ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dla fanów PESa
Autor Wiadomość
VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Paź 15, 2014 05:38   

bali sie ze ich CSM pozwie za uzywanie bez zgody? :rotfl:

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 06, 2014 21:08   

http://www.youtube.com/wa...y7ohbdA4tulgvPw

Oglądać w Chrome w 60fps i w HD, firefox nie wspiera nowego youtube.

Gol 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 07, 2014 19:59   

Czemu PES 2015 wygląda jak Fifa 08 ? :hmm:

Kojak 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 07, 2014 21:05   

Chryste co oni z tą grą zrobili, wygląda gorzej niż ostatni PES w którego grałem a był to bodajże 06...A te ruchy piłkarzy to również nie wygląda zbyt dobrze...

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 07, 2014 21:18   

Nie wygląda to dobrze ponieważ PES poszedł w stronę FIFY. Co zawsze wyróżniało produkcję KONAMI to chociażby miażdżąca grafika a tutaj? daj pan spokój. Ruchy piłkarzy identyczne jak w FIFIE której nigdy nie lubiłem a teraz jeszcze idą ich śladami, chyba kolejny rok będę grał w rewelacyjną 13-stkę.
#10 Rui Costa per sempre!

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 07, 2014 21:34   

No właśnie, zgadzam się. PES był zawsze bardziej naturalny, a teraz poszedł w stronę FIFY, piłkarze tak jak tam jeżdżą na łyżwach zamiast biegać.

Ale to, co wyróżniało produkcję Konami, to był przede wszystkim realizm. FIFA była for fun, szybkie akcje, efektowne zwody, wszystkie mecze z grubsza takie same. PES pozwalał na granie naprawdę własną taktyką, można było zagrać piłkarskie szachy, można było kontrować lub cisnąć rywala, ta gra żyła. Niestety, te czasy raczej już minęły.

cortess 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 07, 2014 23:41   

Nie będę już cytował kolegów, ale moje odczucia identyczne. Od czasu jak poznałem PESa (część oznaczona 3 lub 4) był dla mnie lepszy niż FIFA ze wspomnianych już przez przedmówców względów. Nie gram jakoś często w takie gry - właściwie tylko okazjonalne turnieje z kolegami, ale co roku mam do czynienia z każdą z produkcji ze znaku EA czy Konami, a przynajmniej je sprawdzam. Poprzedni PES zawalił totalnie - zainstalowałem, zagrałem kilka spotkań, usunąłem - to było straszne. Z tego co widzę kolejna edycja będzie podobna, szkoda... W 2012 lub 2013 mogę pograć, jednak najfajniej wspominam którąś starszą do której wyszedł "Ekstraklasa mod" - jak dziś pamiętam, rozpoczynam karierę, pierwszy mecz wyjazdowy, dotykam piłki a z trybun klasyka polskich stadionów: "jazda z k...". :king:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 07, 2014 23:56   

Ja najlepiej wspominam ISS Pro Evolution na PSX, a potem ISS Pro Evolution 2 ;) Ale każda następna część też była super, do pewnego momentu. W tamtym czasie nie było licencji, nazwiska były poprzekręcane, grafika też taka sobie, ale realizm rozgrywki i animacje nokautowały produkcję EA Sports na całej linii.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 08, 2014 01:19   

Czasy, w których Fifa miała konkurencję i to taką, która przebijała produkt EA, minęły i to chyba na długie lata. Takie coś wciskać ludziom na nowe konsole? Ładne mi HD, szczególnie taki Abate to już super wygląda i biega :lol2:

Gol 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 08, 2014 11:01   

rangiz - Nadal uważasz że to wina Xboxa Ona że gra na tej konsoli miała pierwotnie chodzić w 720p ;)
Konami pokazało pazur..

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 08, 2014 11:02   

Dla mnie dalej wciąga sztuczną, zręcznościową Fifę. Poza tym inne filmiki na YT wyglądają znacznie lepiej.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 08, 2014 12:23   

Gol napisał/a:
rangiz - Nadal uważasz że to wina Xboxa Ona że gra na tej konsoli miała pierwotnie chodzić w 720p ;)
Konami pokazało pazur..

Ale o czym piszesz? Na PS4 odpala 1080p i demo wygląda lepiej niż na tych filmach, nie zmienia to faktu, że finalny efekt i gameplay będzie biedny, po tym co zobaczyłem.

Na większości platform, szczególnie x360/ps3 i pc wygląda jak PES sprzed 4-5 lat, albo gorzej.

Gol 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 08, 2014 13:25   

rangiz napisał/a:
Gol napisał/a:
Konami pokazało pazur..

Ale o czym piszesz? Na PS4 odpala 1080p i demo wygląda lepiej niż na tych filmach, nie zmienia to faktu, że finalny efekt i gameplay będzie biedny, po tym co zobaczyłem.

Na większości platform, szczególnie x360/ps3 i pc wygląda jak PES sprzed 4-5 lat, albo gorzej.

To wytłumacz mi co ma takiego PES, a czego nie ma Fifa że gra od EA spokojnie wyciąga 1080p/60 fps na XO, a PES - mimo iż posiada zauważalnie gorszy silnik i tekstury niższej rozdzielczości - miał działać jedynie w 720p ?

Moim zdaniem zawinił tutaj brak optymalizacji na wszystkie platformy, zresztą widać niestety że Japończycy olali sobie w tym roku fanów piłki nożnej i mam nadzieję że nie pozostaniemy im dłużni i to "coś" z 2015 w tytule zostanie finansową klapą.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 08, 2014 16:33   

PES będzie na XO w 720p zgodnie z zapowiedzią, tylko PS4 dostaje w tym roku pełnoprawną grę. O reszcie platform szkoda gadać, bo to tylko konwersja staroci z PS3.

Jak chcieli konkurować, to nowa gra powinna byc i na PC i na XO i na PS4, a tylko na tej ostatniej zapowiada się przyzwoita wersja, jeśli w ogóle.

Czyli na większości obecnych platform w tym roku nie podjęli w ogóle walki z EA, już na samym starcie. W sumie szkoda, bo Fifa za genialna też nie jest.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 19, 2014 13:49   

Jest już gdzieś dostępna dobra wersja?

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 19, 2014 14:12   

W sklepie.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 19, 2014 17:33   

Zależy czego szukasz ;)
Tak jak pisałem, wersja PC/PS3/X360 a wersja PS4/XO to zupełnie co innego.
U mnie wersja z kompa po godzinie poszła wraz z całym folderem do kosza, ale owszem, istnieje :)

Recenzja PS4: http://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=10102
O wersji PC/PS3/X360[*]: http://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=10091

Wersja z nowych konsol ma nawet nieco wyższe notowania niż tegoroczna, next-genowa FIFA:
http://www.metacritic.com...ion-soccer-2015

Spece od PESedit którzy co roku ratowali Konami i wydawali świetne patche do tej gry, w tym roku również odpuszczają robienie cokolwiek z wersją PC. Jak nawet im się odechciało to większego komentarza chyba nie trzeba.
W wersji starej generacji wycięto nawet filmy przedmeczowe, gra jest gorsza niż 2014, nie ma opraw meczowych, intra i klimatu Ligi Mistrzów i Ligi Europy, po prostu ubogi kastrat. Nie mam pojęcia skąd taki ruch Konami, ale to samo rok temu zrobiło przecież EA z Fifą. pozbawiając graczy komputerowych porządnej wersji gry.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 26, 2015 01:48   

Pany nie wiecie może co to może być, instaluję sobie gierkę tak jak trzeba, wszystko cacy odpalam wyskakuje mi ekran ze stadionem narodowym w tle "press any button" więc naciskam i wyskakuje mi komunikat że program przestał działać i zamyka okno wracając do pulpitu - i tak mam za każdym razem :hmm: za pierwszym razem jak odpaliłem to po etapie "press any button" jeszcze zdążyłem ustawić sobie kombinacje przycisków ale teraz już mi się wyłącza w tym samym momencie.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 23, 2017 21:53   

Chłopaki co lepsze w 2k17 FIFA czy PES? produkt Konami już przerabiam od tygodnia i jest nieźle ale jest też sporo rzeczy które bym zmienił no i strasznie okrojona jest ta gra w licencje :wow: Pytam bo widzę na youtube że FIFA wygląda obłędnie :prayer:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Cze 23, 2017 23:12   

Ja wprawdzie nie grałem, ale jak ostatnio znajomi robili sobie po pracy wieczór, gdzie grali w FIFĘ i pili piwo. Ot, jak na studiach.
Jedna osoba zasugerowała, że może jednak PES, na co reszta zgodnie stwierdziła, że chyba tę osobę, cytuję, ostro porąbało ;)

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 24, 2017 11:24   

W tym roku wybrałem PESa, po ograniu wersji demonstracyjnej gier od EA i właśnie od Konami. Po edycji z 2010 i 2011, jest to mój trzeci PES. W 2017 ostro zmiażdżył FIFĘ, co samego mnie dziwi, ponieważ jestem fanem gier z tej serii. Poza tym lubię odwzorowane twarze zawodników, bo granie newgenami mnie nie rajcuje, w tym aspekcie PES również bije na głowę konkurencję.
Co do licencji, to wystarczy pobrać ją z internetu, przenieść na pendrive i wgrać chociażby na PS4. Nic prostszego.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 24, 2017 11:58   

Venomik napisał/a:
Jedna osoba zasugerowała, że może jednak PES, na co reszta zgodnie stwierdziła, że chyba tę osobę, cytuję, ostro porąbało

Nie wiedzą co czynią ;)
Zdecydowanie aktualna wersja PESa miażdży FIFĘ. Zresztą praktycznie każda miażdży pod względem symulacji meczu i to się nie zmieniło, chociaż są lepsze i gorsze wydania.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 24, 2017 22:24   

Trzeba doprecyzować, że na PC od kilku lat seria PES nie była w zasadzie rozwijana, zmieni się to dopiero wraz z rewolucją wersji 2018.
Jak grasz częściej, niż raz na miesiąc do chipsów i piwa, to katowanie Fify, jest schematyczne do bólu i nudne - masa skryptów, błąd na błędzie, monotonia. Na Xbox One i PS4 zdecydowanie Pro Evo, niestety w wersji na komputer Konami się nie przykłada do roboty.
Na konsolach, obydwie konkurencyjne serie różni to, że odpalając Pesa, masz wrażenie, że to Ty sterujesz zawodnikami i wpływasz na losy meczu, a Fifa - niezmiennie, od lat, wraz z naciskaniem kolejnych przycisków na padzie, oferuje Ci jedynie kilka powtarzających się wariantów, które po miesiącu masz oklepane na pamięć.

SlimShady7 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 26, 2017 22:12   

Tylko PES :piwo:

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 27, 2017 00:41   

Inna sprawa - Konami marketingowo nie robi zbyt wiele, by spopularyzować serię i opakować swój produkt w wielkie słowa i wielkie zapowiedzi, co doskonale udaje się gigantowi z EA. Nie zgłębisz tematu - zwyczajnie kupisz Fifę, jak większość.
W Pro Evo z każdym kolejnym tygodniem odkrywasz coś nowego, Fifa z każdym kolejnym meczem i wyłapywaniem dziur, błędów i schematów wg których rywal gra w ping-ponga, klepiąc jakieś kosmosy, coraz bardziej irytuje. Tego nie oddają żadne, sklecone naprędce recenzje, bo pierwsze wrażenie z kilku dni, jest na korzyść tych, mających Reusa na okładce.

Odpowiedz do tematu