ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
plakat33 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 07, 2019 15:30   

Zakładając, że starszy Donnarumma odejdzie zostaje nam młody i Reina na zmianę. Jestem ciekawy kto będzie pełnił rolę 3 bramkarza.
Bardzo dużo się mówiło o wielkim talencie Plizzariego. Cały rok spędził... w sumie nie wiem gdzie, chyba w Milanello. Zakładam, że może trenował z pierwszą drużyną bądź Primaverą ( to chyba w jego przypadku w ogóle jest bez sensu ) albo indywidualnie z trenerem bramkarzy. Ale na pewno nie grał. Jaki jest plan na niego? Jego sytuacja jest dla mnie bardzo dziwna, podobnie jak swego czasu Gabriela. Kolejny rok na ławie byłby dziwny.

Prawą obronę mamy obsadzoną Calabrią i powracającym Contim.
Pytanie czy jest sens zostawiać Abate, który pokazał się z dobrej strony w tym sezonie? A jeśli tak to na ile i za ile kontrakt? Facet stracił swój największy atut w postaci szybkości i będzie miał 33 lata w tym roku. Może jako taka tania opcja rezerwowa na rok gdyby młodzi się rozlecieli? Jeśli Conti do końca tego sezonu będzie zdrowy to osobiście jestem raczej na nie.

Środek przy pozostaniu Zapaty ( sam nie wierzę, że to piszę ) byśmy mieli. Mam nadzieję, że udałoby się podpisać jakiś max 2 letni kontrakt na racjonalnych warunkach jak dla rezerwowego gracza.

Kolejne pytanie co z lewą obroną. Zakładając, że Rodriguez jest naszym podstawowym obrońcą to chyba najpóźniej po sezonie czas wybrać jednego zmiennika. Mamy Strinica i Laxalta. Jeśli Strinic miałby zostać to chciałbym wiedzieć jaką rolę będzie pełnił Laxalt w drużynie.

Zakładam, że będziemy grać czwórką w obronie i póki co w innych formacjach mamy problemy więc kasy na wzmacnianie defensywy nie mamy, nawet jeśli marzyłby mi się ktoś klasowy na lewą obronę i do pary Romagnoliemu ( może okaże się z czasem kimś takim zdrowy Caldara ).

Napad chciałbym żeby został taki jaki jest. Z Piątkiem i Cutrone na zmianę. Pod warunkiem, że ten drugi zaakceptuje swoją rolę i rywalizację.

Suso, jeśli nie przyjdzie jakaś bajeczna oferta, jest nie na sprzedaż. Będzie trudno kupić kogoś kto wykręci nam takie liczby jak on na jesieni. Pytanie czy nie można by dawać więcej szans Castillejo aby się przekonać czy on mógłby stać się zmiennikiem, który na prawym skrzydle może dawać cyfry w momencie spadku formy Suso.

Na lewym skrzydle nie wiem kto ma grać. Cały czas czytam, że Hakan pracuje w defensywie i niejako jest to wytłumaczenie jego słabej gry w ofensywie. Nie wiem gdzie ma grać na boisku, żeby mieć asysty i bramki i jakie warunki ma mieć do tego spełnione. O Borinim napisano wszystko. Jest jeszcze Paqueta i Bonaventura. Aha i Laxalt.

Podobnie nie mam pojęcia jak ma wyglądać pomoc. Kessie wykonuje tytaniczną pracę w defensywie ale w ofensywie to mu wyjdzie rzadko dobry mecz i też napisano już na ten temat wszystko. Biglia w przyszłym roku będzie się szykował na emeryturę. Bakayoko fajnie gra ale to też nie jest do końca charakterystyka Argentyńczyka ani Kessiego. Może jeszcze w pomocy grać Paqueta ale też pytanie na jakiej pozycji bo jak jest głęboko ustawiony to traci swoje walory ofensywne. Jack, Hakan i Laxalt również.

Najważniejsze to jaki pomysł ma Gattuso na ustawienie i wykorzystanie potencjału zawodników oraz rozwój bądź zmiany tej drużyny. Mam nadzieję, że ułożyliśmy już defensywę to teraz uda się poukładać klocki w pomocy i ataku tak żeby móc również kreować i strzelać.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Mar 07, 2019 15:52   

Wydaje mi się, że wielkiej rewolucji w składzie nie będzie. W zależności od tego, czy uda się nam zakwalifikować do LM dojdzie 2-3 graczy (przede wszystkim skrzydłowy i pomocnik) lepszych bądź tańszych ;-)

Jeśli uda nam się awansować do LM to wydaje mi się, że Leonardo nie odpuści SMSa ;-) Słabsza forma Serba w tym sezonie może pomóc w wynegocjowaniu rozsądnej ceny i warunków spłaty, dodatkowo jeśli Lazio nie pojawi się kolejny raz w TOP4 to jego pensja też pewnie zacznie uwierać Lotito. Zakładając, że wcześniej wykupimy Bakayoko to drugą linię uznałbym za kompletną (Bonaventura, Paqueta, Bakayoko, Biglia, Kessie, SMS).

W przypadku obsady skrzydeł najbardziej prawdopodobne jest chyba sprowadzenie jakiegoś utalentowanego, młodego piłkarza, całkiem możliwe że kogoś o kim słyszeliśmy już tej zimy.

Generalnie wielkich korekt bym się nie spodziewał. Nie sądzę, żeby nawet w przypadku braku awansu do LM doszło do wyprzedaży składu.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 07, 2019 18:40   

Też nie spodziewam się większej rewolucji w składzie, a na pewno nie w transferach do klubu, bo gdyby doszło tylko do odejścia Abate/Zapaty, Antonio D., Mauriego, Bertolacciego i Montolivo, to można by to nazwać małą rewolucją 'odpadową' (zawsze to lepiej brzmi niż 'śmieciową' :P ).

W 'scenariuszu marzeń' przywitałbym 3-4 zawodników. Koniecznie musiałoby być wśród nich 2 skrzydłowych, bo obecnie nie mamy ani jednego, który zapewnia przyzwoitą jakość przez cały sezon (Hakan 'cieniuje' na jesieni, Suso na wiosny). Z tych, o których się mówi, to mogliby być Saint-Maximin i Bergwijn/Lozano/Everton, co łącznie powinno nas wynieść ok. 60 mln. W zależności od tego, ile zostanie nam pieniędzy, to 1 lub 2 rozgrywających, bo - jak wyżej - obecnie w składzie nie mamy nawet 1 tego typu gracza (ani Kessie ani Bakayoko nie potrafią odpowiednio dyktować tempa rozegrania, posyłać długich piłek itp.). W scenariuszu 'bogatszym' przywitałbym kogoś w stylu Kroosa/Thiago Alcantary (obaj mogą być na wylocie ze swoich macierzystych klubów, koszt nie powinien przekroczyć 60-65 mln), plus do tego Tonali (świetny materiał do rozwijania na registę, ponoć kibic Milanu, koszt nie powinien przekroczyć 20 mln), w 'biedniejszym' tylko ten ostatni. Koszt 80 lub 20 mln.

Jeśli awansujemy do LM, wydanie 80 mln nie powinno być takie trudne. A jeśli FFP trochę by poluzowało przepisy, to i 'bogatszy' scenariusz, czyli 140 mln, nie byłby niemożliwy - a bardzo by podniosło ogólną jakość zespołu. A nawet i bez FFP może się udać, bo nie wiadomo, czy nie dojdzie do sprzedaży Cutrone (wycenianego przez nas na 35 mln, więc tyle byśmy zyskali, a w jego miejsce pozyskali kogoś 2-3 razy tańszego), Samu/Hakana (ok. 15 mln) czy Suso (mówi się, że chce 5 mln netto rocznie a my chcemy mu zaoferować 4 mln i póki co obie strony są daleko od kompromisu) - co łącznie mogłoby przynieść nam nawet 60-70 mln.

SMS to ciekawa sprawa, bo bardzo możliwe, iż do nas zawita, a w ogóle za niego oficjalnie nie zapłacimy. Mówi się, że Lotito chce od funduszu Elliot pożyczkę na budowę stadionu i już pojawiły się pierwsze szacunki - 400 mln dla Rzymian, z czego 100-120 miałoby zostać spłacone jako Sergej. Zostałoby to pewnie przeprowadzone jak z Neymarem, gdzie piłkarz podpisałby jakąś specjalną umowę z funduszem i za otrzymane pieniądze wykupił swoją kartę z Lazio, po czym przyszedł do nas za darmo.

Wolf 
Madridista

Wysłany: Nie Mar 10, 2019 02:02   

Renesco napisał/a:
Wydaje mi się, że wielkiej rewolucji w składzie nie będzie. W zależności od tego, czy uda się nam zakwalifikować do LM dojdzie 2-3 graczy (przede wszystkim skrzydłowy i pomocnik) lepszych bądź tańszych ;-)

Jeśli uda nam się awansować do LM to wydaje mi się, że Leonardo nie odpuści SMSa ;-) Słabsza forma Serba w tym sezonie może pomóc w wynegocjowaniu rozsądnej ceny i warunków spłaty, dodatkowo jeśli Lazio nie pojawi się kolejny raz w TOP4 to jego pensja też pewnie zacznie uwierać Lotito. Zakładając, że wcześniej wykupimy Bakayoko to drugą linię uznałbym za kompletną (Bonaventura, Paqueta, Bakayoko, Biglia, Kessie, SMS).

W przypadku obsady skrzydeł najbardziej prawdopodobne jest chyba sprowadzenie jakiegoś utalentowanego, młodego piłkarza, całkiem możliwe że kogoś o kim słyszeliśmy już tej zimy.

Generalnie wielkich korekt bym się nie spodziewał. Nie sądzę, żeby nawet w przypadku braku awansu do LM doszło do wyprzedaży składu.

Po mojemu skrzydłowym powinien być Chiesa. Nie wiem na ile prawdą są zakusy Juve, ale jeśli Milan chce coś osiągnąć musi też przerwać wykup większości młodych talentów przez Juve. Argumentem względem Juve powinna być regularna gra z czym u nich byłby problem.

Inna sprawa, że powinien być przemyślany system gry. Oba bliskie mi kluby z niezrozumiałych dla mnie przyczyn trzymają się 433.Dla Realu optymalne byłoby 4231, dla Milanu może podobnie z Hakanem na 10 a może coś z dwójką napastników np. 4222.

Adin 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 10, 2019 09:52   

Wolf mało realne na wykup Chiesy. Fiorentina zachce zapewne z 75-80 mln lub wiecej. Sporo klubów jest nim zainterysowanych. Za tą cenę można pokusić się 2 nie gorszych, a może nawet lepszych skrzydłowych. Chiesa jest genialny, ale mimo spore ilości asyst gra czasem zbyt egoistycznie. Nie potrzebnie strzela z dystansu jak ma kogoś obok. Jednak kto wie udało nam się wyciągnąć Lucasa z rąk PSG etc.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 10, 2019 23:42   

Fejsbuk ćwierka, że blisko Milanu ma byc Ramos. Warunek: awans do LM.

:lol2:
:rotfl:
:rotfl2:

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 11, 2019 07:15   

Widziałem, przeczytałem, zwątpiłem. :P Gdyby to był Modric/Kroos, pewnie bym uwierzył, a w Ramosa jakoś nie potrafię - pensję pewnie chciałby w okolicach 10 mln netto rocznie (tyle spokojnie PSG jest w stanie mu zapłacić), wciąż 2 lata umowy, więc wykup też by kosztował swoje, a na dodatek środek obrony mamy póki co taki, że defensywa to ostatnia formacja, którą trzeba wzmocnić. No i nie pasuje do polityki Gazidisa. :P

Wolf 
Madridista

Wysłany: Wto Mar 12, 2019 17:36   

Adin napisał/a:
Wolf mało realne na wykup Chiesy. Fiorentina zachce zapewne z 75-80 mln lub wiecej. Sporo klubów jest nim zainterysowanych. Za tą cenę można pokusić się 2 nie gorszych, a może nawet lepszych skrzydłowych. Chiesa jest genialny, ale mimo spore ilości asyst gra czasem zbyt egoistycznie. Nie potrzebnie strzela z dystansu jak ma kogoś obok. Jednak kto wie udało nam się wyciągnąć Lucasa z rąk PSG etc.

Wydaje się mało realny, ale w paru plotkach pojawiło się, że będzie latem duży transfer w postaci SMSa. To ja już naprawdę wolałbym Chiesę. A że jest egosityczny - większość dobrych bramkostrzelnych jest 😁 Ma w sobie to coś i uważam, że warto spróbować, nawet za większą kasę. Nie mówiąc o tym, że jeśli nie to skończy w Juve...

Adin 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 12, 2019 18:20   

Wolf ostatnio mówi się o Pepe. Póki co nie ma sensu tak mocno śledzić tych wszystkich plotek i ekscytować. Nie umniejszam Chiesie talentu. Chciałbym go, ale FPP siedzi nam na ogonie.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 16, 2019 14:50   

Pato rozwiązał swoją umowę z chińskim pracodawcą i oficjalnie jest wolnym agentem - czy przyjęlibyście go do Milanu by walczył z Cutrone o bycie 2. napastnikiem (plus chyba nadal może grać na skrzydle...), jeśli by jego pensja miała nie przekroczyć 1,5 mln euro netto rocznie?

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 16, 2019 15:01   

Nie, nie może grać na skrzydle. I to już od prawie dekady. Nawet za darmo nie ma sensu odgrzewać tego kotleta...

Adin 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 16, 2019 15:11   

Kotlety są smaczne. Za Boriniego sam znalazł.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 16, 2019 15:31   

Śmieć twierdzić, że Borini o wiele bardziej nam się przyda niż Pato. Fabio jest zawodnikiem wchodzącym tylko w określonych meczach albo w określonej sytuacji - kiedy trzeba się zamurować. Trzeba przyznać, że w fazie defensywnej wygląda dobrze. A ataku wiadomo, że ma problemy z przyjęciem piłki, ale nie możemy od niego oczekiwać, że będzie napędzał nasze akcje skrzydłem. Pato dla odmiany w defensywie nie da na absolutnie nic, a i w ataku nie za wiele. Jeżeli mamy wymieniać Boriniego, to za kogoś kto jednak może nam pomóc awansować z fazy grupowej LM, o ile się w niej znajdziemy.

Adin 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 16, 2019 15:45   

Gzikuu jak na głebokiego rezerwowego dostaje 2,5 miliona. Na bokach obrony mamy Abate, Conti i Calabrię, a pod drugiej stronie RR, Laxalt i Strinica(wielka niewiadoma). 3 napastnik przydałby się jak będziemy walczyć na kilka frontów. Borini na pewno nie pomoze nam nic wygrać domniemanej LM. Masz rację na skrzydła potrzebujemy specjalistów.:). Były plotki o zatrudnieniu tez Falcao.

Od napastnika oczekuje się bramek.

ciekawostka ogólna

https://twitter.com/BetGoatUK/status/1106873693492391936

plakat33 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 16, 2019 17:28   

Adin napisał/a:
Kotlety są smaczne.

Pod warunkiem, że nie są odgrzewane w mikrofali, a mam wrażenie, że z Pato tak właśnie jest.

Sentymenty na bok. Fakty. Przyjdzie 30 letni napastnik, który w Chinach zarabiał jakieś 100.000 (?) funtów tygodniowo, poważne granie zakończył kilka lat temu, na skrzydło ( jak zauważył Jay Jay Okocha ) od dawna się nie nadaje. W defensywie nie da nawet ułamka tego co Borini, jak już o nim rozmawiamy. Jako opcja długoterminowa bez sensu.
Ja się pytam po co i w jakim celu ma Brazylijczyk przychodzić. Oczywiście cały czas trzymam się tego, że Milan ma się rozwijać w jakimś kierunku, a nie celujemy w transfery typu Torres...

Edit: Już widzę tą wielką motywację Pato, który jest 3 w kolejce do ataku i grający od wielkiego dzwonu. Przegrywającego rywalizację z młodym Piątkiem i Cutrone. I jeszcze zarabiającego 1,5 miliona. Powodzenia.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Mar 17, 2019 00:15   

Nie wiem jak u niego teraz z szybkością i dryblingiem, ale taki Pato z 2009 - 2010 roku by się teraz przydał i z pewnością dałby radę na skrzydle. Wtedy grał na prawym (z lewej był Dinho, w środku Borriello) i wyglądało to nieźle :)

Niby można spróbować - Gervinho jest jeszcze starszy, wrócił z Chin i gra dobrze w Parmie, ale to jest Parma... Nie wiem jak powrót Pato wpłynąłby na atmosferę w Milanie, a ta wydaje się być świetna. Wiadomo, że każdy chciałby widzieć bardziej efektowny Milan, ale zespół w tym kształcie ciuła punkty, na ten moment najważniejsze to awansować do LM, nieważne w jakim stylu. Ważne, że te zwycięstwa są, nawet jeśli bolą oczy.

Lepiej chyba niczego nie zmieniać, a latem pomyśleć o konkretniejszych i bardziej perspektywicznych zawodnikach ;)

No i te powroty do Milanu kończą się zazwyczaj porażką (Shevchenko, Balotelli, Boateng).

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 17, 2019 05:08   

Paolo#3 napisał/a:

No i te powroty do Milanu kończą się zazwyczaj porażką (Shevchenko, Balotelli, Boateng).

A nawet Kaka..

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 17, 2019 09:39   

Chęć sprowadzania Pato w obecnej sytuacji, to myślenie z czasów "późnego Berlusconiego". Weźmy zawodnika, który kiedyś miał opinię wielkiego talentu, bo jest "za darmo" i tani w utrzymaniu - może coś z tego będzie. Mam nadzieję , że takie podejście mamy już za sobą.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Mar 17, 2019 19:47   

kamilus napisał/a:
czy przyjęlibyście go do Milanu
Tylko w równoległym wszechświecie, w którym był miłym, pracowitym, pokornym chłopcem, któremu nie wyszła kariera z powodu kontuzji, a teraz można mu wyciągnąć pomocną dłoń. A że zgadzają się tylko te kontuzje, no to sorry, MLS czeka. No i nie porównujmy go do Gervinho, który zawsze umiał biegać i nigdy nie miał z tym problemów. U Kaczora od dekady można się wciąż spierać, czy biega w prawidłowy sposób.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Mar 18, 2019 11:58   

Nie liczyłbym specjalnie na Pato w starciu oldboyów Milanu, a co dopiero w pierwszym zespole...

Chłopak ostatni raz miał jakąś ciągłość dobrych występów w poważnej piłce 8 lat temu i jestem przekonany, że 9 rok nie będzie przełomowy...

Wolf 
Madridista

Wysłany: Wto Mar 19, 2019 11:13   

Adin napisał/a:
Wolf ostatnio mówi się o Pepe. Póki co nie ma sensu tak mocno śledzić tych wszystkich plotek i ekscytować. Nie umniejszam Chiesie talentu. Chciałbym go, ale FPP siedzi nam na ogonie.

Pepe zmierza w kierunku Bayernu, więc raczej bym na niego nie liczył.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 05, 2019 08:06   

CdS donosi jakoby Gazidis miał chęć zastąpić Rino niejakim Mauricio Pochettino. Brzmi nierealnie, bo jak mniemam większe firmy z Premier League i nie tylko mają na niego ochotę, ale jeśli ta plotka miałaby się ziścić, to ja byłbym rad.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 05, 2019 08:15   

Rzeczywiście, brzmi nierealnie, ale nierealny był też przykładowo Bonucci w Milanie ;) Na pewno to jedna z bardziej utalentowanych osób w swoim fachu, a i nadaje się jak mało kto do budowy zespołu na w miarę młodych graczach, z których wyrastają potem gwiazdy futbolu. Z tego, co kojarzę, to Pochettino chyba nigdy nie miał doświadczenia pracy we Włoszech, zarówno jako piłkarz i jako trener, więc może zechciałby podjąć się nowego wyzwania. Szanse na niego o tyle wzrosły, że Real dogadał się z Zidanem, a to właśnie Argentyńczyk był chyba najczęściej łączony z posadą trenera Królewskich po ich blamażu w Lidze Mistrzów.

Wolf 
Madridista

Wysłany: Pią Kwi 05, 2019 08:44   

To jest nierealne. Pochettino rok temu, tuż przed odejściem Zizou, podpisał nowy kontrakt i właśnie dlatego nie został jego następcą. Levy był skłonny pozwolić odejść swojemu trenerowi za małą rekompensatę w postaci 50 mln Euro. Real nie chciał płacić i nie sądzę, że Milan mający swoje potrzeby transferowe i FFP wiszące nad głową będzie chciał nawet mniejsze kwoty płacić. A z Levy'm negocjuje się ciężko, przerabialiśmy to zarówno przy Modriciu jak i nieszczęsnym Bale'u, więc na żadne ustępstwa i promocje bym nie liczył. Wydaje mi się, że realniejszą opcją jest Sarri, chociaż jeżeli doczłapie się do LM to może go Chelsea zostawi.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 05, 2019 08:44   

CdS może mieć rację, bo może i Gazidis rzeczywiście tak chce, ale chcieć to nie znaczy móc, szczególnie że ponoć trzeba by było go specjalnie wykupić z Tottenhamu za ok. 50 mln euro. :)

Odpowiedz do tematu