ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Sob Lip 02, 2011 19:01
Liga Europejska 2010/11
Autor Wiadomość
kibicjks 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 15, 2010 21:19   Liga Europejska 2010/11

Zaczynam nowy wątek, bo polskie zespoły walczą o grupę Ligi Europejskiej, Ruch wywiózł z Malty remis, a przed chwilą Wisła pokonała zespół z Litwy FC Siauliai. Obie drużyny nie zachwyciły a to co zagrał Paweł Brożek to kompletna klapa, gość zmaścił mnóstwo setek i gdyby mecz zakończył się remisem to ładnie by po nim wszyscy "jeździli"
Ruchu meczu nie widziałem, więc nie oceniam :brew:

PacheL 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 15, 2010 21:28   

no wygrane cieszą, ale poziom... : )
Nie jest dobrym pomysłem oglądanie polskich drużyn tuż po MŚ, to co się dzieje na tym boisku to po prostu żenada :)
no ale ok, niech grają chłopaki, może w końcu uda się gdzieś dalej awansować.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 16, 2010 10:59   

u Brożka to chyba norma 10 "setek" zmarnowanych w meczu :rotfl:

holendeR1947 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 09:18   

Wiśł Kraków 0-1 Karabach Agdam :wall2:
no comment .........

elpojo 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 30, 2010 15:44   

...piach przez duże P
Widać gołym okiem, że Wisła ma manię wyższości nad słabszymi rywalami i zakłada, że ze strachu sam sobie rywal gola strzeli :hmm:

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 05, 2010 22:54   

Bajeczny występ miernoty polskiej na boiskach Europy. Mam wyśmienity pomysł dla włodarzy klubu z Krakowa by zaprzestali promocji niejakiej Wisły na europejskich boiskach. To już dobrych kilka lat kiedy notorycznie się kompromitują, nieważne z kim w składzie, z kim na ławce rezerwowych. To Wisła Kraków stała się symbolem polskiego "kopanego" obciachu. Jak nie Estończycy, to Azerowie, albo brakuje kilku minut lub nagle latają noże z trybun. Dobra rada - jak awansujecie do europejskich pucharów to zróbcie nam, kibicom dobry uczynek - zrezygnujcie z eliminacji.

Numer 1 - Wisła Kraków - pokaz żenady i obciachu - symbol wielkiego, klubowego futbolu w Polsce.

Numer 2 - Lech z Poznania.

Klub, który niezwykle mi się podoba. Ma kibiców, wspaniały stadion, ma aspiracje a tak naprawdę traci wiele w oczach... Wszystko przez kompromitujące przegrane z Praską Spartą... Zespół nie przygotowany do sezonu, marne wzmocnienia i marny trener. Tylko tyle wystarczyło na klęskę w eliminacjach LM. Wielka szkoda bo liczyłem na nich niezmiernie a brakło wiele.

Quo Vadis polska piłko? Widzę, że brniemy w coraz większe gów..o. Tak naprawdę się w nim tarzamy. Kluby tracą nielicznych, coś wartych zawodników, nie wzmacniają się, sędziowie na słabym poziomie a liga jest "niezmiernie ciekawa". To wszystko przeraża. Nie ma perspektyw, nie widzę kogoś by uleczył tą chorą organizację. Za rok kolejne eliminacje, i kolejny zapowiada się blamaż. Jak by to napisać... niech żyje nasza klubowa... niech żyje..

aha zapomniałem... brawa za ambicję dla Jagi... nikt nie przypuszczał że aż tak będą się starali. reszta to totalna kompromitacja

bajer 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 05, 2010 23:12   

Lech mam nadzieję trafi teraz na Juventus albo Liverpool a najbardziej marzy mi się Borussia Dortmund (powrót Lewego na stare śmieci), jak zagrają z tymi klubami chociaż z odrobiną ambicji to nikt im nie będzie miał za złe porażki, ale niestety, Lech grał (w sensie coś robił, nie piszę tutaj o grze której każdy z nas wymagał) przez 75 minut w Pradze i 45 minut w Poznaniu, w ataku nie grał w ogóle, brakuje kogoś na tej szpicy kto by zgrywał piłki, umiał grac plecami do bramki i nie schodził na skrzydło jak w środku nikogo nie ma, jak to robi "król" Artur :grrr: nie spodziewałem się że z 11 nie do pokonania po odcięciu czubka z tego ustawienia wszystko się posypie, wiedziałem że będzie ciężko ale nie że aż tak, ostatnia nadzieja w Rudnevsie ale to już na ligę bo w LE w barwach Lecha nie zagra bo fazy grupowej nie będzie :wall2:

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 06, 2010 07:46   

Ruch-to było do przewidzenia z takim składem,z takim zapleczem itd itd
Lech-gdzieś po cichu bardzo liczyłem na nich ale tak jak to podkreślacie,pozbycie się najważniejszego ogniwa drużyny-Lewandowskiego pokazało tylko jak potrzebnym piłkarzem był młody napastnik dla poznaniaków.generalnie uważam że Spartas była do ogrania i to już mogli załatwić w pierwszym meczu
Wisła-piłkarskie dno Europy.... nic więcej nie dodam

w przypadku Ruchu to najgorsze jest to że działacze kibice piłkarze itp itp szczycą się awansem do pucharów,zachowują sie jakby to już awansowali conajmniej do półfinału tych rozgrywek,a pózniej klaps :hammer: pierwszy mecz i do widzenia...zresztą chyba tak jest w każdym naszym klubie,taka dziwna mentalność zwycięzców...bez wyników...
polska piłko szkoda,wielka szkoda.... :dunno:

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 06, 2010 07:50   

bajer, jesteś pewien, że Lech tak wygląda przez obcięcia "czubka" (tego lewego czubka;)? Ja tam widziałem nie tyle co brak Lewandowskiegoa, a brak wszystkiego! Zero kreatywności, zero pomysłu, zero przygotowania do gry o wielką stawkę.
Fakt - Lech trafił na silnego rywala, ale Sparta była do ogrania. Wiekszym blamażem, o pici kłak, nie zakończył się pojedynek z Baku.
Liczyłem na Lecha podbnie jak Qnen, ale okazuje się, że jesteśmy lata świetlne z tyłu, przecież w ten weekend rusza ekstraklasa, a mistrz jest w beznadziejnej formie... szkoda gadać.
Wisła tylko dopełniła kielich goryczy :wall2:

elpojo 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 06, 2010 08:02   

Zgadzam się z @konrad_acm, nawet Lewandowski nie pomógłby drużynie w wygranej... Coś jak u Nas - sam Ronaldinho meczu nie wygra :brew:
W każdym bądź razie z jednego sukcesu możemy się cieszyć: Amica awansowała do kolejnej rundy Ligi Europejskiej :rotfl:

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sie 06, 2010 08:15   

nie bardzo rozumiem czego sie niektorzy tu spodziewali....pilka Polska jest w totalnej d...e od dobrych kilku lat i co roku kolejne 'potegi' nas leja, nie ma wtym nic dziwnego, skoro u nas nie ma szkolenia juniorow, seniorzy sa przeplacani (+ maja mentalnosc polskiego zarobasa z prowincji dla ktorego parenascie tysiakow na miesiac pensji pilkarza starcza do konca zycia, bo po zakonczeniu karier mozna pyknac sobie restauracje czy jakis fitnesclub i jest gites), liga gra w sumie max przez pol roku co powoduje elementarne braki w formie fizycznej etc.... i smiesza mnie teraz te wszystkie teksty sprzed pol roku 'boze, zby tylko Lech wygral, bo to pradziwy zespol i wtedy bedzie LM' w kraju, smieszy mnie dzis wyzywanie sie na Wisle, ze dostali od Azerow, ale nikt nie skojarzy, ze oni wcale nie sa od nas gorsi i spokojnie patrzac to nie my powinnismy byc przed tymi meczami faworytami, czego sie ludzie spodziewali? Wisla stracila dwoch swoich najlepszych zawodnikow (srodek obrony) i wogole cala obrona poszla sie....nie wiem czy to takie dziwne, ze zostali rozjechani skoro graja tam aktualnie sami nowi zawodnicy z niewiadomo jakiego szrotu :] za to Lech stracil jedynie napastnika (zastapionego jednak doswiadczonym snajperem z przyzwoita przeszloscia), a kompletnie nie potrafili kreowac ackji....
brawa jedynie faktycznie dla Jagi, ale tak na dobra sprawe byl jakis wybryk, w nastepnej rundzie pewnie by dalo o sobie znas zmeczenie sezonem ;)

tabarez 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 06, 2010 08:25   

Ja bym tych wszystkich "gwiazdorów" wysłał na miesiąc do pracy za 1500 zł. Prezesi klubów "ekstraklasy" i I ligi powinni spotkać się i ustalić:
- maks. cena za piłkarza - 100.000 zł
- maks. pensja - 3000 zł, premie za wyniki
A cena za Sobiecha to jest z kosmosu. Ja bym zarzucił Panu Wojciechowskiemu działanie na szkodę spółki. Po Euro można by wprowadzić zarząd komisaryczny do PZPN i zrobić porządek. Niech nas Fifa czy Uefa karzą banicją. Żadna kara.

kibicjks 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 06, 2010 09:13   

Cytat:
Lech może wylosować któregoś z następujących rywali: Juventus Turyn, AEK Ateny, Getafe CF, AZ Alkmaar i Dnipro Dniepropietrowsk.

holendeR1947 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 06, 2010 09:40   

Karabach Agdam 3-2 Wisła Kraków
no comment po raz drugi .........

Jaga przynajmniej walczyła.........

zino 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 06, 2010 10:10   

To jest nasz futból :) żenua. Wisełka ma do kolekcji Tibilisi, Valerenga, Levadia następnych pasterzy reniferów. Śmiech na sali, Lech zawiódł mnie maksymalnie. Sparcie Praga nie wróżę przyszłości w tym sezonie w pucharach. Jedyne co to szkoda mi bardzo Jagielloni. Oglądałem wczorajszy meczyk i trzeba powiedzieć, że zagrali całkiem dobrze, byli lepsi od Arisu, miło się patrzyło no ale niestety prawda jest taka , że sędzia ich okradł - karny z kapelusza. Maluczkim w europie nie jest lekko, tak czy siak brawa dla nich, szkoda pierwszych 10 min meczu w Białymstoku bo praktycznie od ok 20-30 minuty tamtego spotkania do końca tego dwumeczu grała i lepsza była Jaga.. pozdr

bajer 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 06, 2010 11:17   

konrad_acm napisał/a:
bajer, jesteś pewien, że Lech tak wygląda przez obcięcia "czubka" (tego lewego czubka;)? Ja tam widziałem nie tyle co brak Lewandowskiegoa, a brak wszystkiego! Zero kreatywności, zero pomysłu, zero przygotowania do gry o wielką stawkę.

mam wrażenie że pozostanie Lewandowskiego mogłoby sprawić że zespół grałby inaczej, obecnie nie mają pomysłu na grę, wtedy jak był Lewy, można było rzucić piłkę na Lewego i nie było problemu, teraz jest szukanie sposobu na grę i jakoś nie wychodzi to ani trochę, bo Wichniarek jednak nieprzypadkowo nie mógł wywalczyć sobie miejsca w spadkowiczu Bundesligi ;)

z drużyn na które może trafić Lech chciałbym, jak już wcześniej wspomniałem, Juventus, przegranej z nimi nikt nie wypomni jeśli choć odrobinę ambicji Lech zaprezentuje :ok: albo ewentualnie AZ Alkmaar bo jak widac po moim opisie gorycz porażki zostanie chociaż w minimalnym stopniu osłodzona :dunno:

Cubey napisał/a:
Amica awansowała do kolejnej rundy Ligi Europejskiej :rotfl:

"W związku z pojawieniem się rozgrywek tzw. Młodej Ekstraklasy od sezonu 2007/2008 i przystąpieniu do niej Lecha Poznań, jednocześnie podjęto decyzję o zaprzestaniu wspierania drużyny Amiki Wronki i wycofano ją z rozgrywek po zakończeniu jej pierwszego sezonu."

jak więc widac, Amica Wronki już nie istnieje a wątpię że drużyna młodzieżowa grała w europejskich pucharach, bo tylko takie sekcje ma obecnie ten klub :ok:

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sie 06, 2010 13:24   

wywiad z Andrzejem Iwanem:
http://sport.interia.pl/w...sie,1514946,812

wlasnie, dokladnie o to chodzi :/

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 06, 2010 13:45   

Cytat:
Lech może wylosować któregoś z następujących rywali: Juventus Turyn, AEK Ateny, Getafe CF, AZ Alkmaar i Dnipro Dniepropietrowsk.

No to trafili na Dnipro, czyli najlepsze losowanie dla Lecha czy dla Ukraińców? :rotfl:

polecam wywiad wrzucony przez Pamato!

Kargool 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 11, 2010 00:34   

bajer napisał/a:
wtedy jak był Lewy, można było rzucić piłkę na Lewego i nie było problemu,

Taktyka Milanu pt: "Gdzie jest Kaka". Widzę, że kibicujesz Lechowi aktywnie ;)

zino 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 27, 2010 07:30   

To będziemy mieli naszego polskiego rodzynka w Europie na jesieni, uff. Całe szczęscie, że upadliśmy ale nie aż tak nisko. Rozbawił mnie komentator Borek, który po końcowym gwizdku wczoraj krzyczał "Witaj Europo!". Radość jak po jakimś niezłym awansie w LM... :hmm: Co do samego meczu to żal komentować, jak dla mnie był beznadziejny, straaasznie nudny, ot kopanina na kartoflisku w PyRlandii :)

bajer 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 27, 2010 10:14   

wypowiem się w stylu Zielińskiego, nie liczy się styl, liczy się awans :ok: mecz nie był piękny ale Lech po raz kolejny udowodnił że mimo braku napastników obronę ma na poziomie przynajmniej europejskiego średniaka :diavolo: a i tak nie zagrała ona w najsilniejszym ustawieniu :brew: jestem bardzo szczęśliwy z awansu do fazy grupowej, teraz zastanawiam się nad kilkoma opcjami grup dla Lecha:

I: Juventus, Manchester City, Borussia Dortmund, Lech

czyli rywale klasowi, niewyjście z grupy wręcz pewne ale byłoby na co popatrzeć na stadionie w Poznaniu :ok: a między innymi po to te puchary są dla polskich drużyn, minusem tego rozwiązania byłby zjazd sporej ilości niewtajemniczonych z całej Polski, w końcu na mecze fazy grupowej dostępny będzie już cały stadion, myślę jednak że dzięki temu udałoby osiągnąć komplet na każdym z tych spotkań

II: CSKA Moskwa, Club Brugge, Sparta Praga, Lech

czyli grupa rewanżowa że tak to nazwę ;) z CSKA Lech grał rok temu w fazie grupowej Pucharu UEFA, przegrał po wyrównanym pojedynku, w którym wcale nie był gorszy ;) Brugia to drużyna która wyeliminowała nas rok temu, mimo że powinna odpaść (nieuznana prawidłowa bramka na wyjeździe, Lech prowadziłby 1:0 i Brugge potrzebowałoby 3 bramek w 55 minut, pierwszą której też potrzebowali żeby była chociaż dogrywka strzelili w 79 minucie, nie wierzę więc żeby zdołali zdobyć jeszcze 2 w 11 minut ;) co nie zmienia faktu że lepiej dla Lecha że odpadł wtedy bo w grupie nie poradziłby sobie skoro w tym okresie przegrywali nawet ze Stalową Wolą...), no i o Sparcie Praga wszyscy wiedzą, Lech był bez formy, Sparta też jej nie ma, Lech w fazie grupowej miałby już Rudnevsa (jak z nim gra w ofensywie wygląda pokazał mecz z Cracovią), myślę że w obecny, stanie Lech zaprezentowałby się dużo lepiej :)

III: AZ Alkmaar, Bayer Leverkusen, SSC Napoli, Lech

czyli grupa drużyn z którym sympatyzuje mniej lub bardziej (w 3 koszyku byłaby to Borussia Dortmund ale nie możemy grac z 2 niemieckim klubami więc wybrałem "od biedy" Napoli bo włoskie ;) ), gdyby trafiła nam się taka grupa bardzo chętnie zobaczyłbym w akcji te drużyny, choćby dlatego że w miarę możliwości śledzę ich wyniki w ligach (AZ, Bayer) i trzymam kciuki więc zobaczyć ich w końcu na żywo byłoby czymś bardzo interesującym :ok:

IV: AZ Alkmaar, Lille, Dinamo Zagrzeb, Lech

czyli grupa marzeń w której mielibyśmy jakieś szanse, pod warunkiem że forma jeszcze się poprawi

każda z tych opcji by mnie cieszyła ale znając życie to byłoby zbyt piękne żeby mogło być prawdziwe :) osobiście jeśli chodzi o moje (wątpliwe zapewne) przeczucie grupa będzie wyglądać mniej więcej tak:

Atletico Madryt, Sampdoria, Salzburg, Lech

kibicjks 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 27, 2010 13:25   

bajer napisał/a:

byłeś blisko :ok: tylko zamiasto Borussi jest Salzburg

mms 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 27, 2010 13:35   

Lech powalczy o pierwsze miejsce z Juventusem, chociaż nie można przekreślać już na początku City.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 27, 2010 15:21   

:lol2:
#10 Rui Costa per sempre!

bajer 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 27, 2010 16:23   

kibicjks napisał/a:
bajer napisał/a:

byłeś blisko :ok: tylko zamiasto Borussi jest Salzburg

do tego dodam typ z mojego przeczucia w którym z trzeciego koszyka trafiłem Salzburg to rzeczywiście, byłem blisko trafienia kompletu :D po prostu nie wierzyłem w takie szczęście żeby Juve i Man City były razem w grupie :P

co do samej grupy, myślę że w Poznaniu Lech jest w stanie sprawić niespodzianki w postaci remisów z Juve i Manchesterem a może nawet wygrać z Salzburgiem, natomiast jeśli zdobędą jakiś punkt na wyjeździe to jedynie w Salzburgu i to co najwyżej 1. Ale i tak jedno wiem, mecze te będą piękne ;) jak zobaczyłem na JuvePoland te wszystkie tematy tworzone przez kibiców Juve chcących się zjeżdżać do Poznania to mnie trochę krew zalewa, mam nadzieję że nie zajmą miejsc na sektorach Lecha tylko wbiją na gości jeśli mają zamiar pooglądać swój ukochany klub na żywo ;) w końcu tam ich miejsce! :ok: a na sektory gospodarzy zapraszam ze swojej strony wszystkich tych którzy chcą wesprzeć Lecha :piwo:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi