ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 20, 2019 09:59   

Widziałem już jego nazwisko w plotkach.

Adin 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 20, 2019 10:51   

Tych plotek jest zawsze pełno i lepiej nich nie myśleć. Fantazjować oczywiście można:).

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 20, 2019 11:10   

Mustafi to w Arsenalu jak Bonera wygląda delikatnie mówiąc

https://www.youtube.com/watch?v=THIHIY5w3TY&

kolejny piłkarz do odbudowy? ...

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 20, 2019 12:32   

O kuźwa, ale to dramat jest :rotfl:
Dziękujemy temu panu.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 20, 2019 13:00   

Mustafi to ponury żart. Tyle w temacie tego pana.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Maj 20, 2019 13:01   

Z jakichś powodów w mediach mówi się, że są skłonni oddać go na wypożyczenie, jakby grał dobrze i równo to by nie było tematu :)

Ciężko będzie znaleźć drugiego Yepesa, jak popatrzyłem na zawodników z wygasającymi kontraktami to brakuje doświadczonych ligowców grających na stoperze, w zasadzie nie ma z czego wybierać.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 20, 2019 13:03   

Renesco napisał/a:
Z jakiś powodów w mediach mówi się, że są skłonni oddać go na wypożyczenie

Powody są proste. Jest beznadziejny.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 20, 2019 13:08   

Renesco napisał/a:
Z jakichś powodów w mediach mówi się, że są skłonni oddać go na wypożyczenie, jakby grał dobrze i równo to by nie było tematu :)

Ciężko będzie znaleźć drugiego Yepesa, jak popatrzyłem na zawodników z wygasającymi kontraktami to brakuje doświadczonych ligowców grających na stoperze, w zasadzie nie ma z czego wybierać.

Subotić ^ W Saint-Ettiene gra regularnie 4 miejsce w lidze

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 20, 2019 13:14   

Piłkarzy Arsenalu, których trener najlepiej by się pozbył ( w jakiejkolwiek formie czy to wypożyczenie czy to transfer definitywny ) to bym nie tykał, nawet o nich nie myślał, żeby sobie krzywdy nie zrobić.
Chyba, że przyjmiemy tok rozumowania: kiedyś był dobry, miał kiedyś lepszy okres gry, będziemy mieli fart i u nas zacznie grać dobrze. Tylko znowu jest to myślenie czysto życzeniowe i na zasadzie ''a nuż się uda''.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 20, 2019 13:21   

plakat33 napisał/a:
Chyba, że przyjmiemy tok rozumowania: kiedyś był dobry, miał kiedyś lepszy okres gry, będziemy mieli fart i u nas zacznie grać dobrze. Tylko znowu jest to myślenie czysto życzeniowe i na zasadzie ''a nuż się uda''.

To już było u nas grane za schyłkowych czasów Gallianiego. Ja już dziękuję za takich Torresów.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 20, 2019 13:42   

Jeśli prawdą są doniesienia mediów, a można się tego spodziewać, to Gazidis tego typu graczy nie będzie chciał kontraktować.

Kompilacja Mustafiego faktycznie dramat :rotfl:

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 20, 2019 14:28   

Mi się kojarzy podobna kompilacja z Bakayoko w Chelsea.
Myślę, że tak jak należy podchodzić z dystansem do kompilacji młodych gwiazdek, tak trzeba robić to samo gdy ktoś chce kogoś kompilacją zgnoić :)
Chociaż nie przeczę... wygląda to dramatycznie, ale tak samo było z Bakayoko :)

Krążą plotki o Boatengu z Bayernu, ale chodzi tu o Inter. Pytanie czy im jest potrzebny, może to opcja bardziej dla nas? :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 20, 2019 15:01   

No i Bakayoko początkowo grał tragicznie. Z tym, że on jest młody i udało mu się zaadaptować.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 20, 2019 15:45   

Miszcz ja uściślę swoje zdanie. Napisałem moją opinię, a kompilacji jeszcze nie oglądałem. Widziałem za to parę spotkań Arsenalu i Mustfiego, a do tego w trakcie sezonu o Arsenalu trochę czytałem i słyszałem. Więc na papierze, jak słusznie zauważył Renesco wszystko się zgadza: wiek, doświadczenie, występy, poziom zespołu oraz ligi, a także to że nie chcą go tam. Na boisku za to nic się nie zgadzało i nie była to wina trenera.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 28, 2019 13:55   

Nie jesteśmy w LM więc jakiś plan się spalił.
Są problemy z Uefa, które nie wiadomo jak się skończą.
Wiemy, że jest nowy pomysł/plan/projekt ( jak zwał tak zwał ) w jakim kierunku ma się klub rozwijać.
Nie ma już dyrektora sportowego oraz trenera, którzy mieli inną wizję na rozwój drużyny.
Na dzień dzisiejszy odchodzi z klubu A. Donnarumma, Abate, Zapata, Mauri, Bertolacci, Montolivo. Nie wiadomo co ze Strinicem oraz Laxaltem.
Do tego jest kwestia kontraktów z G. Donnarummą, Biglią, Bonaventurą oraz Suso. Jest także kwestia ewentualnego wykupu Bakayoko oraz powrotu Andre Silvy.
Kontuzja na pół sezonu wyklucza Caldarę.
Trzeba uzupełnić kadrę do pierwszej jedenastki oraz zmienników, a także ocenić wartość sportową i mentalną zawodników w obecnej kadrze, biorąc jeszcze dodatkowo pod uwagę wiek co poniektórych i kontuzjogenność, jak również zastanowić się czy młodsi mogą wejść na odpowiedni poziom.

Mam nadzieję, że był przygotowany plan B i ktoś już o tym wszystkim myślał. Nie wiem kto, bo dyrektora sportowego i jego wizji nie ma, podobnie jak trenera.

Nie twierdzę, że jest to katastrofa. Jednak jestem nieco przerażony ogromem pracy jak sobie o tym wszystkim myślę, biorąc pod uwagę zmiany na kluczowych stanowiskach w klubie. Mam nadzieję, że naprawdę był plan B i to wszystko jest w jakiś sposób przemyślane, tym bardziej, że jak miałbym wymienić tych co do których jestem przekonany by w klubie zostali to wygląda to blado.

Adin 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 28, 2019 14:24   

Spodziewam się wyprzedaży kluczowych piłkarzy, bo będziemy szli drogą tanio kupić, wypromować i drogo sprzedać.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 28, 2019 14:27   

E tam, przecież nikomu nie zależy na tym, żeby rozmontować klub. Co najwyżej odejdzie jeden piłkarz pierwszego garnituru, jak Suso, Gigio, Kessie, żeby załatać lukę finansową.

Co innego piłkarze, którzy już rok temu chcieli odejść, o czym nie raz wspominał Rino. Być może odejdą w tym. Przewijały się wtedy takie nazwisko jak chociażby Rodriguez.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Maj 28, 2019 14:41   

plakat33 napisał/a:
Na dzień dzisiejszy odchodzi z klubu A. Donnarumma

Starszy z braci ma kontrakt do 2021 roku, więc jego odejście nie jest przesądzone. Pewnie będą chcieli go gdzieś wypchnąć, ale kto mu zapłaci milion euro pensji?

Straty Montolivo, Bertolacciego i Mauriego nawet nie odczujemy.

Pozostała dwójka z kończącymi się kontraktami, czyli Zapata i Abate to kwestia obsady rezerwy. Wierzę, że jeśli nie przedłużamy z nimi kontraktów to zarząd zamierza uzupełnić ławkę przynajmniej równie dobrymi piłkarzami. Trzeba uczciwie przyznać, że zwłaszcza Kolumbijczyk ostatni sezon miał dosyć dobry i rozsądnym byłoby chyba przedłużyć z nim kontrakt mając na uwadze kontuzję Caldary.

Odnośnie Bakayoko to jest to jedyny zawodnik z pierwszego składu do którego na tą chwilę po sezonie tracimy prawa. W moim rozumowaniu, albo go wykupujemy, albo po ewentualnym następcy będziemy mogli oceniać w jakim kierunku pójdzie polityka transferowa klubu. Wszakże Bakayoko stary nie jest i wpisuje się w rzekomą, nową politykę Milanu.

Dopóki nie przyjdzie nowy trener trudno ocenić co będzie z resztą piłkarzy. Jeśli dajmy na to przybędzie jakiś miłośnik taktyki 3-5-2 to i Laxalt może nagle stać się istotną częścią projektu.

Adin 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 28, 2019 14:42   

Dosyć możliwe, ale jest kwestia czy tych pierwszego garnituru sprzedamy. Ja bardziej obawiam, że nasi piłkarze nowo wyprodukowani będą przechodzić do Juve czy Interu za darmo. W Niemczech Bayern w ten sposób zdobywa za free wielu dobrych piłkarzy. Kinder polityka w Włoszech może nie wyjść z spowodu specyfiki Ligi. Ja przygotowuje się psychicznie na środek tabeli w następnych sezonach.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 28, 2019 14:50   

Cytat:
Ja przygotowuje się psychicznie na środek tabeli w następnych sezonach.

Spokojnie. Najpierw przygotuj się na nazwisko nowego trenera a potem czy zakupy w lecie będą dokonane zgodnie z jego wizją albo polityką klubu. Po odejściu ww. piłkarzy i nawet Bakayoko wciąż mamy kadrę, która na papierze spokojnie może zająć 4 miejsce. Masowej wyprzedaży Donnarummy, Romagnoliego, Paquety, Suso, Piątka, Calabrii czy Hakana nie będzie.

Adin napisał/a:
Ja bardziej obawiam, że nasi piłkarze nowo wyprodukowani będą przechodzić do Juve czy Interu za darmo.

W Juve darmowi wychowankowie mogą co najmniej grzać ławę. Oni sobie mogą pozwolić na każdego, więc raczej będą celować w nazwiska z topu. Po co mają kupować młodego perspektywicznego obrońcę skoro mogą kupić jednego z kilku najlepszych obrońców w danym momencie?

Inter też już w tym mercato przejdzie na wyższy poziom. Znaczy na jeszcze wyższy, bo już teraz mają ogromny potencjał. Conte wydobędzie z nich jeszcze więcej. Dokonają też na pewno realnych wzmocnień. Samo przyjście Godina, to już galaktyczny krok w przód. Też mi się nie wydaje, żeby chcieli od nas włoskich wychowanków albo diamenciki. Poza tym Włosi grający w Interze? Młodzi Włosi? Proszę Cię. ;)

Adin 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 28, 2019 15:00   

Gzikuu nie rozumiesz mnie. Gigi, Romagnoli etc mogą przejść do tych klubów za darmo., bo będa właśnie na wyższym pułapie. Jak jest Niemczech wszyscy produkują dla Bayernu piłkarzy.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 28, 2019 15:04   

Takie przypadki z tego co kojarzę nie zdarzały się w Serie A. Nie kojarzę też sytuacji, żeby nasza największa gwiazda odeszła sama do innego klubu po zakończeniu kontraktu. Zawsze spieniężaliśmy piłkarzy. No chyba, że z Interu do Milanu za darmo przechodził Muntari, ale to jednak nie ta klasa.

Adin 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 28, 2019 15:08   

Przynajmniej od czasów Berlusconiego do dzisiejszych byliśmy na tym samym etapie. Jak Milan miał dołek to Inter też. Inter nam odskoczy na kilka lat. Jeżeli piłkarze nie będą widzieli projektu żeby walczyć o puchary będa szukać miejsca gdzie je zagwarantują. Tego się jedynie obawiam.

b4ry 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 28, 2019 15:32   

plakat33 napisał/a:

Na dzień dzisiejszy odchodzi z klubu A. Donnarumma, Abate, Zapata, Mauri, Bertolacci, Montolivo. Nie wiadomo co ze Strinicem oraz Laxaltem.

nie licząc ostatnich dwóch mamy 6 piłkarzy. Do tego kontuzjowany Caldara, brak lewego skrzydła. Niechby jeden młody perspektywiczny wpisujacy się w wizję Elliota piłkarz kosztował 10 baniek to musimy się zakręcić w letnim okienku w okolicach 80mln. Pytanie czy możemy sobie na to pozwolić ?
A teraz wizja Leonardo czyli 2-3 z doświadczeniem więc pewnie według jego projektu już by trzeba było wysupłać na ta trójkę ze 100 mlionów. A gdzie reszta ? Wiem, że LM byłaby potrzebna. Ale biorąc pod uwagę nasze finanse, to chyba droga Gazidisa, choc dla nas bolesna wydaje się jedyną słuszną przez najbliższe kilka okienek. Atalanta pokazała, że można. Najważniejszym transferem będzie trener. I na nim nie można oszczędzać

plakat33 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 28, 2019 15:40   

Renesco napisał/a:
Starszy z braci ma kontrakt do 2021 roku, więc jego odejście nie jest przesądzone. Pewnie będą chcieli go gdzieś wypchnąć, ale kto mu zapłaci milion euro pensji?

Właśnie o to chodzi. Ktoś to będzie musiał skutecznie zrobić. Trzymanie Gigio za 7,5 mln, Reiny za 4 mln i trzeciego niegrającego bramkarza za 1 mln jest bez sensu. Mając być może jeszcze w obwodzie Plizzariego to już jest czysty nonsens. Ostatnio sprawy kontraktowe Gigio były ściśle powiązane z Antonio więc teraz również trzeba ogarnąć te negocjacje i wypchnięcie.
Renesco napisał/a:
Straty Montolivo, Bertolacciego i Mauriego nawet nie odczujemy.

W pełni się zgadzam. Problem w tym, że odczuwaliśmy bardzo brak alternatywy gdy musieliśmy kogoś zdejmować z boiska albo była kontuzja, a do dyspozycji była właśnie ta trójka.
Zakładając, że mamy teraz: Kessiego, Bonaventure, Biglię, Hakana i Paquetę to można założyć, że któryś będzie miał kontuzję albo kartkę albo jedno i drugie lub po prostu grał piach co było częste w tym sezonie i mamy problem. Na Kessiego, Hakana i Biglię też było dużo narzekań i żadnej alternatywy do momentu złapania formy przez Bakayoko i w obliczu kontuzji Bonaventury.
Borini i Laxalt to żadne alternatywy. Raczej zapchajdziury z braku laku.

Abate miał lepszy moment ale mamy Calabrię i Contiego. Wszystko co najlepsze jest już dawno za nim. Z Contim trzeba liczyć, że się nie rozleci i będzie coś grał po tych kontuzjach.
Na środku problem już jest, ponieważ zostaje nam Romagnoli i Musacchio. Caldara nie gra od roku. W zasadzie nie został u nas sprawdzony, a po kontuzji nie wiadomo jak długo będzie dochodził do formy i jaka ona będzie. Więc nie ma na zmianę absolutnie nikogo i ktoś kto przyjdzie będzie musiał być gotowy z miejsca do gry.
Renesco napisał/a:
Dopóki nie przyjdzie nowy trener trudno ocenić co będzie z resztą piłkarzy. Jeśli dajmy na to przybędzie jakiś miłośnik taktyki 3-5-2 to i Laxalt może nagle stać się istotną częścią projektu.

Masz rację. Może w ogóle przyjdzie trener, przy którym Milan będzie grał ładnie dla oka albo taki przy którym okaże się, że jednak Rodriguez nie jest jak wóz z papą i węglem, będzie dośrodkowywał i strzelał z dystansu. Być może Hakan okaże się graczem o jakim słyszeliśmy w Bayerze, Suso będzie miał wiosnę równie udaną co jesień, a Kessie będzie strzelał i asystował jak w ostatnim meczu. Biglia zacznie prezentować formę z Lazio itd.
Wyszło ironicznie ale nie taki jest mój zamiar. Ja naprawdę chciałbym żeby tak było. Tylko obawiam się też innego scenariusza. Bardziej przyziemnego. Mianowicie takiego, że przy kolejnym trenerze ci zawodnicy mogą grać podobnie i się okaże, że to nie Gattuso był taki nieogarnięty tylko szył z czego miał.
Sytuacja mniej więcej jak w United i Chelsea, gdzie przyszli po Mourinho i Conte następni trenerzy i w zasadzie mówią dokładnie to samo co poprzedni i mają o zawodnikach to samo zdanie.

Odpowiedz do tematu