ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: TomekW
Nie Sty 15, 2012 19:37
Sezon 2010/2011
Autor Wiadomość
Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 08:18   

Porek napisał/a:
Ja sie bardzo ciesze ze wygral zespol ktory gral a nie postawil TIRa w bramce i kopal w przod -

A jaki to ma zwiazek z linkiem, ktory podal PacheL?
Druzyna symulantow, kolejny raz dostala prezent od sedziego i pewnie kolejny raz unikna kar za te cyrki.

Porek 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 09:13   

Jeśli czytałeś mojego posta to wiesz, że w związku z linkiem jest ta wypowiedź
Cytat:
O Wlochach wspominaja glownie przez stereotypy ktore obecnie sa nieaktualne bo czy to Brazylijczyk Polak czy inny Szwed - kazdy pada poprostu szukajac jak najwiekszej korzysci z nieprzepisowych zagran rywaala...

Ale chyba wszyscy zgodnie stwierdzą, że czerwona kartka dla Pepe była zasłużona czy też nie??

W Milanie też był i będzie niejeden symulant ( tak jak w każdej drużynie) także robienie z Barcelony kozła dla mnie jest nietrafione... Oby Uefa coś zrobiła z tym ale narzekanie jest niewskazane takie jest moje zdanie.... A Wielki Mou płacze bo mogli mieć remis - phi!!! niech ich Barca na swoim terenie złoi nawet piątke...

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 10:21   

Porek, nikt nie neguje siły, wielkości czy jak zwał tam... futbolu granego przez Barcelone - choć argumenty miliona podań (z czego cześć do tyłu) jakoś do mnie nie trafiają. Nie wnikam też za bardzo w dywagacje, czy sędziowie sprzyjają ów zespołowi. Bo jak sam napisałeś... stereotyp płaczków z Włoch nadal żywy. W takim meczu i o taka stawkę wiadomo, ze będą latały kosy i wejścia "z karata"... ale spazmatyczne upadanie łącznie z niewiadomo jakim bólem szczególnie przez typowego zabijakę Maszczerano (tych dwóch innych konusów pomijam, bo znani są z takich szopek) uważam za kpinę... z piłki nożnej.
Porek napisał/a:
Ale chyba wszyscy zgodnie stwierdzą, że czerwona kartka dla Pepe była zasłużona czy też nie??
Powtórki wykluczają raczej dotknięcie, Pepe ukarany został za sam zamiar (tak owszem - gdyby karate dotarło do celu Alves mógłby swoją girę zabrać do szatni pod pachą). Szkoda, że sędziemu zabrakło jaj w odwrotnej sytuacji ;)

Z poprzedniego spotkania - wkurzony Messi wywala piłe w trybuny.... i nic... wyobraź sobie jak to robi np. Zlatan ;)

Kojak 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 11:05   

Według mnie UEFA po obejrzeniu powtórek z tego spotkania powinna karać dyskwalifikacją na 1 mecz takich płaczków :) Sędzia w takich sytuacjach w 80% nie jest w stanie wyłapać czy faktycznie było uderzenie w twarz czy nie, dlatego powinni to robić po zakończeniu meczu.
Gdyby każdy z tych panów dostałby przynajmniej jeden mecz zawieszenia, to założe się że w następnym meczu już by tak nie padali jak muchy :P
Z tego co mi się wydaje to w naszej lidze był już taki przypadek? Krasic ? Coś mi świta ale nie jestem pewien czy to chodziło o podobną sytuacje :)

zychu9 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 14:19   

Ja tylko dodam, ze
Cytat:
12. rozdział przepisów gry w piłkę nożną FIFA wskazuje siedem okoliczności, w których sędzia może pokazać piłkarzowi czerwoną kartkę. Jeden z nich mówi, że sędzia może pokazać czerwoną kartkę nie tylko za kopnięcie rywala, ale także za jego próbę.
Pepe wyleciał właśnie za próbę niebezpiecznego zagrania.
w pogardzie mając każdy targ.

Porek 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 14:41   

Dokładnie - fajnie, że zychu dodał ten odnośnik bo naprawdę pomimo, że nie było kontaktu to jednak Pepe wszedł jak idiota ( część użytkowników po starciu Flaminiego z obrońcą Tottenhamu również uważali że powinna być czerwona kartka a też nie trafił Corluki w nogi tylko czyściutko w piłkę) i za takie zagrania powinny być czerwone kartoniki... całe szczęście, że nie trafił Alvesa...

chrissnail, mnie też jakoś bardzo nie przekonuje 1500 podań w akcji i 70% posiadania piłki ;) nie jestem fanem Barcy, ale też nie lubię jak jak wszyscy nagle są antyfanami...

Zgadzam się też że Uefa powinna się tym zająć ale gdyby miała zajmować się każdym tego typu przypadkiem to nie wyszliby z biura ;)

Podsumowując: słabo, że piłkarze Barcy tak robili; kartka dla Pepe zaslużona; wygrana Barcy zasłużona; taktyka TIRa w bramce nie sprawdza się w każdym spotkaniu; NIE LUBIĘ jak komentatorzy chwalą ciągle zespół jakiś ale nie staję się przez to wobec tej drużyny anty fanem... :ok:

PoP 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 30, 2011 12:12   

Porek jeśli zasłużył to i tak sędzia powinien być bardziej konsekwentny.
http://img101.imageshack....gulaminygry.jpg Ten link pokazuje podobne wejścia w nogi jednak tylko jeden zawodnik zobaczył za to kartonik. Fakt, Xabi Alonso aż tak nie cierpiał jak Alves ale jednak przewinienia podobne.

A co do karania symulantów to może to nie UEFA a FIFA ale jednak za to -> http://www.youtube.com/watch?v=Mo4oUnpcmws Rivaldo został ukarany. Jak widać można kiedy naprawdę się chce. Trzeba też zaznaczyć, że grał wtedy w Barcelonie, nie tak fenomenalnej i boskiej jak dziś ale jednak.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 30, 2011 18:12   

Gooool Cesena. Jutro scudetto?!

A Real 0:2. A Chelsea 0:1..

[edit] brawo Inter..
Ostatnio zmieniony przez acmilan1899 Sob Kwi 30, 2011 18:54, w całości zmieniany 1 raz  

mms 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 30, 2011 18:52   

Pazzini 1-1 i 1-2 -_-

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 30, 2011 18:56   

Pazzini 90 i 90?? To ile ten mecz trwał? 97 minut? Już myslalem ze jest Scudetto a tu taki klops... dwie bramki w doliczonym...

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Kwi 30, 2011 19:04   

5 minut doliczył ;/ Na dodatek zwycięski gol Pazziniego to była ostatnia akcja meczu :( A było tak blisko... Mam nadzieję, że damy jutro radę z Bologną i szanse na scudetto dla Interu zmaleją do minimum... Jeśli stracimy punkty to może być jeszcze nerwowo...

maslok 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 01, 2011 20:45   

Co się dzieje w Serie B! :D

Lokaty 3. i 4. okupują AS Varese i Novara. Ci pierwsi są chyba nawet naszym klubem filialnym. Nie wiem, jak u nich z finansami, ale to jest ich pierwszy sezon w Serie B i nie sądzę, żeby mieli jakoś dużo pieniędzy na wzmocnienia przed Serie A. Od dawna uważam, że Berlusconi mógłby wykupić udziały w nich, wysyłać tam szkoleniowców związanych z nami, naszych wychowanków i zrobić z nich podmiejski Milan B. Pewnie w razie awansu moglibyśmy wcisnąć im naszych chłopców pokroju Oduamadiego, Albertazziego, De Vito czy innych zawieszonych między Primaverą i pierwszą drużyną.

vorny 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 01, 2011 21:39   

Pewnie i tak kogoś tam wciśniemy.

A tak z innej beczki w meczu Bari-Roma z boiska wyleciał De Rossi i Perotta, tak więc Giallorossi będą osłabieni w konfrontacji z Milanem, dlatego nie pozostaje nic innego jak podbicie Rzymu :)

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Maj 01, 2011 22:13   

maslok napisał/a:
Od dawna uważam, że Berlusconi mógłby wykupić udziały w nich, wysyłać tam szkoleniowców związanych z nami, naszych wychowanków i zrobić z nich podmiejski Milan B.
Nie za bardzo mógłby. Z tego samego powodu dla którego w Hiszpanii drużyny B grają co najwyżej ligę niżej od tych pierwszych. Mecz między dwoma klubami mającymi jednego właściciela byłby zawsze skupiskiem wszelakich podejrzeń. Ale oczywiście bardzo bliska współpraca byłaby oczekiwana, to dużo lepsze niż taki system rozgrywek młodzieżowych jaki jest obecnie.

maslok 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 01, 2011 22:20   

No dobrze, tylko w Hiszpanii to jest zespół rezerw a nie osobny klub. Nie wiem, czy we Włoszech jest prawnie zabronione, żeby dwa kluby posiadające tego samego właściciela nie mogły grać w tej samej klasie rozgrywkowej. Ewentualnie można by wtedy zrobić jakąś fikcyjną osobę prawną z kapitałem Berlusconiego, ewentualnie wrzucić np. Filippo Gallego jako dyrektora. Zawsze dałoby się to obejść.

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 02, 2011 09:52   

Wreszcie mamy miejsce dla Maldiniego :idea2:

A tak na serio, to rzeczywiście, jeśli moglibyśmy w ten sposób ogrywać juniorów, to byłoby świetnie.

maslok 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 02, 2011 11:09   

To znaczy, żebyśmy się dobrze zrozumieli, to są jedynie moje pomysły. Nie ma żadnego takiego planu w siedzibie Milanu.

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 02, 2011 14:14   

maslok napisał/a:

Ci pierwsi są chyba nawet naszym klubem filialnym.

To w końcu to, co piszesz w cytacie jest faktem, czy Twoje pomysły to tylko rozwinięcie tego faktu?

maslok 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 02, 2011 14:50   

Nie rozumiem o co Ci chodzi. :dunno: Wydaje mi się, że w każdym z postów wyraziłem się dość jasno.

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 02, 2011 15:10   

Trochę niezrozumiale to napisałem :dunno: Chodzi mi o to, czy rzeczywiście Varese to nasz klub filialny, czy to też Twój pomysł.

maslok 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 02, 2011 16:17   

Nie no, nie jestem pewny w stu procentach, ale chyba z nimi współpracujemy. Na pewno tradycyjnie rozgrywamy z nimi pierwszy sparing w sezonie.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Maj 02, 2011 17:02   

maslok napisał/a:
Zawsze dałoby się to obejść.
Jasne, w to nie wątpię, ale byłoby to dwuznaczne moralnie. Obchodzenie przepisów nie pomoże włoskiej piłce, raczej pogłębi nieciekawą atmosferę. Nie chciałbym aby np. Inter grał decydujący mecz z klubem tak ze sobą powiązanym jak Ty chcesz widzieć Varese. Co innego bliska współpraca, taki klub na pewno chciałby kilku naszych juniorów do rozszerzenia kadry, a my byśmy zyskali poligon.

Soja 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 02, 2011 17:16   

maslok napisał/a:
Zawsze dałoby się to obejść.

Jasne :ok: Jeszcze bunga-bunga na stadionie urządzić do tego :piwo:

A tak poważnie, to myślę że Silvio B. powinien jednak nie próbować "obchodzić" kolejnych przepisów itd., bo trochę mu się już takich "obejść" zarzuca. Milan póki co nie jest wprost wiązany z tymi sprawami i niech tak pozostanie :ok:

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

Adin 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 02, 2011 21:44   

Przyszły Milan będzie nazywał się Bunga Bunga Milan;)

Luk 
Interista

Wysłany: Pon Maj 02, 2011 22:54   

Graty za scudetto, bo nikt chyba sie nie spodziewa innego wyniku. Wlasciwie to juz mozna to bylo powiedziec troche wczesniej.

Za sezon sie odbijemy... o ile Moratti sypnie groszem ;)

Graty jeszcze raz.

pozdrowienia dla normalnych kibicow calcio

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi