ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zlatan Ibrahimović
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 09, 2016 12:45   

Rozmawialiśmy o tym już wielokrotnie i nie możemy podać żadnych faktów, same domysły. W mojej ocenie, jeśli w ogóle istnieją piłkarze zdolni zrezygnować z pieniędzy z powodu sentymentu, to wśród nich byłby Zlatan. On już się raczej pogodził z tym, że ani LM nie wygra, ani Złotej Piłki nie zdobędzie. Do mega topowej drużyny już też nie trafi, chyba że topowej z nazwy (jak np. United). Wielkie pieniądze zarabia cały czas, niewątpliwie będzie zarabiać też po zakończeniu kariery. A na jakieś tam Chiny może być czas i w wieku 40 lat, jeśli tylko będzie miał taki kaprys.

A powrót do Milanu wydaje się mimo wszystko kuszący. Klub, który wspomina bardzo dobrze, miasto które lubi on i jego żona. Do tego automatyczna pozycja lidera i mglista możliwość zostania klubową legendą, gdyby pod jego wodzą, na koniec kariery, Milan by się odbudował. Przy tym Serie A to wciąż sportowe wyzwanie nieporównywalnie większe, niż egzotyczne ligi, to wciąż setki kamer skierowane w jego stronę i pozostawanie blisko wielkiej piłki. Tak że uważam, że szansa jest.

Chociaż niezbyt duża.

I trzeba się zastanowić, czy to naprawdę jest cel, na jakim warto się koncentrować, olewając wszystkie inne. A tak by to pewnie u nas wyglądało.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 09, 2016 14:20   

Camill napisał/a:

Oj Carlo, Carlo... czasem mógłbyś sobie dać na wstrzymanie... czasem lepiej "pomilczeć".

"Be the change that you wish to see in the world"
:)

Zawsze będę na tak jeżeli chodzi o Ibrę. Nawet kosztem Bakki, który raczej i tak musiałby odejść by zrobić miejsce(na boisku i w budżecie). Szczerze mówiąc bardziej wyobrażam sobie parę Ibra - Luiz lub Ibra - Balo niż Ibra - Bacca. Może być nawet Ibra - Pavoletti :)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Maj 09, 2016 14:30   

miszcz napisał/a:
Może być nawet Ibra - Pavoletti

Żeby się przypadkiem Twoje życzenie nie spełniło w 50% ;)

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 09, 2016 14:35   

Pavoletti - Matri? :)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 09, 2016 14:37   

Dalekie jest to od moich marzeń, ale na pewno nie byłoby to takie złe :) Przy Ibrahimoviciu to by nawet Gilardino błyszczał :)

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Maj 09, 2016 21:43   

Pavoletti? Przecież Matri jest wciąż na kontrakcie, po co dublować pozycję? Ach, no tak, te chińskie Yuany trzeba wydawać. A poza tym warto się wstrzymać z niektórymi, bo mogą się przypadkiem spełnić.
Zlatana rozpatruję jako wzmocnienie siły ofensywnej zespołu, nie jako stricte napastnika. Vazquez był jedną z opcji transferowych, a Zlatan do końca świata będzie zjadał go dupą, a przynajmniej tak długo, jak będzie grał. Ibra to jedyna wielka gwiazda, którą obecnie widzę w zasięgu.
Jeśli natomiast chodzi o LE, to oczywiście wymaga to szerszej kadry, no ale to nie powinien być jakiś wielki zarzut, zwłaszcza że u nas liczba piłkarzy jest spora, gorzej z jakością i dopasowaniem. Więcej testów dla kadry, nowych wyzwań, o innym profilu niż w lidze. Jednak teraz jesteśmy na miejscu 7, niekoniecznie w jakiejś świetnej pozycji do gry w tejże.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Maj 09, 2016 22:12   

carlos napisał/a:
Pavoletti? Przecież Matri jest wciąż na kontrakcie, po co dublować pozycję?

Bo Matriemu chyba się kończy kontrakt teraz ;)

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Maj 09, 2016 22:17   

Chciałbym żeby to była prawda, jednak transfermarkt wskazuje czerwiec 2017, jako jego pożegnanie z klubem. I gdzieś w dyskusjach wśród kibiców, czytałem że faktycznie jeszcze rok. Chciałbym się jednak mylić. Bardzo.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Maj 09, 2016 22:23   

Serio dostał kontrakt na 4 lata aż?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 10, 2016 09:07   

Geniusz mercato to sprawił ;)

Co do LE, to dla mnie w ogóle nie podlega to dyskusji. Potrzebujemy ogrania, choćbyśmy mieli odpaść w grupie. Mamy nowy zespół bez żadnego doświadczenia w Europie, niech zapłacą frycowe w LE, a nie w LM, do której w końcu dążymy.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 10, 2016 16:41   

Ciekaw jestem, ile łącznie będzie nas kosztowała ta operacja Matri, jak widać jeszcze się nie skończyła, a wątpię, by kluby do których odchodził pokrywały całą pensję... jak odchodził z Juve, miał jeszcze dostać podwyżkę :lol2:
Nadal nie wierzę w możliwość transferu Ibry bez znaczących zmian na samej górze, w strukturach klubu.
W każdym razie, Azjaci mieliby mocne wejście, gdyby mogli nowy etap rozpocząć od firmowania go Zlatanem... oby z korzyścią nie tylko marketingową, ale i sportową.

Camill 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 06, 2016 13:06   

Ponoć jutro ma się wyjaśnić kwestia przyszłości Ibry. Sam Szwed to obiecuje :P Media są pewne, że Zalatan wybrał już Man U, z kolei sam zainteresowany mówi, że to co ogłosi będzie prawdziwą bombą , a jego następny klub jest fantastyczny i bardziej niż wielki :brew:

theoden92 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 06, 2016 13:19   

No chyba nikt juz sobie nie robi nadziei co do Ibry? Do United idzie Mou, jest forsa, plan, renoma i niezli zawodnicy. Duet Ibra-Roo mnie przeraza, moze byc zabojcza mieszanka. Familia i kumple to kibice United, ja z reszta tez, liczyem na jakis nasz pojedynek w LE, ale nic z tego...
W kazdym razie, Ibra hitem transferowym United, zaraz po Mourinho, a okienko jeszcze nie otwarte XD

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Cze 06, 2016 13:23   

Czy tylko dla mnie Zlatan robi żenującą szopkę w związku ze swoim kontraktem?

staarek 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 06, 2016 14:17   

theoden92 napisał/a:
No chyba nikt juz sobie nie robi nadziei co do Ibry? Do United idzie Mou, jest forsa, plan, renoma i niezli zawodnicy. Duet Ibra-Roo mnie przeraza, moze byc zabojcza mieszanka. Familia i kumple to kibice United, ja z reszta tez, liczyem na jakis nasz pojedynek w LE, ale nic z tego...
W kazdym razie, Ibra hitem transferowym United, zaraz po Mourinho, a okienko jeszcze nie otwarte XD

Jestem bardzo ciekawy jak Zlatan sobie poradzi w PL. Wiadomo ze wiek juz nie ten, ale mimo wszystko ciagle moze byc wiodaca postacia Man U.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 06, 2016 14:54   

Jeszcze tylko Kovacić do Juve i mamy kopie zeszłego roku :rotfl:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Cze 06, 2016 15:05   

Nie lapię

lord bass 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 06, 2016 15:22   

Włoskie dzienniki napaliły się strasznie na transfery Ibry i Kovacicia. W tamtym roku nie udało się z Martinezem i Kondogbiom, a teraz Zlatan i Kovacić.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pon Cze 06, 2016 16:08   

Venomik napisał/a:

To jeszcze zależy od tego, gdzie ostatecznie pójdzie. Jeśli do United, to faktycznie mamy do czynienia z żenującą szopką.

lord bass napisał/a:
Włoskie dzienniki napaliły się strasznie na transfery Ibry i Kovacicia. W tamtym roku nie udało się z Martinezem i Kondogbiom, a teraz Zlatan i Kovacić.

Nie może być mowy o żadnej powtórce z zeszłego roku właśnie dlatego, że teraz napalili się tylko dziennikarze.

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 06, 2016 16:41   

TomekW napisał/a:

Venomik napisał/a:

To jeszcze zależy od tego, gdzie ostatecznie pójdzie. Jeśli do United, to faktycznie mamy do czynienia z żenującą szopką.
A to dlaczego?

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pon Cze 06, 2016 16:56   

Dlatego, że Ibra kilka dni temu wyśmiał publicznie doniesienia o transferze do United i co chwile karmi fanów tekstami o tym, że daje dziennikarzom jeszcze trochę czasu na wymyślenie nowych historyjek, które go ponoć tak bardzo bawią.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 06, 2016 22:19   

Bez zartow Panowie... Ibra jest juz w United, ale tez nie wiem, po co ta szopka. Moze to sprawka Raioli?

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Cze 06, 2016 22:39   

W sensie Raiola nakazał Ibrze co ma odpowiadać na pytania o jego przyszły klub?

theoden92 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 07, 2016 12:13   

A co, Ibra dla frajdy sie tak wydurnia, jak juz wszystko jasne?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 08, 2016 09:00   

Patrząc racjonalnie, wybranie Milanu jest skrajnie mało prawdopodobne. Ale Ibra nie zawsze jest racjonalny ;)

Spodziewałem się, że wczoraj na konferencji usłyszymy gdzie zagra. Powiedział jednak tylko, że wybrał klub, ale jeszcze nie zdradza jego nazwy. I to mi mocno daje do myślenia. Gdyby miał iść do United, tak jak wydaje się logiczne, to co by stało na przeszkodzie, żeby o tym poinformować? Tam już jest wszystko jasne, przyszedł Mourinho, na pewno trwają rozmowy na temat innych transferów, nie ma na co czekać. Taka informacja byłaby korzystna zarówno dla Zlatana, który miałby kolejny wielki klub na liście i podgrzewałby emocje w związku z Mou, oraz dla klubu, który przyciąga jeszcze większą uwagę "pakietem startowym" w postaci tej dwójki.

Tak więc to, że decyzja nie została ogłoszona skłania mnie do myśli, że to może jednak nie jest United. Co nie znaczy oczywiście, że jest to Milan.

Odpowiedz do tematu