ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zlatan Ibrahimović
Autor Wiadomość
Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 28, 2010 22:16   Zlatan Ibrahimović

28 sierpnia 2010 zatwierdzono wypożyczenie Zlatana Ibrahimovica do naszego Milanu. Wyp. z opcją wykupu - 24 mln ojro. Witamy w klubie, nie owijając w bawełnę - chcemy Scudetto, LM oraz króla strzelców :) tak na poważnie to chciałbym widzieć wielkiego piłkarza, ktory przyczynia się do wielkich sukcesów swojego nowego klubu.

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 28, 2010 22:24   

Tak jak napisałem w innym temacie: dla mnie to zawsze będzie najemnik, a nie pełnoprawny Milanista. Mogę go lubić, cieszyć się z jego bramek, okazywać mu sympatię, ale Ibra w moim odczuciu raczej nigdy nie stanie się pełnoprawnym członkiem Milanu.

ozzy69 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 28, 2010 22:42   

Szymon_ACM - Wymień mi z 5 piłkarzy aktualnie grających w Milanie, którzy nie są najemnikami? Albo w Interze? Nie oszukujmy się - dziś praktycznie nie ma innych piłkarzy niż najemnicy i tak właśnie powinno się o nich myśleć. Dziś piłką rządzi pieniądz. Ile razy ktoś do nas przychodzi to jest szcześliwy, zawsze chce osiągnąć wszystko, trafia do super klubu. Niektórzy okazują miłość, inni zawsze kibicowali temu klubowi.

A co do Zlatana - mam nadzieje, że szybko się wkomponuje w drużynę i będzie z niego pożytek.

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 28, 2010 22:49   

Wydaje mi się, że mimo wszystko Ibrahimovic to nieco inny typ zawodnika (chodzi mi o charakter, nie umiejętności) niż Rinho, Nesta czy Ambro. I szczerze mówiąc, to bardzo ubolewam nad tym, że "piłką rządzi pieniądz". Nie wiem jak możesz pisać o tym ze spokojem - dla mnie to zabijanie piękna futbolu. I mam nadzieję, że to mogłoby się zmienić, gdyby pojawiło się więcej głosów za wprowadzeniem przepisów podobnych do tych w NBA (chodzi mi o ustalenie limitów cenowych).

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Sie 28, 2010 22:51   

Jak Zlatan pocałuje nasz herb to się chyba zeszczę ze śmiechu. A sam transfer, już teraz, kataloguję po stronie b.dobrych. Mam nadzieję, że pokaże na co go stać i da nam wiele radości.

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 28, 2010 22:58   

To fakt, Łysy rozegrał sprawę jak chciał, startując z pułapu "Ibra nigdzie nie idzie" przez "60 baniek" kończąc na 24... oby tylko faktycznie nie okazało się, że za Cygana obiecał jakiegoś perspektywicznego gracza Milanu.

ToMuS 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 29, 2010 00:31   

powiedzmy sobie szczerze, to nie jest człowiek od kochania klubu tylko od strzelania bramek. Transfer świetny. Tylko on podobno nie jest z OPCJĄ wykupu tylko z OBOWIĄZKIEM wykupu po roku za 24 mln €!

Gol 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 29, 2010 06:30   

Mi szkoda tylko że Ibrahimovic-ia zobaczymy dopiero za 1-2 mecze :( A co do transferu to bardzo dobry i mam nadzieję że Milan wreszcie wygra coś czym zaznaczy swoją wartość.

Ronaldinho - Ibra - Pato - Cóż za atak :)

pionka 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 29, 2010 07:13   

Mam pytanie do naszych statystyków (TomekW :P ). Ilu zawodników wcześniej grało we wszystkich trzech wielkich włoskich klubach tj. Juve, Interze i Milanie? Mi przychodzi do głowy tylko Roberto Baggio.

Burzum 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 29, 2010 07:26   

Patrick Vieira, Edgar Davids to tak tylko pierwsi z brzegu. Może jeszcze coś było ale jakoś już nie pamiętam :hmm: .

Cartman 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 29, 2010 09:06   

do tego jeszcze Roberto Baggio i Christian Vieri

Whatever tommorow brings I'll be there, with open arms and open eyes yeah.

I got to follow my heart no matter how hard, I got to roll the dice, never look back and never think twice.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Nie Sie 29, 2010 09:49   

pionka napisał/a:
Ilu zawodników wcześniej grało we wszystkich trzech wielkich włoskich klubach tj. Juve, Interze i Milanie?

Mi przychodzą do głowy Luigi Cevenini, Alessandro Savelli, Giuseppe Meazza, Aldo Serena, Roberto Baggio, Patrick Vieira i Edgar Davids.

scheva
Milanista

Wysłany: Nie Sie 29, 2010 09:51   

Zlatan - za taką cenę to jak najbardziej ( tylko czy kontrakt mu obniżono?)

myślę, że jest on gwarantem strzelenia minimum 15 bramek w lidze + jest świetnym zawodnikiem w braniu ciężaru gry na siebie, co dla naszej wiekowej pomocy jest wręcz nieocenione
w LM może nie będzie błyszczał, ale w Serie A sprawi, że miejsce w pierwszej trójce nie będzie problemem, a nawet mistrzostwo staje się realne

beneras 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 29, 2010 10:09   

Atak zapierajacy dech w piersiach:

Dinho-Zlatan-Pato

Tam jest wszystko:potezna sila fizyczna(zlatan),ultra szybkosc(pato),geniusz najczystszej postaci(ronnie)+najlepszej jakosci technika i kreatywnosc(wszyscy).

Ten sezon moze byc poteznym kozakiem.Moze rowniez byc poteznym rozczarowaniem.

Ja jako sztandarowy przyklad wiecznego optymisty patrze z usmiechem na ustach na zaczynajacy sie dzis dla ans o 20.45 sezon.Bedzie dobrze :diavolo:

ps.

Oczywiscie mister Galliania kolejny raz pokazal,ze nie ma sobie rownych w dzisiejszym futbolu w robieniu transferow.24 mln za 30 letniego zlatana?!pffff,dla mnie to sa grosze(w sensie za takiego pilkarza ;-) ).

Lysy \o/

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Sie 29, 2010 10:13   

beneras napisał/a:
24 mln za 30 letniego zlatana?!
Zlatan za ciut ponad miesiąc kończy 29 lat, ten czteroletni kontrakt wydaje się więc adekwatny.
Zrobiłem mały przegląd kompilacji i coraz bardziej się cieszę, to że jest naszym najlepszym napastnikiem to jasne, do tego gość może zagrać i na skrzydle łącząc w sobie coś pomiędzy Dinho i Pato. Może być naprawdę miło w tym sezonie.

Adin 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 29, 2010 10:40   

Patrząc na Drogbę, Ibra powinien chociaż grać przez 3 lata na bardzo dobrym poziomie. Tylko, żeby nie przedłużali jemu umowy:)

gregor 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 29, 2010 10:42   

TomekW napisał/a:
Mi przychodzą do głowy Luigi Cevenini, Alessandro Savelli, Giuseppe Meazza, Aldo Serena, Roberto Baggio, Patrick Vieira i Edgar Davids.

i Enrico Candiani

Szybki 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 29, 2010 12:47   

Nigdy nie lubiłem takich gwiazdorzyn jak Ibra,ale za 24 klocki przy naszej sytuacji jak najbardziej,mam nadzieję że nie rozczaruje i podniesie nas z kolan !

beneras 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 29, 2010 12:49   

Cytat:
Zlatan za ciut ponad miesiąc kończy 29 lat, ten czteroletni kontrakt wydaje się więc adekwatny.

Zabiles mnie Stary :prayer:

Gdzies,niedawno przeczytalem,albo sobie ubzduralem,ze Zlatan ma 30 lat i pod tym wzgledem ocenialem jego transfer jako swietny,a teraz zaintrygowany tam co uzytkownikcarlos, napisal sprawdzilem w zrodlach i rzeczywiscie dodalem zlatanowi 1 rok.

W takim razie oceniam ten transfer w skali 10/10.

Wazne za:

-przez ostatnie lata bylismy obdarwywanie takimi graczami,ze kupno 29letniego megagwiazdora,ze srednio-dobym sezonem za soba powinno z miejsca budzic u nas podziw i zadowolenie

-cena.24 mln za megagwiazde ligi, do ktorej zostaje kupiony to grosze w porownaniu z cenami na rynku narzucanymi przez inne kluby:real (kaka,ronaldo),man city(wszyscy),barca(ten obronca z szahtara)

-gosc ma 29lat.Jesli szczescie dopisze, swoje 2 najlepsze sezony w lidze rozegra u nas,w ulubionej lidze

Smieszne przeciw:

-najemnik?Slaby argument,wymyslony na sile.Ronaldo tez byl najemnikiem,a kazdy sie nim zachwycal kiedy byl na boisku.

-ciezki charakter?Wszyscy w klubie i w tym ja poza nim ufaja,ze Zlatan jest w takim wieku,ze bedzie dobrym duchem druzyny.

Ogolnie Galliani to najlepsza osoba w klubie na ten czas,wliczajac w to trenera,pilkarzy i kazdej osoby bedacej na liscie plac Milanu.

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 29, 2010 14:20   

Cytat:
-najemnik?Slaby argument,wymyslony na sile.Ronaldo tez byl najemnikiem,a kazdy sie nim zachwycal kiedy byl na boisku.

Jakie przeciw? Ja się cieszę, że Zlatan do nas dołączył, bo to bardzo dobry grajek. Inną sprawą jest jego zapisanie się w historii klubu jako Milanisty.

gatusostce 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 29, 2010 14:47   

Najemnik nie najemnik wzbogacił siłę ataku Milanu i dał możliwość manewru. Co do jego pozycji na skrzydle to chyba jakaś pomyłka. Ja nie widziałem go w żadnym spotkaniu na tej pozycji, no ale może mi coś umknęło. Oby to był zawodnik który da nam więcej niż 15 bramek w sezonie bo na podobnym poziomie bramkowym to i Borriello jest. Tak czy siak cieszy pozyskanie tego zawodnika i wierze mocno w to, że wniesie więcej do drużyny niż większość w ostatnich latach kupionych napadziorów.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Sie 29, 2010 16:24   

gatusostce napisał/a:
Co do jego pozycji na skrzydle to chyba jakaś pomyłka
Nie chodziło mi konkretnie o pozycję skrzydłowego, a o pewne opcje, które Zlatan otwiera. Jego warunki fizyczne w oczywisty sposób predysponują do bycia jedynym napastnikiem w 4-3-3; w 4-3-1-2 może być głównym, ze wspierającym go Pato, oraz tym drugim w zestawieniu z Borriello. To wiedziałem zawsze. Wczoraj i dziś pooglądałem trochę kompilacji (polecam serię Ibracadabra, części jest powyżej dziesięciu), głównie z tego powodu, że, daję sobie rękę uciąć, nie widziałem zbyt wielu potyczek Interu ze Sienami, Bolognami czy innymi Cataniami. Gość bardzo często zachowywał się podobnie do R80, wyłączając długie podania, z tym, że z obu stron boiska. Nie unika zejść do boku czy cofania się w głąb boiska - nawet w naszym ostatnim sparingu widziałem go często na 40-50 metrze, ma technikę i kreatywność najlepszych 10tek.
Jestem pewien, że w przypadku nieobecności R80 będzie jedną z głównych opcji na uzupełnienie luki - Pato na lewo, a on w miejsce Kaczorka. W przypadku braku Pato, Ibra spokojnie może zająć jego miejsce na prawej.

Sulej 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 29, 2010 16:45   

Niezbyt mi się podobają wypowiedzi Zlatana. To o filozofie Guardioli. Do tego to, że przychodzi do najlepszego klubu we Włoszech. Wiadomo, że Milan jest dla nas wszystkich naj, ale Zlatan się chyba chce podlizać.

Ciekawe z jakim numerem zagra. Dla mnie idealnym byłby...99.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Sie 29, 2010 16:51   

Sulej napisał/a:
Ciekawe z jakim numerem zagra
Może odczaruje tą parszywą '11', co zostanie po Huntelaarze. Poza Crespo w ostatnich 8 latach grali w niej sami pechowcy.

Sulej napisał/a:
Dla mnie idealnym byłby...99
Ronaldo radził sobie z nim nieźle, gdyby nie ta kontuzja... Może Zlatan wybierze 81? W końcu Dinho zapoczątkował taką modę. Sheva (po powrocie), Yepes, Flamini (początkowo) i Oduamadi też poszli w tym kierunku :)

Szymon_ACM 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 29, 2010 17:04   

Cytat:
Wiadomo, że Milan jest dla nas wszystkich naj, ale Zlatan się chyba chce podlizać.

A to taka niespodzianka? Ja tam czekam na pierwsze całowanie herbu ; ).

Odpowiedz do tematu