ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany w herbie Milanu?
Autor Wiadomość
rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 01, 2014 19:43   

Przy podpisaniu nowej, 5-letniej umowy ze sponsorem na grubą kwotę prezentujemy koszulki z naszym znakiem rozpoznawalnym, czyli... kulką. Ktoś rozumie ten ruch? :wall2:

lord bass 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 01, 2014 20:51   

Z punktu marketingowego tak.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 01, 2014 21:58   

W sumie, zapomniałem, że pod tym szyldem ma powstać azjatyckie Casa Milan i takie samo chyba też u szejków, z wykorzystaniem kulki jako znaku firmowego.
Jak coś pomyliłem to niech ktoś mnie poprawi :)

Gaudin 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 01, 2014 23:39   

Chciałbym kupić koszulkę Milanu ale nie z ostatnich kolekcji tylko z sezonu 2008/2009 lub wcześniejszych.

Może ktoś polecić jaką stronkę gdzie można dostać oryginały?

lord bass 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 03, 2014 21:46   

Tomku, znalazłem informację gdzie pisze, że " 12 all'anno fino al 30 giugno 2015" a następnie "17 all'anno dall' 1 lugilio 2015 al 30 giugno 2020"
Czy to oznacza, że za rok 2015 dostaniemy 29 mln?

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 03, 2014 21:58   

Co prawda moja wiedza o finansach klubowych kończy się na FMie, ale tu pewnie chodzi o rok od czerwca do czerwca.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Gru 03, 2014 23:01   

lord bass napisał/a:
Tomku, znalazłem informację gdzie pisze, że " 12 all'anno fino al 30 giugno 2015" a następnie "17 all'anno dall' 1 lugilio 2015 al 30 giugno 2020"
Czy to oznacza, że za rok 2015 dostaniemy 29 mln?

to oznacza ze na obecny sezon bylo 12 baniek, a na sezon 2015/2016 bedzie 17 baniek.chaos bierze sie s tego ze bilans jest na koniec roku, a umowy na sezony

lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 06, 2014 23:00   

Dzięki, zastanawiam się jak takie coś wygląda przy rozliczeniach rocznych.
Reasumując ma ktoś jakieś dane na temat różnicy w przychodach od sponsorów na okienko (lato 2015) oprócz 5-8 mln (są rozbieżności co do umowy z Fly Emirates, oraz kolejna kwestia czy Milan dostanie coś ekstra od FE za awans do Ligi Mistrzów?

"Zdaniem włoskich mediów, nowa umowa Milanu z Emirates opiewa na 18 mln euro plus zmienne bonusy za każdy sezon. Przez pięć lat jej trwania klub ze stolicy Lombardii ma zainkasować ok. 100 mln euro"

oraz wypowiedź Barbary:

"Jeżeli Milan popisze się ważnymi wynikami, to będziemy mogli liczyć na większe zasoby".

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 05, 2015 14:53   

Nie wiem, czy zauważyliście już, co stanowi główny element oficjalnej strony klubowej... na pierwszy plan wysuwa się kulka.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 05, 2015 14:59   

Próbują powoi przyzwyczaja :wall2:

Paweuu 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 05, 2015 15:00   

Ja widzę z lewej "casową" kulkę a z prawej tradycyjny herb

http://paweuu.wordpress.com

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 05, 2015 15:02   

No właśnie. Główna strona podlinkowana jest pod kulkę, a nie pod herb, a ta kulka wcale nie przekierowuje do informacji odnośnie Casa Milan, tylko na startową witrynę klubu. Herb został już tylko na uboczu.

Paweuu 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 05, 2015 15:05   

Oj to tylko znak marketingowy. Herb pozostanie. Większe jaja robił Real Madryt usuwając krzyż ze względu na arabów.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 05, 2015 15:21   

Paweuu,
O ile się nie mylę to tylko w produktach na bliski wschód.
A PSG usuwając kołyskę też trochę zaszalało.
A zmiana herbu Legii kilka lat temu?
Lecha w 94?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 05, 2015 15:27   

Drobna rzecz, ale to już kolejna na liście. Kiedy wprowadzali te koszulki, każdą z innym herbem, mówiłem że to początek, odzwyczajanie kibiców od kojarzenia Milanu z herbem. Mamy teraz następny krok. Dla mnie to jest kuriozalna sytuacja, nie rozumiem po co wprowadzać nowy znak rozpoznawczy, mając tak rozpoznawalne logo. Jako logo siedziby niech by tam sobie było, chociaż wprowadza to niepotrzebną dwoistość, ale czuję, że jest to prosta droga do całkowitej rezygnacji z herbu w formie, jaką znamy.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 05, 2015 15:29   

Jak ruszą z nowym marketem udającym stadion, to pewnie kulka będzie wszędzie dookoła, a herb zniknie.

Paweuu 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 05, 2015 15:35   

rangiz napisał/a:
Jak ruszą z nowym marketem udającym stadion, to pewnie kulka będzie wszędzie dookoła, a herb zniknie.

Myślę, że to nie przejdzie. Nowy stadion ok, nowy herb już nie. Oczywiście pewnie będą te kropki, ale standardowy herb pozostanie. Mam przynajmniej taką nadzieję.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 05, 2015 15:46   

O zmianie mówi się od bardzo dawna. Herbu nie ma na domowej koszulce (no, jest malutki i niewidoczny), nie ma na wyjazdówce - jest za to kulka. Kulka jest eksponowana wszędzie, gdzie się tylko da. Herb coraz mniej. Dodaj dwa do dwóch. Nie będzie zmiany? Moim zdaniem jest przesądzona.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 05, 2015 15:49   

Barbara chce na siłę wprowadzać innowację lub po prostu chce za wszelką ceną pozostawić stempel na klubie.

Herb łatwo zmienić na koszulce, stronie, stadionie, ale tych z serc nie da podmienić..

cortess 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 05, 2015 17:38   

Mi się tam nie chce wierzyć w coś więcej niż kosmetyka obecnego herbu (zamiana na kulkę czy coś podobnego to zbyt drastyczne). Wiadomo, że z kosmetyką też raz gorzej raz lepiej... Zobaczymy co wyjdzie, ale czemu na starcie miałbym być na "nie"...

Kargool 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 08, 2015 19:58   

Widziałem dziś na 99% nowe logo* Milanu. Nie mogę powiedzieć gdzie i skąd, ale chciałbym wstawić fotkę. Tylko że nie wiem jak, bo jestem słaby w te klocki... Więc albo poradzicie jak, albo ktoś się zgłosi na priv, ja mu wyślę mailem plik i wtedy wstawi tu na forum.
*logo napisałem celowo, bo herbem to to nie jest...

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 08, 2015 20:26   

wrzuć na jakiś hosting zdjęć

TomekW 
Administrator

Wysłany: Wto Gru 08, 2015 20:28   

Oto wspomniane "cudo"...

BTW: "Wszelkie informacje o planowanej zmianie herbu są pozbawione jakichkolwiek podstaw" by A.C. Milan

P.S. 3, 2, 1... rangiz start!

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 08, 2015 21:16   

W pół godziny żadnego hejtu? :D
Czekam na rozstrzelanie, bo jako grafik (a tym się zajmują na co dzień) jestem wielce otwarty na nowe rozwiązania. I to logo wcale nie jest najgorsze.... Żeby nie napisać, że mi się w miarę podoba :rotfl2:

Pewnie bym inne wymyślił ale ja nie projektuję :)

cortess 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 08, 2015 21:39   

To coś już wisi w necie parę tygodni, nawet w CdS to wrzucali w listopadzie. Tyle, że było to poglądowe, nie haft jak teraz.

Qnen napisał/a:
I to logo wcale nie jest najgorsze.... Żeby nie napisać, że mi się w miarę podoba
Sam pomysł przerobienia kulki Casy - ładnie wyszło, ale te całe jajowate obrysy i napisy zabijają projekt w moich oczach. Opisanie tego w klasycznym okrągłym formacie mogłoby dać fajne efekty.

Odpowiedz do tematu