ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Boiskowi brutale
Autor Wiadomość
TomekW 
Administrator

Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 23:57   Boiskowi brutale

Zakładam nowy wątek, w którym można będzie dyskutować o wybrykach piłkarzy na boisku oraz karach, jakie otrzymali za swoje wyskoki.

Na początek skandaliczna sytuacja z meczu Gallipoli - Palermo w grupie C Campionato Primavera (sic!). Mecz był rozgrywany w zeszłą sobotę i w 43' doszło do sytuacji ze wszech miar skandalicznej. Otóż piłkarz Michele Buccarella zaczął nagle obrażać sędziego liniowego, a następnie napluł mu w twarz. Główny pokazał czerwoną kartkę, na co boiskowy bandyta zareagował uderzając liniowego w twarz pięścią i otwartą dłonią. Mecz został przerwany.
Oto kary, jakie zarządziła Komisja Dyscyplinarna:
- Buccarella został zawieszony na pięć lat;
- klub Gallipoli przegrał mecz walkowerem, kolejne spotkanie rozegra bez udziału kibiców i zapłaci 20 tysięcy euro grzywny;
- lekarz klubowy Gallipoli został zawieszony do końca 2011 i zapłaci 5 tysięcy euro grzywny za odmówienie udzielenia pomocy liniowemu;
- dwaj działacze Gallipoli (w tym opiekun sędziów) zostali zawieszeni do końca przyszłego sezonu za próbę wymuszenia na sędziach wznowienia meczu i uniemożliwienie liniowemu udania się do szpitala (udało się dopiero po wezwaniu policji).

Nie wiem, jak Wy, ale ja jestem zszokowany. Tym bardziej, że działo się to w rozgrywkach młodzieżowych. Wg mnie pięć lat to zbyt łagodna kara. Powinni go zawiesić dożywotnio, bo takie osobniki nie powinny biegać po boiskach. Łopatę w garść i do kopania rowów!

PacheL 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 00:19   

e tam, jak dla mnie ta kara jest zdecydowanie za wysoka. 5 lat dyskwalifikacji to i tak, dla tak młodego chłopaka, koniec przygody z piłką.
To jest chwila, człowiek wpada w furię, ponosi go i czasami tak się kończy. Podejrzewam,że każdy z nas przeżył przynajmniej raz w życiu sytuację, w której miał ogromną ochotę uderzyć sędziego, który podejmował błędne decyzje przeciwko ulubionej drużynie. Gdyby udało nam się dodatkowo znaleźć obok niego (a nie widzieć tylko przed tv) to też być może doszło by do rękoczynów. Tu sytuacja jest jeszcze gorsza, bo pan Bucacośtamuczestniczy bezpośrednio w wydarzeniach boiskowych i rozumiem, że mogło go ponieść...
Jeżeli chłopak po raz pierwszy podpadł Komisji i dodatkowo Biorąc pod uwagę młody jego wiek (każdy popełnia jakieś błędy młodości ;p), dałbym mu max pół roku zawieszenia. Nie ma co niszczyć chłopkowi kariery, być może całego życia, przez 1 tylko wybryk.
Tym bardziej, że po zachowaniu pozostałych uczestników zajścia, wnioskuję, że były jakieś podstawy ku takiemu zachowaniu. Podejrzewam, żę sędzia musiał naprawdę im nieźle podpaść i popełniać kardynalne błędy skoro taka była reakcja. Być może sędzia był przekupiony i z premedytacją popełniał błędy? tego nie wiemy.
Bardziej skandaliczne jest dla mnie zachowanie pozostałych osób, niż samego zawodnika. Lekarz nie udziela pomocy medycznej itp. To jest dopiero skandal. Uwierz mi, w naszych polskich niższych ligach robią z sędziami duuużo gorsze rzeczy niż tylko oplucie i jedno uderzenie ;)

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 00:29   

http://sport.onet.pl/pilk...,wiadomosc.html
Zobaczyłem raz. Powtorki juz nie. Boli od samego ogladania.
Tutaj tez powinna byc kara bo takie wejscie wyprostowana noga w piszczel bylo dosc oczywiste i z premedytacja.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 01:14   

PacheL napisał/a:
Tym bardziej, że po zachowaniu pozostałych uczestników zajścia, wnioskuję, że były jakieś podstawy ku takiemu zachowaniu.

Mam nadzieję, że po prostu źle się wyraziłeś i nie uważasz, że cokolwiek usprawiedliwia oplucie i dwukrotne uderzenie sędziego...
Co do zachowania innych uczestników, to tłumaczyli się tym, że wg nich sędzia symulował (sic!). I właśnie w związku z tym lekarz odmówił udzielenia pomocy, a dwaj działacze wtargnęli do szatni, domagając się wznowienia meczu i uznania, że sędzia go nie przerwał, tylko za wcześnie odgwizdał koniec pierwszej połowy.

PacheL napisał/a:
5 lat dyskwalifikacji to i tak, dla tak młodego chłopaka, koniec przygody z piłką.

I bardzo dobrze. Miejmy nadzieję, że wkrótce zacznie przygodę z kopaniem rowów. Tam będzie mógł pożytecznie rozładować swoją agresję.

Bubu napisał/a:
http://sport.onet.pl/pilk...,wiadomosc.html
Zobaczyłem raz. Powtorki juz nie. Boli od samego ogladania.
Tutaj tez powinna byc kara bo takie wejscie wyprostowana noga w piszczel bylo dosc oczywiste i z premedytacja.

Masakra. Jeśli wierzyć komentarzom, gość dostał tylko żółtą kartkę.
Ja popieram to, co kiedyś zaproponował Galliani: przy takich faulach winowajca powinien pauzować przez cały okres leczenia poszkodowanego.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 07:58   

TomekW napisał/a:
Ja popieram to, co kiedyś zaproponował Galliani: przy takich faulach winowajca powinien pauzować przez cały okres leczenia poszkodowanego.

zdecydowanie nie popieram. wg mnie najlepszym straszakiem na takie rzeczy (zreszta to samo dotyczy zwyklego zycia) jest nieuchronnosc i surowosc kary. gdyby np po meczu mozna bylo nakladac czerwone kartki (podwojne czerwone itd) to raczej nikt by specjalnie nie ryzykowal. atak wyprostowana noga nie zawsze musi sie konczyc faulem nawet, a wrecz czesciej jest wogole niegwizdany, wiec z rachunku prawdopodobienstwa wiadomo co sie bardziej oplaca :/ oczywiscie uwazam, ze sytuacja powinna dotyczyc jedynie ewidentnych szwindli (jawne wymuszanie ala Gilardino), czy bardzo brutalnych wejsc nieodgwizdanych podczas meczu a za ktore czerwien sie jak nabradziej nalezy.

a co do sytuacji z filmiku to nie wiem czy tu akurat nie bylo jakiegos zbiegu okolicznosci, bo takie sytuacje zdazaja sie w sumie czesto, zawodnik chce zablokowac wybijajacego pilke i w 50 sytuacjach na 100 w ogole go nie dotyka, a w nastepnych 49 jest faul, aleniegrozny w skutkach. tu gosc nawet odwrocil glowe lekko i zdezyli sie w najgorszym mozliwym momencie, bramkarz mial swoj piszczel juz unieruchomiony (zablokowany) a tamten wlecial w niego z duza sila. jasne, ze gdyby nawet nie bylo zlamania to kartka jak najbardziej sie nalezy, ale pamietajmy (szczegolnie ogladajac powtorki w zwolnionym tempie), ze w wielu sytuacjach naprawde niewiele brakuje zeby komus zlamac noge.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 08:17   

PacheL napisał/a:
To jest chwila, człowiek wpada w furię, ponosi go i czasami tak się kończy.

Bez jaj, tym się od innych zwierząt różnimy, że nie działamy tylko instynktownie. Potrafimy myśleć i radzić sobie z emocjami. Rękoczynów nic nie usprawiedliwia. Jak dla mnie kara prawidłowa, a sędzia powinien się z chłopakiem w sądzie cywilnym spotkać. Bo to zwykły bandytyzm.
Jak zwykle w pracy filmiku nie zobaczę, ale może i dobrze bo czasem obejrzeć raz to za dużo ;) Pomysł Gallianiego mi się podoba. Co więcej dorzuciłbym do tego partycypowanie przez brutala w kosztach leczenia poszkodowanego. Nic tak nie boli piłkarzy jak kary finansowe.

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 09:47   

Tylko ktoś, kto nigdy nie grał w piłkę może dawać/aprobować tak wysokie kary dla jakiegoś małolata za pojedynczy wybryk. Dzieciaka poniosło, a wy byście go na szubienicy wieszali. Tacy jak wy zabili Chrystusa.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 10:00   

Dhorasso napisał/a:
Tylko ktoś, kto nigdy nie grał w piłkę może dawać/aprobować tak wysokie kary dla jakiegoś małolata za pojedynczy wybryk.

jaki pojedynczy???
TomekW napisał/a:
Mam nadzieję, że po prostu źle się wyraziłeś i nie uważasz, że cokolwiek usprawiedliwia oplucie i dwukrotne uderzenie sędziego...

:)

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 10:05   

Bez jaj, nie bądzmy tacy ą i ę. Totti na Euro też opluł jakiegoś tam gracza, a parę lat potem wygrał z Włochami MŚ - taka jest piłka. Nie mówiąc o wyczynach niejakiego Roya Keana, wielkiej legendy jednego z najlepszych klubów piłkarskich na świecie ( www.youtube.com/watch?v=GlzsqM7z-hY - Tomek zasłoń oczy). To nie jest sport dla ciepłych klusek.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 10:12   

A co mnie Totti obchodzi, albo Kean??? Nie przypominam sobie podobnego ich zachowania do tego gościa, więc jak możesz to zachowanie do nich porównywać? Gorzej niż z piernikiem i wiatrakiem.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 12:50   

Dhorasso napisał/a:
Nie mówiąc o wyczynach niejakiego Roya Keana
Mi najbardziej brakuje tego Duńczyka - Stig Tofting się nazywał? :)

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 12:12   

Takich mniejszych "bedbojów" to można wymienić dziesiątki. Chciałem po prostu pokazać, że takie chwile słabości zdarzają się największym, więc radocha z tego, iż małolatowi złamali karierę drakońskimi sankcjami jest dla mnie niewytłumaczalna.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 12:17   

Dhorasso napisał/a:
Tylko ktoś, kto nigdy nie grał w piłkę może dawać/aprobować tak wysokie kary dla jakiegoś małolata za pojedynczy wybryk.
Co ma wspólnego gra w piłkę z aprobatą wysokich kar? Gość zachował się, delikatnie mówiąc, jak bezmózgi oszołom. Jak dla mnie te 5 lat jest idealnym wymiarem kary, w praktyce oznacza koniec poważnej kariery piłkarskiej. Przez sport należy też wychowywać i sportowców i kibiców. Czym innym są ostre wejścia, złamane nogi i szturchańce między zawodnikami, czym innym napaść na sędziego.

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 12:21   

Cytat:
Czym innym są ostre wejścia, złamane nogi i szturchańce między zawodnikami, czym innym napaść na sędziego.

Czyli drugiego piłkarza można opluć, ale sędziego już nie? :king: Nie rozumiem, jaka niby jest różnica. Chamstwo to chamstwo i tyle.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 12:34   

Czym innym jest barowa bójka, czym innym rzut krzesłem w nauczyciela. Sędzia nie jest rywalem piłkarza, wychodząc na boisko masz go traktować w pewien sposób, jeśli ci się jego praca nie podoba masz odpowiednie metody postępowania, ręce jednak trzymasz przy sobie. Czym innym uderzenie w twarz zaserwowane przez Leonardo na MŚ w USA, czym innym opluwanie się Vollera z Rijkardem, czym innym "wyroki" Roya Keana.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 12:55   

carlos napisał/a:
Przez sport należy też wychowywać i sportowców i kibiców.

Zgodzę się.
Ale nie wiem jak można uważać, że najlepszym sposobem wychowywania przez piłkę jest zakazanie mu piłki i złamanie kariery. Jeśli według Ciebie to są środki wychowawcze, to radzę Ci się wstrzymać jeszcze z posiadaniem dzieci ;)
A tak poważnie - kara bardzo surowa. Jak dla mnie - zbyt. Niczego dobrego się tym nie osiągnie.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 13:18   

Venomik napisał/a:
Jeśli według Ciebie to są środki wychowawcze, to radzę Ci się wstrzymać jeszcze z posiadaniem dzieci ;)

Gość miał powiedziane co zrobił źle, a teraz ma czas na przemyślenie tego. Jak najbardziej wychowawcze ;) Przyjdzie, przeprosi i karę mu zmniejszą ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 13:35   

Jeśli mu zmiejszą (i to mocno) - to ok. Ale jeśli ktoś pisze 'kara sprawiedliwa' to nie odczytuję tego 'jeśli mu mocno zmniejszą to sprawiedliwa'.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 13:58   

Ja też wcale nie uważam by była zbyt wysoka.
Ale czasem bywam radykalny. Kierowcy pod wpływem prawko zabrałbym dożywotnio ;)
Myślę że taka kara pozwoli chłopakowi przemyśleć czy się nadaje do piłki. Może lepiej żeby wyładowywał swoją frustrację na ringu :) Kopie, uderza pięścią zatem jakiś kick boxing ;) Nie zawsze od razu wybiera się odpowiednią dla siebie dyscyplinę :)
Na pewno kara będzie ostrzeżeniem dla innych krewkich młodzików i pozwoli ich wychować ;)

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 19, 2012 15:54   

http://www.youtube.com/watch?v=krLYcFhyU-s
Idiota Pepe znowu "w akcji"
Ja bym go na przymusową kuroniówkę wysłał zanim kogoś zabije, na youtube jest kilka mocnych kompilacji z jego popisami.

Il Cavaliere 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 21:45   

Balotelli ostatnio też się nie popisał...

pan_lucas 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 21:56   

ta akcja Super Mario nie wygląda mi żeby to zrobił specjalnie ...

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 22:18   

Mam podobne wrażenie - ot, stracił równowagę i poleciał trochę do tyłu. Wyglądało to zupełnie przypadkowo.
Ale cóż, na Balotellego inaczej się patrzy bo ma swoje za uszami i jego po prostu stać na to by coś podobnego zrobić z premedytacją.

pan_lucas 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 24, 2012 18:01   

no ale nie ma co ciągle po nim jeździć, coś się stanie, on jest blisko to zaraz pojazd że zrobił specjalnie że głupi itp

EmaS 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 30, 2012 18:43   

Messi kopie pilka w kibicow Realu dobrze ze to nie mecz z Milanem bo Gatusso by go zalatwil :P

Odpowiedz do tematu