ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Sob Lip 02, 2011 19:01
Liga Mistrzów 2010/2011
Autor Wiadomość
carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Maj 05, 2011 09:07   

Pawko IRL napisał/a:
a ja gdzieś po cichu licze na Schalke,że zrobią jaką niespodziankę i to oni zagrają w finale-a tak coś wkońcu dla odmiany :ok:
Też tego chciałem, ale wątpiłem w realność takiego scenariusza.

W finale, z ciężkim sercem, będę za Barcą. Szanuję MU za całokształt, w tym za rozumienie futbolu, ale nie chcę widzieć ich triumfu z bardzo prozaicznego powodu - mój licealny przyjaciel, teraz już nie licealny, z ławki jest ich fanem. Wtedy przeżywał swój pierwszy sukces w Europie (piękny mecz z Bayernem) i śmiał się ze mnie, bo mój Milan dołował w SA (środkowe rejony tabeli). Teraz już nabrał szacunku, bo tak jak mu obiecywałem, nasze kluby się w końcu spotkały i zobaczył co to znaczy - AC Milan. ;)

Do Barcelony nic wcześniej nie miałem, dopiero ostatnie ich popisy po porażce z Interem, kontynuowane także i teraz, mnie zniesmaczyły. Nie potrafiłem jednak kibicować bufonowi nr 1 w piłce, zwanego także "the specjal one". Niestety, ale to on stworzył potwora jakim teraz jest Barcelona, pokazał im już w Chelsea jak obrzydzić futbol. Popisy aktorskie zawodników Barcy bledną przy talencie CR7.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 05, 2011 20:08   

porażka Niemców jednocześnie chyba już oznacza całkowite pożegnanie z Ligą Mistrzów wspaniałego piłkarza jakim jest Raul :prayer:

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 06, 2011 08:36   

Szacunek dla Raula, ale dobrze, że już nie będzie dalej strzelał i może Pippo w przyszłym sezonie go dogoni :-)

PacheL 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 06, 2011 10:15   

w tym kontekście wątpię czy to tak dobrze- Raul i jego Shalke będą grali w LE, więc Hiszpan nadal będzie miał okazję do strzelania kolejnych goli. Przypominam, że Pippo nie goni Raula w liczbie strzelonych bramek w LM (tu jest bez szans) ale ogólnie w europejskich pucharach.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 06, 2011 11:22   

PacheL napisał/a:
Raul i jego Shalke będą grali w LE

W Bundeslidze są na 10 miejscu, w Pucharze Niemiec odpadli w półfinale więc raczej Raul nie pokopie piłki w pucharach, chyba, że w innym klubie lub coś przeoczyłem.

Problemem w walce tych dwóch wspaniałych snajperów jest Messi, który ma 24 lata i 34 gole....

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 06, 2011 11:34   

Schalke gra w finale Pucharu Niemiec. Źródło: Mateusz Borek

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 06, 2011 11:36   

konrad_acm napisał/a:

Problemem w walce tych dwóch wspaniałych snajperów jest Messi, który ma 24 lata i 34 gole....
Szkoda, że taki zawodnik nie grający na szpicy tyle strzela, i przez to niektórzy przestają doceniać te rekordy Pippo i Raula :cry2: Nie, żebym popierał chamstwo na boisku, ale żeby Pippo i Raul mogli spać spokojnie, potrzebny jest ktoś taki .

PacheL 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 06, 2011 11:52   

konrad_acm napisał/a:
W Bundeslidze są na 10 miejscu, w Pucharze Niemiec odpadli w półfinale więc raczej Raul nie pokopie piłki w pucharach, chyba, że w innym klubie lub coś przeoczyłem.

Grają w finale Pucharu Niemiec z 2-ligowym Duisburgiem, a w 1/2 pokonali Bayern. W wypadku zwycięstwa w finale zagrają w LE.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 06, 2011 14:14   

PrzM napisał/a:
Szacunek dla Raula, ale dobrze, że już nie będzie dalej strzelał i może Pippo w przyszłym sezonie go dogoni

szacunek :prayer: i to wielki szacunek dla obu piłkarzy-zachwycali nas swoją przepiękną grą dobre kilkanaście lat,dlatego nie biore tego jako jakąś wewnętrzną konkurencję-Inzaghi na dzień dzisiejszy jest kontuzjowany-Raul-odpada z pucharów i nie wiadomo kiedy/lub/czy wogóle do nich wróci.swoje walory i umiejetności udowodnili i pokazali nam w nie jeden środowy bądz sobotni wieczór :prayer: -ehhh dużo by tu można było pisać i pisać-dla mnie osobiście takich piłkarzy- ikon futbolu- już dziś nie ma... :dunno:

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 06, 2011 14:58   

PacheL, wtopiłem na nieaktualnych wynikach http://www.pilka.pl/niemcy,puchar

Futbolski 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 13, 2011 17:16   

Witam. To mój pierwszy post tutaj. Pragnę podzielić się moimi przemyśleniami nt. meczów Barcy z Realem. W mojej ocenie Real grał z Barceloną, jak równy z równym (tak samo można powiedzieć, że Barca grała z Realem, jak równy z równym). Niewątpliwie Real wygrał psychologicznie pierwsze starcie; "manita" została w przeszłości. Real potem wygrał Puchar Króla. Proszę bardzo. To dowody na wielkość Realu, bo tylko wielcy potrafią się podnieść. Niemniej pozostaje kwestia smaku. Eksperci z NSport chyba dlatego uznali Real za ekipę przegranę, że "piłka nożna to gra w piłkę", a grała Barcelona. Real się bronił. To są twarde fakty. Wszystko jednak zależy od interpretacji. Na pewno jest tak, że Mou jest taktycznym geniuszem. Nikt go nie przebije. Jego zawodnicy grali perfekcyjnie pod względem dyscypliny. Ale, jak mówił Mirek Trzeciak, gdzieś ulotniła się ta szlachetność Królewskich; ta marka budowana od lat. Po przeciwnej stronie Barca: Barca, która z małymi przerwami od ponad 20 lat buduje swoją markę, markę estetyki. I Barca na pewno grała estetycznie. Pragnę zwrócić uwagę na podania. W grach konsolowych/komputerowych było/jest tak, że podanie to podanie, naciskasz klawisz i jest; niekiedy wyjdzie coś bardziej technicznego. Ale w prawdziwym świecie gracze Barcy podają piłkę tak, że to już jest wielka jakość: szybkie podania na małej przestrzeni, podania krzyżowe w polu karnym, piłki podkręcane, choć podawane na naście metrów. Takich detali jest mnóstwo. Proszę obejrzeć sobie mecz Barcelony z komentarzem trenera Andrzeja Strejlaua, mam na mysli drugi mecz z Arsenalem w poprzedniej edycji Champions League. Były selekcjoner dokładnie o tym mówi.

Na koniec: kto POWINIEN wygrać Ligę Mistrzów? Jeśli ma wygrać lepszy, niech wygra. Jesli ma wygrać futbol, niech wygra Barca. Bardzo szanuję Manchester United i Sir Alexa, ale jego obecna ekipa nie ma w sobie pierwiastka nieśmiertelności zespołu z przełomu wieków. A Barca, no właśnie, ona ma tych pierwiastków w sobie więcej niż mnóstwo.

matinho 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 14, 2011 09:00   

Juz nie moge słuchać jaka ta Barca jest genialna. Ładną piłkę napewno gra ale nie należy z niej robić jakiegoś "nadklubu"

Hugo1979 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 16, 2011 09:03   

Jakoś nie lubię Barcy i raczej za nią nie przepadałem. Właśnie przez to rozwodzenie się nad jej rzekomą genialnością i doskonałością na każdym polu. Nie napiszę co mi się chce, gdy słyszę lub czytam takie peany.
Ale tak naprawdę, to oba zespoły w finale będą mi raczej obojętne i przede wszsytkim będę kibicował za dobrym meczem ;)

Soja 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 28, 2011 21:52   

Kurduple wygrały :wall2:

MU pokazał to co z nami na SS w 2007 i w finale 2009 - bezradność i pasywność. Sir Alex nie tylko żuł nerwowo gumę, ale cały się trząsł jakby "tykał"...

W sumie nie ma co płakać nad klęską MU...dzisiaj absolutnie nie zasłużyli na nic więcej.
Za to wypadałoby sobie odciąć dobrowolnie neta na parę dni, żeby nie czytać wszędzie jaka ta Barca jest wybitna...

Mam nadzieję, że to właśnie Milan w przyszłym roku sprowadzi ich na ziemię :king:

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

pionka 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 28, 2011 21:59   

Mam identyczne odczucia co Soja. A tak liczyłem na MU. Znowu tak jak w 2009 zagrali przez 10 minut kiedy Barca wykopywała piłki na aut a potem było już jak zawsze.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie wielki Milan powróci na salony i już nie będziemy się musieli męczyć widokiem karłów z pucharem ;)

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Maj 28, 2011 22:16   

Ja z bólem serca byłem jednak za Barcą, przyczyny tego podałem wyżej. Już jednak robi mi się słabo na myśl o kolejnej fali ich kibiców rodem z gimnazjum i orgazmicznych spazmach Kowalczyka. Ale jednak trzeba im oddać, że tak zdominować Manchester potrafi niewielu, to wyglądało jak pamiętny mecz na San Siro. ;)

Cytat:
Mam nadzieję, że to właśnie Milan w przyszłym roku sprowadzi ich na ziemię
Oby, jednak marzę jedynie o tym, żeby Milan z MU czy Chelsea walczył jak równy z równym, w Barsie gra zawodnik, którego stawiam na równi z Zidanem czy Ronaldo (tym prawdziwym), a gość może ich jeszcze pobić, odciskając na futbolu większe piętno.

Kuba_1899 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 28, 2011 22:28   

Na ten moment trudno mi sobie wyobrazić Milan, który w dwumeczu będzie w stanie wyeliminować Barcelonę, niestety potrzebne są duże wzmocnienia w linii pomocy. Przy wzmocnieniu jednym klasowym piłkarzem środkowej formacji Milan jest w stanie przy korzystnej drabince tj. ominięciu Barcelony i chyba jednak Realu dojść do półfinału który jest celem realnym i można powiedzieć, że w tej fazie rekonstrukcji drużyny satysfakcjonującym :) Nawet sprowadzenie do linii pomocy Fabregasa i Bale'a a z przodu wymiana Cassano na Hulka/Falcao co jest moim zdaniem nierealne, nie zmieniłoby obecnego rozkładu sił i nasza drużyna nie byłaby w starciu z Barceloną faworytem, a wręcz wygrana rossonerich byłaby dużą niespodzianką.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Maj 28, 2011 22:33   

Kuba_1899, podzielam Twoją opinię, niestety. Pisałem już o tym, że Milanowi nawet kilka transferów nie da pewności w konfrontacji z Barceloną. Róbmy swoje, a o wynik martwmy się przed spotkaniem.

pionka 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 28, 2011 22:43   

W przyszłym sezonie to Real na 99% będzie drużyną dominującą w Europie. Mourinho dostał już wolną rękę jeśli chodzi o transfery i pewnie złoży sobie kolejną drużynę, która wygra mu parę tytułów. Barcelona w tym składzie powinna się już powoli kończyć.

Kuba_1899 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 28, 2011 22:57   

Mourinho robi póki co ciekawe transfery: Sahin, Altintop, zastanawia mnie gdzie teraz będzie szukał wzmocnień. Skład ma bardzo mocny ale ciągle niewystarczająco by rywalizować z Barceloną. Co do Milanu to dodatkowym niebezpieczeństwem jest finansowe fair-play. Mając przychody na poziomie połowy przychodów Barcelony czy Realu o skutecznej rywalizacji z tymi drużynami będziemy mogli zapomnieć, chyba, że Berlu wybuduje nowy stadion swojego imienia, który będzie przynosił jakieś ogromne zyski :D ale to i tak pozwoliłoby wejść na poziom Arsenalu w przychodach maksymalnie :)

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Maj 28, 2011 23:12   

Real już teraz ma kadrę bardziej kompletną niż Barca, tylko co z tego? Xavi,Iniesta,Messi - takich graczy na rynku nie ma. Musieliby znaleźć kogoś takiego jak Gerrard, tylko że tą wersję, która ciągnęła Liverpool swojego czasu. Rooney też mógłby im pomóc, ale to już swego rodzaju SF. Ale Mourinho może im rzucić rękawicę, chyba jak nikt inny.
pionka napisał/a:
Barcelona w tym składzie powinna się już powoli kończyć.
W jakim sensie? Wciąż są młodzi, a kilka transferów może im przedłużyć głód trofeów. Ja jakoś nie widzę zapowiedzi ich piłkarskiego zmierzchu. To MU bardziej jest na etapie Milanu 2007.

Kuba_1899 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 28, 2011 23:41   

Carlos pełna zgoda, że na rynku transferowym nie ma graczy pokroju cracków z Barcelony. W Realu w pomocy biega tylko jeden wybitny piłkarz Xabi Alonso, skompletowanie tak silnej środkowej linii jak w Barcelonie jest chyba niemożliwe. Drugiego takiego piłkarza jak Messi nie ma, mimo, że Cristiano Ronaldo to piłkarz genialny, jeden z najlepszych tej dekady. Mimo wszystko nabieram przekonania, że o Messim będą mówili jako jednym z największych w historii a Ronaldo pozostanie tę półkę niżej.

Mourinho będzie musiał iść drogą Interu sprzed roku, bo po prostu innej drogi nie ma, więc tym ciekawsza będzie ich kampania transferowa w tym roku.

Co do komentarza Pionki to nie zgadzam się zupełnie, wystarczy wymienić: Messi - 24 lata, Pedro - 24, Pique - 24, Busquets - 23, Iniesta - 27, Valdes - 29, Alves - 28. Barcelona ma słabą jedynie ławkę rezerwowych.

zino 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 29, 2011 00:17   

:wall2: niestety, wygrał 'nadklub, kosmiczno galaktyczny'. Całkowicie zasłużenie. Wydaje mi się, że w następnym sezonie również bedą nie do ugryzienia... obym się mylił,
Soja napisał/a:
...ale w to zupełnie nie wierzę, chyba jeszcze nie ta jakość. O końcu tej Barcelony nawet bym nie myślał.
Cóż pozostaje
Soja napisał/a:
Za to wypadałoby sobie odciąć dobrowolnie neta na parę dni, żeby nie czytać wszędzie jaka ta Barca jest wybitna...

.. :ok:

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Maj 29, 2011 00:35   

Według mnie Barcę na kosmiczny poziom winduje trójka: Iniesta-Xavi-Messi. Pozostali piłkarze blau-grany jakoś nie odstają za bardzo od swoich odpowiedników w pozostałych europejskich gigantach. Przede wszystkim kluczowa jest para Iniesta-Xavi. To ile oni potrafią stworzyć akcji przechodzi ludzkie pojęcie. W przypadku wypadnięcia jednego z nich Barca dużo traci.

Soja napisał/a:
Gdyby w futbolu wykasowali coś takiego jak formacja pomocy to może byśmy mieli jakieś małe szase... A tak? Oni mają Iniestę i Xaviego, my Ambro, Gattuso, MVB, Flaminiego... Jak popatrzyłem dziś na pomoc Barcelony to aż mi się żal zrobiło, że u nas tyle drwali gra...

pionka 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 29, 2011 08:29   

Kuba_1899 napisał/a:
Co do komentarza Pionki to nie zgadzam się zupełnie, wystarczy wymienić: Messi - 24 lata, Pedro - 24, Pique - 24, Busquets - 23, Iniesta - 27, Valdes - 29, Alves - 28.

Tu nie chodzi o wiek. Wiadomo, że są młodzi ale wyjątkowo wcześnie zaczęli grać na wysokim poziomie a tego nie da się utrzymać latami. Taki Kaka w 2007 miał 25 lat i ten sezon był szczytem jego możliwości, później grał już tylko gorzej. Myślę, że oni też powoli będą schodzić z takiego poziomu. A do tego mózg drużyny Xavi ma już 31 lat więc jego koniec jest już blisko.
Do tego myślę, że motywacja może już nie być ta. Wczoraj po meczu nie widziałem jakiegoś szału wielkiej radości. Odniosłem wrażenie jakby już przed meczem wiedzieli, że to wygrają i zrobili tylko swoje. Jedyny, który świrował z pucharem był Alves.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi