ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Marco Storari
Autor Wiadomość
carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Cze 13, 2010 20:04   Marco Storari

Z uwagi na fakt, że kolejne dwa sezony Marco powinien spędzić z nami, nadszedł czas aby ten piłkarz miał swój kącik.
Po trójsrtonnych negocjacjach z udziałem Milanu, Sampdorii i Storariego, udało się przekonać Marco do powrotu. Podobno początkowo kręcił nosem, chciał grać, w Sampdorii było to pewne, u nas już niekoniecznie. Po niewielkiej podwyżce, podobno do 1 mln euro, i przedłużeniu kontraktu o rok, udało się Galianiemu namówić go do powrotu. Kwestią najważniejszą miała być obietnica "równych szans" co do obsady bramki.
Przyznaję, człowiek jest czasem głupi jak but. Długi czas miałem wrażenie, że Storari jest starszy od Abbiatiego i z tego powodu, sam przed sobą, wytrwale umieszczałem go jako bramkarza nr 2. Kilka dni temu sprawdziłem daty urodzenia i co się okazało? Różnica między nimi wynosi jedynie 6 miesięcy. Wydaje się, że z uwagi na zeszły sezon to Marco jest murowanym faworytem do obsady bramki. Rozegrał rewelacyjny sezon, początek u nas, a później już w Sampdorii, z kolei trapiony kontuzjami Abbiati miał problemy, aby nawiązać do swej najlepszej formy.

Marcu 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 14, 2010 09:55   

Mnie mimo wszystko nie przekonuje. Jako bramkarza nr 2 wolałbym mieć jakiegoś 25-latka.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 14, 2010 15:11   

Z tym, że Marco będzie prawdopodobnie numerem 1 w bramce. W jego nowym kontrakcie zostało obiecane mu, że będzie grał regularnie. Ze zdrowiem Abbiatiego wszyscy wiemy jak jest, więc to prawdopodobna opcja.
Dida został zastąpiony tylko szkoda, że graczem, który był już własnością Milanu. Żałuję, bo bardzo liczyłem na Diego Alvesa. Cóż po raz kolejny jestem rozczarowany żałosną już polityką transferową. Oczywiście cieszę się, że Storari został naszym ''starym'' nowym bramkarzem, bo na początku sezonu udowodnił, że miejsce w Milanie mu się należy, ale czuję pewien niedosyt.

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Cze 14, 2010 15:40   

Cytat:
Z tym, że Marco będzie prawdopodobnie numerem 1 w bramce. W jego nowym kontrakcie zostało obiecane mu, że będzie grał regularnie.
skad ten pomysl? zaden powazny klub nie ma takich klauzul w kontraktach ze swoimi pilkarzami.

zgadzam sie, ze patrzac na zdrowie Abbiatiego jest duza szansa, ze Storari bedzie numerem jeden w naszej bramce. chyba lepiej on niz Curci, ktory mial do nas przyjsc w przypadku wykupienia Storariego przez Sampdorie..

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 14, 2010 15:46   

stan gdzieś czytałem taką informację z tym, że nie pamiętam gdzie ;) . Ale myśląc logicznie jest to możliwe, bo wszyscy wiem jak Storariemu zależy żeby często grać w podstawowej jedenastce. Na pewno nie chciałby zostać w Milanie wiedząc, że będzie grał sporadycznie.
Marco potrafi wybronić trudne piłki i niewątpliwie jest wzmocnieniem, ale patrząc pod kątem 24 letniego Alvesa mogło być lepiej...

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pon Cze 14, 2010 15:52   

stan napisał/a:
Gzikuu napisał/a:
Z tym, że Marco będzie prawdopodobnie numerem 1 w bramce. W jego nowym kontrakcie zostało obiecane mu, że będzie grał regularnie.
skad ten pomysl? zaden powazny klub nie ma takich klauzul w kontraktach ze swoimi pilkarzami.

Dokładnie. A poza tym nowy kontrakt to póki co plota. Nic oficjalnie nie ogłoszono, a z wypowiedzi agenta wynika, że nic również jeszcze nie podpisano.

Marcu 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 15, 2010 09:27   

Nowego kontraktu to jeszcze nie dostał do podpisania.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 10:54   

TomekW napisał/a:
A poza tym nowy kontrakt to póki co plota
, którą łyknąłem (ja, carlos) z gracją młodego pelikana. Tak czy siak, dla mnie Marco jest nr 1 jeśli chodzi o obsadę naszej bramki. To co grał w ostatnim sezonie to rewelacja.

Adin 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 16, 2010 12:31   

carlos napisał/a:
TomekW napisał/a:
A poza tym nowy kontrakt to póki co plota
, którą łyknąłem (ja, carlos) z gracją młodego pelikana. Tak czy siak, dla mnie Marco jest nr 1 jeśli chodzi o obsadę naszej bramki. To co grał w ostatnim sezonie to rewelacja.

Również cieszyłbym się z jego powrotu. Jakiś pozytyw przydałby się na sam początek.

maslok 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 16, 2010 13:28   

A według mnie takich golkiperów, jak Storari jest na rynku cała masa. Marco to jest materiał na solidnego bramkarz numer 2, bo jeśli chodzi o umiejętności techniczne, to do Abbiatiego mu brakuje. Marco to fajny gość i niezły bramkarz, jestem za tym, żeby został, ale nie przesadzajmy z gloryfikowaniem go. Poza refleksem nie ma niczego, czym mógłby jakoś specjalnie imponować. Porównałbym go do Nelsona Didy i obstawiam, że podobnie, jak w przypadku Brazylijczyka - gdy z refleksem zrobi się gorzej, to osłabienie jego głównego atutu obnaży jednocześnie inne braki.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 22:20   

maslok napisał/a:
Marco to jest materiał na solidnego bramkarz numer 2, bo jeśli chodzi o umiejętności techniczne, to do Abbiatiego mu brakuje.

Nie wiem po czym wnosisz. No chyba ze masz mozliwosc ogladania Marco na treningach i w gierkach kontrolnych, mi niestety nie było/nie jest to dane.
Ogladalem Marco i Krystiana w ostatnim sezonie i wywarli na mnie duze wrazenie ( Abiatti mnie nie zaskoczyl bo jest dla mnie bardzo klasowym bramkarzem). Nie pamietam ani jednego błędu Marco w spotkaniach, ktore widzialem (a chyba wszystkie widzialem) a wypadl z bramki tylko i wylacznie dlatego ze załapal kontuzje.
Tak czy siak ZDROWA para bramkarzy takich jak Marci czy Krystian to super obsadzona bramka.

maslok 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 16, 2010 23:28   

Bubu napisał/a:
Nie wiem po czym wnosisz. No chyba ze masz mozliwosc ogladania Marco na treningach i w gierkach kontrolnych, mi niestety nie było/nie jest to dane.
Ogladalem Marco i Krystiana w ostatnim sezonie i wywarli na mnie duze wrazenie ( Abiatti mnie nie zaskoczyl bo jest dla mnie bardzo klasowym bramkarzem). Nie pamietam ani jednego błędu Marco w spotkaniach, ktore widzialem (a chyba wszystkie widzialem) a wypadl z bramki tylko i wylacznie dlatego ze załapal kontuzje.
Tak czy siak ZDROWA para bramkarzy takich jak Marci czy Krystian to super obsadzona bramka.

Wnoszę po oficjalnych meczach w barwach Milanu obu panów.

Co do fragmentu o błędach Storariego - nigdzie nie napisałem przecież, że popełniał błędy przy bramkach (choć gol np. z OM na Velodrome można po części zapisać na konto Marco). Nie staram się negować jego klasy - to solidny bramkarz. Niemniej jednak Abbiati jest golkiperem lepszym. Ma dużo pewniejszy chwyt i łapie więcej piłek, niż Storari, który ukrywa ten mankament brakiem podejmowania ryzyka i decyzjami o piąstkowaniu piłki. Nie jest to głupie, bo do maksimum wykorzystuje swoje atuty. Bramkarzy o takich parametrach jest jednak wielu i w razie odejścia Marco, nie widziałbym problemu w zastąpieniu go. Generalnie jednak nie ma sensu pozbywać się solidnego zawodnika, bo pewnie ściągnęlibyśmy kogoś o zbliżonych umiejętnościach (lub nawet gorszego, vide Curci z AC Siena) a finansowo wyszlibyśmy na minus. Jest OK, tak jak jest. :)

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 18, 2010 09:04   

Podobną opinię, tzn. "solidny, ale nic więcej" ma inny polski Milanista na temat innego bramkarza Milanu - Abbiatiego. Nie wiem skąd się to bierze. Obaj zawodnicy: Storari i Abbiati przy regularnej grze bronili bardzo dobrze, byli wychwalani (Abbiatiemu super mecze w Milanie przerwała wielomiesięczna kontuzja, a Storari w Sampdorii lśnił niczym medal) jako jedni z najbardziej wartościowych zawodników drużyny.

Dla mnie obaj to klasowi bramkarze, którzy swoje ponadprzeciętne umiejętności pokazali na boisku, a jedyne czego im brakuje to... głośne nazwisko. Ani to Dida, ani Buffon, dlatego "spoko, że są, ale mogliby odejść, a w zamian przyszedłby ktoś bardziej znany" :).

Co najgorsze, podobną politykę - wydaje mi się - prezentują działacze Milanu, którzy kombinują z bramkarzami jakby co najmniej był problem a'la Lehmann. Kilkukrotne wypożyczenia Abbiatiego to jakaś porażka, ostatnio przychodzi dziadek Roma*, do łask powraca Nelson "ciekawe co dziś zrobię Dida", a na zsyłkę idzie Storari... Dajmy któremuś zagrać całą rundę - wtedy porozmawiamy. Na tą chwilę wg mnie żadnemu na poważnie (!) nie zaufano.

* fakt, że były wtedy kontuzje, ale chyba od tego są młodzi, żeby umieli chociaż siąść na ławkę.

maslok 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 18, 2010 10:27   

kapi napisał/a:
Dla mnie obaj to klasowi bramkarze, którzy swoje ponadprzeciętne umiejętności pokazali na boisku, a jedyne czego im brakuje to... głośne nazwisko. Ani to Dida, ani Buffon, dlatego "spoko, że są, ale mogliby odejść, a w zamian przyszedłby ktoś bardziej znany" :) .

Czemu nadinterpretujesz?

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 11:17   

maslok napisał/a:
Marco to jest materiał na solidnego bramkarz numer 2, bo jeśli chodzi o umiejętności techniczne, to do Abbiatiego mu brakuje.
Nie wchodzę w polemikę dotyczącą umiejętności technicznych bramkarzy, w tej kwestii jestem laikiem i brak mi merytorycznych argumentów. Całą sytuację widzę tak: mamy dwóch bramkarzy w tym samym wieku i na podobnym poziomie, jeden jest po kontuzji, drugi po wyśmienitym sezonie. Nie widzę sensu w promowaniu na siłę jednego kosztem drugiego - brak różnicy klas, brak różnicy wieku.
Dla mnie Storari jest faworytem, ubiegłosezonową formą dorównał najlepszym w Serie A, Abbiati po kontuzji miał problemy, aby wygryźć krytykowanego (przez incydenty, nie ogólną postawę) i będącego na wylocie Didę.

korsi 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 18, 2010 12:06   

Dida był na wylocie i był krytykowany, ale w tym sezonie bronił bardzo dobrze i nie licząc meczu z Realem nie pamiętam jakiś kuriozalnych wpadek tego pana. Wcale nie nie tak latwo było go więc posadzić na ławce. Jak dla mnie pewniakiem jest Abbiati, bardzo dobry bramkarz, który już to nam nie raz udowodnił, gdyby nie kontuzja nie było by w ogóle tej gadki :)

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 14:44   

maslok napisał/a:
Czemu nadinterpretujesz?

Ale tak dokladnie mysli wiekszosc ludzi, ktorym umiejetnosci obu Panów "nie pasują" Nie to nazwisko...

maslok 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 18, 2010 15:21   

Co mnie obchodzi większość, skoro uż. kapi dyskutuje ze mną i odnosi się do moich słów?

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 16:40   

Pewnie zalicza Cie właśnie do tej grupy. A patrząc na to co piszesz wygląda że tak jest.

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 21, 2010 19:13   

Tak jak napisał Bubu, tak to właśnie odbieram...

A tu proszę, zwrot akcji: Storari w Juve?

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 10, 2017 18:08   

No to Marco krok od powrotu :) Ruch uważam, za ok, ale spóźniony o pół roku mimo wszystko

Odpowiedz do tematu