ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zlatan Ibrahimović
Autor Wiadomość
zadi 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 21, 2015 10:39   

Paweuu napisał/a:
Baresi87 napisał/a:
Ibra przyjdzie na ostatnie dni Mercato, zakładam się o piwo ;)

A mi się wydaje, że jest to mało realna opcja. Czuje, że ostatniego dnia mercato jeszcze wiele się wydarzy, ale nie sądzę by Szwed wrócił do Milanu.

Jeśli nie przyjdzie teraz, to mam nadzieje, że przyjdzie za rok :-) .

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 21, 2015 11:01   

Chyba jako trener ;)

kamilus 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 20, 2015 10:54   

Z wczorajszego meczu z Caen - jak zwykle długo nie myślał tylko huknął z całej siły:
https://streamable.com/7mta

Szkoda też, że nie weszła mu przewrotka z akcji z ok. 28 sekundy tego skrótu: http://livetv.sx/en/showvideo/307700_caen_psg/

Wtedy to dopiero byłby gol, jeden z ładniejszych, jakie widziałem do tej pory w tym sezonie.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 20, 2015 17:13   

Miazga. Facet jest wciąż genialny..... Brakuje mi takich kozaków w naszym Milanie....

SineCere 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 21, 2015 13:53   

Tak a propos to Miazga latem będzie do wzięcia za darmo i już zapowiedział, że nie przedłuży umowy. Może któraś z łysych pałek spojrzałaby w kierunku Nowego Jorku nie tylko po to, żeby wysłać tam kochankę na zakupy.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 27, 2015 22:40   

Eeeee, przecież nie można budować drużyny pod Zlatana :doh: To egoista i drużyna na tym traci.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 29, 2015 16:33   

Niedawno Verratti opowiadał jaką wielką estymę ma do Milanu Ibra.

No to niech Ibra pakuje też Marco i zapraszamy w lipcu. :rotfl:

SineCere 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 06, 2016 17:14   

jarles napisał/a:
SineCere napisał/a:
jarles napisał/a:
Raz, że żartujesz, a dwa, że do żartu przyznajesz się pisząc, iż...Juventus potrzebuje środkowego pomocnika.

Nie, nie, Juventusowi przydałby się b2b (albo trequartista, wtedy Pogba grałby środkowego), aby załatać ubytki kadrowe w stosunku 1:1. Bez niego też sobie poradzą, aczkolwiek, jak już pisałem, przydałoby się tutaj wzmocnienie zwłaszcza wobec urazu Khediry.

jarles napisał/a:
Dybała i Tevez? - znowu żartujemy. Obstawiam, że chłop przepadnie w gąszczu jak wielu innych, bo cudów w nim nigdy nie widziałem.

I to przyczyna naszego niezrozumienia, bo ja widziałem. I obstawiam, że nie przepadnie w gąszczu przeciętniaków.

eee...słabo z argumentami

Pogba nie będzie rozgrywał, a jak do takiego Allegri będzie go chciał go przysposobić, to wyjdzie bida, powiadam.

Co do Dybały - odłóżmy sprawę co najmniej do końca roku, ok?

Czy to już? Przyznasz, że sprowadzenie Dybali było wyśmienitym ruchem? ;)

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Śro Sty 06, 2016 20:07   

Na razie chłopak się sprawdza, ale na to, żeby mówić, iż był to wyśmienity ruch stanowczo za wcześnie. Skuteczność na poziomie Bakki, a o Kolumbijczyku też nie mogę powiedzieć, że jest strzałem w dziesiątkę. Także jeszcze ma szansę zginąć w gąszczu :wink:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Sty 07, 2016 08:43   

jarles napisał/a:

Na razie chłopak się sprawdza, ale na to, żeby mówić, iż był to wyśmienity ruch stanowczo za wcześnie. Skuteczność na poziomie Bakki, a o Kolumbijczyku też nie mogę powiedzieć, że jest strzałem w dziesiątkę. Także jeszcze ma szansę zginąć w gąszczu

Sprostuję i dopowiem kilka elementów:
1. Post wysłałeś i godzinie 20, więc w momencie, kiedy Dybala ma juz więcej bramek niz Bacca.
2. Dybala na zdobycie tych bramek potrzebował 4 godzin gry mniej niż Bacca (cóż, ma lepszych konkurentow do gry no i z racji 21 lat był powoli wprowadzany do ekipy)
3. Argentyńczyk nie gra jako wysunięty napastnik. W Juve został przesunięty do tyłu, uczy się tej roli. Dodatkowo gra z reguły razem z klasycznym wysuniętym napastnikiem w starym stylu (Mandzukić), więc o żadnej wymienności pozycji (w przeciwieństwie do gry z Moratą) mowy być nie może.
4. Dybala coraz lepiej spisuje się jako cofnięty napastnik. Rozpoczyna akcje z głębi pola, przyspiesza grę, rozprowadza piłkę, uwalnia Juventus spod pressingu rywali, wywalcza sporo groźnych stałych fragmentów gry. Według transfermarkt ma 5 ligowych asyst.
5. Łącząc to do siebie (czas gry i ilość bramek oraz asyst) jeśli na takim poziomie miałby grać przez cały sezon i zaliczyć 80% czasu gry to zdobywałby w lidze 20-21 bramek oraz zaliczał 11 asyst. To jest świetny wynik, a przecież Dybala gra stopniowo coraz lepiej (w ostatnich 7 meczach ma 5 bramek i dwie asysty w lidze)..

Więc nie ma co tych dwóch zawodników porównywać. Zwłaszcza, że w przypadku Dybali jest szansa, że będzie ważnym zawodnikiem tej drużyny przez wiele lat albo zostanie sprzedany za spore pieniądze, czego o Bacce powiedzieć nie sposób.
Btw: Dybala zdaniem kibiców jest najlepszym zawodnikiem Juve w tym sezonie, czego o Bacce w Milanie powiedizeć nie sposób ;)

lord bass 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 08, 2016 23:48   

Dodam też, że Bacca nigdy nie będzie wielkim napastnikiem, a jego wartoś nie wzrośnie natomiast Dybala może znaleźć się za rok dwa w ścisłym topie, a wartość na pewno wzrośnie.

Do argumentów Venomika dodałbym też fakt, że Bacca w odróżnieniu od Dybali nie zdobywa przewagi poprzez dryblingi, strzela niewiele w każdym meczu, zazwyczaj próbuje wejść z piłką do bramki.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Sob Sty 09, 2016 00:58   

lord bass napisał/a:
Do argumentów Venomika dodałbym też fakt, że Bacca w odróżnieniu od Dybali nie zdobywa przewagi poprzez dryblingi

EJ!!
venomik napisał/a:
Dybala coraz lepiej spisuje się jako cofnięty napastnik. Rozpoczyna akcje z głębi pola, przyspiesza grę, rozprowadza piłkę, uwalnia Juventus spod pressingu rywali gry.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 09, 2016 09:49   

Venomik,

Chodziło mi o cos innego. Dybala ma łatwość w przejściu jednego zawodnika, a Bacca nie.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 27, 2016 17:25   

SineCere napisał/a:
Tak a propos to Miazga latem będzie do wzięcia za darmo i już zapowiedział, że nie przedłuży umowy. Może któraś z łysych pałek spojrzałaby w kierunku Nowego Jorku nie tylko po to, żeby wysłać tam kochankę na zakupy.

Miazga poleciał na testy medyczne do Chelsea. Także tego.

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Maj 08, 2016 21:14   

Tymczasem Zlatan otwiera się na powrót do nas. I po raz kolejny podkreśla że Milan to największy klub w jakim grał, a przypominam że był zawodnikiem: PSG, Barcelony, Juventusu, Interu czy Ajaxu. Prawdopodobnie nie przeczytał naszego forum z którego dowiedziałby się że Milan to od kilku lat przeciętniak Serie A, zarządzany przez chorych psychicznie nieudaczników, którzy robią na złość kibicom. I co najważniejsze chłop nie ma pojęcia że przychodząc tu nie ma szans na żadne puchary, wygrane, będzie się rozpaczliwie bronił przed spadkiem do Serie B. Poza tym że nie ma szans żeby jakiś poważny gracz przyszedł do Milanu, więc po prostu Zlatan nie wie co mówi.

A gdyby jednak wiedział to muszę przyznać że jestem zaskoczony tym jak sytuacja się rozwija. Najpierw Raiola daje więcej niż do zrozumienia że Ibra chętnie znów zamieszka w Mediolanie, teraz taką możliwość potwierdza sam zainteresowany. W zeszłym roku w mediach włoskich gorączka i spekulacje nt transferu Szweda sięgały zenitu, mimo że żadnego potwierdzenia ze strony zainteresowanych nie było. A teraz mimo ostatnich wypowiedzi włoscy dziennikarze wydają się dużo bardziej sceptyczni niż przed rokiem. Zobaczymy, sprawa nabiera rozpędu.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 08, 2016 21:39   

Wszystko w porządku, ale LM u nas nie wygra. A na tym chyba mu zależy?

Camill 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 08, 2016 23:35   

Carlo napisał/a:
Tymczasem Zlatan otwiera się na powrót do nas. I po raz kolejny podkreśla że Milan to największy klub w jakim grał, a przypominam że był zawodnikiem: PSG, Barcelony, Juventusu, Interu czy Ajaxu. Prawdopodobnie nie przeczytał naszego forum z którego dowiedziałby się że Milan to od kilku lat przeciętniak Serie A, zarządzany przez chorych psychicznie nieudaczników, którzy robią na złość kibicom. I co najważniejsze chłop nie ma pojęcia że przychodząc tu nie ma szans na żadne puchary, wygrane, będzie się rozpaczliwie bronił przed spadkiem do Serie B. Poza tym że nie ma szans żeby jakiś poważny gracz przyszedł do Milanu, więc po prostu Zlatan nie wie co mówi.

Oj Carlo, Carlo... czasem mógłbyś sobie dać na wstrzymanie... czasem lepiej "pomilczeć".

Adamus_eTm 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 09, 2016 08:03   

Ta cała akcja to pewnie cyrk Mino pod tytułem "Dobra słuchajcie. Zlatan chce zmienic klub, najlepiej na Milan bo wiecie KOCHA MILAN!!!!jedenjeden!!! Ale jak sypniecie groszem(macie zaplacic jak za prezydenta).. to moze zmienimy zdanie" :king: :king:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 09, 2016 09:28   

Galliani zasugerował, że Zlatan owszem może by przyszedł, ale musimy mieć puchary w Mediolanie. A to jak wiadomo sprawa bardziej niż trudna.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 09, 2016 10:45   

Jakoś nie wierzę w mega-sentyment Zlatana do Mediolanu. Jak po kasę to do Chin/USA, a jak po puchary to też nie do nas; nawet jeśli zagramy w LE - w co nie wierzę (tak na marginesie to może lepiej jest odpocząć od pucharów i skupić się w przyszłym sezonie na odzyskaniu LM - oczywiście po odpowiednim zastrzyku finansowym, którego - umówmy się - nawet po wygraniu LE by nie było). Jak sugerowałem wcześniej: Ibra jest w takim wieku, że jeśli zależy mu na tym, by spróbować osiągnąć jeszcze coś poważnego (zwycięstwo w LM) to nie dokona tego u nas, a i pieniędzy nie wyłożymy tyle, by osłodzić mu rezygnację z tego celu. Dla mnie jest to bajeczka dla naiwnych. Obym się mylił.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Maj 09, 2016 11:02   

Teoretycznie bez LE powinno być łatwiej odzyskać awans do Ligi Mistrzów. Ale jedna uwaga – kolejny rok bez pucharów może oznaczać, że w razie zdobycia 3 miejsca Milan będzie druzyną nierozstawioną w eliminacjach LM. Więc będą czekać kluby pokroju City/United, Monaco, Villareal, itp. Już nie musi być tak różowo – łatwo będzie zaprzepaścić osiągnięcia poprzedniego sezonu.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Maj 09, 2016 11:21   

Jestem zdania, że warto sobie dawkować wyzwania, żeby potem nie skakać w głęboką wodę. Doświadczenie naszych piłkarzy na arenie Europejskiej jest mizerne. Do gry co trzy dni też mało kto jest przyzwyczajony. Według mnie klub musi chcieć wejść do pucharów. Musi.
A w sentyment Zlatana wierzę. Tylko to daje mi nadzieję na jego ewentualne przyjście. Rok temu byłem na nie, bo raz, że miał ważny kontrakt, a dwa, że szybko kupiliśmy Carlosa i Luiza. Oczywiście Ibra to zupełnie inna półka, ale nie kupujesz sobie dwóch audi, jeśli i tak chcesz jeździć maserati.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 09, 2016 11:42   

No ale póki co u nas w garażu stoją właśnie dwie (trzy?) audice. I to lekko rdzewiejące.
Zdobywanie doświadczenia jest ok, ale kiedy ma się odpowiednio szeroką kadrę.
A awans do LM przez LE to właściwie sci-fi. Przypomnijcie mi: ile razy w historii Milan wygrał puchar UEFA/LE, huh?

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Maj 09, 2016 11:49   

Chyba nawet w finale nie był ;)

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 09, 2016 11:52   

Poza tym: jakkolwiek potoczy się sprawa z LM, to rok przerwy i tak będzie (minimum). A Ibra się kończy (jesienią 2017 będzie miał 36 lat)..

Odpowiedz do tematu