ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany w herbie Milanu?
Autor Wiadomość
Qnen 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 08, 2015 21:56   

No właśnie. Przede wszystkim razi mnie tutaj jajowatość. Kulka w środku mnie już nie zaskakuje, szczerze już się do niej przyzwyczaiłem. Najgorszy jest jednak użyty font. To istny dramat, na szczęście w wersji Tomkowej jest już font AC Milan. I wygląda to lepiej. Ale ta jajowatość jednak nie pasuje mi...
Może lepsze byłoby zamknięcie całości w okręgu?

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Gru 08, 2015 21:56   

Tutaj hejt będzie związany z grzebaniem w tradycji, wiadomo: w swietościach się nie grzebie, bla, bla, bla...
Kulka jak kulka, przynajmniej dla takiego wafla jak ja.

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 09, 2015 00:20   

Ja tam nie mam nic przeciwko zmienianiu herbu klubu. Naprawdę.

Ale w przypadku, gdy ten herb zmiany potrzebuje, bo jest brzydki, jak np. w Bari czy Varese. A nasz herb jest piękny i nie widzę najmniejszej potrzeby zmiany.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 09, 2015 02:43   

Nic ciekawego, zupełnie mnie nie ruszyło, Szanowny Tomku :P
Poczekam do oficjalnego rozwiązania tej kwestii, jeśli w ogóle nastąpi.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 09, 2015 12:07   

Nie ma tragedii, chociaż jak wszyscy wiemy, herb to ostatnia rzecz, która wymaga w tym klubie zmiany. Narzekacie na jajowatość, ale przecież teraz jest podobnie. Już widzę, jakby dali samą kulkę, co by się tu działo... ;)
Ogólnie na plus, bo wygląda to na ewolucję, a nie jak zapowiadali wcześniej, na kompletną zmianę.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 09, 2015 13:43   

W wersji rysunkowej nie wygląda źle, w wersji haftowanej strasznie zgrzyta. Jakieś to krzywe, napis nie pasuje do całości, kiepsko. Ale sam sposób przerobienia tej znanej nam już kulki jest całkiem niezły. Jeśli już muszą zmieniać, to takie coś jest przyzwoitym kompromisem.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Gru 09, 2015 13:53   

To chyba takie celowe działanie - najpierw wszystkich przerazili kulką do tego stopnia, że teraz taki twór przyjmowany jest z ulgą :) . Ja tam za zmianą herbu nie jestem, tym bardziej, że ona kosmetyczna nie jest. Jest ewidentnym nawiązaniem do marketingowego podejścia do Milanu jak do firmy. Znak czasów, albo się w to wchodzi, albo zostaje się z tyłu. Nie ma alternatyw. Jeśli już faktycznie była mowa o samej kulce jako herbie (a była...), to nowy twór okazuje się zjawiskowo piękny w porównaniu do szkarady ze strojów rezerwowych z poprzedniego sezonu.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 09, 2015 13:54   

Dokładnie to samo pisałem już dawno - że te kombinacje z herbem (tarcza Mediolanu, kulka) miały na celu przygotowanie kibiców i znieczulenie ich przed właściwą zmianą.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Gru 09, 2015 14:14   

Tak. Mi to przypomina działania homosi w kwestii domagania się swoich praw. Już to kiedyś Krzysztof Bosak w jednym z wywiadów opisał, jako strategię ruchomego horyzontu. To samo zastosowała Basia z kulką.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 09, 2015 17:05   

Dobra, o logo Casa Milan też było sporo nerwów, poczekajmy, żeby nie przerabiać akcji drugi raz.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 10, 2015 10:24   

rangiz
Te logo jest na kilku oficjalnych produktach ACM przygotowanych na nowy sezon. Wątpię, żeby był to przypadek.
rafal996 napisał/a:
wersji haftowanej strasznie zgrzyta. Jakieś to krzywe, napis nie pasuje do całości

Na żywo nie jest tak źle przynajmniej jeśli chodzi o proporcje, krzywizny, wygląd na tle koszulki, bluzy czy piłki.
Ale pocieszę Was, że to i tak nic w porównaniu z tym co przygotowano dla Juve na kolekcję treningową ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Gru 10, 2015 12:13   

A co przygotowano dla Juve? :D

Kargool 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 10, 2015 13:19   

Powiem tyle że motywem przewodnim była wielka litera J do złudzenia przypominająca logo Jomy. Do tego na dziwnie pastelowych koszulkach. Za to Real na treningu będzie się prezentował z wyblakłym różowo-fioletowym herbem. Ogólnie Adidas szaleje na kolekcję klubową ;)

cortess 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 10, 2015 21:05   

Jeśli już się coś zmieni to ciekawe czy tak jak w Manchesterze nasz klub też będzie fundował usuwanie tatuaży ze starym herbem. :rotfl2:

Venomik napisał/a:
A co przygotowano dla Juve? :D

http://todosobrecamisetas...s-1617-rumores/
Pod hiszpańskimi opisami są i angielskie. Jak Adidas opisuje coś jako "fresh & modern" to jednak trzeba się zacząć bać...

Kargool 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 10, 2015 21:29   

Stroje meczowe to na razie przecieki. Mają utrzymać motyw z paskami po bokach, a trzeci komplet ma być specjalny na LM. Prezentacje mają odbyć się dość późno z uwagi na euro. Jeśli chodzi o nasze stroje to będzie kontynuowany zielony, bo jeden kompletów treningowych prezentowali właśnie w tym kolorze.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 10, 2015 21:44   

Kargool napisał/a:
Powiem tyle że motywem przewodnim była wielka litera J do złudzenia przypominająca logo Jomy. Do tego na dziwnie pastelowych koszulkach. Za to Real na treningu będzie się prezentował z wyblakłym różowo-fioletowym herbem. Ogólnie Adidas szaleje na kolekcję klubową ;)

mi to bardziej się kojarzy z koszulkami meczowymi z kapitana tsubasy ;)

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Czw Gru 10, 2015 22:27   

Z tym, że tam drużyny na "J" raczej nie było...Mam na myśli te, któe są motywem przewodnim fabuły. Ale pewnie chodzi Ci o niebieską Meivę i Kojiro :wink:

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 10, 2015 22:41   

bardziej chodziło mi o to, że duże litery zespołów były na koszulkach po prawej stronie ;)

Chociaż Kojiro grał w Juventusie ;]

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Czw Gru 10, 2015 22:49   

Taaa...a Tsubasa z Wakabajashi w Milanie rzecz jasna;]

A herby były po lewej stronie;) Cwaniakuję, bo jakiś czas temu z nadmiaru czasu odświeżyłem smaki dzieciństwa;P

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Gru 10, 2015 23:15   

Prawdę mówiąc mi się te stroje naprawdę podobają i nie będzie to pierwszy raz, kiedy litera 'J' będzie elementem strojów.
Jak była mowa o 'wielkiej literze J' to spodziewałem się czegoś na wzór bardziej wielkiej czarnej gwiazdy na różowej koszulce. Tam były bardziewne stroje (i to nie treningówki przecież!), tutaj jest naprawdę fajnie.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 10, 2015 23:18   

jarles napisał/a:
Taaa...a Tsubasa z Wakabajashi w Milanie rzecz jasna;]

A herby były po lewej stronie;) Cwaniakuję, bo jakiś czas temu z nadmiaru czasu odświeżyłem smaki dzieciństwa;P

akurat grał w Barcelonie :P Jak inaczej przetłumaczyć zespół Piemont z Road To 2002 ? offtop się zrobił

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 24, 2016 22:46   

http://www.footyheadlines...ogo-leaked.html

coś jest na rzeczy? czy Diesel dał ciała ?

cortess 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 28, 2016 10:47   

Albo jestem ślepy albo jedyna zmiana jaką widzę to złota obwódka w środku... Raczej żadna rewolucja w herbie, prędzej ktoś się machnął (lub świadomie uznał, że może sobie to dopasować do swojej wizji) przy projektowaniu odzieży...

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 28, 2016 17:10   

I o to drobne, złote zdobienie jest cała afera? :P

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 28, 2016 19:13   

no w sumie to zmiana obwódki i afera ;]

Odpowiedz do tematu