ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 30, 2017 18:51   

nismovsky z tego co pamiętam, to Bayern nie był nam tak przychylny w kwestii tak dogodnych warunków. Bawarczycy chcieli wypożyczyć nam piłkarza na warunkach dogodnych przede wszystkim dla siebie, czyli po zakończeniu sezonu, to Bayern miałby decydujący głos, co z piłkarzem. Gdyby piłkarz rozegrał świetny sezon w Milanie, to Niemcy ściągnęli by go z powrotem do siebie, gdyby okazał się i u nas niewypałem, to moglibyśmy go sobie wykupić za ok 30 baniek.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 30, 2017 19:18   

nismovsky napisał/a:
Renato Sanches w Swansea.
Żeby było zabawniej, angielskie media mówią o formule wypożyczenie za 5mln + opcja wykupu za dodatkowe 30mln i część pensji pokrywa Bayern!

Czemu F&M nie proponowali takiego układu? Na tych warunkach mieć takiego gracza to (moim zdaniem) okazja,

a) gwarancja gry, tego my nie mogliśmy zapewnić, a on w Walii będzie miał pewny plac gry b) Clement to były asystent Ancelottiego

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sie 30, 2017 19:54   

Skad wiadomo ze nie proponowali?
Skoro nie zawital do nas, to widac cos na przeszkodzie stanelo

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 30, 2017 21:26   

Nie jest mi żal, bo jakoś nie zachwyca mnie ten zawodnik. Ma szansę na rozwój, ale pieniądze jakich chciał Bayern były mocno przesadzone. Może teraz spuścili z tonu, bo okienko się kończy, a chłopak by się marnował na ławce, ale mimo wszystko nie sądzę, żeby był jakimś wielkim wzmocnieniem dla nas. Choćby Rafinha byłby ciekawszym transferem, a ponoć jest do wyjęcia.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 30, 2017 21:29   

Ta jutrzejsza bomba, to co, pewnie podpisanie Suso?

Jeżeli pojdzie Niang, to zostajemy z dziurą na lewej pomocy. Czyli dwa transfery do zrobienia-srodkowy pomocnik i lewe skrzydło. Po takim okienku mozna marzyc-Strootman, Draxler, Forsberg, Lucas Moura - wybierać.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 30, 2017 21:57   

rafal996 napisał/a:
Choćby Rafinha byłby ciekawszym transferem, a ponoć jest do wyjęcia.

Wszystko przy założeniu, że przyjdzie, a to nie jest powiedziane.

Mi się marzy Forsberg. Może się uda po tym jak rzekomo działacze Milanu odpuścili Kampla, polepszając sobie kontakty z RB Lipsk?
Chociaż to bardziej moje myślenie życzeniowe ;)

Yahoo323 napisał/a:
Ta jutrzejsza bomba, to co, pewnie podpisanie Suso?

Mam jednak nadzieję, że będzie to coś więcej.
Choćby obecność Pana Li może świadczyć o tym, że jest tu też po to, by nadzorować ew. dodatkowe środki na uzupełnienie składu, a jeśli uważnie patrzył na nasz mecz z Cagliari to widział wyrwę w drugiej linii i średnią jakość u Boriniego.

Moim maksymalnym marzeniem jest zestaw: Rafinha+Forsberg :prayer:

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 31, 2017 02:41   

Powtórzę się, ale co mi tam - proszę o transfer skrzydłowego, żeby przez najbliższą rundę, Borini za często nie musiał łatać dziur w składzie.
Co do środka pola, zdania są podzielone, jednak uważam, że Montolivo prezentuje się lepiej, niż wszyscy się spodziewaliśmy, a za chwilę w rytm meczowy wejdzie przecież Biglia.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 31, 2017 03:15   

Ostatecznie w sprawie Renato Sanchesa potwierdzono:
- wypożyczenie do Swansea za 8,5mln
- brak prawa wykupu przez klub z wysp

Cytat:
Oficjalnie: Renato Sanches nie wzmocni Milanu w ostatnich godzinach mercato. Reprezentant Portugalii najbliższy sezon spędzi w Swansea, które zapłaciło za wypożyczenie piłkarza 8,5 mln euro. Walijski klub nie posiada możliwości wykupu 19-latka po zakończeniu rozgrywek. Informację tę potwierdził prezes Bayernu Monachium, Karl-Heinz Rummenigge.

źródło: acmilan24.com

Czyli nie tak korzystna oferta, jak ją malowały media.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 31, 2017 08:00   

Jakoś mi nie pasuje, żeby dziś mieli ogłosić przedłużenie kontraktu Suso. Po pierwsze, takie zagranie, czyli podgrzewanie atmosfery i robienie nadziei, a potem tylko przedłużenie kontraktu, pasowałoby do poprzedniej ekipy, a nie obecnej. A po drugie, Suso o ile się nie mylę jest na zgrupowaniu kadry. Miałby wracać na podpisanie?

Chyba, że chodzi po prostu o zapowiadane podsumowanie mercato na żywo.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sie 31, 2017 08:22   

Też liczyłem na jakąś bombę na koniec, w dodatku te zapowiedzi "ogłoszenia" czegoś dzisiaj jeszcze podsycają atmosferę, ale skoro zostało 13 godzin do końca okienka z hakiem, a nie ma jeszcze żadnego przecieku to wątpię, żebyśmy byli w stanie uwinąć się z wszystkimi formalnościami.

Ostatni taki transfer last minute jaki pamiętam to był zakup Bonaventury, ale w tym wypadku wszyscy znajdowali się "na miejscu".

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 31, 2017 09:45   

rafal996 napisał/a:
A po drugie, Suso o ile się nie mylę jest na zgrupowaniu kadry. Miałby wracać na podpisanie?

Kontrakt teoretycznie mógł zostać przez niego podpisany wcześniej, dziś ukazałby się tylko filmik z tego wydarzenia.
Renesco napisał/a:
skoro zostało 13 godzin do końca okienka z hakiem, a nie ma jeszcze żadnego przecieku to wątpię, żebyśmy byli w stanie uwinąć się z wszystkimi formalnościami.

Łączony z nami jest Jakub Jankto, więc kto wie. Dla mnie transfer pokroju Birsy, ale zobaczymy. Wierzę w F&M i liczę, że mnie zaskoczą.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 31, 2017 11:10   

Gzikuu napisał/a:
Kontrakt teoretycznie mógł zostać przez niego podpisany wcześniej, dziś ukazałby się tylko filmik z tego wydarzenia.

Też o tym myślałem, ale tak jak mówię - to by było w stylu Gallianiego z ostatnich lat. To on potrafił powiedzieć, że znacząco wzmocnimy drużynę, a wielkim transferem okazywał się wracający po kontuzji Pato. To by było takie trochę szydzenie z kibiców, podsycanie atmosfery i "trolling" w postawi podpisania kontraktu, a nawet więcej, bo podpisanie wcześniej i trzymanie tego w tajemnicy... po co?

Niemniej jednak, raczej na żaden wielki transfer się nie nastawiam.

Jankto? Może byłby drugim Kuco ;) Coś tam potrafi, jest młody, na ławkę by mógł być. Tylko że mówi się o 10 mln, co moim zdaniem jest przesadą.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 31, 2017 11:47   

rafal996 napisał/a:
Gzikuu napisał/a:

Też o tym myślałem, ale tak jak mówię - to by było w stylu Gallianiego z ostatnich lat. To on potrafił powiedzieć, że znacząco wzmocnimy drużynę, a wielkim transferem okazywał się wracający po kontuzji Pato. To by było takie trochę szydzenie z kibiców, podsycanie atmosfery i "trolling" w postawi podpisania kontraktu, a nawet więcej, bo podpisanie wcześniej i trzymanie tego w tajemnicy... po co?

Niemniej jednak, raczej na żaden wielki transfer się nie nastawiam.

Jankto? Może byłby drugim Kuco ;) Coś tam potrafi, jest młody, na ławkę by mógł być. Tylko że mówi się o 10 mln, co moim zdaniem jest przesadą.

bo ja wiem czy 10 mln za Czecha to przesada przy obecnym rynku? Dobry zeszły "premierowy" sezon w Serie A, ten też indywidualnie rozpoczął dobrze. Młody, potencjał do rozwoju jest. Bertolacci po takim sezonie nas kosztował 20 mln euro ;] Nieco inny typ piłkarza, ale jakbym miał go na ten moment porównać to lepszy technicznie Kucka z lepszym podaniem i też dobrym uderzeniem z dystansu

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 31, 2017 11:52   

Tymczasem Kampl został oficjalnie zawodnikiem RB Lipsk. Mówi się, że ma być następcą Keity, ale to jednak inne pozycje. Czyżby jednak Forsberg? :prayer:

Nie wiem jak wytrzymam do 23:00, bo co chwila odświeżam strony z newsami transferowymi. Dla mnie to mercato już jest 9/10, 10/10 będzie o ile uda się pozbyć Sosy, Nianga i Paletty, ale po cichu wciąż wierzę, że F&M zaskoczą mnie transferem pokroju Szweda.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 31, 2017 11:58   

Wydaje mi się, że wszystko zależy od Paletty, Sosy (a nie mówiłem :rotfl: ) i Nianga. Jeżeli wierzyć informacja, że mamy te dodatkowe 30 mln, dokładając do tego zyski z wspomnianej trójki można złożyć już niezła sumę. Również poczynania PSG, Arsenalu i Monaco będą miały wielkie znaczenie.
Lemar do Arsenalu, MBappe do PSG w tym przypadku PSG będzie mialo trochę zbyt wielu ofensywnych zawodników: Cavani, MBappe, Neymar, Di Maria, Draxler, Lucas, Ben Arfa, Pastore, Lo Celso, Guedes.

EDIT: Sky i Milannews twierdzą, że już nikogo nie pozyskamy.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 31, 2017 12:50   

Niang ponoć w jednak w Torino, wypożyczenie z obowiązkiem wykupu za łącznie ok. 20 mln. Moim zdaniem to by był bardzo dobry deal Milanu.
I w tej sytuacji aż się prosi o transfer do klubu. Chociaż czasu cholernie mało.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 31, 2017 12:54   

Dzięki Bogu :prayer:
Na zastępstwo raczej za późno. Opcji w ataku mamy kilka i niekoniecznie będziemy grać 4-3-3

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Sie 31, 2017 13:00   

I bardzo fajnie, że nie ugieli się wcześniej. Najbardziej cieszy obowiązek wykupu, bo w kwocie pewnie są jakieś bonusy, których nie musimy dostać. No i Torino dostało piłkarza na sam koniec, czyli bez żadnych ukłonów z naszej strony.

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 31, 2017 13:14   

Wosła nowina! :-D Brawa dla naszych włodarzy, że cierpliwie wyczekali aż Cairo zmięknie :brawo: Jeszcze żeby tak do wieczora Sosę i Palettę gdzieś oddać... A dla M'Baye życzę szczęśliwego pobytu w Turynie!

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 31, 2017 13:30   

MK92 napisał/a:
Jeszcze żeby tak do wieczora Sosę i Palettę gdzieś oddać

Okno transferowe w Turcji zamyka się 8 września. Zapewne trzeba będzie do tego dnia czekać na ich odejście, o ile takie w ogóle nastąpi.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sie 31, 2017 13:59   

miszcz napisał/a:
Opcji w ataku mamy kilka i niekoniecznie będziemy grać 4-3-3

Mając Suso w formie ciężko będzie zdecydować się na grę bez skrzydłowych. Chyba, że postawimy na jakieś asymetryczne ustawienie, wariację 4-4-2 z wysoko ustawionym Suso po prawej stronie (wtedy automatycznie będzie można grać Kaliniciem i Cutrone/Silvą w podstawie).

W kontekście Sosy w zasadzie od początku mówiło się tylko o klubach tureckich także mamy jeszcze spokojnie tydzień na jego sprzedanie.

Wygląda na to, że w przypadku Nianga i zawodnik i Milan mogą być zadowoleni :) chłopak swoją drogą wybrał mądrze, bo idzie tam, gdzie trener go zna i najwidoczniej lubią ze sobą współpracować. Spośród klubów, które były z nim zainteresowane Torino raczej na 100% nie proponowało mu najlepszych warunków finansowych.

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 31, 2017 14:15   

Gzikuu, rzeczywiście w Turcji jeszcze tydzień okienka transferowego został, a tak jak wspomniał Renesco, jedynym przytaczanym kierunkiem w kontekście ewentualnego transferu Sosy jest Kraj nad Bosforem. Tak więc niepotrzebnie się na zapas martwiłem ;)

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Sie 31, 2017 16:03   

Ostatnio też powoli zacząłem składać te nasze transferowe puzzle, żeby zobaczyć jak planujemy grać, zwłaszcza że zbliżający się koniec mercato do tego uprawnia.
Jednym z głównych wniosków jest to, że obrona wciąż będzie 4 osobowa, bo chęć oddania zarówno Paletty i Gomeza wyraźnie wskazuje, że dopuszczano myśl z pozostaniem tylko z czwórką środkowych obrońców, co w oczywisty sposób utrudnia częstą grę trójką stoperów. Boki obrony zostały natomiast wystarczająco wzmocnione, żeby przejąć część ciężaru robienia gry w ofensywie z barków skrzydłowych.
Ofensywa to już większy galimatias, bo faktycznie ciężko tu odnaleźć symetrię, więc spodziewam się różnych pomysłów. Zresztą potrzeba czasu, żeby tacy Hakan czy Silva sami sobie znaleźli odpowiednie miejsce na włoskich boiskach.
Samo mercato oceniam na mocne 8 w 10 punktowej skali. Zaczęliśmy mocno i szybko, punktem kulminacyjnym był transfer Leo, ale końcówka trochę mogła rozczarować, bo jednak kręciliśmy się wokół naprawdę dużych nazwisk, zatrzymując się ostatecznie na Kalinicu. Ocena nie mogła być zresztą wyższa, gdy tak mocną pozycję ma Borini.
Czego zabrakło do ideału? Pozostania Kuco jako alternatywy Kessiena, a także sprowadzenia z Kalinicem jeszcze jednego gracza, który mógłby robić grę w ofensywie przy linii bocznej.
Wielkich rzeczy po dzisiejszym wieczorze się nie spodziewam, a wczorajszy filmik jakoś mocno mnie nie nakręcił.
Edit:
carlos napisał/a:
Czego zabrakło do ideału?
Oczywiście w granicach rozsądku, na ideały realiów Football Managerów trzeba mieć rozmach City lub PSG.
carlos napisał/a:
Pozostania Kuco jako alternatywy Kessiena, a także sprowadzenia z Kalinicem jeszcze jednego gracza, który mógłby robić grę w ofensywie przy linii bocznej.
więc to ideał w wersji rozsądnej. Kuco i ktoś poziomu powiedzmy Papu Gomeza
carlos napisał/a:
rozczarować
właśnie z powodu rozbudzonych nadziei na wielkie nazwisko, chociaż nie tylko, bo samo podjęcie takich prób daje poczucie, że zaplecze finansowe było, żeby załatać to szczelniej.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 31, 2017 20:47   

No i prawdopodobnie skończy się na Pellegrim i Salcedo.

Natomiast Aubameyang znajduje się na drodze w kierunku Mediolanu w transfer wątpię, ale nigdy nic nie wiadomo. Osobiście byłbym przeciwny, 4 napastników na 2-1 pozycje to zdecydowanie przesada.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 31, 2017 21:00   

Aubameyang jest też elastyczny i bardzo dobrze radzi sobie na skrzydłach, więc bym go nie skreślał ;)
Tylko wtedy albo Jack, albo Suso będą musieli ustąpić miejsca...

Odpowiedz do tematu