ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: TomekW
Pią Lip 17, 2015 22:38
Liga polska 2009/10
Autor Wiadomość
PoP 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 05, 2010 23:15   

Sulej napisał/a:
Jest Portsmouth które spada a zagra w LE.

Z tego co wiem liga im zabrała licencje na europejskie puchary przez zadłużenia, a że nie zgłosili się w odpowiednim momencie o odnowienie licencji to nie mogą zagrać ;)

Sulej 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 05, 2010 23:27   

A to o tym nie wiedziałem. Zwracam honor.

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 06, 2010 10:25   

Ruch sam sobie winien odpadnięcia z pucharu. Tyle co mieli sytuacji w dwumeczu czysto 100% to chyba nie mieli przez cały sezon. W pierwszym meczu zamiast lekko pyknąć "piątke" Pogoni to skończyło się 1-1. O rewanżu nawet nie mówie bo to co zrobił "Messi z Radzionkowa" to śmiech na sali. 3/4 pustej bramki a strzał w bramkarza i mało mnie obchodzi fakt iż rzekomo piłka przekroczyła linie bramkową... Myślę iż Fornalik troche sie pogubił wystawiając jakby nie było w jednym z najważniejszych meczów sezonu m.in. "Kicaja" , który chyba myśli o wszystkim innym a nie o Ruchu. Trudno się mówi, żyje sie dalej. W takim razie Lech może zapomnieć o taryfie ulgowej na Cichej bo nam zostało walczyc o puchary poprzez lige.

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 06, 2010 11:36   

Jonathan napisał/a:
3/4 pustej bramki a strzał w bramkarza

Chyba trochę przesadziłeś... widziałem ten strzał kilkukrotnie i nie widziałem tam strzału w bramkarza... to była interwencja w stylu ręki boga, duże szczęście i tyle. Oczywiście piłkarz Ruchu mógł uderzyć bardziej precyzyjnie, ale umówmy się, na poziomie naszej ligi w takich sytuacjach myśli się, żeby trafić w piłkę, w bramkę, a nie jak uderzyć... :king:

http://www.youtube.com/watch?v=RHogNBRIV2E

W całej konfrontacji pomogła świetna dyspozycja GK Pogoni, bo Ruch znacznie przeważał i miał wiele sytuacji... jednak Pogoń też swoje miała i nie były to mecze tylko do jednej bramki. W 2gim meczu Portowcy też mogli ukłuć.

bajer 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 06, 2010 11:48   

kibicjks napisał/a:
bajer napisał/a:

jestem ciekaw jak zaprezentuje się w europejskich pucharach Jagiellona lub Pogoń

Coś czuję, że skończą podobnie jak Lech w ostatnim sezonie.

czyli uważasz że Pogoń i Jagiellonia są w stanie pojechac do Norwegii i wygrac tam 6:1? :) kibicu, jesteś człowiekiem niezwykle wielkiej wiary :ok: i mnóstwo w tobie niepotrzebnych złośliwości :dunno: ale nie mówię że nie będą w stanie przejśc ani jednej rundy, wszystko zależy od losowania ;)

Dondamajk napisał/a:
Swoją drogą może być śmieszna sytuacja, jeśli Pogoni uda się wygrać PP, a nie uda się awansować do Ekstraklasy (o co będzie nad wyraz trudno)- 1 ligowiec reprezentujący kraj na arenie międzynarodowej (nieważne jak krótko), to raczej rzadko się zdarza. :king:

patrząc na tabelę jestem praktycznie pewien że nie awansują ale wtedy mielibyśmy powtórkę z dawnych czasów gdy takie coś zdarzyło się Lechii a co najlepsze prawdopodobne jest że od tej samej rundy puchary rozpocznie Juventus czyli powtórka z historii niemal identyczna by była :king: chociaż prawdę mówiąc fajne by to było rozwiązanie dla któregoś z tych 2 klubów :ok: bo nikt by im nie zarzucił że zhańbili polską piłkę a mogliby z tego wynieśc zarówno doświadczenie jak i pokazac co nieco, w końcu nie mieliby nic do stracenia :ok:

Jonathan napisał/a:
W takim razie Lech może zapomnieć o taryfie ulgowej na Cichej bo nam zostało walczyc o puchary poprzez lige.

Lech nawet na taką taryfę ulgową nie liczył ;) niezależnie od wszystkiego przyjedzie po 3 punkty bo tylko takie rozwiązanie nas w Poznaniu satysfakcjonuje, chyba że Wisła będzie kontynuowac zagrywki jak w meczu z Koroną, wtedy nie pogardziłbym remisem bo wiem że z Ruchem łatwo nie będzie

kibicjks 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 06, 2010 12:31   

bajer napisał/a:
kibicjks napisał/a:
bajer napisał/a:

jestem ciekaw jak zaprezentuje się w europejskich pucharach Jagiellona lub Pogoń

Coś czuję, że skończą podobnie jak Lech w ostatnim sezonie.

czyli uważasz że Pogoń i Jagiellonia są w stanie pojechac do Norwegii i wygrac tam 6:1? :)

Chodziło mi oto, że nie przejdą eliminacji a czy odpadną w 3 czy 4 rundzie to jest nie ważne.

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 06, 2010 15:39   

bajer napisał/a:
patrząc na tabelę jestem praktycznie pewien że nie awansują

No ja osobiście nie do końca... na ten moment mają jeszcze spore szanse, bo do rozegrania zostało aż 7 kolejek czyli teoretycznie 21pkt do zdobycia... aktualnie do drugiego miejsca brakuje Pogoni 4pkt i tak naprawdę bardzo dużo wyjaśni najbliższy mecz w Łodzi... jeśli wygrają, to myślę, że ostatecznie jednak uda się im wywalczyć awans... jeśli padnie każdy inny wynik, to opowiem się po Twojej stronie. ;-)

bajer 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 06, 2010 21:04   

teoretycznie to ciągle szanse ma nawet Warta Poznań bo w końcu 9 punktów przy 21 do zdobycia da się odrobic ;) ale pisząc że jestem prawie pewien że nie awansują miałem na myśli to że mają przed sobą Górnika czy ŁKS ale też przyznam się, zapomniałem że tam nie ma 30 tylko 34 kolejki :ok: także ich szanse wzrosły ale i tak myślę że im się nie uda, niczym niepoparte przeczucie po prostu :) ale rozumiem Twoją wiarę w sukces bo mam to samo w stosunku do Lecha ;)
kibicjks napisał/a:
Chodziło mi oto, że nie przejdą eliminacji a czy odpadną w 3 czy 4 rundzie to jest nie ważne.

a moim zdaniem jakieś to znaczenie ma czy odpadnie się w pierwszej rundzie czy później ;) punkty do rankingu UEFA krajowego i klubowego chociażby, myślę że Jagiellonia/Pogoń zdobędzie ich mniej niż Lech = zaprezentują (prawdopodobnie) gorzej niż Lech w zeszłym sezonie ;)

pionka 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 07, 2010 22:43   

Coś ten Ruch popsuł wasze sprytne wyliczenia :P

rossonero 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 08, 2010 19:29   

pionka napisał/a:
Coś ten Ruch popsuł wasze sprytne wyliczenia :P

He he. Nie tylko Ruch, ale i Wisła.

Sulej 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 08, 2010 19:31   

Wiśle należał się wyższy wynik, takie 5:0 byłoby okej. Liczę, że tytuł trafi do Krakowa. Wicemistrzem zostanie Lech a Ruch utrzyma miejsce na podium.

bajer 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 08, 2010 21:11   

Sulej napisał/a:
Liczę, że tytuł trafi do Krakowa. Wicemistrzem zostanie Lech

ja liczę że te dwie drużyny jeszcze zamienią się miejscami ale nie wydaje mi się żeby szansa na to była wyższa niż 30% gdyż:

- Wisła ma łatwiejsze spotkania przed sobą
- Lechowi komplet zwycięstw nic nie da jeśli Wisła zrobi to samo
- Wisła jest bardziej doświadczona w walce o mistrzostwo i to w końcówce może zaprocentowac

nie zmienia to faktu że liczę na potknięcie z Cracovią (niby derby w końcu ale jakoś nie wierzę w drużynę Oresta Lenczyka) a bardziej na niespodziankę ze strony Odry i jakiś mały remisik w ostatniej kolejce :ok: co będzie się okaże, Wisła jest nieprzewidywalna chociaż Brożek odżył co może zapewnic im tytuł, 8 w przeciągu ostatnich 12 lat :dunno:

a Ruch moich wyliczeń nie zepsuł, wg mnie Lech był pewny gry w pucharach i w tej chwili już jest, ba, ma praktycznie zagwarantowane drugie miejsce i tylko cud w postaci wysokiej porażki z Ruchem i Zagłębiem może je odebrac :ok: mam jeszcze cichą nadzieję że pokonanie Ruchu w Chorzowie przez Lecha (po grze w pierwszej połowie, druga była już typowo zagrana na doczekanie do ostatniego gwizdka, wierzę że to nie będzie aż takie trudne zadanie jak się wcześniej wydawało :ok: ) nie odbierze im pucharów, patrząc na całokształt bardziej im się należą niż Legii

kibicjks 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 08, 2010 21:45   

bajer napisał/a:

nie zmienia to faktu że liczę na potknięcie z Cracovią (niby derby w końcu ale jakoś nie wierzę w drużynę Oresta Lenczyka)

bajer nie wierzysz w swoją "zgode" -->nie ładnie :devil:
Cracovia w ostatnich derbach sprawiła niespodziankę a historia podobno lubi się powtarzać.
bajer napisał/a:

co może zapewnic im tytuł, 8 w przeciągu ostatnich 12 lat :dunno:

Wisła to niewątpliwie najlepsza polska drużyna w ostatnich latach.
Osobiście jest mi obojętne kto zdobędzie tytuł, bo nieprzepadam za żadnym z klubów walczących o majstra.

bajer 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 08, 2010 22:42   

kibicjks napisał/a:
bajer nie wierzysz w swoją "zgode" -->nie ładnie :devil:

może źle to ująłem, sercem wierzę w sukces Cracovii, rozumem nie bardzo :) ale oby było jak piszesz i zdarzyła się niespodzianka, jaką niewątpliwie byłby każdy inny wynik niż zwycięstwo Białej Gwiazdy :ok:

ale przede wszystkim trzeba zdobyc 6 punktów a potem myślec co zrobiła Wisła

Kargool 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 09, 2010 08:12   

Bajer :ok:

Marcu 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 09, 2010 11:47   

No i Legia baty dostała. Ruch rozczarowuje na sam koniec. Wisła mimo, iż ma cięzkie mecze do końca moim skromnym zdaniem zdobędzie mistrza.

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 09, 2010 13:56   

http://www.weszlo.com/blog/4/422 Niedzielan o Cionku ;)

pionka 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 11, 2010 19:54   

Leszek! \o/

bajer 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 11, 2010 20:13   

to co się stało w doliczonym czasie tej kolejki :wow: aż nie mogę uwierzyc i wydaje mi się że to jakiś sen, wszystko się może zdarzyc w tej naszej polskiej lidze więc niecierpliwie czekam do soboty :ok: aż żałuję że mi meczyk w necie nie poszedł bo takie emocje, niesamowite :ok:

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 11, 2010 20:16   

Leszkowi gratulujemy Krivetsa....
Wiselce gratuujemy Mariuszka... :rotfl:

Osobiście oczywiście najchętniej widziałbym na pole postion Legie, no ale lepszy Kolejorz niż znowu Biała Gwiazda... w końcu jakaś odmiana... tylko ciekawe czy dowiozą, bo w tej kolejce mieli więcej szczęścia niż rozumu... :king:

bajer 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 11, 2010 20:21   

Dondamajk napisał/a:
tylko ciekawe czy dowiozą, bo w tej kolejce mieli więcej szczęścia niż rozumu...

gramy u siebie dlatego wierzę że uda się wygrac ostatnie spotkanie :king: gdyby Lech nie skorzystał z takiego prezentu od losu to znaczyłoby tylko tyle że po prostu na tego majstra nie zasługuje, dlatego w sobotę będzie najlepsza okazja udowodnic że są silni psychicznie i potrafią osiągnąc dośc niespodziewany po pierwszej rundzie sukces, w końcu z 8 punktów straty Lech wyszedł na +1 i jest bezapelacyjnie najlepszą drużyną rundy rewanżowej :diavolo: a jak nie teraz to kiedy? :ok:

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Maj 11, 2010 21:06   

Mam nadzieję, że Leszek wygra mistrza. Tytuły dla Wisły - to już jest nudne, poza tym Wisła tradycyjnie polegnie w el. LM z jakimiś Gruzinami czy Estończykami, a Lech wydaje się byc drużyną bardziej lubiącą zmagania w Europie.

Forza Pyrlandia :)

pilkarzyk888 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 11, 2010 21:22   

Kriviets bohaterem Lecha, Kolejorz blisko tytułu!!!

http://pilkarskiekomentar...hp?extend.166.6

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 21:25   

No to sie porobilo... Chyba najbardziej niesamowity zbieg wydarzen w historii... No ale jeszcze jedna kolejka :)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 11, 2010 23:12   

Złamałem zęba ale to nic :)
Po 17 latach mistrz znów będzie nasz!
MARIUSZ JOP :lol2: :lol2:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi