ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: TomekW
Pią Lip 17, 2015 22:38
Liga polska 2009/10
Autor Wiadomość
pionka 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 18, 2010 22:53   

bajer wyraźnie napisał patrząc na tabelę wiosny

Sulej 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 18, 2010 22:58   

Jasne, ale majstra zdobywa się przez cały sezon. Czy była jakaś zmiana w przepisach którą przeoczyłem? Jak w kontekście łysiny Jopa wygląda "zasłużony" majster? Żeby nie było, wolałem, żeby mistrzem został Lech bo Wisła niebezpiecznie zbliżyłaby się do Ruchu.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 19, 2010 07:33   

ja również ciesze się że to właśnie Lech triumfował,przede wszystkim skończyła się Wisła i Legia a to ostatnio było już monotonne i nudne a druga sprawa to wedug mnie właśnie poznaniacy na dzień dzisiejszy prezentują najbardziej wyrównaną formę a cały klub jak na polskie warunki chyba gotowy jest na jakieś europejskie wyzwania
szkoda tylko jeśli dojdzie do wyprzedaży i niektórzy zawodnicy opuszczą klub...

bajer 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 19, 2010 08:24   

Sulej napisał/a:
Rzeczywiście, tak zdominował, że gdyby nie łysa glaca Jopa to Wisła by świętowała 13. mistrzostwo.

to dodaj Wiśle te 2 punkty stracone przez "łysą glacę Jopa" i zobacz kto jest liderem po całym sezonie, potem jeszcze odejmij 2 punkty zdobyte wcześniej przez "krzywą nogę Przyrowskiego", nie mam nic więcej do powiedzenia ;)

a ze stwierdzeniem że skończyła się Wisła i Legia bym poczekał, jeśli nie zdobędzie żadna z nich mistrzostwa w przeciągu 5 lat wtedy zgodzę się z nim, jak na razie to jednorazowy wyskok, taki sam jak Zagłębia Lubin ;)

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 19, 2010 09:02   

bajer napisał/a:
to dodaj Wiśle te 2 punkty stracone przez "łysą glacę Jopa" i zobacz kto jest liderem po całym sezonie...

tylko, ze mozna smialo stwierdzic (ogladajac ostatni mecz Wisly), ze gdyby nie glaca Jopa to z Odra gra wygladalaby zdecydowanie inaczej. Wislacy grali jakby ich ktos strzelil obuchem w leb i to bylo widac (znali tez wynik Poznania co oczywiscie nie dawlo zadnych nadziei na sukces), wiec z calym szacunkiem, gdyby nie glaca Jopa to zapewne pilkarze Lecha nie wierzyliby w strate punktow przez Wisle.
wciaz nie rozumiem o co tyle ochow i achow nad Lechem, wygrana ledwo ledwo, przy duzej dozie szczescia itd. i wszyscy mowia, ze nadchodzi nowa era, ze Wisla sie skonczyla i ine tego typu pierdoly.... a prawda jest taka, ze Wisla tylko raz w sezonie stracila wiecej niz 1 bramke w meczu (dokladnie 2) i jak przegrywala to tylko w stosunku 1:0, do tego jesli wezmiemy, ze CALY SEZON grali na obcych stadionach to widac wyraznie, ze wcale tak zle z nimi nie jest. i teraz gdyby nie glaca Jopa to nagle zdanie o Lechu zapewne byloby diametralnie inne, zamiast "cudowny sezon Lecha, wszystko tam gra i tanczy jak nalezy, idealnie funkcjonujacy organizm" etc byloby "znowu drugi, ciagle drugi, nawet jak w szkole pierwszy bylem to sie czulem jak drugi k...., znowu cos nie zagralo, znowu nie wyszlo, gdzies twkwi blad, cos trzeba tu poprawic". nie byloby tak?

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 19, 2010 09:30   

nie chodziło mi o to że Wisła i Legia są skończone 4 good ;) po prostu moim zdaniem zostałą przerwana jakaś passa i monotonia jaka powstała w ostatnich latach w naszej lidze.z całym szacunkiem dla krakowian i warszawiaków-ostatnie 10 lat było nudne i takie same.i powtarzam-Lech ma dużo możliwości i wielką szanse-jednak jeśli zostanie rozsprzedany i nie wzmocniony- to po raz kolejny możemy pomarzyć o polskich klubach w LM
pozdrawiam wszystkich forumowiczów

pionka 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 19, 2010 09:45   

Pamato napisał/a:
a prawda jest taka, ze Wisla tylko raz w sezonie stracila wiecej niz 1 bramke w meczu (dokladnie 2) i jak przegrywala to tylko w stosunku 1:0

Co z tego, że przegrywała tylko 1-0 jak zrobiła to aż 6 razy w sezonie. Dwa razy więcej niż Lech.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 19, 2010 09:59   

to, ze suma sumarum mimo slabszego sezonu Wisly ani nikt jej specjalnie nie zbil, ani nie stracila zbyt wiele do Mistrza i przy naprawde niewielkiej dozie szczescia Lech nie bylby nazywany superhiperklubem w ktorym wszystko gra, a wrecz przeciwnie, okazaloby sie, ze kolejny raz popelniono iles tam bledow itd.

Sulej 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 19, 2010 10:27   

bajer napisał/a:
Sulej napisał/a:
Rzeczywiście, tak zdominował, że gdyby nie łysa glaca Jopa to Wisła by świętowała 13. mistrzostwo.

to dodaj Wiśle te 2 punkty stracone przez "łysą glacę Jopa" i zobacz kto jest liderem po całym sezonie, potem jeszcze odejmij 2 punkty zdobyte wcześniej przez "krzywą nogę Przyrowskiego", nie mam nic więcej do powiedzenia ;)

Nie zapomnij odjąć 2 pkt zdobytych na Ruchu w Chorzowie jak chcesz się bawić w matematykę.

A co do ostatniej kolejki to z Wisły zeszło powietrze po takim klopsie i tyle.

pionka 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 19, 2010 10:41   

Może dlatego, że każdą polską drużynę ligową zadowala wynik 1-0 z Wisłą i po strzeleniu gola koncentrują się już tylko nad tym, żeby samemu gola nie stracić. Porażka jest porażką, nie ważne jak wielka.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 19, 2010 11:12   

i nigdzie temu nie zaprzeczam, wiec nie wiem po co wyciagasz mylne wnioski z mojej wypowiedzi, napisalem o co mi chodzilo i powtorze raz jeszcze: Wisla nie byla o wiele gorszym zespolem od Lecha w tym sezonie i przegrala tytul doslownie jedna pechowa akcja, a ludzie wyciagaja wnioski tak jakby to Lech zloil cala ekstraklase i byl conajmniej o poziom przed innymi i rozciagala sie przed nim jakas dzwina swietlana przyszlosc przy okazji ogromnej zmianie warty w polskiej lidze. fakty temu przecza i tyle, jedna akcja inaczej rozegrana i pisaloby sie, ze w Poznaniu znowu cos spartolili...

pionka 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 19, 2010 11:17   

Lech pokazał w bezpośrednim dwumeczu, że jest drużyną lepszą. I tyle ;)
I o te 3 punkty wygrał mistrza.

zino 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 19, 2010 11:28   

Dokładnie i Amen. Co z tego , że Wisełka przegrywałą tylko po 1-0 - ale przegrywała. Teraz Lech ma przepraszać za zdobycie majstra? za Mariusza"Santo subito" Jopa? Życie/piłka składa się z przypadków, epizodów które kreują, zmieniają rzeczywistość.
bajer napisał/a:
potem jeszcze odejmij 2 punkty zdobyte wcześniej przez "krzywą nogę Przyrowskiego"
taa, szkoda że o tym kibice Wisły czy przeciwnicy Lecha tak zapominają. pozdro , ave

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 19, 2010 11:34   

tylko, ze ja jakby nie o tym, no, ale to mnie nie dziwi, ze ludzie lapie zupelnie inne watek...

bajer 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 19, 2010 13:34   

Pamato napisał/a:
tylko, ze mozna smialo stwierdzic (ogladajac ostatni mecz Wisly), ze gdyby nie glaca Jopa to z Odra gra wygladalaby zdecydowanie inaczej. Wislacy grali jakby ich ktos strzelil obuchem w leb i to bylo widac (znali tez wynik Poznania co oczywiscie nie dawlo zadnych nadziei na sukces), wiec z calym szacunkiem, gdyby nie glaca Jopa to zapewne pilkarze Lecha nie wierzyliby w strate punktow przez Wisle.

więc się powtórzę, gdyby nie "krzywa noga Przyrowskiego" to Wisła miałaby 5 punktów straty na koniec a nie 3, gdyby Jop nie strzelił samobója to przed ostatnią kolejką sytuacja byłaby identyczna, pamięc dobrą ale krótką masz z tego co widzę

na szczęście chociaż ktoś zauważył co napisałem, szkoda tylko że z Sierakowa/Poznania czyli jest "nieobiektywny" ;)
Sulej napisał/a:
Nie zapomnij odjąć 2 pkt zdobytych na Ruchu w Chorzowie jak chcesz się bawić w matematykę.

jakby się tak bawic w matematykę to znalazłoby się jeszcze trochę sytuacji w których Wiśle należałoby odjąc punkty w przekroju całego sezonu więc zgodzę się z Tobą, to nie ma sensu i trzeba by zrobic taki ranking jak robią Włosi, ciekawe kto najwięcej zyskał na błędach sędziów a kto stracił :ok:

nie zmienia to faktu że jak już tu zostało wspomniane, przegrała aż 6 razy w tym sezonie (20% spotkań) a Lech tylko 3 (10% spotkań), jeśli to nie jest wyznacznikiem to nie mamy o czym rozmawiac bo się nie dogadamy po prostu

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 19, 2010 13:40   

i znowu to samo :zzz: nie o to chodzi, ze Lech zdobyl tytul, a te niby nalezal sie Wisle, ale nie mam sil i ochoty zeby pisac kolejny raz oczywiste oczywistosci...

Silvia Inverse 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 19, 2010 16:08   

Tak... Chodzi ci o to, że Lech zdobył mistrzostwo, ale nie jest wcale taki wspaniały, za jakiego go teraz uważają. O mały włos mistrza zdobyła Wisła i gdyby tak się stało, to by tych niepotrzebnych ochów i achów nie było. Tak ja zrozumiałam. :wink:
Tylko chodzi o to, że może nie zrobili tego w jakimś tam wspaniałym stylu, ale wszystkich cieszy zmiana, bo liczymy, że Lech zdziała coś więcej niż Wisła w LM. Patrzy się wtedy na te pozytywne aspekty ich gry w przeciągu sezonu i w taki oto sposób wzdycha się z podziwem, spowodowanym nadzieją na lepszą przyszłość polskiego klubu w europejskich pucharach;) Po drugie nie każdy klub potrafi wykorzystać sytuację i nie popsuć tego, że los mistrzostwa jest tylko i wyłącznie w ich rękach. Ja gratuluję Lechowi zwycięstwa między innymi z tego powodu. Zachowali zimną krew i nie wypuścili mistrzostwa z rąk, i przede wszystkim nie zawiedli swoich kibiców :ok:
aż się otworzą źrenice okien"...

Sulej 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 19, 2010 17:23   

Taki ranking kto najwięcej stracił zrobiło weszlo.com i wyszło im, że Wisła straciła najwięcej.

I Silvia Inverse ma rację w pierwszym swoim zdaniu (no dwóch :P ).

Silvia Inverse 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 19, 2010 18:10   

Dziękuje bardzo, naprawdę... Okej, nie będe się już odzywała. Tu chyba przyznasz mi rację. :wink: Pozdrawiam.
aż się otworzą źrenice okien"...

pionka 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 19, 2010 22:33   

To tak na zakończenie dyskusji:

pilkarzyk888 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 30, 2010 16:28   

"Król Artur" wraca do Poznania! http://pilkarskiekomentar...hp?extend.315.6

bajer 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 30, 2010 16:39   

sam nie wiem co o tym myśleć, jeśli jest za darmo to transfer może jak najbardziej nieco zmniejszyć skutki utraty Lewandowskiego :) doświadczenie ma, w polskiej lidze na pewno będzie wymiatać i może dzięki temu wróci na stare lata do reprezentacji na EURO 2012 ;) w ataku trójka Jeleń-Lewandowski-Wichniarek, to wygląda na silny atak, szczególnie jeśli Lewy nie zaginie w Dortmundzie :ok:

wolałbym jednak jakiegoś dobrego młodego gościa z Bałkanów na atak ;) albo tego Łotysza o którego starał się Kolejorz, wprawdzie zawodnik nieznany ale skoro był wicekrólem strzelców na Węgrzech to i w Polsce by sobie poradził nie gorzej (teoretycznie) :ok:

kibicjks 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 30, 2010 17:25   

Wg mnie polskie boiska może zwojować i nastrzelać dużo goli, ale na LM dużo za słaby. W kadrze również go nie widzę.

GiveMeReason 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 01, 2010 15:56   

coś o Jagielloni? :)

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 13, 2010 11:06   

Tak a propos dzisiejszego hitu kolejki ekstraklasy, mój ulubiony kawałek TPN25 obok "Karate Puma" i "YYY": http://www.youtube.com/watch?v=0r2UrD7aHJ4 :king:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi