ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bundesliga
Autor Wiadomość
Szybki 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 30, 2010 17:02   Bundesliga

Za nami już 2 kolejka Bundesligi,2 kolejka która chyba zaszokowała wszystkich kibiców Niemczech jak i tych którzy się nią interesują,nikt się nie spodziewał chyba przegranych na swoich stadionach drużyn Bayeru Leverkusen (to co grało Monchengladbach to na prawdę nic tylko pogratulować),Wolfsburga (po prowadzeniu 3-0 x-x ),Stuttartu (aczkolwiek tu się ciesze bo grało BVB które jest moim najbardziej ulubionym klubem po Milanie :D ),Schalke,a Bayern poległ na wyjeździe ze słabiutki Kaiseslautern :P Od dziecka kocham oglądać Bundesligę i szczerze to ona ma jedyne szanse być konkurentem dla Premier League w przeciągu paru lat !
Forza BVB :king:

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 18:20   

piękny mecz Shalke 04 - Dortmund gdzie goście pewnie wygywają derby regionu 1-3 na prawde spotkanie o świetnym tempie no i mamy mały nasz akcent Błaszczykowski wspaniała asysta przy drugim golu a 3 bramka to gol premierowy w Bundeslidze naszego Roberta Lewandowskiego :brawo: w składzie Borussii pojawił się też na ostatnie 10 min Łukasz Piszczek
honorowe trafienie dla gospodarzy eks milanisty Huntelaara

zino 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 15:06   

Szkoda tylko, że wszyscy trzej weszli z ławki... ale asysta i zwłaszcza gol Lewego cieszą. Schalke na maxa pogubione w tym sezonie, 0 pkt w 4 kolejkach i w LM też w klapy.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 27, 2010 20:25   

kolejne zwycięstwo<12 w sezonie !> Borussi Dortmund kapitalne mecz z imienniczką z Monchengladbach i wygrana 4-1 tutaj spokojnie można już powiedzieć że BVB jest jednym z faworytów do mistrzostwa Niemiec
od pierwszej minuty zagrali nasi reprezentanci-Błaszczykowski i Piszczek,natomiast Robet Lewandowski wszed w 76 min

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 26, 2011 21:42   

hit 24 kolejki nie rozczarował Bayern-Borussia 1-3,tak,tak to ten Bayern który kilka dni wcześniej pokonał na San Siro Inter.stadion wypełniony 69 000 ludzi z czego 10 000 <!>to fani przyjezdnych
gospodarze wręcz rozbici przez BVB w której składzie zagrała nasza polska trójka- w pierwszaym składzie i cały mecz Piszczek i Lewandowski oraz Kuba Błasczykowski
przez ostatnie 20min.ależ miło mi się oglądało te spotkanie widząc Piszczka który całkowicie zatrzymał Francuza Ribery<ten kto śledzi Bundeslige wie że już co raz głośniej mówi się o nim jako najlepszym prawym obrońcy w lidze>,Lewandowski standardowo na swoim poziomie,miał tam swoje 2 okazje lecz przyćmiony przez drugiego napastnika i kolege z drużyny Paragwajczyka Bariosa.natomiast Kuba wraca po urazie do składu
Bayern chyba zaskoczony presingiem i przygniatającą przewagą Borusii,całkowicie zdemolowany w lini pomocy gdzie wyłączeni z gry zostali wspomniany wcześniej Ribery i Robben
i jeszcze jedna ciekawostka przytoczona przez komentatorów Dortmund na pensje swoich zawodników rocznie wydaje € 30 milionów,natomiast Bayern €130 milionów :wow:

zino 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 26, 2011 23:06   

hmm Pawko po części się nie zgodzę z Twoim postem, ale o tym zaraz. Oglądałem również ten meczyk, jako że mam Eurosport2 staram się nie opuszczać co ciekawszych meczów z Niemiec. Super widowisko, po 25 minutach myślałem, że padnie wybitnie hokejowy rezultat i mimo wszystko przy stanie 1-2 stawiałem na Bayern. W drugiej połowie jednak nie pokazali nic zachwycającego a brameczka na 1-3 ich 'zabiła'. Nie wiem, czy byli zajechani meczem środowym z Interem? może. Nie ten Robben, nie ten Bayern.
Pawko IRL napisał/a:
widząc Piszczka który całkowicie zatrzymał Francuza Ribery

tu mam zupełnie odmienne zdanie - Piszczek był w tym meczu jednym ze słabszych graczy gości, Ribery (chyba jedyny wśród gospodarzy) robił z nim co chciał, brameczka Luiza Gustavo zdecydowanie obciąża konto Polaka. Co nie zmienia faktu i również w mojej opinii
Pawko IRL napisał/a:
mówi się o nim jako najlepszym prawym obrońcy w lidze

Pawko IRL napisał/a:
Lewandowski standardowo na swoim poziomie,miał tam swoje 2 okazje lecz przyćmiony przez drugiego napastnika i kolege z drużyny Paragwajczyka Bariosa

taa, tu się zgodzę, Barrios zagrał zdecydowanie lepiej, Lewy jakoś niemrawo i niewidocznie do tego żółta kartka. Troszkę zaczynam się obawiac o jego formę i pozycję w klubie na przyszłość, ale obym się mylił.
Pawko IRL napisał/a:
Bayern chyba zaskoczony presingiem

dokładnie, sam Giani vel 'jak tam z fajkami' Hajto co chwila zwracał na to (pressing) uwagę i był zachwycony :)

wasyl 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 27, 2011 00:50   

Barrios zagral o wiele lepiej ale tylko dlatego ze trener szuka dla Lewego nowej pozycji bardziej na prawej stronie. To juz nie jest ten sam zawodnik,ktory gral na jesien. Wtedy mial calkiem inne zadania a teraz jak wszyscy mowia jest bardziej na boku boiska. Grajac tam musi tez pamietac o cofnieciu sie i grze obronnej. Wracajac do meczu. Piekne widowisko,Borusia zagrala w swoim stylu jednak po Bayernie chyba wszyscy spodziewali sie o wiele wiecej. Szczegolnie ze kilka dni wczesniej zdominowali Inter.

labol 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 27, 2011 14:22   

Cała drużyna Borussi zrobiła na mnie dobre wrażenie, a najlepiej grały chyba boki obrony Schmelzer - Piszczek, i kto by pomyślał że z Łukasza wyrośnie klasowy defensor, przecież jeszcze 4 lata temu był dobrze zapowiadającym się snajperem w Lubinie, potem w Hercie nieśmiało przesuwano go najpierw na bok pomocy a potem do linii obrony. Gdy był kupowany do Dortmundu nie pomyślałbym że po pół roku będzie wymieniany jednym tchem obok Lahma jako jeden z lepszych bocznych obrońców całej Ligi :)

Horrorist 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 05, 2011 22:17   

Bayern 2 mecz w plecy, tym razem z Hannoverem. Borussia może być już praktycznie pewna " Meistra"

korsi 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 06, 2011 14:30   

W następnym sezonie ile drużyn z Niemiec startuje w lidze mistrzów?

PoP 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 06, 2011 14:40   

Przyszły sezon będzie ich ostatnim z trzema drużynami. No cóż, może to i dobrze bo chyba nie za bardzo zasługujemy na cztery drużyny prezentując taki poziom.

zychu9 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 06, 2011 14:41   

Horrorist napisał/a:

Borussia może być już praktycznie pewna " Meistra"

Zostało do rozegrania w Niemczech 9 kolejek, BVB ma przewagi 12 pkt, nad drugą drużyną. Jeśli tylko Borussia utrzyma formę, to mistrzostwo ma w kieszeni, tym bardziej, ze zespoły tuż za nią notorycznie tracą pkt.
korsi napisał/a:
W następnym sezonie ile drużyn z Niemiec startuje w lidze mistrzów?

2 zespoły ma pewny udział w LM +1 w eliminacjach.
w pogardzie mając każdy targ.

matinho 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 14, 2011 19:48   

http://www.sport.pl/pilka..._Wolfsburg.html

A młody Klich z Cracovii piłkarzem Wolfsburga! Było już wielu przed nim takich jak on ale oby sie mu udało i zrobił karierę :ok:

Polska ma jednak zdolnych grajków lecz wszystko przepada przez to że nie wyłaniamy ich i nie "szlifujemy". Ogólnie to fatalnie funkcjowuje u nas szkolnictwo :/

zychu9 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 01, 2011 22:00   Re: Bundesliga

ja jako sympatyk bundesligi nie mogłem przejsć obok takiego wydarzenia obojetnie :brew: a mianowicie polski snajper Robert Lewandowski ustrzelil dzisiaj swojego pierwszego hat-tricka w Niemczech i dołożył jeszcze asyste :ok: Nic wiec dziwnego, że zostal wybrany zawodnikiem meczu.
dobrze zaprezentowali sie równiez pozostali polscy kadrowicze Łukasz Piszczek i Kuba Błaszczykowski ( ten drugi zostal zmieniony w 2 polowie przez Barriosa).
W innym ciekawym meczu Hoffenheim zremisowało z Bayernem.

GPower 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 02, 2011 10:37   

Zrobił to w najlepszym z możliwych momentów. Trochę ostatnio Niemcy zaczeli narzekać że gra dobrze a nic nie strzela. Brameczki fajne ale asysta poezja.

Podoba mi się filozofia Kloppa kawał rewelacyjnej roboty tam wykonuje.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 02, 2011 13:11   

śledze dosyć uważnie poczynanie Roberta odkąd przybył do Lecha Poznań bardzo sprawnie pokonuje każdą kolejną przeszkode i wspina się po tej swojej drabince do góry-zawsze w niego wierzyłem i w końcu wypalił :brawo: lecz z racji że to wciąż młody i przyszłościowy gracz licze że nie poprzestanie na rozwijaniu swojego -co śmiało rzec można-wspaniałego talentu i nie zachłyśnie się tymi pochwałami które teraz na niego spływają z każdej strony tylko wciąż będzie ciężko pracował co tylko wyjdzie mu na dobre ;)tak na marginesie to nie pamiętam kiedy to polski zawodnik ustrzelił hat-tricka w Bundeslidze :hmm:

123 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 03, 2011 09:06   

Pawko IRL napisał/a:
tak na marginesie to nie pamiętam kiedy to polski zawodnik ustrzelił hat-tricka w Bundeslidze

smolarek z kaiserslautern 6 lat temu

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 03, 2011 14:54   

123, dzięki serdeczne szczerze jakoś sobie na prawde nie mogę tego przypomnieć ;) musze zerknąć w :google:

GPower 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 04, 2011 18:16   

To akurat prawda Ebi w BvB grał bardzo solidnie i strzelał sporo bramek

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 04, 2011 18:53   

tak czasy w Smolarka w BVB wspominam bardzo miło po prostu gdzieś umknął mi ten hattrick :ok:

Szybki 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 05, 2011 13:24   

Ostatni mecz pomiędzy Hoffenheim a Bayernem był widać pasjonujący :rotfl:

http://ofsajd.onet.pl/dzi...54,artykul.html
http://www.bild.de/news/l...33092.bild.html

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 06, 2011 07:14   

http://pilkanozna.pl/inde...e-weekendu.html
Robert Lewandowski zauważony i doceniony przez europejskie piłkarskie tytuły ;)bez dwóch zdań chłopak ma swoje 5 min dobre występy w kadrze przełożyły się również na gole i regularne mecze w pierwszej jedenastce BVB.dla mnie osobiście jest on wciąż zwykłym chłopcem którego bawi gra w piłkę nożną-i choć nie ukrywajmy-niemiecki Augsburg nie jest jakimś euroejskim tuzem i na pewno łatwiej o dobry występ przeciwko nim niż np Bayernowi MU itp itp <ostatni przykład Liga Mistrzów i bezradny Robert w meczu z Marsylią> to musi się on wciąż rozwijać i ciężko pracować-talentu i ambicji na pewno mu nie brakuje-a będziemy jeszcze mieli z niego pocieche.jedyne o co się boje teraz to jest to aby chłopak nie został teraz "zagłaskany" bo ze szczytu bardzo szybko można spaść w wielką przepaść,czego daleko nie trzeba szukac-choćby wymieniany kilka postów wyżej Euzebiusz Smolarek...

zino 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 14, 2011 22:59   

Obejrzałem dziś mecz Werder Bremen - BVB i ku mojemu zdziwieniu w barwach Bremy zobaczyłem Sokratisa Papast... :) Przyznam sie, że staram się oglądać Bundeslige dość regularnie, ale jeszcze w tym sezonie meczu Werderu nie widziałem live - stąd moje zdziwienie. Śledzi ktoś może te drużynę/ Sokratisa obecne poczynania w Niemczech? Pytam czysto z ciekawości - nie tęsknię za nim :) Dziś zauważyłem, że był bardzo ofensywnie ustawiony na prawym skrzydle, momentami grał prawie jak prawy pomocnik a nie obrońca. Aczkolwiek szału nie zrobił, a wynik 0-2 :ok:

zychu9 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 15, 2011 08:58   

zino napisał/a:
Obejrzałem dziś mecz Werder Bremen - BVB i ku mojemu zdziwieniu w barwach Bremy zobaczyłem Sokratisa Papast... :)
Przyznam sie, że staram się oglądać Bundeslige dość regularnie, ale jeszcze w tym sezonie meczu Werderu nie widziałem live - stąd moje zdziwienie. Śledzi ktoś może te drużynę/

Werderu nie śledzę dokładnie, ale widziałem ich wszystkie bramki w tym sezonie ( co tydzień oglądam obszerne skróty na tv niemieckiej). Jest to druzyna, która sprawiła dość dużą sensację w pierwszych kolejkach. Poprzedni sezon tragiczny, ten zaczął się jeszcze gorzej, bo Werder odpadł w 1 rundzie pucharu Niemiec z zespołem z 3 ligi FC Heidenheim. Międzyczasie odszedł Frings i zaczęto na Werderze "wieszać psy", Thomas Schaaf dostał ultimatum i Werder wydawał się być kandydatem do spadku, jednak ku zdziwieniu Bremeńczycy się otrząsnęli ( dużej mierze dzięki Pizzaro) i początek sezonu ligowego był dobry, aczkolwiek teraz znów ten zespół osiąga mały kryzys.
zino napisał/a:

Sokratisa obecne poczynania w Niemczech? Pytam czysto z ciekawości - nie tęsknię za nim :) Dziś zauważyłem, że był bardzo ofensywnie ustawiony na prawym skrzydle, momentami grał prawie jak prawy pomocnik a nie obrońca. Aczkolwiek szału nie zrobił, a wynik 0-2 :ok:
W Sokratisie pokładano dość duże nadzieje, już w pierwszym meczu został wystawiony w pierwszej "11" na środku obrony i spisywał się słabo i tylko dzięki bramkarzowi Wiese Werder nie tracił po 3/4 bramek. Stwierdzono, ze chłopak lepiej bedzie spisywał się na boku i tam go ustawiano, tak jak napisałeś szału nie robi, ale też nie ma konkurencji.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 17, 2011 13:35   

zychu9 napisał/a:
( co tydzień oglądam obszerne skróty na tv niemieckiej)

Bundesliga der sonntag ? Też notorycznie oglądam ;)

Co do obecnego sezonu to Borussi będzie ciężko obronić mistrza,po pierwsze,patrząc na formę Bayernu to Dortmund będzie musiał wygrywać teraz non stop,poza tym wiadomo jak to jest z mistrzami Niemiec na drugi sezon,kompletnie się zapadają,tracą formę i popadają w przeciętność,Wolfsburg,Stuttgart,Werder (warto dodać że tam na zmianę z Bayernem ktoś wygrywa,ran drużyna x,rok później Bayern,później drużyna y i później znów Bayern,dziwne :P ).
Jednak mam nadzieję że Borussia odbuduje się na dobre,mam sentyment do tego klubu i chciałbym aby na stałe wrócili do czołówki Niemiec i Europy,w 2005 r. byli o krok od bankructwa,teraz jest bardzo dobrze i z roku na rok będzie coraz lepiej,piłkarzy też mają świetnych,w dodatku młodych,świetnego trenera,świetnych juniorów i....chyba najlepszą publiczność na świecie.

Odpowiedz do tematu