ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: TomekW
Pią Lip 17, 2015 22:38
Liga polska 2009/10
Autor Wiadomość
Sulej 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 12, 2010 00:24   

Jechałem samochodem i słuchałem relacji w radiu i jak Lech strzelił gola to aż ze złości uderzyłem w kierownicę. Nie dlatego, że Lech zyskał punkty ale Ruch stracił bo przy porażce Legii miejsce na podium miałby pewne. No cóż. Trzeba walczyć dalej. Gratulacje dla Lecha.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Maj 12, 2010 00:50   

rangiz napisał/a:
Złamałem zęba ale to nic :)
Po 17 latach mistrz znów będzie nasz!
MARIUSZ JOP :lol2: :lol2:

Śmieszniejszy będzie szczerbaty wice Mistrz :]

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 12, 2010 03:01   

Spokojnie, ukruszył się ząb z tyłu ;) mało widać. Mistrz Polski będzie nasz! :brew:

rossonero 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 12, 2010 06:45   

Najwyraźniej Wisła zapomniała, że gra się do ostatniego gwizdka sędziego. Lech o tym nie zapomniał i został nagrodzony. Zobaczymy, co przyniesie ostatnia kolejka. Ale na miejscu działaczy Wisły nie mroziłbym szampana w lodówce.

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 12, 2010 11:10   

Oczywiscie Lech został nagrodzony ... od sędziego ;) Mam nadzieje ze nawet Poznaniacy przyznają rację , że faul na Piechu był i to powinna być conajmniej żółta ( jak dla mnie czerwona) kartka dla Arboledy. To co się później wydarzyło to juz masakra. Nasi stoją i czekają żeby Lewandowski wybił piłke , Piech wstaje , podanie, gol.... Czy Lech zagrał fair nie mnie oceniać. Z mojego punktu widzenia Lewandowski powinien wybić piłke od razu widząc leżacego Piecha na boisku. Oczywiście Poznaniacy zaraz tu wyjadą z regulaminami UEFY która nakazała nie wybijać piłek bla bla bla... Prawda jest taka , że ta sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca patrzać na to co zrobił Arboleda ... Szkoda niewykorzystanych wczesniej szans Sobiecha a takze Janoszki. Szkoda , wielka szkoda bo nie bylismy słabsi w tym meczu a "nieszczesliwy zbieg okolicznosci" ( czyt. sedzia dal pewna tylnia czesc ciała ) sprawił iz zeszlismy z boiska pokonani. Poznaniacy maja kliku bohaterów, a co najsmieszniejsze wiekszosc nie znajduje sie w ich ekipie. Mowie tu o Jopie i jego fenomenalnym strzale a takze o Piechu , który nie wiedziec czemu wstawał z murawy w 93 min. Jedynym pocieszeniem dla nas to porazka Legii i detronizacja Wisły, która juz chyba kazdemu zbrzydła. Obawiam się , że to koniec Wisły, Heńka a także Cupiała. Chyba , że Cupiała będzie trzymac w Wisle chec zarobienia paru groszy dzięki nowemu stadionowi, bo w to, że jeszcze będzie wydawał już nie wierze.

P.S. Racja Pamato, nieuznana bramka Głowackiego gdzieś mi umknęła i nie zamieściłem jej w poście. To tylko dodaje kolejnego bohatera poznańskiej ekipie :) Tak naprawde chciałbym tytułu dla Lecha gdyby pokonali nas 3-0 niedajac nam szans , pokazując swietna piłkę... Tymczasem jak sie widzi tyle szczęścia ( a raczej błedów sędziowskich ) to ten tytuł dla Lecha denerwuje i traci dużo na smaku...
Ostatnio zmieniony przez Jonathan Śro Maj 12, 2010 11:36, w całości zmieniany 1 raz  

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 12, 2010 11:28   

tak tak, wieszczenie konca Wisly mielismy juz pare razy w ciagu ostatnich lat i co? jajco...byly dwa tytuly z rzedu i 3 wymknal sie (jeszcze nie na 100%) w osatniej chwili. tez mi wielka zmiana warty, Lech/Amica punkt przed Wisla :] apropo bledow sedziowskich to nieuznanie prawidlowej bramki Głowackiego tez nie jest bez znaczenia... a co do wybijania pilki jak ktos tam lezy to tu akurta bede za Lechem, jestem temu przeciwny (pomijam jakies hardcorowe sytuacje, ale one sa niezmiernie zadko) i mowilem o tym nie raz i nie dwa. od przerywania jest sedzia i to on tu zawinil nie widzac ewidentnego 'odtylnego' cepa Arboledy.

szopa 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 12, 2010 22:29   

A dla mnie to jest fuks plus bledy sedziowskie i mam nadzieje, ze lech jeszcze za to zaplaci w ostatniej kolejce.
Btw. nie jestem kibicem Wisly (kibicuje Gksowi Katowice) ale taki sposob zdobywania mistrzostwa mi sie bardzo nie podoba, chcociaz jest znamienny dla naszego podworka (czytaj pzpn i lesne dziadki). Zeby sie nie okazalo po paru latach ze Kolejorz tego majstra kupil (chcociaz mysle ze sedziowie u nas dostosowuja sie do poziomu kopaczy i nie ma co glebiej szukac).

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 13, 2010 08:20   

Jonathan napisał/a:
a takze o Piechu , który nie wiedziec czemu wstawał z murawy w 93 min.
nie widziałem tej sytuacji, może miał otwarte złamanie, nie wiem, ale skoro wstal to raczej był do tego zdolny, więc nie wiem dlaczego miał wg. Ciebie leżeć dalej i wstrzymać grę. Pewnie w odwrotnej sytuacji byś pochwalił zawodnika Lecha ;)

Brawo dla Kolejorza!

szopa ''fuks plus bledy sedziowskie '' to ponoć element futbolu więc nie ma co płakać. Mi się "taki" sposób zdobywania mistrzostwa bardzo podoba. Walka do konca i niesamowite emocje, chyba, że Ty akurat wolisz zapewnionego majstra 5 kolejek przed koncem, a póżniej piknik ;)

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 13, 2010 08:58   

konrad_acm napisał/a:
ale skoro wstal to raczej był do tego zdolny, więc nie wiem dlaczego miał wg. Ciebie leżeć dalej i wstrzymać grę. Pewnie w odwrotnej sytuacji byś pochwalił zawodnika Lecha

Nie wiesz czemu ? Jest 93 min , Ruch w zasadzie tym remisem gwarantuje sobie występ w Pucharach Europejskich, ewidentnie dostał łapą od Arboledy po którym sie poskładał to po co wstawać ? Jasne , uznasz to za gre nie fair play ale kontynuowanie akcji od razu po wstaniu Piecha jest gra fair? Poza tym Piech sam przyznał, że niepotrzebnie wstawał dzięki czemu Ruch czekający na wybicie piłki przez Lewandowskiego został skarcony. Poza tym, powiem jeszcze raz : TAM BYŁ EWIDENTNY FAUL , wiec kazdy zawodnik po takim ciosie lezalby i zdychał wiedzac, ze wynik jest pozytywny.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 09:20   

Konrad_acm a moze nazywajmy to wprost: "podoba Ci sie ze (prawdopodobnie) o tytule MP zdecydowały błędy sedziow i rażące niedopatrzenia"
No jak Ci sie taki sposob podoba to pewnie i Calciopoli bylo dla Ciebie ucztą :]
http://sport.onet.pl/pilk...,wiadomosc.html

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 13, 2010 09:32   

Podoba mi się, że o tytule MP zdecydowała samobójcza bramka Marusza Jopa :rotfl:

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 13, 2010 09:39   

Najlepsze są komentarze kibiców z Poznania krytykując jeszcze, że chodzą słuchy iz Piech mógł "udawać" do końca meczu. Za niedługo bedą mówili, że tam nic nie było i Piech po takim cepie powinien od razu wstać i grać dalej ;) A to, że Wojtkowiak leżał 15 razy na murawie zwijajac się przy zwykłych faulach lub nawet ich braku to jest w porzadku. Do tych wszystkich watpliwosci dochodzi jeszcze karny na Sobiechu :D To juz naprawde jest zenujace , bo w samych meczach Wisły z Cracovia i Ruchu z Lechem padło tyle korzysci dla Lecha co niektóre zespoły nie mają tylu przez cały sezon.

bajer 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 14, 2010 21:00   

Pamato napisał/a:
Lech/Amica punkt przed Wisla

a może będziesz leczyc kompleksy w inny sposób? ;) ten Lech nie ma z Amiką już praktycznie nic wspólnego, z Amiki w składzie zostało dwóch zawodników a Lech na licencji Amiki grał tylko przez 1 sezon, następne grał już na swojej, jako KKS Lech Poznań, nie Amica ;) ale co ja będę strzępic język, Polacy są zbyt tępi żeby zrozumiec co to "fuzja" ;)

i trochę żałuję teraz że nie mogłem tego meczu zobaczyc bo nie miałem gdzie go obejrzec :wall2: przynajmniej bym się odniósł jakoś do tej sytuacji z Arboledą, do karnego dla Ruchu, tak muszę tylko czytac co piszecie i nic konstruktywnego nie napiszę na ten temat, z mojej strony dodam tylko tyle że fuksem nie odrabia się 9 punktów w 12 meczach ;) a takiego czegoś dokonał Lech, oby tylko okazał się lepszy od "przepłaconego" i "zmotywowanego finansowo" Zagłębia :ok:

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 23:04   

bajer napisał/a:
ale co ja będę strzępic język, Polacy są zbyt tępi żeby zrozumiec co to "fuzja"

Na moje oko to "strzał w stopę"

Cos w tym stylu:
Mówi brunetka do blondynki:
- Słuchaj, fama głosi, że używasz słów, których nie znasz...
Na to blondynka:
- Powiedz famie, że jest głupia i vice versa...

bajer 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 14, 2010 23:38   

no to wyjaśnij mi proszę gdzie strzeliłem sobie w stopę nazywając połączenie Lecha z Amiką "fuzją" ;) bo to się zrobiło bardzo interesujące

definicja fuzji:

fuzja [łac. fusio ‘stapianie’], ekon. dobrowolne połączenie się 2 firm; istnieją 2 sposoby przeprowadzenia fuzji: przez konsolidację — 2 niezależne podmioty łączą się i tworzą nowy podmiot prawa gospodarczego, oraz przez przyłączenie — jedna z firm jest likwidowana, traci osobowość prawną, a jej aktywa są wykupywane przez 2. firmę.

z tego wynika (przynajmniej dla mnie) że pomiędzy Lechem a Amiką zaszła "fuzja" :ok: zobaczymy jak to obalisz

chyba że chodzi Ci o "strzępienie języka" ale tam też nie widzę swojego błędu, wg definicji: mówic dużo i niepotrzebnie, dużo już na ten temat powiedziano a niepotrzebnie bo żadnego skutku to nie przyniosło ;) więc o co biega?

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 09:49   

To odpowiedz sobie na pytanie. Czy jestes Polakiem. A pozniej przeczytaj to co zacytowalem.

Adin 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 15, 2010 11:02   

Wolałbym, aby Lech wygrał Mistrza. Wisłą może nadal jest silna, ale wypaliła się dawno temu.
Lech po sprzedaży Lewego miałby 5 mln na wzmocnienia.

bajer 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 15, 2010 11:24   

Bubu napisał/a:
To odpowiedz sobie na pytanie. Czy jestes Polakiem. A pozniej przeczytaj to co zacytowalem.

no jestem i zauważam co się dzieje w moim narodzie, że ludzie z zawiści czy nie wiadomo jakich innych powodów nie potrafią zrozumiec zjawisk funkcjonujących w ekonomii, jednym z nich jest fuzja ale dla większości Polaków chyba już na zawsze Lech pozostanie Amiką :dunno: i niech im będzie, kto miał zrozumiec ten zrozumiał, mam nadzieję że Pamato użył tego sformułowania ironicznie, ewentualnie złośliwie biorąc pod uwagę jego styl wypowiedzi :ok:

Sulej 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 15, 2010 18:06   

Lech mistrzem. Gratuluję.
Ruch zagra w europejskich pucharach, co mnie niesamowicie cieszy :D

Adin 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 15, 2010 20:47   

a Arka znowu pod koniec ledwo utrzymała się w ekstraklasie. Lech ;)
Ruch zasługuje grać w Europejskich pucharach. Zasługują.

Legia będzie grała w Intertoto?

kibicjks 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 15, 2010 20:49   

Adin napisał/a:

Legia będzie grała w Intertoto?

Chyba nie ma już tego.

Marcu 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 16, 2010 11:03   

Cieszy spadek Odry. Tyle lat w ekstraklasie i zawsze walka o utrzymanie. Styl gry fatalny.

Wisła po utracie tytułu może się zmobilizuje na przyszły sezon. Cieszy zmiana na fotelu lidera. Mam nadzieję, że Lech po odejściu Lewego odpowiednio się wzmocni i powalczy o LM. A Jeśli się nie uda, to chociaż z Wisłą powalczą w LE. W Ruch jakoś nie wierzę, choć trzymam kciuki.

A Legia to najpierw niech zmieni trenera.

kibicjks 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 16, 2010 12:46   

Najlepiej aby ten cały iti Legie sprzedał.

bajer 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 18, 2010 21:27   

powiem jako kibic nowego mistrza Polski, jestem niezmiernie szczęśliwy z tego co osiągnął Lech, patrząc na tabelę wiosny Kolejorz po prostu zdominował rozgrywki całkowicie i bezapelacyjnie tytuł trafił do Poznania zasłużenie :ok: mam też nadzieję na porządne wzmocnienia bo chciałbym w przyszłym sezonie obejrzec w Poznaniu spotkanie z jakimś czołowym klubem europejskim przy akompaniamencie hymnu Ligi Mistrzów :diavolo:

Sulej 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 18, 2010 21:51   

Rzeczywiście, tak zdominował, że gdyby nie łysa glaca Jopa to Wisła by świętowała 13. mistrzostwo.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi