ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
Aiver 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 25, 2019 09:28   

Do tego ponoć poważnie interesuje się nim Bayern, co też już jest zawsze jakąś recenzją.

Gość jest tak młody, że przy takiej kwocie transferu, nawet jak się nie sprawdzi to pewnie wiele na nim nie stracimy i zawsze gdzieś się go sprzeda za przyzwoite pieniądze.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Cze 25, 2019 09:54   

Niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę, ale przyjście Torreiry nie oznacza, że Kessie będzie w tym Milanie zbyteczny? Tak mi się wydaje, zwłaszcza, że kupiliśmy już Krunicia, który też na tej pozycji gra i jest bardziej ofensywną opcją od Lucasa.

No to skoro Sensi kosztuje 30-35 mln, to na ile wycenimy Kessiego? :) Zacząłbym od 40 mln.
Swoją drogą, skoro Torreira tak naciska na odejście z Arsenalu, to taka wymiana Kessie - Torreira byłaby świetna dla obu stron.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Cze 25, 2019 10:16   

miszcz napisał/a:
Niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę, ale przyjście Torreiry nie oznacza, że Kessie będzie w tym Milanie zbyteczny?

moim zdaniem jeden i drugi jak najbardziej mogą grać obok siebie, Torreira na środku, Kessie po prawej stronie. Dla jednego i dla drugiego to naturalne pozycje.

miszcz napisał/a:
Tak mi się wydaje, zwłaszcza, że kupiliśmy już Krunicia, który też na tej pozycji gra i jest bardziej ofensywną opcją od Lucasa.

Trudno w sumie stwierdzić, gdzie najczęściej Krunic będzie grał, ale jak dla mnie to może obstawić oba półskrzydła i względnie nawet pozycję ofensywnego pomocnika.

miszcz napisał/a:
Swoją drogą, skoro Torreira tak naciska na odejście z Arsenalu, to taka wymiana Kessie - Torreira byłaby świetna dla obu stron.

ja bym się Iworyjczyka nie pozbywał. Jeśli zakładamy, że Gattuso nie wykrzesał maksimum z zawodników, których miał do dyspozycji to Franck jest zdecydowanie jednym z tych piłkarzy, których chciałbym zobaczyć w akcji za kadencji nowego trenera. Nie chciałbym, żebyśmy rezygnowali z naszego najsilniejszego pomocnika. Biorąc pod uwagę jego wiek wierzę, że może stać się naprawdę mocnym ogniwem pomocy.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Cze 25, 2019 10:22   

Też bym się go nie pozbywał, bo wierzę w jego potencjał. Jak dla mnie może być potworem... i właśnie dlatego widzę tu okazję dla Arsenalu.
Torreira to zbyt kosztowny zakup by obyło się bez ofiar i tej ofiary upatruje właśnie we Francku.
Jeżeli chcemy też Ceballosa, to już na pewno trzeba kogoś porządnie spieniężyć.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Cze 25, 2019 10:34   

miszcz napisał/a:
Też bym się go nie pozbywał, bo wierzę w jego potencjał. Jak dla mnie może być potworem... i właśnie dlatego widzę tu okazję dla Arsenalu.
Torreira to zbyt kosztowny zakup by obyło się bez ofiar i tej ofiary upatruje właśnie we Francku.

musimy jednak pamiętać, że od 2 sezonów zmagamy się z brakiem backupu dla Kessiego, albo generalnie mówiąc niedoborem na prawym półskrzydle, gdzie wystawiamy dynamicznego, silnego pomocnika, tymczasem po lewej stronie mamy i Calhanoglu i Bonaventurę, Paquetę (nawet jeśli nominalnie ma być trequartistą to wciąż mamy w ekipie Suso, który zdaje się przymierzany jest do roli "10", a wtedy zawsze można Brazylijczyka cofnąć do pomocy). Przejrzałem też sobie, gdzie na boisku ustawiany był Krunic i ostatnie pół roku hasał właśnie bliżej lewej strony.

Krótko mówiąc - pozbywając się Iworyjczyka i pozostając przy ustawieniu z trójką w pomocy zostajemy z dziurą po prawej stronie.

miszcz napisał/a:
Jeżeli chcemy też Ceballosa, to już na pewno trzeba kogoś porządnie spieniężyć.

wydaje mi się, że nawet jeśli zobowiążemy się do zapłaty tej horrendalnej kwoty za Ceballosa to nie w tym okienku i ewentualne sprzedaże będzie można odłożyć o rok.

Adin 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 25, 2019 11:51   

carlos napisał/a:
Adin napisał/a:
Chcą Shicka zamian niego, który jest drwalem niedojdą
Schick jest drwalem? To Piątek kim? Osikowym kołkiem? Schick technicznie jest na poziomie Silvy, to że to im obecnie niewiele daje nie robi z nich drwali. No chyba, że dla Ciebie określenie drwal ma jakieś inne znaczenie.

Carlos czytam często komentarze Romy nie mówiąc, ze zdarzało mi się obejrzeć mecz Romy. Shick gra tragicznie. Ma słabą psychikę i jest tak samo techniczny jak Silva. Tylko tego na boisku nie widać. Gra mocno na anibi i porusza się jak drewno. Technicy wykorzystują swoje możliwości. Kupowac niepewnego zawodnika za 30 mln na rezerwowego i myśleć wypali?. Nie nauczyliśmy się czegoś z przyszłości. Na rynku są ciekawsi i lepsi zawodnicy za tą kwotę, którzy mogliby grać na SS.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Cze 25, 2019 15:17   

Z tym Schickiem to raczej typowa kaczka dziennikarska, bo w sezonie ogórkowym ktoś połączył sobie Giampaolo ze swoim podopiecznym, wyprzedaż w Romie i chęć pozyskania napastnika przez Milan. Kwota też jest wzięta z kosmosu, bo akurat Roma nie słynie ze zbytniego windowania cen swoich piłkarzy, a sam Czech był połowę tańszy w zakupie i ewidentnie się nie sprawdził.

Kupowanie takiego piłkarza mając u siebie Silvę, który w zasadzie chyba jest nawet mniejszym niewypałem i w moich oczach rokuje lepiej (co nie znaczy, że dobrze) to byłby absurd.

Ja bym z resztą zostawił większość z tych piłkarzy, którzy mieli przebłyski (Calhanoglu, Kessie, Silva), bo przy nowym trenerze wystarczy, żeby chociaż jeden z nich wyrobił się na miarę swojego talentu i zapewne jego wartość będzie wtedy porównywalna z sumaryczną kwotą jaką otrzymamy za wszystkich tych piłkarzy teraz, kiedy nikt się o nich nie zabija, bo swoją grą nie przekonywali.

Oczywiście, jeśli ktoś wyłoży za nich odpowiednią kasę to można śmiało ich sprzedać, ale umówmy się - to mało prawdopodobne.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Cze 25, 2019 16:49   

Renesco napisał/a:
Kupowanie takiego piłkarza mając u siebie Silvę, który w zasadzie chyba jest nawet mniejszym niewypałem i w moich oczach rokuje lepiej (co nie znaczy, że dobrze) to byłby absurd.
Absurd, dokładnie tak. Ja nawet nie komentuje tu tej plotki, bo jest po prostu głupia. Absurdalne jednak jest nazywanie kogoś takiego drwalem. Hakan też miesiącami kopie się po czole, ale czy czyni go to drwalem? No chyba, że określenie drwal u Adina znaczy coś innego, niż mi się wydaje.
Renesco napisał/a:
a bym z resztą zostawił większość z tych piłkarzy, którzy mieli przebłyski (Calhanoglu, Kessie, Silva)
Kessie. Ja naprawdę nie wiem, co on robi w asyście tej dwójki. Dawał na pewno powody, by się denerwować, gdy był na boisku, ale znacznie częściej jednak denerwował się, gdy go tam brakowało. Z Hakanem to pół na pół, bo to jednak jeden z nielicznych kreatywnych zawodników, ale braku Silvy na pewno nikt z nas nie odczuł.
Możecie się śmiać, możecie się dziwić, ale w tym Milanie Kessie jest jednym z najbardziej wartościowych zawodników w moich oczach.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 25, 2019 17:51   

carlos napisał/a:

Możecie się śmiać, możecie się dziwić, ale w tym Milanie Kessie jest jednym z najbardziej wartościowych zawodników w moich oczach.

Ja nie tylko się nie śmieje, ale dodam, że przy dobrym trenerze i być może odciążeniu nieco z przodu to może być czołowy zawodnik co najmniej Serie A. On ma dopiero 23 lata, a już ponad 100 meczów w Serie A i blisko 30 w mocnej reprezentacji WKS.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Cze 25, 2019 18:24   

Denerwuje mnie już ta telenowela z Kabakiem. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak nie to, że pewnie pójdzie do Bayernu, ale to, że prawdopodobnie Milan zwróci się wtedy ku Lovrenowi. I to jeszcze na beznadziejnych warunkach.

Jeśli nie podobają Wam się kompilacje z Kabakiem, to ostatnio na YT pojawiła się kompilacja z Lovrenem, zatytułowana "Croatian wall" i muzyczka z filmu Rocky w tle. A tam jego błędy...

Co do napastników - Giampaolo w Dorii fajnie pracował z napastnikami, fajnie by było gdyby pod jego skrzydłami Piątek, Silva czy Cutrone zaliczyli świetny sezon. Co do Schicka - już wolę tego utalentowanego Vignato z Chievo.

W pomocy pewnie dalej będzie saga z Torreirą i Ceballosem, ale tak sobie myślę, że łatwiejszy do wyjęcia byłby Kovacić. Tylko czy pomoc: Hakan - Kovacić - Kessie by się przyjęła?

Adin 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 26, 2019 00:11   

Resztę jutro odpowiem

BREAKING: Lucas Torreira has given his complete availaibilty for a transfer to Milan, also due to family matters. First offer from Milan to Arsenal should be two-year loan for 5 million with a buyout option for 30M [Di Marzio]

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 26, 2019 07:44   

Adin,

Ponoć nawet Arsenal wyraził zgodę na negocjacje z zawodnikiem, czyli już powinni wiedzieć (wbrew temu, co pisano parę dni temu), że zawodnik chce odejść. Negocjacje z zawodnikiem to nie powinien być jakiś gigantyczny problem, więc zostało tylko usatysfakcjonować Arsenal odpowiednią ofertą, co nie musi być już takie proste...

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Cze 26, 2019 08:11   

carlos napisał/a:
Renesco napisał/a:
a bym z resztą zostawił większość z tych piłkarzy, którzy mieli przebłyski (Calhanoglu, Kessie, Silva)
Kessie. Ja naprawdę nie wiem, co on robi w asyście tej dwójki. Dawał na pewno powody, by się denerwować, gdy był na boisku, ale znacznie częściej jednak denerwował się, gdy go tam brakowało.

Zgadzam się, generalnie wszyscy zostali wrzuceni do jednego worka jako gracze, których wartość rynkowa zdaje się być w tym momencie dużo niższa od potencjalnej. Jak gdzieś przewijają się kwoty rzędu 25 mln euro za Francka to wypychanie go z klubu za takie pieniądze jest dla mnie nonsensem. Tak samo jak Hakana za odpowiednio pi razy oko 15 mln, czy Silvę na kolejne wypożyczenie za 2 mln euro.

pandoktor napisał/a:
carlos napisał/a:

Ja nie tylko się nie śmieje, ale dodam, że przy dobrym trenerze i być może odciążeniu nieco z przodu to może być czołowy zawodnik co najmniej Serie A. On ma dopiero 23 lata, a już ponad 100 meczów w Serie A i blisko 30 w mocnej reprezentacji WKS.

Zgadzam się, u Francka widać gołym okiem szeroki margines przeznaczony na dalszy rozwój. Liczę, że Giampaolo wydobędzie z niego wszystko co najlepsze.

zino 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 26, 2019 09:42   

Paolo#3 napisał/a:
Tylko czy pomoc: Hakan - Kovacić - Kessie by się przyjęła?

Na pewno nie przyjęła by się u mnie, błagaaam... Musiałby się stać cud i odmiana o 180 stopni w porównaniu do poprzedniego sezonu (czy nawet 2) żeby taka trójka wypaliła. Kovacić od paru lat jest moim zdaniem mega przereklamowany/przehypowany/przepłacony.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Cze 26, 2019 10:16   

Kovacić to byłby kolejny zawodnik do odbudowania, jeśli już wydawać konkretne pieniądze to na Torreirę, chociaż wierzyć mi się nie chce, że Arsenal puści go tak tanio (nawet jeśli rozmawiamy o 40 mln euro w formie transferu definitywnego).

Patrząc na doniesienia mediów to raczej Veretout jest dla niego alternatywą i jak dla mnie jest to rozsądna opcja, tańsza, łatwiejsza do zrealizowania, a Roma, która jest typowana jako nasz rywal do walki o jego podpis, ze swoją stabilnością nie wydaje się być trudnym rywalem do pokonania.

Są też doniesienia o tym, że chcemy zakontraktować De Rossiego. Dla mnie super opcja, zwłaszcza za Biglię, który już nieraz typowany był do odstrzału.

No i na koniec kaczka-ciasteczko dziennikarskie, czyli zainteresowanie Milanu Fekirem. Nie powiem, byłbym uradowany z takiego obrotu sprawy, pisałem o nim kilka dni temu, ale póki co brakuje potwierdzenia z jakiegoś wiarygodnego, włoskiego źródła.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Cze 26, 2019 16:45   

zino napisał/a:
Kovacić od paru lat jest moim zdaniem mega przereklamowany
Renesco napisał/a:
Kovacić to byłby kolejny zawodnik do odbudowania, jeśli już wydawać konkretne pieniądze to na Torreirę

Kovacić miałby trafić do Milanu na takich samych zasadach jak do Chelsea. Ryzyko żadne. Przereklamowany? Też tak myślę, ale mimo wszystko lepszy od tych Veretoutów czy Praetów, na których Real czy Chelsea nawet by nie spojrzeli.

Żeby nie było tak, że Krunić, Veretout i Praet kiedyś będą opuszczać Milan z taką samą opinią jak Bertolacci, Montolivo i Mauri...

Kabak podobno chce do Bayernu. Czyli Lovren? :|

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 26, 2019 16:57   

Mam nadzieję, że nie napalamy się na tego Turka. W moim mniemaniu potrzebujemy doświadczonego stopera, bo młode talenty już mamy. A to nie jest pozycja do przesadnego kombinowania.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Cze 26, 2019 17:18   

Wiek nowego stopera jest mi obojętny. Nie chcę tylko oglądać w Milanie gościa, który wśród kibiców Liverpoolu wywołuje takie same emocje jak kiedyś Laursen i Bonera wśród Milanistów.

Był komfort w poprzednim sezonie z Romagnolim, Mussachio, Zapatą, każdy zagrał pozytywny sezon. Szkoda tego Zapaty, ciężko będzie o lepszego rezerwowego.

MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 26, 2019 23:00   

Jeżeli chodzi o partnera dla Romagnoliego, to moim marzeniem był Manolas, ale chyba już nie ma co brać Greka pod uwagę... Musacchio zanim do nas przyszedł, kiedy był przez długi czas łączony z Milanem, jawił mi się dużo lepszym defensorem. Tymczasem okazuje się być całkiem niezły, ale nie do tego stopnia, by być podstawowym stoperem wielkiego Milanu. Zbyt często popełnia głupie błędy. Jednakże tego lata priorytetem powinno być zbudowanie solidnej drugiej linii, więc brak sprowadzenia uznanego środkowego obrońcy nie będzie zbytnio doskwierał.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Cze 26, 2019 23:45   

MK92 napisał/a:
Jeżeli chodzi o partnera dla Romagnoliego, to moim marzeniem był Manolas, ale chyba już nie ma co brać Greka pod uwagę

Zastanawiam się czy w przypadku awansu Milanu do LM taki scenariusz nie byłby całkiem realny. Wszak to naprawdę dobry obrońca z niską, jak na obecne standardy, klauzulą. Odchodzi ostatecznie do Napoli, bo tak naprawdę to jedyny sensowny kierunek we Włoszech z LM.

W sumie jeśli garść informacji się potwierdzi:
Inter: Skriniar, Godin, De Vrij
Napoli: Manolas, Koulibaly, Maksimovic
Juve: Chiellini, Bonucci, De Ligt, Rugani

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 27, 2019 07:55   

Venomik, absolutnie się z Tobą zgadzam. Obrony Juventusu, Interu i Napoli będą w przyszłym sezonie - przynajmniej na papierze - trzema najlepszymi blokami defensywnymi we Włoszech, bez dwóch zdań. Czy obrona Milanu jest w tej chwili na czwarte miejsce? Nie jestem przekonany, by odpowiedzieć twierdząco na takie pytanie, bo sam Romagnoli to za mało...

Tymczasem Di Marzio podaje, że PSG zaoferowało nam Areolę (30 milionów euro) za Donnarummę (50 milionów euro). I tu pojawia się wątpliwość. Wie ktoś z Was, jak to by miało wyglądać? Czy dostalibyśmy 50 milionów euro za Gigio plus Areolę, czy bramkarza PSG plus różnicę w tej wycenie między Donnarummą a Areolą? Bo jeżeli to drugie, to śmiech na sali. Pierwszy wariant oferty też niezbyt korzystny, ale przynajmniej można go od biedy rozważyć, tyle że my mamy już Plizzariego i Reinę.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 27, 2019 07:58   

Mamy Romagnoliego, który miałby spokojnie pierwszy skład w każdej z ww. drużyn. Szkoda tylko, że nie mamy dla niego partnera na odpowiednim poziomie. ;)

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Cze 27, 2019 08:26   

MK92 napisał/a:
Wie ktoś z Was, jak to by miało wyglądać? Czy dostalibyśmy 50 milionów euro za Gigio plus Areolę, czy bramkarza PSG plus różnicę w tej wycenie między Donnarummą a Areolą?

Ponoć 50 mln euro + Areola.

To już jest moim zdaniem niezła oferta, ale lepsza byłaby mimo wszystko sama gotówka (zakładając wycenę francuskiego bramkarza na 30 mln euro).

Wtedy zostalibyśmy z pakietem - Reina + Plizzari, chociaż wymarzonym scenariuszem byłaby w dalszej kolejności wymiana Reiny na Perina z naszą niewielką dopłatą.

Adin 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 27, 2019 10:27   

Renesco napisał/a:
MK92 napisał/a:
Wie ktoś z Was, jak to by miało wyglądać? Czy dostalibyśmy 50 milionów euro za Gigio plus Areolę, czy bramkarza PSG plus różnicę w tej wycenie między Donnarummą a Areolą?

Ponoć 50 mln euro + Areola.

To już jest moim zdaniem niezła oferta, ale lepsza byłaby mimo wszystko sama gotówka (zakładając wycenę francuskiego bramkarza na 30 mln euro).

Wtedy zostalibyśmy z pakietem - Reina + Plizzari, chociaż wymarzonym scenariuszem byłaby w dalszej kolejności wymiana Reiny na Perina z naszą niewielką dopłatą.

Wolałbym 40 mln plus Parades. Od Areoli spokojnie znajdzie się tańszego i lepszego bramkarza. Mimo wszystko wolałbym, żeby Gigi został. Ale powątpiewam.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Cze 27, 2019 12:42   

Co sądzicie o pomyśle z De Rossim?

Odpowiedz do tematu