ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 02, 2018 17:15   

Ciekawy jest fakt, że gramy 3-5-2 teraz, a Caldara leży połamany. Podejrzewam, że plan tego ustawienia był gdy jeszcze on trenował. W tym zresztą ustawieniu Conti strzelił więcej goli niż Silva i Kalinic razem wzięci.

Nowy obrońca przyjdzie by zastąpić Zapate lub Musacchio, a nie dlatego, że Caldara się leczy.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 02, 2018 17:22   

rafal996 napisał/a:
A Godin przypadkiem nie powiedział niedawno wprost, że Milan jest nie do przyjęcia, bo nie ta klasa? Po co w ogóle o nim rozmawiamy, jak on ma takie podejście? Zresztą w pewnym sensie słuszne, tylko szaleniec zamieniłby wiosnę w Hiszpanii z walką o mistrza i grą w LM, na wiosnę we Włoszech z walką o ewentualny awans to LM.

Powiedział tak rok temu. Nie mam żalu, ponieważ mało dyplomatycznie może ale zwięźle, krótko i na temat podsumował swoje ewentualne przenosiny do nas i nie ma co się dziwić. Z podejściem to wiesz jak jest. Jak nie ma lepszej oferty to i podejście oraz perspektywa się zmienia ;) Jak jesteś profesjonalistą, masz kulturę pracy, ambicje to dalej możesz dawać dużo drużynie.

Poza tym to jest taki koncert życzeń na styczeń... Rugani, Benatia, Godin... W styczniu to jest dla mnie fantastyka totalna, ponieważ racjonalnych przesłanek nie widzę żeby kluby sprzedawały, a piłkarze chcieli przejść. Nawet takowych plotek nie czytałem. Latem to na razie również raczej życzeniowo póki co. Prędzej w tego Brazylijczyka jestem w stanie uwierzyć na wiosnę.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 02, 2018 17:27   

miszcz napisał/a:
Nowy obrońca przyjdzie by zastąpić Zapate lub Musacchio, a nie dlatego, że Caldara się leczy.

Jak Musacchio dalej tak będzie grał to może przyjść 2 obrońców po sezonie. Mam nadzieję, że nikt nawet nie bierze pod uwagę pozostanie Zapaty w jakiejkolwiek roli...

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lis 02, 2018 19:00   

Godin mi odpowiada, bo wiek obrońcy w naszym przypadku to najmniejsze ze zmartwień - chodzi o doświadczenie i umiejętności. Któż z nas nie chciałby powtórki z Yepesa?
Kolejny raz przyszłe mercato zapowiada się na polowanie ilościowe, a nie 2-3 gwiazdy w punkt. PO, w tym momencie, to bardzo nierówny Calabria, środek obrony wymaga ze 2 nazwisk, pomoc to w ogóle jest do przemeblowania (Bakayoko musiałby pokazać dużo, dużo, dużo więcej, żeby był sens finalizować transfer), skrzydłowi (Hakan miał jedną dobrą rundę z trzech możliwych, Samu się powoli wdraża, Diego to w moich oczach żaden skrzydłowy).

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 02, 2018 20:11   

Nie wiem, ja bym nie robił polowania ilościowego. Próba załatania wszystkich dziur na raz i to jeszcze zimą jest skazana na niepowodzenie. Znowu nakupujemy tymczasowych rozwiązań, zamiast się takich pozbywać. Chyba wolałbym właśnie postawić na jakieś poważniejsze nazwiska, a tam gdzie dziury zostaną to cóż... będzie czas latem. Budujmy wreszcie z głową i przyszłościowo, a nie na hura.

A jak mowa o Yepesach, to pewnie chętnie wróciłby Paletta :rotfl:

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 02, 2018 20:56   

carlos napisał/a:
Godin mi odpowiada, bo wiek obrońcy w naszym przypadku to najmniejsze ze zmartwień - chodzi o doświadczenie i umiejętności. Któż z nas nie chciałby powtórki z Yepesa?

Ok. Jak przyjdzie np. Godin za free latem ( zimą nie przyjdzie, chyba że coś pierdyknie totalnie w Atletico albo zwariują ), dostanie kontrakt na 3 lata ( 36 lat jak go wypełni ) i pensję ok 3 milionów to spoko.
Yepes przychodził za free, z niską pensją i był zmiennikiem. Nie oszukujmy się również, że jakby nie był potrzebny to można było go zbyć, mało kosztowało jego utrzymanie i wiedział gdzie w hierarchii jest jego miejsce jednocześnie dbając i prezentując dobrą formę.
carlos napisał/a:
Kolejny raz przyszłe mercato zapowiada się na polowanie ilościowe, a nie 2-3 gwiazdy w punkt. PO, w tym momencie, to bardzo nierówny Calabria, środek obrony wymaga ze 2 nazwisk, pomoc to w ogóle jest do przemeblowania (Bakayoko musiałby pokazać dużo, dużo, dużo więcej, żeby był sens finalizować transfer), skrzydłowi (Hakan miał jedną dobrą rundę z trzech możliwych, Samu się powoli wdraża, Diego to w moich oczach żaden skrzydłowy).

Wygląda to tak jak napisałeś. Dlatego wolałbym poczekać na powrót Caldary i Contiego i dać im szansę. Po pierwsze dlatego, że dużo pieniędzy kosztowali, mieli talent oraz są młodzi. Jeśli się okaże, że grają dobrze albo są rokowania na to, że będą grać coraz lepiej to wtedy albo taki Godin albo Yepes lub obydwoje przy założeniu, iż Zapata oraz Musacchio odejdą.
Natomiast kupić do pomocy 2 mega jakościowych pomocników i dobić kimś kto może będzie za free jak Fabregas. Do tego 1 napastnik albo skrzydłowy, który będzie ewidentnie na zmianę. Założenie jest takie, że żegnamy: Zapatę/Musacchio ( lub oboje odejdą ), Abate, Bertolacciego, Mauriego, Bakayoko, Hallilovicha, Montolivo, Boriniego
rafal996 napisał/a:
Nie wiem, ja bym nie robił polowania ilościowego. Próba załatania wszystkich dziur na raz i to jeszcze zimą jest skazana na niepowodzenie. Znowu nakupujemy tymczasowych rozwiązań, zamiast się takich pozbywać. Chyba wolałbym właśnie postawić na jakieś poważniejsze nazwiska, a tam gdzie dziury zostaną to cóż... będzie czas latem. Budujmy wreszcie z głową i przyszłościowo, a nie na hura.

Zimą przychodzi już jeden pomocnik. Resztę zostawiłbym na lato, chyba że jakaś okazja by się trafiła i byłby to ktoś na kim można później budować, a nie ktoś kto będzie ''tymczasowy'' albo wypalony i zostanie na 3-4 lata. Ibra to jest osobna historia. Z takich tymczasowych na tu i teraz to ktoś pokroju Beckhama mógłby być.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lis 02, 2018 23:33   

plakat33 napisał/a:
Dlatego wolałbym poczekać na powrót Caldary i Contiego i dać im szansę. Po pierwsze dlatego, że dużo pieniędzy kosztowali, mieli talent oraz są młodzi.
To nie podlega dyskusji, że muszą mieć szansę na zaprezentowanie się, bo takiej zbytnio jeszcze nie mieli. Co innego Zapata, Bertolacci czy Mauri, którzy są od kilku lat w klubie i mniej więcej tyle samo czasu rozczarowują.
plakat33 napisał/a:
Do tego 1 napastnik albo skrzydłowy, który będzie ewidentnie na zmianę.
Ewidentnie na zmianę? Napastnik to jasne dlaczego, ale skrzydłowy? Na moje, to lewą stronę możemy wzmacniać na bogato, nie ma co się pieścić z Hakanem czy Jackiem.

plakat33 napisał/a:
Ibra to jest osobna historia.
Oczywiście, że osobna. Z Ibry nawet teraz jest lepsza 10, niż kiedykolwiek wyrośnie z Hakana. Kwestia tego, co chcemy grać, bo jak zwykle chęci rozjeżdżają nam się z możliwościami kadry, więc w biegu zmienia się i wymyśla cokolwiek, co będzie działało chociaż trochę lepiej.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 03, 2018 10:18   

carlos napisał/a:
Napastnik to jasne dlaczego, ale skrzydłowy? Na moje, to lewą stronę możemy wzmacniać na bogato, nie ma co się pieścić z Hakanem czy Jackiem.

plakat33 napisał/a:
Ibra to jest osobna historia.
Oczywiście, że osobna. Z Ibry nawet teraz jest lepsza 10, niż kiedykolwiek wyrośnie z Hakana. Kwestia tego, co chcemy grać, bo jak zwykle chęci rozjeżdżają nam się z możliwościami kadry, więc w biegu zmienia się i wymyśla cokolwiek, co będzie działało chociaż trochę lepiej.

No i takie podejście mi się podoba. Hakan i Jack nie są osobami nie do zastępienia. Bonaventura już od pewnego czasu nie przekracza pewnego poziomu jakościowego a Turek od początku sezonu jest mocno irytujący. Nie możemy wiecznie na niego czekać, jeśli się nie ogarnie po zimie to być może straci miejsce w składzie na rzecz Brazylijczyka a co będzie później każdy z nas może sobie tylko wyobrazić. Mówiło się o nim, że jest świetnym wykonawcą rzutów wolnych. U nas ma 1 gola ze stałego fragmentu gry? Lubię Hakana ale na razie nie jest to ta "10" o której się marzy.
Ibra? Jeśli zgodzi się być 3 opcją a my na stałe przejdziemy na grę 2 napastnikami to biorę to w ciemno. Welcome back Ibra!

plakat33 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 03, 2018 12:14   

carlos napisał/a:
Ewidentnie na zmianę? Napastnik to jasne dlaczego, ale skrzydłowy? Na moje, to lewą stronę możemy wzmacniać na bogato, nie ma co się pieścić z Hakanem czy Jackiem.

Tak sobie pomyślałem przy założeniu, że musimy przestrzegać FFP i nie kupować ilościowo ale jakościowo nawet jeśli którąś pozycję mielibyśmy mieć słabiej obsadzoną ( jak wspomniał Rafał996 ). Dlatego jeśli Caldara, Conti by się sprawdzili albo chociaż dobrze rokowali to kosztownych transferów w tej formacji wolałbym uniknąć. Co najwyżej dołączyć kogoś takiego jak Yepes albo Godin ( biorę pod uwagę klasę sportową, doświadczenie i koszty utrzymania ).

Pieniądze wyłożyć za to latem na 2 mega pomocników + może jakiś z własną kartą pokroju Fabregasa, Van Bommela ( jak przechodził do nas ) nawet zimą ( przy założeniu, że nie przyjdą wypaleni albo z gażą na poziomie PSG ). Nie miałbym nic przeciwko rozwiązaniu tymczasowego gdyby to był ktoś pokroju Beckhama. Pomoc leży od paru lat i żeby ta drużyna działała na wyższym poziomie to trzeba ją najpierw stworzyć.
Mając Kessie, Biglie, Bonaventurę, Paquetę ( zobaczymy ) i 2-3 dodatkowych pomocników nie ustępujących klasie Higuainowi albo tylko trochę od niego gorszych to wyglądałoby fajnie.

carlos napisał/a:
Kwestia tego, co chcemy grać, bo jak zwykle chęci rozjeżdżają nam się z możliwościami kadry, więc w biegu zmienia się i wymyśla cokolwiek, co będzie działało chociaż trochę lepiej.

Ze skrzydłowym i napastnikiem, zresztą podobnie jak z pomocnikami, to zależy w jakiej formacji będziemy grać tak naprawdę.

W tym wszystkim chciałbym jeszcze mieć nadzieję, że kupowani gracze będą pod jakąś taktykę określoną dobierani. W tej chwili według mnie mamy teoretycznie zawodników pod 4-3-3, ale tez bez fajerwerków delikatnie mówiąc i przede wszystkim bez ani jednego wartościowego zmiennika w pomocy i obronie !!!
W innych systemach wygląda to również słabo i trzeba naprędce bawić się w wymyślanie, sztukowanie albo eksperymentowanie.

Nie jestem trenerem i nie wiem dokładnie co trzeba zrobić ale nasza druga linia od wielu lat nie funkcjonuje prawidłowo w żadnym ustawieniu. I albo brakuje jakości albo odpowiednich wykonawców dla danego ustawienia. Często również jedno i drugie idzie w parze.

Nie ukrywam, że marzy mi się w końcu zespół, który będzie zbilansowany na boisku, potrafiący dobrze bronić i kreować grę. Który będzie miał przynajmniej kilku zmienników na tym samym dobrym poziomie. Takiego, który może przegrywać i być słabszy od najlepszych bo nie ma w składzie Messiego czy Ronaldo oraz ma inne finanse ale potrafiący się pokazać z dobrej strony, sprawić niespodziankę czasami, a przede wszystkim takiego, który nie męczy regularnie siebie, widza i ogólnie wszystkich z takimi tuzami jak Empoli albo rozgrywa derby na takim poziomie jak te ostatnio. To takie marzenie na tą chwilę i nasze możliwości. Powiem szczerze, że nie sądzę abym wymagał niemożliwego.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 03, 2018 18:54   

Coraz więcej źrodeł (m.in. Pedulla) pisze, że w styczniu Ibrahimovic będzię piłkarzem Milanu. Licze na to, że dzięki temu ucialamy to czwarte miejsce.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 03, 2018 19:04   

Pedulla to akurat jest nic nie warty, ale inne poważniejsze mówią jak najbardziej, że Ibra mówi "tak. Ależ będzie moc w ataku...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 03, 2018 19:05   

Jestem bardzo za. Co prawda jest późno, bardzo późno, Zlatan jest po prostu stary, ale to wciąż niesamowita jakość. Jeśli brać opcje tymczasowe, to tylko takie. Ponoć pensja też by była niewielka... no nie ma się nad czym zastanawiać.

Cutrone? Spokojnie. On miał mieć przerąbane przy Silvie i Kaliniciu, potem przy Higuainie... poradzi sobie tym bardziej przy Zlatanie i jeszcze na tym zyska. Tak jak cały zespół.

Jak najszybciej brać, zanim ktoś inny się zdecyduje.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 03, 2018 19:26   

Ibra? 4 pytania:

1) Jaki koszt?
2) Na jak długo?
3) Na jakich warunkach?
4) Jaka pozycja na boisku w jakim systemie?

Nie jestem sceptyczny ale to ważne pytania i odkąd pamiętam Ibra jest podstawowym graczem. Koniec kropka. Więc tym bardziej chciałbym znać odpowiedzi.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 03, 2018 19:35   

plakat33,

1. Zarobki mniejsze niż Boriniego. Coś na poziomie Halilovicia.
2. Pół roku, zapewne z opcją przedłużenia.
3. Patrz pkt 1 + pewnie jakiś prezent pojednawczy dla Mino :P
4. Zapewne ten drugi w 4-4-2. Z tym, że bardziej nadaje się na zastępowane Pipity niż Cutrone.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 03, 2018 19:46   

miszcz napisał/a:
plakat33,

1. Zarobki mniejsze niż Boriniego. Coś na poziomie Halilovicia.
2. Pół roku, zapewne z opcją przedłużenia.
3. Patrz pkt 1 + pewnie jakiś prezent pojednawczy dla Mino :P
4. Zapewne ten drugi w 4-4-2. Z tym, że bardziej nadaje się na zastępowane Pipity niż Cutrone.

To bierzemy :ok:

Edit: Miszcz trochę to za piękne ale jakby była to prawda to jestem za :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 03, 2018 20:04   

Podobno w Los Angeles zarabiał 3 mln. Nie wiem, wydaje mi się to bardzo mało, ale jeśli to prawda, to tylko brać.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 03, 2018 20:33   

Z tego co słyszałem, to miał tam zarabiać 1,5 mln, ale według tego źródła (https://www.thesun.co.uk/sport/football/5921139/zlatan-ibrahimovic-man-united-la-galaxy-pay-cut/), jeszcze mniej, bo ok. 1 mln. Z drugiej strony miał mieć zagwarantowany dodatkowo cały zysk ze 'swojego' marketingu, więc tak naprawdę nie wiadomo, ile tam łącznie zarobił.

Znając życie u nas dostałby pewnie coś w granicach 2-3 mln netto, a Raiola pewnie drugie tyle. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że miałby grać u nas za pensję Halilovica.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 03, 2018 20:51   

Zarabiał 1,5 mln ze względu na jakieś ograniczenia. 3 mln ma być brutto.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 03, 2018 20:54   

W ogóle - Halilović.

Halilović.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 07, 2018 12:48   

Mediaset donosi jakoby Benatia miał przyjść w styczniu na wypożyczenie z obowiązkiem wykupu za 15 baniek. Dla mnie bomba.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 07, 2018 13:07   

Wczoraj widziałem informację, jakoby to sam Juventus miał nam go zaproponować za 15 mln, tylko nie było podane, na jakich zasadach. Jeśli gracz nie utracił formy z ubiegłego roku, to według mnie również byłby świetny interes, bo na 2-3 lata powinniśmy mieć świetnego partnera dla Romagnolego.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 07, 2018 14:14   

A to nie Caldara ma być partnerem dla Romagnolego? ;)

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 07, 2018 15:32   

Wciąż wszystko jest możliwe - 3-5-2. :P

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 07, 2018 16:09   

A może Milan wzorem Juventusu będzie miał gotowe 2/3 ustawienie na różne okazje lub nieprzewidziane sytuacje ? Mi by to bardzo pasowało :) W końcu ostatnio było 3-5-2 czy 4-4-2 :P

W tym 3-5-2 to Caldara i Conti wykręcali niesamowite statystyki, o których mogliby marzyć niektórzy nasi ofensywni gracze :)

luca1899 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 08, 2018 13:33   

Powiem szczerze, że ten pomysł by mi się nawet spodobał. Można nawet i spróbować wtedy zagrać to 3-5-2 i mieć zawsze opcje przejścia na inne ustawienie. Szczerze mówiąc mega widziałbym to 3-5-2 z trójką obrońców w postaci Benatii, Romka i Caldary i skrzydłami Rodriguez - Conti.

Odpowiedz do tematu