Lucasa na Veretouta z naszą dopłatą. W takim układzie wierzę, że ktoś z dwójki Veretout - Bennacer okazałby się finalnie zawodnikiem na miarę pierwszej jedenastki zespołu aspirującego do walki o podium Serie A.

Zostaje środek obrony. Ja jestem fanem Izzo, ale to byłby trudny transfer. Niemniej Torino jest ponoć zainteresowane Laxaltem, więc może udałoby się jakoś ten transfer domknąć.

Przy opisanych wyżej transferach mielibyśmy też całkiem solidną ławkę w postaci: Cutrone, Boriniego, Calhanoglu, Bonaventury, Bilgi, Krunica, Musacchio, Caldary, Contiego, Rodrigueza/Hernandeza.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 08, 2019 13:14   

Moim zdaniem pójdziemy ścieżką oszczędności i do pierwszego składu będziemy próbowali ściągnąć dwójkę Veretout (Biglia w przeciwnym kierunku, oszczędność na pensji) + Bennacer, gdzie ten pierwszy zająłby miejsce na lewej połówce, drugi na środku. Do tego na rezerwowego registę Pulgar (o którym mówiło się kilkanaście dni temu), dzięki czemu w pomocy byśmy mieli skład Veretout/Jack/Hakan - Bennacer/Pulgar- Kessie/Krunic - Paqueta/Suso/Hakan.

Nazwiska może bez szału, ale wydaje się, że jakość, kreatywność i "głębia" składu pozwoliłyby na realną walkę o czwarte miejsce w Serie A.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 08, 2019 19:05   

I po konferencji dzialaczy oraz Giampaolo:
Bonera asystentem, były bramkarz Turci trenerem bramkarzy,
Maldini powiedzial, że chca, żeby Donnarumma został długo.

Krunic bedzie jutro trenował z zespolem?

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 08, 2019 20:17   

Kadra nie powala ( cały zeszły sezon nie powalała i było wiele zastrzeżeń do poszczególnych zawodników ), transfery przychodzące nie zbijają z nóg.
Pocieszające jest jednak, że prócz Zapaty, którego tak naprawdę gloryfikujemy przede wszystkim za ten sezon ( gdzie jak grał to spisywał się nadzwyczaj dobrze ale jednak cały sezon podstawowym nie był ) to poodchodzili sami kompletnie nieprzydatni oraz nie grający zawodnicy. Nie ma jeszcze Bakayoko o czym byłbym zapomniał, nasz niewypał z początku rozgrywek, który później zaczął grać dobrze.

Ogólnie rzecz biorąc wydaje się, że nie ma możliwości sprowadzenia gwiazd albo jakiś mega wybijających się talentów.
Mam wrażenie, że klub chce zrównoważyć budżet, uzupełnić kadrę i chce robić transfery racjonalne i przyszłościowe.

Chciałbym, żeby było inaczej ale jesteśmy europejskim średniakiem. Nie gramy w LM ( wyższe cele to zupełna abstrakcja ), LE to dla nas co najwyżej poziom wyjścia z grupy i przy trafieniu na słabszego rywala może jeszcze jedna runda ( chociaż w zeszłym sezonie nawet to było nie do przeskoczenia ).

W Serie A na papierze ustępujemy Juventusowi, Napoli oraz Interowi. Liga jednak ukazała, że w naszym zasięgu była spokojnie Atalanta, Roma, Lazio czy nawet Inter. Skoro kadrę mamy taką samą ( poza Bakyoko ), nowy sezon rozpoczniemy z Piątkiem oraz Paquetą i lepszym trenerem to nie widzę przeszkód by zrobić 4 miejsce. Nie jesteśmy do tego obciążeni rozgrywkami europejskimi w przeciwieństwie do wszystkich.

Na nowe transfery patrzę z optymizmem, ponieważ na tym to polega, żeby sprowadzać dobrych, wybijających albo obiecujących graczy do siebie ze słabszych klubów i aby u nas weszli jeszcze poziom wyżej lub po prostu by pasowali do koncepcji gry i grali dobrze.
Póki co wygląda to wszystko racjonalnie. Wciąż są braki na kilku pozycjach oraz pytanie jak inni się sprawdzą w nowych rolach. Jest jeszcze kilku którzy chyba muszą odejść bo nie pasują albo na ich pozycjach jest zbyt duży tłok.

W każdym razie patrząc na naszych konkurentów nie widzę aby się jakoś zbroili i nam odjeżdżali.

Oczywiście nie wiem jak się sprawdzą ci co już przyszli albo zaraz przyjdą ale skoro jesteśmy w tym momencie w którym jesteśmy to i na ten moment sprowadzamy takich a nie innych.
To co mnie nadal martwi to jak wyjdzie przejście na nowy system, gra bardzo młodym składem oraz przede wszystkim czy nie okaże się, że zawodnicy grający pod batutą Gattuso jak np. Hakan nie pokazali już swojego prawdziwego oblicza i lepsi nie będą.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 09, 2019 10:26   

Najnowsze nazwisko - Krystian Bielik...

Adin 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 09, 2019 11:05   

rafal996 napisał/a:
Nie wierzę w to, co tu zobaczyłem :D Trzeba być wyjątkowym dzbanem, żeby się tak kompromitować. Ciekawe, że po wpisie Kzr z linkami do artykułów i przepisów nasz niebiesko-czarny kolega już się nie odezwał :rotfl:

Wracając do tematu - jutro ma być oficjalna prezentacja Giampaolo i otwarcie okresu przygotowawczego. Mocno liczę na to, że dowiemy się czegoś więcej na temat przynajmniej ramowych planów klubu co do mercato.

Ja dostałem raz tam argument typu Buahaha, bo mój profesor. Dlatego trzeba wyrażać się uproszczoną formą:).

Póki jest w Milanie Piątek będą dawać każdego Polaka. Na szczęście dużego wyboru nie ma.

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 09, 2019 11:05   

Czyli jeszcze Bereszyński na prawą obronę i mamy nawiązanie do polskiej Borussi... Nie mam nic przeciwko polskiej kolonii w Milanie, ale Piątek to wciąż jeszcze nie jest Lewandowski, a tym bardziej Bielik to jeszcze nie Błaszczykowski (nieco inne pozycje) i Bereszyński to nie Piszczek.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 09, 2019 11:53   

Myślę, że Bielik to jeszcze nie ten kaliber. On ma talent i powinien dostać szansę w jakimś zespole, zebrać trochę doświadczenia. Potem kto wie, może będzie piłkarzem na miarę Milanu. W tej chwili nie.

plakat33 napisał/a:
W każdym razie patrząc na naszych konkurentów nie widzę aby się jakoś zbroili i nam odjeżdżali.

Juventus jest kompletnie poza zasięgiem i przepaść rośnie.
Inter moim zdaniem też odjeżdża, a okienko dopiero się zaczyna.
W kwestii Napoli na razie nie dzieje się za dużo, ale czuję że oni mogą się szarpnąć na jakieś gwiazdy dla Carletto.

Jesteśmy w dość trudnej sytuacji. Wyżej wymieniona trójka jest sporo przed nami i nie możemy z nimi konkurować - na papierze, bo boisko może przynieść inne rozstrzygnięcia. Za to za nami nie wygląda na razie na to, żeby się miało coś wielkiego wydarzyć. Roma ma dużo swoich problemów, Atalanta raczej nie będzie budować potęgi, mimo gry w LM, Lazio raczej pozostanie na swoim solidnym poziomie. Każdy z tych klubów będzie groźny, ale każdy na pewno w zasięgu.

Chciałbym, żebyśmy na starcie ligi mogli postawić Milan dokładnie pomiędzy. Nie tak silny, jak pierwsza trójka, ale też silniejszy, niż reszta. Mówię tu oczywiście o teoretycznej sile, bo boisko wszystko może zweryfikować.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 09, 2019 14:09   

rafał996 również tak to widzę.
Pisząc o ''konkurencji'' miałem na myśli wszystkie drużyny poza Juventusem, Napoli oraz Interem, które wydają się na papierze silniejsze.
Oczywiście liga wszystko zweryfikuje i nie znaczy to, że mamy się pogodzić z losem od początku ale przed sezonem wygląda, że o pierwszą trójkę będzie trudno, natomiast 4 miejsce jest jak najbardziej w naszym zasięgu i na dzień dzisiejszy chciałbym aby była sytuacja przynajmniej taka jak opisałeś.

MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 10, 2019 02:00   

Mnie się wydaje, że tu naprawdę nie trzeba robić obfitego mercato, by o tę czwartą lokatę na koniec sezonu 2019/2020 zawalczyć. Skoro w pozostawiającym bardzo wiele do życzenia stylu udało nam się w minionych rozgrywkach otrzeć o awans do Ligi Mistrzów, to z lepszym trenerem i większą głębią składu w końcu musi się udać. Z głośniejszych nazwisk chciałbym tego lata zobaczyć tylko jakiegoś pomocnika i ewentualnie środkowego obrońcę. Poza tym, transfery typu Hernandez czy Krunić na ten moment odbudowy Milanu mi odpowiadają.

MistrzCalcio 
Interista

Wysłany: Śro Lip 10, 2019 09:37   

carlos napisał/a:
Raty, amortyzacja, FFP, u kolegi jest to wszystko tak poplątane, że ja nie tyle sam nie wiem o co mu chodzi, ale podejrzewam, że on sam tego do końca nie wie.
Amortyzacja piłkarzy wpływa na bilans klubu, ten wpływa na ffp. Co mają do tego raty to nie wiem.

Generalnie spotykam się dość regularnie z teoriami, że teraz Milan wcina przystawki, a transfery z górnej pólki zrobi później. Nie wiem z czego one jednak wynikają tak do końca. Według mnie większy transfer wejdzie w grę,, gdy kogoś drogo sprzedamy, czyli albo Suso albo Dolara.

Nie wiesz co mają raty do FFP ?
Otóż klub kupuje na raty po to by w jednym okresie rozliczeniowym nie wydać zbyt dużo ze względu na FFP. Wiec jeśli FFP bierze pod uwagę amortyzacje to raty są kompletnie bez sensu.
Wydajesz 50 baniek na zawodnika,podpisujesz kontrakt na 5 lat, a FFP w jednym okresie rozliczeniowym liczy ci tylko 10 baniek...
Czego nie rozumiesz ? po **** w takim razie są raty ?

@Miszczu
Trafiłeś czy dalej będziesz strzelał ? żałosne...

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lip 10, 2019 10:12   

Ponoć Torino złożyło zapytanie o Laxalta, Castillejo i Boriniego. Zapakować ich w ozdobny papier i wymienić całą trójkę na Izzo :)

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 10, 2019 10:41   

Po wypowiedzi Gazidisa mam wrażenie, że wykluczenie Milanu z LE daje przede wszystkim możliwość w jakimś stopniu lub całkowicie wyczyszczenie się z działań poprzednich właścicieli oraz dania czasu na uporządkowanie finansów, a tym samym zrównoważenia budżetu, zwiększenie dochodów klubu oraz pokazanie, że klub stara się działać z zasadami respektującymi FFP i uniknięcia tego typu kary w przyszłości ( jak byśmy np. awansowali do LM co oznaczałoby potężne straty pod każdym kątem ). Odniosłem również wrażenie, że czas który teraz mamy jest po to, aby po ewentualnym awansie do rozgrywek europejskich kiedy Uefa znowu nas prześwietli była podstawa albo do zawarcia jakiegoś porozumienia ''Settlement Agreement'' albo do jakiejś nowej ugody. Chyba, że się okaże, że jest tak wszystko ok u nas, że się Uefa nie będzie miała do czego przyczepić ale jakoś póki co w to za bardzo nie wierzę.

Wygląda, że wykluczenie z LE nie oznacza, że mamy wolną rękę na wydawanie wielkiej kasy, kompletnie czystą kartę i rozpasanie transferowe. Wręcz przeciwnie. Na razie przeprowadzane transfery tylko to potwierdzają.
Biorąc pod uwagę, że choć z uwagi na to że gramy tylko w Serie A i Coppa Italia ( w naszym przypadku mamy tylko kilka spotkań, a na 4 może się nawet skończyć ) nie potrzebujemy rozbudowanej kadry to nadal jest do uzupełnienia kilka dziur i w razie np. odejścia Biglii po prostu zastąpienie podstawowych graczy.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 10, 2019 11:25   

Renesco napisał/a:
Ponoć Torino złożyło zapytanie o Laxalta, Castillejo i Boriniego. Zapakować ich w ozdobny papier i wymienić całą trójkę na Izzo :)

Izzo by musiał kosztować: Castillejo za ok. 15 mln, Laxalt za 12 mln + Borini za 0-3 mln = ok. 25-30 mln.

Nie twierdzę, że nie jest tyle wart ale czy My w naszej sytuacji możemy tyle wydać na środkowego obrońcę? Dodatkowo mając takie deficyty w pomocy.

Wątpię, żeby Torino miało tyle kasy, żeby kupić wszystkich trzech nie wciągając w transakcję żadnego piłkarza. Dodatkowo pensje: 2,5 - Borini, 1,7 - Laxalt oraz 1,5 - Castillejo to dla Torino raczej górny pułap ( Borini wręcz luksus )

Może jeden z nich ale na pewno nie kupią wszystkich trzech.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 10, 2019 11:32   

Też miałem pisać o tej wypowiedzi Gazidisa. Mam nadzieję, że wiele wyjaśniła tym, którzy spodziewali się dużych wydatków. Tak jak piszesz, oznacza to start od zera, ale ze świadomością, że nadal ten budżet niezbyt się dopina i nadal potrzeba dwóch rzeczy - racjonalizacji wydatków i zwiększenia przychodów. Mam wrażenie, że szczególnie w tej drugiej kwestii nie zrobiono jeszcze nic konkretnego, a jest to wielkie pole do popisu dla Gazidisa. I upatruję w tym dużej szansy. Nadal jedziemy na tym, co było zorganizowane za czasów Silvio i Li, a sam Ivan wielokrotnie mówił, że są tu duże zaniedbania. Klub musi zacząć lepiej zarabiać. A jak jeszcze dojdzie do tego przychód z LM, będzie szansa naprawdę zacząć działać.

MistrzCalcio nadal swoje :D Widzę, że przytoczenie konkretnych wpisów z wikipedii czy artykułów fachowców nie przemawia.

MistrzCalcio napisał/a:
Otóż klub kupuje na raty po to by w jednym okresie rozliczeniowym nie wydać zbyt dużo ze względu na FFP. Wiec jeśli FFP bierze pod uwagę amortyzacje to raty są kompletnie bez sensu.

Nie Misiaczku. Raty się robi głównie dlatego, że klub to nie jest jakiś skarbiec Sknerusa McKwacza, gdzie leżą setki milionów i czekają na wydanie. Klub ma określoną ilość pieniędzy na dany moment i określone stałe wydatki. Płaci się w ratach, bo tak samo sponsorzy wpłacają pieniądze w ratach i tak samo przychody spływają stopniowo i są stopniowo dysponowane na poszczególne koszty. Nawet bardzo bogaty klub zwyczajnie nie ma wolnych dziesiątków milionów, żeby je ot tak przelać komuś na konto za zawodnika.

Przypominam zdziwienie, jakie zapanowało we Włoszech po tym, jak Milan zapłacił w jednej racie za Piątka. Któryś z poważnych dziennikarzy mówił nawet, że nie pamięta wcześniej takiej transakcji, WSZYSTKIE są realizowane ratami. I nie ma to nic wspólnego z FFP. Właśnie dlatego, że zakup piłkarza i tak jest rozliczany przez amortyzację... ale po co ja to piszę, skoro Ciebie nie przekonują autorytety i przepisy.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 10, 2019 12:33   

Izzo to jest 50 mln euro skoro Cairo ostatnio krzyczy za Lyanco 20-30 mln za N'kolou z roczną umową 30 mln ^

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lip 10, 2019 13:29   

@plakat33

oczywiście o tej wymianie napisałem w nieco żartobliwym tonie, ale nie z uwagi na wartość Izzo, bo ta moim zdaniem spokojnie wynosi 30 mln euro+, ale właśnie ze względu na to, że wątpliwe jest dla mnie, iż poza Laxaltem pozostała dwójka dogadałaby się z Torino.

Dla mnie Izzo to byłby zakup do pierwszego składu, świetny stoper i w kogoś takiego bym celował.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 10, 2019 16:53   

Prezes Empoli twierdzi, że Bennacer w najbliższych dniach dołączy do Milanu. Wygląda na całkiem elegancki transfer do drugiej linii. Co sądzicie?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 10, 2019 16:57   

Potencjalnie fajny transfer. Tylko żeby oni wszyscy zagrali na miarę tego, jak się zapowiadają...

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 10, 2019 18:01   

rafal996 napisał/a:
Tylko żeby oni wszyscy zagrali na miarę tego, jak się zapowiadają...

... i żeby jeszcze dołączyli do nich Calhanoglu, Silva, Conti, Caldara oraz rozwijała się cała reszta, a ci bardziej doświadczeni nie schodzili poniżej pewnego poziomu...

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lip 11, 2019 19:51   

Izzo to byłby świetny ruch - nie stary, ale już ze sporym doświadczeniem, po bardzo dobrym sezonie, Włoch, Serie A...

Chyba, że Giampaolo postawi na duet Musacchio - Romagnoli, cierpliwie poczeka na Caldarę. Wtedy na głębszą rezerwę może warto ściągnąć Darmiana? Wiem, to boczny obrońca, ale jest na tyle wszechstronny, że grywał też na środku. Na ławkę całkiem fajny gracz, do tego Włoch i wychowanek.

Coś jak Abate w zeszłym sezonie...

Qba69 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 11, 2019 21:12   

Paolo#3 napisał/a:
Wtedy na głębszą rezerwę może warto ściągnąć Darmiana?

A jakimż to argumentem dałoby się go ściagnąć z rezerw ManU do "głębokich rezerw" Milanu, zwłaszcza przy plotkach łączących go z Juventusem?

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lip 11, 2019 21:20   

MistrzCalcio napisał/a:
Pewnie tak samo, jak w życiu, żeby zachować płynność finansową po prostu? A nie, przepraszam, bogaci właściciele nie muszą kupować na raty przecież.

Co do amortyzacji i rat, to te pierwsze zawsze widziałem, jak są rozpisywane dzieląc kwotę transferu na długość kontraktu gracza. A więc X warty 50 mln i podpisujący kontrakt na 5 lat, amortyzuje się 10 mln rocznie. A w ratach to już raczej pełna dowolność byłaby, jak mniemam. Nie widzę przeszkód logicznych, prawnych nie znam, żeby rozłożyć płatność na nierówne kwoty, być może nawet takie, żeby zapłacić te 50 mln w dwóch ratach i to na sam koniec kontraktu piłkarza. Wtedy co, FFP nie obowiązuje, bo pieniądze wydajemy za 3-4 lata dopiero? Piłkarz się wcześniej nie amortyzuje?

plakat33 napisał/a:
Ogólnie rzecz biorąc wydaje się, że nie ma możliwości sprowadzenia gwiazd albo jakiś mega wybijających się talentów.
Mam wrażenie, że klub chce zrównoważyć budżet, uzupełnić kadrę i chce robić transfery racjonalne i przyszłościowe.

Chciałbym, żeby było inaczej ale jesteśmy europejskim średniakiem (...).

Na nowe transfery patrzę z optymizmem, ponieważ na tym to polega, żeby sprowadzać dobrych, wybijających albo obiecujących graczy do siebie ze słabszych klubów i aby u nas weszli jeszcze poziom wyżej lub po prostu by pasowali do koncepcji gry i grali dobrze.
Póki co wygląda to wszystko racjonalnie. Wciąż są braki na kilku pozycjach oraz pytanie jak inni się sprawdzą w nowych rolach. Jest jeszcze kilku którzy chyba muszą odejść bo nie pasują albo na ich pozycjach jest zbyt duży tłok.

Widzę to bardzo podobnie i też widzę racjonalizm w działaniach klubu, co wywołuje mój umiarkowany optymizm (związany z walką o miejsce w LM). I jednocześnie czuję złość i frustrację na tą całą sytuację, bo wychodzi na to, że od odejścia senatorów i Zlatana&SpółkiInnychGwiazd, błądziliśmy i marnowaliśmy czas oraz pieniądze. Kolejny raz ustawiamy się na linii startu, tym razem mamiąc się tym, że nasza obecna słabość to nasza siła i powód do optymizmu. Patrzcie, nie mamy kasy na gwiazdy i duże pensje, wielkie nazwiska nie chcą u nas grać. Wreszcie! Wszystko idzie ku dobremu, bo jest w tym logika. Nie mamy pieniędzy? Nie wydajemy, proste. Lo-gi-czne! A skoro logiczne, to będzie lepiej.

Całe szczęście Roma się posypała, a innych dużych klubów nie ma, żeby nas nasza sytuacja jakoś bardzo zabolała. Drzwi do LM są uchylone. Na szczęście.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 12, 2019 07:13   

Carlos masz rację. Ten ''optymizm'' w moim przypadku wynika jeszcze ze zmęczenia. W końcu wiem kto jest właścicielem, jakie ma zamiary, co chce zrobić i jakie ma plany. Widzę jakie są możliwości i nikt nie zakłamuje w tak wielki sposób rzeczywistości jak to było za schyłkowego Berlu i Gallianiego. Oczywiście po drodze mogą być błędy. Zawodnicy, działacze, projekt może nie wypalić ale wygląda, że to ma jakieś ręce i nogi oraz jeśli nie wyjdzie to nie będzie sytuacji, że np. właściciel jest niewypłacalny. Ma to zmierzać w jakimś kierunku a nie dryfować bez celu udając, że wszystko jest ok. Do tego poza Juventusem, Napoli oraz Interem inni nie są na tyle mocni i wciąż mamy szansę na LM.

Patrzę z optymizmem i naprawdę widzę szanse i przesłanki abyśmy to 4 miejsce zajęli. Skoro w zeszłym sezonie prawie się udało, to w tym ''na papierze'' również mamy szansę, również dzięki słabości innych np. Romy. Aczkolwiek równie dobrze może się okazać, że np. Giampaolo to jeden wielki niewypał trenerski i będzie klapa.

Biorąc pod uwagę cały mój optymizm jestem świadomy, że równie dobrze LM może nie być, wszystko może spalić na panewce ale przynajmniej wiem, że coś ma być budowane w racjonalny sposób i liczę się z przykrymi konsekwencjami.

Szkoda tych wszystkich straconych lat. Z drugiej strony rzeczywistość pewnie była bardziej skomplikowana.

Sulej 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 12, 2019 09:23   

carlos napisał/a:
MistrzCalcio napisał/a:
Pewnie tak samo, jak w życiu, żeby zachować płynność finansową po prostu? A nie, przepraszam, bogaci właściciele nie muszą kupować na raty przecież.

Co do amortyzacji i rat, to te pierwsze zawsze widziałem, jak są rozpisywane dzieląc kwotę transferu na długość kontraktu gracza. A więc X warty 50 mln i podpisujący kontrakt na 5 lat, amortyzuje się 10 mln rocznie. A w ratach to już raczej pełna dowolność byłaby, jak mniemam. Nie widzę przeszkód logicznych, prawnych nie znam, żeby rozłożyć płatność na nierówne kwoty, być może nawet takie, żeby zapłacić te 50 mln w dwóch ratach i to na sam koniec kontraktu piłkarza. Wtedy co, FFP nie obowiązuje, bo pieniądze wydajemy za 3-4 lata dopiero? Piłkarz się wcześniej nie amortyzuje?

Mogę mylić ale jeśli chodzi o środki trwałe (a karty piłkarzy są chyba tak traktowane) to:

1. Kupujemy piłkarza za 50 mln.
2. W kontach bilansowych wygląda to tak:
a) środek trwały +50 mln po stronie debet
b) zobowiązania +50 mln po stronie kredyt
3. W kontach wynikowych coroczna amortyzacja (załóżmy 10 mln) jest ujęta na koncie "Umorzenie środków trwałych" i powiązanym z tym kontem kosztowym "Amortyzacja".
4. Spłacając ratę (załóżmy 25 mln) pomniejszamy zobowiązania o te 25 mln (strony pasywów) oraz kasę/konto bankowe o 25 mln (strona aktywów).
5. Jak widać brak jest powiązania formy spłaty (100 rat po X, 2 raty po Y, etc. pełna dowolność) z amortyzacja piłkarza.

Odpowiedz do tematu