ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Robinho
Autor Wiadomość
Gol 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 18:02   Robinho

Mam zaszczyt założyć ten temat :) , Robinho w Milanie !!!

Robinho urodził się 25 stycznia 1984 roku , w Sao Vicente w Brazylii.
Rozpoczynał karierę w drużynie Santos FC , do tej pory grał w takich klubach jak : Real Madryt czy Manchester City. Zagrał również na turnieju w RPA i Niemczech.

Pozyskaliśmy zawodnika za kwotę 15 mln euro , Robinho pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał 4 letni kontrakt. Ostatnio zawodnik został wypożyczony do Santosu (rodzinnego klubu) z Manchester City.

Jak myślicie na jakiej pozycji zagra ?

PacheL 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 19:24   

Gol napisał/a:

Jak myślicie na jakiej pozycji zagra ?

Myślę, że narazie będzie pełnił role rezerwowego, pierwszego wchodzącego za jednego z ofensywnego trio: albo zmiana na bok pomocy, albo za Ibrę, wtedy Pato będzie przesuwał się na szpicę. W razie jakiś problemów, czyt. niekorzystnego rezultatu dla nas, myślę, że na boisku znajdzie się miejsce dla całej 4rki naraz.

gatusostce 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 20:37   

A ja widzę to trochę inaczej. Robinho na lewej flance tam gdzie teraz Ronaldhinio, Ibrahimovic w miejsce Borriello, Pato bez zmian, a Ronaldhinio odsyła na ławkę Seedorfa. Nie wiem dlaczego ale do takiego ustawienia mi nowy nabytek najbardziej pasuje.

Gol 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 20:52   

Myślę że Robinho zagra tuż za plecami Ibry , byłby to chyba dobry wybór gdyż w razie czego , Robinho mógł samotnie pobiec ku bramce , Seedorf i Pirlo zajmowali by środek pola.
Ostatnio zmieniony przez Gol Wto Sie 31, 2010 20:56, w całości zmieniany 1 raz  

Gol 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 20:53   

Ja to raczej widzę tak :

Ronaldinho-----Ibra------Pato

--------------Robinho----------

----Pirlo-----------------Seedorf

PoP 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 21:12   

Gol czterech ultra ofensywnych graczy z przodu + w środku chimeryczny Pirlo (fakt ostatni mecz miał wręcz wspaniały ale to tylko jeden mecz) i podstarzały, truchtający Seedorf?? Wybacz ale przy naszym nowym trenerze który lubi mieć pewność w obronie, ta taktyka nie ma prawa bytu i w sumie dobrze (nie wiem czy u jakiegokolwiek trenera byłoby to możliwe). Ja mam podobne zdanie jak PacheL, no może z tym wyjątkiem iż Robinho według mnie będzie wchodził tylko za kogoś z Brazylijczyków na bokach. Po coś tego Pippo jednak mamy a pokazał że w najgorszej formie nie jest i to on śmiało może zmieniać Ibre.

pionka 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 21:13   

A kto w tym ustawieniu będzie zajmował się bronieniem? ;) Oprócz obrońców oczywiście.

Gol 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 21:23   

Jak dla mnie Obrona wzmacniana Pirlo i Seedorfem nie wyglądała by najgorzej , Ronaldinho , Robinho i Pato mogli by się cofać.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 21:24   

Jak dla mnie (jeśli już musimy wszystkich zmieścić) to:

-------------------Ibrahimovic----------------------------
Pato---------------Ronaldinho-------------------Robinho
----------Ambrosini-------------Flamini------------------

Jest równowaga - Ambro i Flamini harują za nasze gwiazdeczki. Flamini grozi strzałem z dystansu, Ambro potrafi podać i gra świetnie w powietrzu. Rola Dinho ogranicza się do kreowania.

Drugi wariant:

Ronaldinho----------Ibrahimovic-------------Pato
---------------Robinho-----------------------
--Ambrosini----------------Flamini-------------

W obu przypadkach rola Pirlo w drużynie staje się niestety marginalna. Za Dinho jest Seedorf. Za parę Ambro-Flamini mamy Boatenga i Gattuso... Abate zostaje odesłany jako zmiennik na prawą obronę.

Inaczej tego sobie nie wyobrażam, choc pewnie Max zostanie z tym co mieliśmy z Lecce, a jedna z gwiazd na ławeczkę...

PacheL 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 31, 2010 21:52   

Paolo#3 napisał/a:
Inaczej tego sobie nie wyobrażam, choc pewnie Max zostanie z tym co mieliśmy z Lecce, a jedna z gwiazd na ławeczkę...

i bardzo dobrze :) nie ma co na siłę upychać wszystkich do 1wszego składu, spokojnie. Niech w końcu będzie w tym zespole porządna rywalizacja.
4 gwiazdki walczą o 3 miejsca w ataku, do tego jest jeszcze Pippo.
W pomocy świetnie prezentowali się dotychczas Boateng, Flamini, co raz lepiej Gattuso, i dzięki temu w końcu Pirlo i Seedorf muszą zapieprzać na meczach : )

baker 
Moderator

Wysłany: Śro Wrz 01, 2010 08:12   

Ja uważam, że niewielkie są szansę, żebyśmy od początku meczu zobaczyli w jednym składzie wszystkich czterech naszych mistrzów z ataku. Już w Barcelonie Rijkaarda, która miała kiedyś podobny problem, wystawianie kwartetu napastników się nie powiodło.

Nasz mister stawia sprawę jasno: gramy trójką w pomocy. A skoro tak, to także trójką w ataku. Do środkowej linii Allegri ma do wyboru 6 graczy, czyli po dwóch na każdą pozycję. Sam wcześniej wielokrotnie mówił, że taka rywalizacja jest potrzebna. Stąd ponoć zablokował transfer Flaminiego do Lyonu.

Robinho będzie więc zmiennikiem dwóch Brazylijczyków: Pato i Ronaldinho. Ten pierwszy może zagrać także na szpicy, więc pośrednio Robson będzie też wchodził za Zlatana. Jednym zdaniem: to pierwszy wchodzący na wszystkie pozycje w ataku.
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 01, 2010 10:22   

No i bardzo dobrze, że wszyscy się nie zmieszczą. Do tej pory mieliśmy posuchę w ofensywie, więc ci co byli bardziej pewni miejsca w jedenastce gwiazdorzyli i "zwiedzali" stadion, zamiast wziąć się do gry. A jak taki Ibra, Pato czy Ronnie poczują, że któryś z nich może wylecieć na ławę, bo w kadrze jest niczym nie ustępujący im Robinho, myślę, że się zepną. Bo przecież gwieździe nie wypada oglądać meczu zza linii boiska.

Przy takim składzie na pewno będzie padało dużo bramek - myślę, że przy silniejszych przeciwnikach z obu stron. Tak jak kiedyś defensywa była naszą mocną stroną, tak teraz boki zostawiają nieco do życzenia. Mam nadzieję, że sezon 2010/2011, będzie rokiem nie tylko genialnej ofensywy, a również rozkwitem takich talentów jak Abate czy Flamini.

GiveMeReason 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 01, 2010 13:49   

Czarno widzę przyszłość Robinho w Milanie ;/

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 01, 2010 14:21   

Już? A co takiego się stało?

Marcu 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 01, 2010 14:53   

Mnie się wydaje, że będzie sporym wzmocnieniem.

Soja 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 01, 2010 15:27   

Ja jestem najbardziej ciekaw naszej gry w ataku pod nieobecność Zlatana(kartki, przemęczenie, nie daj Boże jakaś kontuzja). Trio Ronaldinho - Pato - Robinho moim zdaniem będzie nie do upilnowania dla nikogo. Żaden z nich nie gra sztywno przypisany do pozycji, właściwie będziemy mieli wtedy z przodu 3 wolne elektrony. Jeżeli wszyscy będą w formie, trzeźwi i w humorze to mogą odstawić kosmiczne przedstawienie :ok:

Żeby mnie nie zrozumiano opacznie:
Nie twierdzę, że ze Zlatanem w składzie będziemy grać brzydko czy nieciekawie.
Po prostu obecność Szweda w składzie raczej wymusi trzymanie się pozycji przez Pato i R80 i granie ewidentnie granie na niego. Bez Zlatana - istna "wolna amerykanka" :king:

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 01, 2010 15:39   

Soja napisał/a:
Żaden z nich nie gra sztywno przypisany do pozycji, właściwie będziemy mieli wtedy z przodu 3 wolne elektrony. Jeżeli wszyscy będą w formie, trzeźwi i w humorze to mogą odstawić kosmiczne przedstawienie

Gorzej jak Robinho i Dinho pokażą Pato jak się spędza wieczory, po brazylijsku ; ).

W sumie coś w tym jest, co piszesz. Wiadomo, że w przypadku gdy będziemy grać trójką Pato-Ibra-Dinho, przeważnie piłki będą szły na Szweda, który chyba będzie chciał pretendować do "głównej" gwiazdy Milanu.

Ładniejszy (choć niekoniecznie skuteczniejszy) futbol - również i moim zdaniem - zaprezentuje brazylijski trójkąt. Joga Bonito :prayer: .

Adin 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 01, 2010 21:07   

Przynajmniej będziemy mieli dwa skuteczne warianty. Na każda drużyne coś się znajdzie;). Tylko się cieszyć, a nie martwić.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 08:59   

Na te mercato patrzyłem z przymróżeniem oka, bo nie sądziłem, że dokonamy jakichś istotnych wzmocnień. Nie mniej patrząc wstecz żałuję, że zamiast Robinho nei sięgnęliśmy po Ozila. Cena nieco niższa, a do tego jest pomocnikiem i łatwiej byłoby go ustawić na boisku obok R10, Ibry, Pato niż Robinho. Do tego dorzuciłbym, że Niemiec jest młodszy i na pewno mniej knąbrny niż Brazylijczyk.

Soja 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 11:37   

Marco7, rzecz w tym, że Max chce mieć alternatywy, a nie rzucać na pierwszy ogień wszystko co ma wartościowego. Robinho może zastąpić i R80, i Pato, a nawet pośrednio Zlatana(Pato na pozycję Szweda a Robinho na miejsce Pato). Ozil to byłoby zastępstwo...dla Kaki, ale dziurę po nim mamy dawno załataną.

Ku mojemu rozradowaniu wreszcie Milan ma sensowne alternatywy na każdej pozycji oprócz bocznych obrońców.

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

elpojo 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 11:40   

Soja napisał/a:

Ku mojemu rozradowaniu wreszcie Milan ma sensowne alternatywy na każdej pozycji oprócz bocznych obrońców.

Wg mnie najmniej tych alternatyw jest w pomocy co było boleśnie widoczne w poprzednim sezonie w walce z największymi...

Marco7 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 14:09   

Inne pytanie to jak taki Ibrahimovic czy Robinho zareagują na rolę "alternatywy". Taki układ byłby możliwy przy zawodnikach z nieco innym charakterem.

Gol 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 20:12   

Marco7 napisał/a:
Inne pytanie to jak taki Ibrahimovic czy Robinho zareagują na rolę "alternatywy". Taki układ byłby możliwy przy zawodnikach z nieco innym charakterem.

Właśnie, to może być problem. Jak wiemy Robinho nie lubi być tylko rezerwowym , dlatego może mocno popsuć atmosferę w szatni. Ja widział bym Robinho w pomocy w pierwszej 11 , myślę że dobrze by się spisał.

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 21:53   

widzisz Robinho w 3 osobowym bloku pomocy? a na jakiej pozycji?

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 07:00   

atmosfere w szatni to moze psuc taki Seedorf czy inny Nesta, a nie chlopaczek, ktory tu jest od paru dni i przy najmniejszej probie warkniecia czy strzelenia focha powinien zostac skutecznie spacyfikowany, a jak bedzie dalej szczekal to delikwenta mozna odsunac od zespolu i w nastepnym okienku sie pozbyc, strata bylaba zapewne znikoma. tak wiec bez paniki, nic zlego sie w szatni Milanu dziac nie powinno, zreszta uwazam, ze 90% tych wszystkich rzekomych burdeli w szatni jest zdecydowanie za bardzo rozdmuchiwanych.

Odpowiedz do tematu