ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Sob Lip 02, 2011 19:01
Liga Europejska 2010/11
Autor Wiadomość
Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 01, 2010 18:47   

Adin napisał/a:
Coś jeszcze kojarzę z Sokołem Pniewy, ale z kim połączył, czy wogle z kimś łączył.

Miliarder Pniewy z królem strzelców ligi Zenonem Burzawa :king: ohhh to były czasy :
połączyli się z GKS Tychy dopiero pózniej była LechiaOlimpia/ Bolesława Krzyżastoniaka :king: nigdy nie zapomnę kolorytu tamtej ligi z tamtych lat :piwo: ale to tak na marginesie :brew:
meczu nie widziałem ale uważam że Lech pokazał wielu którzy ich przedwcześnie krytykowali a wręcz upokażali,że jednak potrafi na europejskej arenie się zmobilizować :brawo:

Szychu 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 18, 2010 20:20   

Lech rzeczywiście pokazał klasę. Oby był chociaż remis z Manchesterem City (bo remis będzie wystarczający do zwiększenia szans na wyjście z grupy), a mam przeczucie, że MC łatwym przeciwnikiem nie będzie (2 miejsce w Premier League mówi wszystko. O szczęściu raczej nie ma mowy)

A więc... Forza Lech? (ale się teraz będziecie ze mnie rechotać)

bajer 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 19, 2010 16:25   

Czego spodziewać się po Lechu nie wie nikt, wiadomo że zagrają z większą motywacją niż w lidze. Na ile to wystarczy pokaże boisko, dużo będzie zależało jak poważnie do tego spotkania podejdzie ekipa szejków ;) osobiście wierzę w ugranie remisu bo wygrana to raczej nie do wyobrażenia w meczu 14 ekipy ligi polskiej z wiceliderem w Anglii :ok:

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 19, 2010 18:10   

Szychu napisał/a:
Lech rzeczywiście pokazał klasę. Oby był chociaż remis z Manchesterem City (bo remis będzie wystarczający do zwiększenia szans na wyjście z grupy), a mam przeczucie, że MC łatwym przeciwnikiem nie będzie (2 miejsce w Premier League mówi wszystko. O szczęściu raczej nie ma mowy)

A więc... Forza Lech? (ale się teraz będziecie ze mnie rechotać)
Nie będziemy się rechotać, bo o ile Twoje poprzednie posty były trochę pisane "na siłę" i były dość kontrowersyjne, o tyle teraz piszesz w odpowiednim czasie i z sensem, czemu nikt raczej nie zaprzeczy ;-)
A tak do tematu, to będzie ciężko. MC to nie Juve, są naprawdę mocni więc wątpię w choćby punkt. Ale i tak będę wierzył :king:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Lis 03, 2010 16:31   

Żałuję, że ze względu na kurs nie będę mógł obejrzeć jutrzejszego meczu Juve z Salzburgiem. Zapowiada się fajna kopanina i generalnie będzie pewnie wesoło - a że LE mi zwisa to by się oglądało bez emocji.
Kontuzjowani: Buffon, Manninger, Grygera, Traore, De Ceglie, Rinaudo, Melo, Sissoko, Lanzafame, Martinez, Amauri, Iaquinta
Niedostępni: Quagliarella, Aquilani
i niezgłoszeni Hasan z Grosso ;)

Soja 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 04, 2010 21:08   

Lech ładnie wypunktował MC. Co prawda bramka Arboledy to fuks jakich mało, ale jednak trzeba umieć znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie oraz grać do końca, czego MC nie pokazało. Pewnie polska prasa ogłosi jutro, że oto Lech dołączył do piłkarskich potęg Europy, co będzie grubą przesadą, biorąc pod uwagę, że Mancini ten mecz trochę olał włoskim zwyczajem w LE.

Lech ma wielkie szanse na awans, bo po wynikach Juve w tej grupie widać, że im się po prostu nie chce grać w tych rozgrywkach.

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

zino 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 04, 2010 22:32   

Soja napisał/a:
im się po prostu nie chce grać w tych rozgrywkach.

czy ja wiem... :hmm: polemizowałbym z ta tezą
Soja napisał/a:
Lech ma wielkie szanse na awans

na moje to remis z Juve u siebie w nastepnej kolejce da im już awans, Forza :)

bajer 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 05, 2010 17:42   

zino napisał/a:
na moje to remis z Juve u siebie w nastepnej kolejce da im już awans, Forza :)

Jako kibic Lecha wszystko ładnie obliczyłem :D remis z Juve daje awans pod pewnymi warunkami ;) pierwszy z nich jest taki że będzie to remis niższy niż 3:3, czyli 0:0, 1:1, 2:2 (ale to oczywiste) :ok: drugi warunek to minimum remis w meczu Manchester - Salzburg, później mogą nastąpić dziwne przetasowania więc lepiej żeby Manchester wygrał i byłby spokój, bez żadnego liczenia, tabela wyglądałaby tak:

1. Lech 8
2. ManCity 8
3. Juve 5
4. Salzburg 3

Salzburg wypada z gry ale w przypadku bardzo niekorzystnym, czyli Juve ogrywa Manchester, Salzburg ogrywa Lecha i tabela robi się taka:

Manchester 8
Lech 8
Juve 8
Salzburg 6

o kolejności pierwszych trzech decyduje mała tabela która w tej chwili wygląda tak:

1. Lech 4 7:7 (po 3 meczach)
2. ManCity 4 5:5 (po 3 meczach)
3. Juve 2 4:4 (po 2 meczach)

Założyłem remis Lecha z Juve więc Lech - 5, ManCity - 4, Juve - 3. Z tego wynika, że remis z Juve daje Lechowi awans nawet w przypadku porażki w Salzburgu :) gdy Juve pokona Manchester wyjdzie z pierwszego miejsca, Lech z drugiego, City odpada :ok:

Ale i tak po meczu wczorajszym jestem zdecydowanie za tym żeby Lech wygrał z Juve i Red Bullem i narobił sobie punktów w rankingu :king: bo już od wczoraj jesteśmy lepsi niż Napoli i Genoa :brew:

Teraz kilka słów o meczu, doping był niesamowity, znowu bloki w pobliżu się trzęsły ale tym razem mieli sejsmografy i w przeciągu 2 tygodni będą wyniki badań :D jeśli chodzi o samą grę, Lechowi zwycięstwo należało się za waleczność ale remis byłby również sprawiedliwym rezultatem, City troszkę luźno podeszło do Lecha ale okazało się że w Poznaniu jakieś wnioski nasi wyciągnęli po tamtym spotkaniu, Bakero mnie zaskoczył, odważne zmiany, zwłaszcza Możdżeń na pół godziny meczu, łapałem się za głowę gdy wchodził, złapałem się ponownie gdy strzelił :ok: Kiełb za to jeździec bez głowy, super że drybluje i się tego nie boi ale zapomina że sam na boisku nie jest :wall2: na szczęście nic nie spartolił a mecz zakończył się wynikiem który przejdzie do historii Lecha i polskiego futbolu :piwo: rzadko jest okazja pokonać jednego z najbogatszych na świecie mając skład warty mniej niż taki jeden czarny który strzelił dla nich wszystkie bramki w dwumeczu :king:

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 05, 2010 21:13   

Bajer polecam troszkę bardziej fachową analizę ;) wnioski jednakże te same :)
http://www.90minut.pl/new...sko-awansu.html

milano1910 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 13, 2010 12:05   

I co lech awansuje i będzie przedostatni w lidze troche wstyd europa to nie wszystko

bajer 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 14, 2010 20:16   

Już nie jest przedostatni i chcę wierzyć, że już nie będzie ;) poza tym, jeśli łaska, Lech wielką literą się pisze ;) Europa zresztą też :hmm:

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 01, 2010 10:13   

już dziś wieczorem Lech-Juventus,nie jestem fanem żadnej z tych drużyn ale oczywiście dziś trzymam kciuki za drużynę polską :brew: gospodarze świadomi szansy jaka przed nimi stanęła raczej nie powinni jej zaprzepaścić choć wiadomo że z frajerami nie grają...
uważam że <a nawet chciałbym taki scenariusz :-" > po zaciętym spotkaniu<niestety Juve jeśli dalej chce być w grze musi wygrać> Lech zwycięży 3-2

transmisja dziś w Polsat i TV4 o 20-30 ;)

Phalcore 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 02, 2010 00:25   

Juventus przyniósł dzisiaj wstyd całej Serie A.

ozi 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 02, 2010 00:45   

Nie zgodzę się. W tym śniegu wynik mógł być każdy, Lech miał więcej szczęścia. A Juve dało ciała dwa razy remisując z Red BUllem, ale czy to wstyd dla całej Serie A?
Gratulację dla Lecha, wyjść z takiej grupy to wielkie osiągnięcie. Niestety na "wiosnę" u nas jeszcze nie ruszy runda i zaprezentuje się Kolejorz pewnie tak jak ze Spartą....

Soja 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 02, 2010 01:15   

Co będzie na wiosnę to będzie.
Póki co trzeba się cieszyć z wielkiego sukcesu polskiej piłki klubowej.

Co do Juve to jako kibica Milanu boli mnie, że przegraliśmy z tak słabą drużyną w tym sezonie na SS.

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 02, 2010 01:29   

Atmosfera jakiej jeszcze nie było(nawet na poprzednich meczach), wynik który cieszy i nie potrzeba mi nic więcej ;)

acmichal 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 02, 2010 11:19   

piękny dzień wczoraj , polecam temat meczowy na juvepoland , nie wiedzą której wymówki już mają się trzymać :rotfl:
- spotkanie nie powinno się odbyć ( a to "oficjele" się znaleźli )
- bramka z niczego
- Juve od początku miało ten puchar w dupie
- Juventus o dwie klasy lepszy tylko pokazać tego nie ma komu :lol2:
- Iaguinta nie był na spalonym
- na początku fazy grupowej Juventus się dopiero budował
- piszą o tym spotkaniu "mecz" - w cudzysłowie
- udają że się cieszą że się będą mogli skupić na Serie A ( zobaczymy co z tego wyjdzie )
- pomstują na "polską mentalność" , w sensie - przeszkadza im że naród się będzie cieszyć
- itd

oni się nigdy nie zmienią :ok:

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 02, 2010 11:30   

warunki na prawde były bardzo złe i dziwie się że obserwator UEFA dopuścił do tego by piłkarze skończyli spotkanie.bardzo cieszy awans polskiej ekipy,przez całe te rozgrywki pokazali że jednak można <innaczej liga :dunno: >bo wielu było przed startem tych rozgrywek którzy od razu skreślali Lechitów.
co do Juve to przeszli przez te rozgrywki bezbarwnie i zasłużenie odpadli,nawet pomeczowe wypowiedzi świadczą o tym że "tak naprawde nic się nie stało"-mają teraz okazję skupić się na lidze-zobaczymy.ostatni mecz z City będzie okazją do godnego pożegnania się z Europą :wink:
tu taki bonus -wszystkie bramki ze wczorajszych meczów :)
http://pl.uefa.com/uefaeu...ghts/index.html

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 02, 2010 19:02   

Wstydem dla Serie A to jest postawa wszystkich klubów w LE - z bodaj 18 meczów wygrały tylko 2!

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 02, 2010 20:04   

PrzM napisał/a:
Wstydem dla Serie A to jest postawa wszystkich klubów w LE - z bodaj 18 meczów wygrały tylko 2!

bo jak wszystkie kluby od kilku sezonów LE i P.UEFA mają w dupie, także Milan miał to co się dziwisz ;] A dzięki LE Bundesliga wyprzedziła Serie A i w przyszłym roku tracimy jedno miejsce w LM

PoP 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 02, 2010 20:28   

bounty_fire napisał/a:
A dzięki LE Bundesliga wyprzedziła Serie A i w przyszłym roku tracimy jedno miejsce w LM

Spokojnie, Milan wygra LM i wtedy znowu Niemców prześcigniemy ;P

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 03, 2010 13:25   

Jeśli chodzi o przedwczorajszy mecz to uczucia mam mieszane:
- jako Polak ciesze się, Leszek że gra dalej, bo na prawdę na to zasługiwali
- jako hazardzista się nie cieszę, bo byłem pewien, że Juve wygra i wtopiłem 100pln
- jako Milanista tym bardziej się nie ciesze, bo Juve będzie się mogło skupić tylko na lidze, a to zawsze ułatwienie
- dodatkowo tego spalonego rzeczywiście nie było, ale Juvelaki same są sobie winne, bo 2-3 setki, które nie poszły w światło bramki (np. główka Del Piero) mieli...
- warunki swoją drogą... niby lepsze dla drużyny słabszej technicznie, ale równe dla wszystkich... i to żaden argument w dyskusji...

Jestem ciekaw kogo wylosuje Leszek, szacunek dla Lechitów za postawę w fazie grupowej i za kibiców, który i na żywo i poprzez TVka dają radę...

A tak generalnie to ani jednych, ani drugich nie lubię ideologicznie i życzę im jak najgorzej... :king:

I tak jest moja dualistyczna kibicowska natura... nie życzę im dobrze, ale cieszę się z ich sukcesów... wieczne rozdarcie między patriotyzmem narodowym, a lokalnym... :brew:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Gru 03, 2010 14:29   

To może i ja odpowiem ;)
acmichal napisał/a:
- spotkanie nie powinno się odbyć ( a to "oficjele" się znaleźli )

Bo nie powinno ;) Warunki były fatalna, nie mówiąc o temperaturze i słabej widoczności.
acmichal napisał/a:
- Iaguinta nie był na spalonym
- na początku fazy grupowej Juventus się dopiero budował

Ano nie był i budował, to fakty. Tylko że ten mecz nie miał prawa decydować o być/nie być w LE, więc to niczego nie zmienia. A budowanie zespołu nie uniemożliwia ogrywanie Salzburga.
Ale tutaj dochodzimy do kluczowej kwestii:
acmichal napisał/a:
- Juve od początku miało ten puchar w dupie
acmichal napisał/a:
- udają że się cieszą że się będą mogli skupić na Serie A ( zobaczymy co z tego wyjdzie )

Ale Juventus od początku miał ten puchar w głębokim poważaniu. Przy kontuzjach, które nas nękają trzeci sezon, Juve absolutnie nie ma kadry by walka w LE nie odbijała się negatywnie na Serie A (zwłaszcza, że Aquilani i Quagliarella tam nie pograją). Kluczem jest awans do Ligi Mistrzów i nie ma sensu ryzykować drugiego sezonu bez tych elitarnych rozgrywek dla... w zasadzie ciężko powiedzieć dlaczego. Bo prestiż LE jest żaden, a kasa niewielka.
Wystarczy obejrzeć kilka meczów Juve by zauważyć co myślą sami zawodnicy. Niedziela - każdy biega. Czwartek - zawodnicy drepcza. Niedziela - znów biegają. I tak zawsze było ;)
Ewentualnie można sięgnąć do samego trenera, który otwarcie przyznał, że w LE drużynie brakuje większej motywacji. I to nawet nie było w formie reprymendy, ale pogodnego stwierdzenia faktu (z którym się sam zgadza, ale nie wypada powiedziec tego wprost) ;)
Odnosząc się jeszcze do pogrubionego słowa... nie wiem jak jest na JP, ale o odpadnięciu z LE była mowa już od samego początku. Ja osobiście już grubo ponad miesiąc temu pisałem, że wolałbym odpaść już teraz i skupić się na tym, co ważne. I zdecydowanie nie byłem jedynym pod tym względem. Choć ewenementem dla mnie był pewien Włoch z Druighi w Sheratonie (polowałem na autografy, wszak z Poznania jestem) który pomimo przylotu do Polski stwierdził, że wolałby remis i trzecie miejsce w grupie niż awans i dłuższa walkę w LE.
Więc zapewniam, że to nie żadne udawanie.
Efekt mnie więc satysfakcjonuje, a jedynym minusem jest...
Cytat:
- pomstują na "polską mentalność" , w sensie - przeszkadza im że naród się będzie cieszyć

to nie jest pomstowanie na radość kibiców Lecha czy Polaków w ogóle. Wierz mi, mieszkając w Poznaniu sporo złośliwości słyszałem po remisie 3-3. Generalnie mi to zwisa, ale na dłuższą metę będzie to nużące.
Przez ostatnie tygodnie jak mówiłem, ze wolę Juve odpadające z turnieju słyszałem 'tak, tak, udajesz to tylko dlatego, że boisz się awansu Lecha'. Teraz musze się przygotować na kolejną porcję.
Lzej by było, gdyby Juve odpadło z ManCity i Spartą Praga, a Lech spokojnie awansował z grupy F ;)

zino 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 04, 2010 09:45   

Venomik napisał/a:
prestiż LE jest żaden, a kasa niewielka.

eee już bez przesady, nie taki żaden - UEFA stara się systematycznie budować brand tego pucharu, i muszę przyznać, że stopniowo im to wychodzi co raz lepiej. A kasa niewielka, hmm...dla Włochów może i niewielka (choć pewnie te kilka baniek za wyjście też by przyjęli) ale klubów mniejszych czy z Europy wschodniej to jest priorytet jednak. Także nie marginalizujmy aż tak LE ;)
Dondamajk napisał/a:
jako hazardzista się nie cieszę, bo byłem pewien, że Juve wygra i wtopiłem 100pln

ja podobnie, choć założyłem się już przed pierwszym meczem fazy grupowej z kolegą Lechitą, że nie wyjdą z grupy.. :)

bajer 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 04, 2010 11:03   

Pawko IRL napisał/a:
warunki na prawde były bardzo złe i dziwie się że obserwator UEFA dopuścił do tego by piłkarze skończyli spotkanie

Nie zgodzę się z tym, temperatura była w porządku, w Sankt Petersburgu grali w temperaturze o 5-6 stopni niższej i nikt nie narzekał, w Bernie też było zimniej i też padał śnieg, mecz się odbył, dlaczego więc akurat w Polsce mecz miał się nie odbyć, co my gorsi? Warunki były równe dla wszystkich a regulaminowe -15 stopni nie zostało osiągnięte, bo było -12 ;) jedyne co mogę powiedzieć to że powinien mecz być przerwany na parę minut żeby odśnieżyć linie, tak jak odbyło się to w Bernie, ale tylko przegranym warunki przeszkadzają zawsze (to a propos tekstów Juventinich i tutaj konkretnie Venomika bo nie mogę się zgodzić z takimi opiniami, warunki nie były idealne ale nie wykluczały możliwości rozegrania spotkania)

Dondamajk napisał/a:
jako hazardzista się nie cieszę, bo byłem pewien, że Juve wygra i wtopiłem 100pln

Jako człowiek rozsądnie myślący byłem pewien że Lech tego nie przegra, pokonali ManCity który wydaje się jednak w lepszej formie, w dodatku pogoda była taka że różnice techniczne zostały zatarte, Lech z większą motywacją w tych rozgrywkach, wszystko wskazywało na to że Juve nie może wygrać, zwłaszcza jeśli nie wygrało z Salzburgiem, nie potrafiłem sobie wyobrazić ich zwycięstwa z Lechem (ale może to było kibicowskie zaślepienie)

Dondamajk napisał/a:
Jestem ciekaw kogo wylosuje Leszek, szacunek dla Lechitów za postawę w fazie grupowej i za kibiców, który i na żywo i poprzez TVka dają radę

Liczę na dobrego rywala, Arsenal może (chociaż raczej wyjdą z grupy), może Liverpool, chociaż najbardziej chciałbym Bayer Leverkusen :) a jakby się udało grupę wygrać bo a nuż Juve się zepnie w ostatnim spotkaniu, wtedy chcę Spartę Praga :king:

Po losowaniu pisałem tak:
Cytat:
co do samej grupy, myślę że w Poznaniu Lech jest w stanie sprawić niespodzianki w postaci remisów z Juve i Manchesterem a może nawet wygrać z Salzburgiem, natomiast jeśli zdobędą jakiś punkt na wyjeździe to jedynie w Salzburgu i to co najwyżej 1

W zasadzie zaskoczyli mnie na plus i to bardzo, zamiast remisu z Manchesterem było zwycięstwo+remis z Juve na wyjeździe i to sprawiło że Lech awansował, ciekaw jestem czy zagrają o punkty rankingowe w Salzburgu, mają teraz do tego spotkania przerwę więc i czas na przygotowanie się tylko i wyłącznie na ten mecz :ok: oby nie odpuścili :) jestem bardzo szczęśliwy z powodu wyjścia z grupy, nie można powiedzieć, że zdarzyło się to przypadkiem, u siebie Lech zdobył 7 punktów, wyjazd tylko 1 i to pokazuje że mecze u siebie to podstawa, dla porównania, City też zdobyli 7, Juve 2 (jeszcze jeden mecz przed nimi, najpewniej zremisowany będzie ;) ), Salzburg tylko 1 :ok: teraz podstawa załatwić zimą jakiegoś klasowego napastnika w miejsce Wichniarka i Tshibamby, nie pozwolić nikomu odejść i drużyna będzie kompletna, ewentualnie jakiś środkowy obrońca bo Bosacki wiecznie grac nie będzie

i tak poza tematem:
PoP napisał/a:
Spokojnie, Milan wygra LM i wtedy znowu Niemców prześcigniemy ;P

rok temu Inter wygrał a i tak Niemcy mieli wyższy dorobek :ok: pora przyzwyczajać się do 3 miejsc w LM, całe szczęście że póki Ibra będzie to będziemy mieli scudetti :brew:

EDIT:
Abdul napisał/a:
zdziwię się jeżeli wywalczą chociaż jeden punkt, z Juventusem i City mogą być pewni porażek, a Salzburg wbrew pozorom jest trudniejszym przeciwnikiem niż może się wydawać. Lech przegra wszystkie spotkania a ich stosunek bramkowy będzie wynosił 0 goli strzelonych 20 straconych.

Jeszcze odkopując stare rzeczy, gdzie jesteś kolego i co myślisz teraz? :P

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi