ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lis 21, 2018 14:39   

Co do plotek o Paradesie to wszystko fajnie, ale dla mnie kupy nie trzyma się cena o jakiej donoszą media (około 25 mln euro), czy nawet formuła transferu (ponoć Milan naciska na wypożyczenie). Rosjanie wyłożyli za niego prawie 23 mln euro, Argentyńczyk sprawdził się u nich, ma jeszcze prawie 3 lata do końca kontraktu, nie widzę powodu dla którego mieliby w ogóle siadać do negocjacji, jeśli Milan nie zaproponowałby minimum 30 mln. Oczywiście, jeśli zarząd da radę go sprowadzić za tyle ile mówi się w mediach to chapeau bas, natomiast trudno mi w to uwierzyć i tym samym mam wątpliwości, czy te plotki mają jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 21, 2018 18:25   

My tu gadu - gadu o tym kto przydzie, a przecież może tak się stać, że UEFA da nam zakaz na transfery. I żadnego Caio czy Zlatana nie będzie.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 21, 2018 19:08   

Zakaz transferowy nie wchodzi w grę z tego co wiem. Możliwe kary to kara finansowa, ograniczenie kadry w pucharach i coś jeszcze dotyczącego finansów, natomiast o zakazie transferów nie ma ponoć mowy. Chociaż od razu mówię, że bazuję na przekazie medialnym, nie czytałem przepisów.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 21, 2018 20:56   

Coraz gorsze te nazwiska się pojawiają. De Paul czy jakiś talent z Holandii. Jak dla mnie to nie są transfery na Milan mający wracać do LM na stałe. Na szczęście, to po prostu zwyczajowy wysyp plotek w przerwie na reprezentacje.

Rafinha chce odejść z Barcelony, co wy na to? W Interze grał bardzo fajnie.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 22, 2018 08:20   

Rafinha? Z pocałowaniem w rękę, bo pewnie i tak dałoby się go wypożyczyć z opcją wykupu - a transfer piłkarza, znającego Serie A i dobrze w niej grającego, na takich warunkach, to typowy 'no brainer'. Brać i się nie zastanawiać.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 22, 2018 08:49   

Niestety media piszą tylko i wyłącznie o Interze lub Romie jeśli chodzi o Włochy. Jak już ma wracać do Włocjh, to będzie wolał grać u trenera, który mu pozwolił powrócić do formy.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 23, 2018 21:42   

Ibra już chyba w Milanie. Atak Higuain - Ibra robi wrażenie, pomimo wieku Szweda, do tego ambity Cutrone. Robię sobie z takim napadem duże nadzieje :ok:

Venomik 
Juventino

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Lis 23, 2018 21:55   

Na ten sezon czy dłużej? Ibra ma być półtora roku i pojawiło się mnóstwo plotek o tym, że Milan nie wykupi Igły.

Adin 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 23, 2018 21:59   

Co moim zdaniem byłoby głupotą. Andre Silva miałby wrócić?. Ciężko o klasowych napastników obecnie na rynku.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 24, 2018 00:42   

Venomik napisał/a:
Na ten sezon czy dłużej? Ibra ma być półtora roku i pojawiło się mnóstwo plotek o tym, że Milan nie wykupi Igły.

Przedziwna byłaby to decyzja. Nawet nie wiem jaki argument by za tym przemawiał.
Dzisiaj wyświetliła mi się informacja, ze ruszamy po Christiansena z Chelsea. 40 mln Euro. Obłęd.

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 24, 2018 08:36   

Venomik napisał/a:
Ibra ma być półtora roku i pojawiło się mnóstwo plotek o tym, że Milan nie wykupi Igły.

Qnen napisał/a:
Dzisiaj wyświetliła mi się informacja, ze ruszamy po Christiansena z Chelsea. 40 mln euro.

Spotkałem się z taką oto plotką, że w styczniu mogłoby dojść do jakiejś wymiany na linii Milan - Chelsea, której bohaterami byliby właśnie Higuain i Christiansen. Mam nadzieję, że nie ma w tym ziarnka prawdy, a jeśli ruszymy po duńskiego obrońcę, to nie z argentyńskim napastnikiem na tacy. Za wcześnie na taki ruch. Igła u szczytu swojej kariery już nie jest, ale przez parę sezonów wciąż może nam przynieść dużo pożytku. Natomiast Christiansen to bardzo zdolny defensor i fajnie byłoby go mieć w kadrze w niedalekiej perspektywie. Z tego co wiem, to Sarri go trochę na boczny tor odstawił, więc niewątpliwie zwiększa to prawdopodobieństwo wszelkich plotek na jego temat. Pytanie tylko, czy w tym momencie bardziej nie potrzebujemy solidnego i doświadczonego defensora na jeden czy dwa sezony niż kolejnego po Romagnolim i Caldarze "młodego i zdolnego"?

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 24, 2018 11:50   

A z Higuainem to nie jest tak, że to pic na wodę z ta opcja i my go po prostu MUSIMY wykupić? W sensie, że taki był "ukryty" warunek jego przejścia?

Poza tym jesli on miałby u nas nie strzelać, to już nie wiem kto...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 24, 2018 12:06   

Wykup jest z tego co wiem obowiązkowy. Jeśli już, to w grę by wchodziła sprzedaż od razu, ale moim zdaniem nie ma to żadnego sensu i nie ma podstaw do takiego działania. Każdy wie, że Ibra to opcja mocno tymczasowa i nikt poważny nie położy mu na barkach ciężaru bycia pierwszym i najważniejszym napastnikiem. Higuain jest niezbędny, lub ktoś inny podobnej klasy, ale takich na rynku za bardzo nie widzę - z tych w zasięgu.

Natomiast co do jego wykupu, to nie powinno być żadnego problemu, bo Sevilla zapowiedziała wykupienie Silvy i to się powinno w dużym stopniu bilansować.

A wracając do Zlatana - jeśli to się ostatecznie potwierdzi, a wszystko na to wskazuje, to będę naprawdę bardzo zadowolony. Bardzo. Szkoda, że tak późno, ale i tak powinien bardzo pomóc. To nadal klasa, a przy tym prestiż i znaczenie marketingowe niewąskie.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Sob Lis 24, 2018 13:24   

rafal996 napisał/a:
Zakaz transferowy nie wchodzi w grę z tego co wiem.

Zgadza się. Zakaz transferowy może nałożyć tylko FIFA. UEFA może natomiast utrudnić zgłaszanie nowych nabytków do rozgrywek pucharowych. Ewentualne ograniczenia nie będą obowiązywały w lidze.

rafal996 napisał/a:
Wykup jest z tego co wiem obowiązkowy.

Oficjalnie Higuain dołączył do Milanu na zasadzie płatnego wypożyczenia z opcją wykupu.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 24, 2018 19:26   

Z tym że te wypożyczenia z opcją/obowiązkiem wykupu to chyba tylko sposób na odpowiednie zaksięgowanie kasy, tak aby przychody/rozchody zgadzały się w FFP. Milan stałby się niepoważnym partnerem do rozmów, gdyby jednak nie zdecydował się na odkupienie zawodnika. No chyba żeby obu klubom takie rozwiązanie pasowało, ale w przypadku Higuaina, nie widzę powodów dla których Juve chciałoby go z powrotem.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 26, 2018 10:39   

No to jednego gracza możemy skreślić ze swojej listy potencjalnych wzmocnień - Rafinha w ostatnim meczu zerwał więzadło krzyżowe w lewym kolanie i wypada na kilka ładnych miesięcy.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 28, 2018 10:49   

Według wrzuconych na jedną ze stron statystyk, Milan skorzystał w tym roku z najmniejszej liczby zawodników ze wszystkich klubów Serie A. Co prawda także z powodu kontuzji, ale jednak są też tacy, którzy nawet mimo kontuzji konkurentów nie zagrali i nie zagrają. To tylko pokazuje, że wciąż kadra jest słaba, ale też że jest pewien potencjał do wykonania kilku ruchów. Nie liczyłem, ale suma pensji Bertolacciego, Mauriego, Halilovica itd. powinna wystarczyć na pensję dla jednego dużo bardziej wartościowego gracza. I na tym powinni się skupić w zarządzie - pozbyć się tego balastu i zakończyć erę dziadowania w Milanie.

Podobno Godin jest chętny na transfer... Nie wierzę w to za bardzo, ale byłby to bardzo ciekawy ruch.

Z kolei Bonaventura jest po operacji i przewidywany czas powrotu ma lipiec - sierpień. Czyli prawdopodobnie nie przepracuje z drużyną nawet okresu przygotowawczego i będzie gotowy do gry najwcześniej w okolicach października - listopada. Mam nadzieję, że w związku z tym Leonardo rozmyśla już nie nad tymczasowym, ale bardziej docelowym następcą Jacka. Przy całej mojej sympatii dla niego, nie można już dłużej liczyć, że trzydziestoletni piłkarz po kolejnej ciężkiej kontuzji będzie w stanie nie tylko wrócić do formy, ale jeszcze przeskoczyć na wyższy poziom, zgodnie z zakładanym rozwojem drużyny.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 28, 2018 11:32   

Co do pensji, to Montolivo 3,5 mln, Bertolacci 2,5 mln, Halilovic 1,5 mln, Mauri 1 mln, starszy Donnarumma 1 mln, co łącznie daje kwotę, która spokojnie powinna wystarczyć nawet na 2 konkretnych graczy. I też mam nadzieję, że zaczniemy się pozbywać tego typu piłkarzy i skupimy się na jakości, bo 'głębię' składu, po pozyskaniu nowych, zapewnią nam obecni podstawowi jedenastkowicze (jest takie słowo?).

Kwestia Jacka mnie również zastanawia, bo jakby nie patrzeć, cały sezon i lato ma stracone, a relatywnie niedługo kończy mu się umowa. Młodszy i lepszy już nie będzie, plus tak długi rozbrat z piłką nie wróży dobrej formy po powrocie, z drugiej strony Raiola będzie pewnie naciskał na przedłużenie umowy i to jeszcze z podwyżką - a my pewnie pójdziemy mu jakoś na rękę (tym bardziej po transferze Zlatana), ale boję się, że skończy się długą umową za duże pieniądze, gdzie za jakiś czas możemy mieć problem z jego sprzedażą (lub pozbyciem się).

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 28, 2018 13:39   

A do kiedy on ma umowę? W tej chwili jest niesprzedawalny, to oczywiste. I będzie taki dokąd nie zagra przynajmniej jednej rundy. Czyli najwcześniej styczeń 2020, a może i czerwiec.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 28, 2018 14:06   

Jeszcze półtorej roku, ale parę tygodni temu były newsy mówiące o tym, że Raiola pracuje nad przedłużeniem tej umowy. I jakby nie patrzeć, jak Jack wróci po kontuzji, to do końca umowy zostanie mu niecały rok.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 28, 2018 14:18   

kamilus napisał/a:
Raiola będzie pewnie naciskał na przedłużenie umowy i to jeszcze z podwyżką - a my pewnie pójdziemy mu jakoś na rękę (tym bardziej po transferze Zlatana), ale boję się, że skończy się długą umową za duże pieniądze, gdzie za jakiś czas możemy mieć problem z jego sprzedażą (lub pozbyciem się).

Mam nadzieję, że jakiekolwiek przedłużenie kontraktu odbędzie się na racjonalnych warunkach. Nie chcę wracać do przeszłości ale jak słyszę, że mamy iść na rękę itp. to niedobrze mi się robi ( takie moje subiektywne odczucie ). W 2020 ( koniec obecnej umowy ) Jack będzie miał 31 lat, poważne kontuzje za sobą, jak ktoś wyliczył poniżej 60% rozegranych spotkań z ostatnich sezonów, to co miał najlepszego już pokazał i z formą jest różnie, często słabo.
Po prostu nie chcę powtórki z rozrywki, gdzie będzie w kadrze zawodnik dobrze opłacany ale za słaby na pierwszy skład, a być może nawet na zmianę. Nie będzie również możliwości go sprzedać lub choćby rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron.

Ile w końcu ten Zlatan ma kosztować? Na początku były plotki o 1,5 miliona za rok. Później ta sama kwota za 6 miesięcy. Teraz 2,2 -2,8 miliona za 6 miesięcy. Nie chcę być malkontentem ale jak się okaże, że Zlatan ma przyjść na 6 miesięcy za ok. 2,5 miliona + będzie prezent w postaci podarowania kontraktów na kolejne 3-4 lata Abate, Bonaventurze na jakiś abstrakcyjnych warunkach czyniąc ich jednocześnie piłkarzami nie do zbycia w razie czego to bym się chyba jednak zastanowił...

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 28, 2018 14:38   

Komentarz rodowitego Brazylijczyka, którego miałem okazję zapytać o Rodrigo Caio:

'' I heard about the transfer this week, or the possibility...
So, he’s a very good defender, was present in all groomers national teams. He supposed to be at world cup this year but he’d an injury last season and he didn’t return at the same level.
Anyway, he’s a very good player and have a huge potential but this injury became a problem.
Two possibilities... he’ll be the best defender at Calcio or the worst... nothing at the middle of that! ''

Oczywiście jest to subiektywna ocena kibica z Sao Paulo ;-)

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lis 28, 2018 22:24   

rafal996 napisał/a:
Z kolei Bonaventura jest po operacji i przewidywany czas powrotu ma lipiec - sierpień. Czyli prawdopodobnie nie przepracuje z drużyną nawet okresu przygotowawczego i będzie gotowy do gry najwcześniej w okolicach października - listopada. Mam nadzieję, że w związku z tym Leonardo rozmyśla już nie nad tymczasowym, ale bardziej docelowym następcą Jacka. Przy całej mojej sympatii dla niego, nie można już dłużej liczyć, że trzydziestoletni piłkarz po kolejnej ciężkiej kontuzji będzie w stanie nie tylko wrócić do formy, ale jeszcze przeskoczyć na wyższy poziom, zgodnie z zakładanym rozwojem drużyny.
Bardzo lubię Jack'a i czekam na jego powrót, ale też bardzo dużo oczekuję od Paquety. Nie oszukujmy się - Bonaventura to gracz solidny czy nawet bardzo dobry, ale żaden "world class", a Milan potrzebuje kogoś kto wskoczy na ten poziom i uczyni zespół lepszym, spowoduje, że inni gracze będą lepiej wyglądać. Coś jak Kaka kiedyś ;) Dodając kogoś doświadczonego (Fabregas, Zlatan czy Godin) zespół powinien od razu wejść na wyższy poziom.
plakat33 napisał/a:
Komentarz rodowitego Brazylijczyka, którego miałem okazję zapytać o Rodrigo Caio:
Wielu krytykuje ten pomysł, ale przecież Thiago Silva przyszedł w podobnym wieku i chyba też miał jakieś problemy z kontuzjami (przez co wcześniej kariery w Europie nie zrobił).
rafal996 napisał/a:
Bertolacciego, Mauriego, Halilovica

Być może cała trójka zagra jutro w LE :)

zino 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 29, 2018 08:11   

Paolo#3 napisał/a:
rafal996 napisał/a:
Bertolacciego, Mauriego, Halilovica

Być może cała trójka zagra jutro w LE

Nie strasz ludzi :prayer:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 29, 2018 09:13   

No zagrają, bo jak już są, to kiedyś muszą, ale trzeba było czekać na mecz z amatorami, żeby ich wpuścić - a i tak wszyscy są boją :D

Odpowiedz do tematu