ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany w herbie Milanu?
Autor Wiadomość
SeboLZ 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 06, 2010 19:38   Zmiany w herbie Milanu?

Nie wiedziałem za bardzo gdzie o to spytać, mam nadzieję, że to dobry dział. Od paru dni nurtuje mnie pewna rzecz: zauważyłem, że od tego sezonu paski w herbie Milanu są na odwrót niż zawsze.
http://store.acmilan.com/...2f/hd_M1001.jpg - tutaj oryginalna koszulka
http://www.acmilan.com/it...isational_chart - na oficjalnej stronie klubu

Wpisując przykładowo w google paski są na odwrót niż na stronie oficjalnej czy koszulce:
http://images.google.pl/i...&gbv=2&aq=f&oq=
Na acmilan.pl również :)

Może ktoś to wyjaśnić? Może przeoczyłem jakąś zmianę? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat.
Ostatnio zmieniony przez SeboLZ Wto Sty 04, 2011 17:19, w całości zmieniany 2 razy  

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Lut 13, 2010 22:26   

241 odsłon tematu i ani jednej odpowiedzi. Albo wszyscy wiedzą o co chodzi z tym retuszem herbu, albo nie wie nikt ;) Ja, przyznam, jestem zaskoczony tym faktem, a zwłaszcza brakiem jakiejkolwiek oficjalnej informacji na ten temat (przynajmniej znanej mi). Bo, że sam tego nie zauważyłem wcześniej, to też bardzo żałuję. I zastanawiam się, czy jest to błąd grafika, który poszedł w świat (jak twierdzi pewien mój rozmówca), czy świadoma zmiana. Jeśli to pierwsze - gdzie jest reakcja fanów i wyjaśnienia klubu? Jeśli to drugie - gdzie jest oficjalne info?

ps. oczywiście w świat poszedł błąd, nie grafik :D

pionka 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 14, 2010 21:41   

Ja myślę, że to dlatego, że jesteśmy rossoneri a nie nerorossi ;) Ktoś to w końcu zauważył i poprawił :P

Szychu 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 19:43   

Kurde, Sebol! Jesteś naprawdę spostrzegawczy. Ja na pierwszy rzut oka niczego nie zauważyłem.

Mnie zaś trapi inna sprawa z logiem. Dlaczego raz jest pokazane logo z gwiazdką, a raz bez? Ktoś może wie, o co chodzi?

Ross89 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 28, 2010 11:34   

Z gwiazdka to chyba jest herb na koszulce meczowej w serie A, gwiazdka oznacza 10 zdobytych mistrzostw. Milan jest siedemnastokrotnym mistrzem Italii więc, aby zobaczyć drugą gwiazdkę (tak jak ma Juve) nad herbem potrzeba jeszcze trzech majstrów :ok:
W LM chyba bez tej gwiazdki są koszulki.
Proszę mnie poprawić jeśli się mylę

TomekW 
Administrator

Wysłany: Wto Wrz 28, 2010 12:17   

W LM też jest gwiazdka. Nie jest ona jednak elementem herbu, tylko oznaczeniem pełnej dziesiątki tytułów mistrzowskich. Właśnie dlatego czasem na różnego rodzaju grafikach jest pomijana.

Szychu 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 02, 2010 23:02   

No to mam nadzieję, że Milan sobie nabije tą drugą gwiazdkę. Na razie są na dobrej drodze do zdobycia 18 mistrzostwa, ale do gwiazdki jeszcze zostało im sporo czasu i pracy. Ale damy radę!

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 13:46   

To chyba jakiś spóźniony prima aprilisowy żart odnośnie zmiany herbu (i pozostawieniu w nim tylko i wyłącznie aktualnych barw)...

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 16:24   

Herb to chyba ostatnia rzecz jaka potrzebuje zmiany. Inna sprawa, że takie rzeczy na przestrzeni historii przecież się zdarzają. Patrząc tylko na same Włochy, stosunkowo niedawno swoje herby zmodyfikowali Juventus i Inter, ostatnio Roma. I tego typu "ewolucji" można się ewentualnie spodziewać, bo w radykalne zmiany graficzne trudno mi uwierzyć.

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 17:11   

Poziom sportowy - bardzo dobry , infrastruktura - bardzo dobra. Rzeczywiście teraz trzeba zmienić herb ... :diavolo:

Aiver 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 20:37   

Lepsze jest wrogiem dobrego. A nasz herb jest pod każdym względem dobry i nie widzę najmniejszego powodu aby go zmieniać. Zrozumiałbym jakiś drobny lifting, ale niemal całkowita zmiana? Kiepski pomysł.

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 20:53   

Jak dla mnie byłaby to porażka na całego. Zmiana herbu Milanu? Po jakie licho? Co jak co, ale nasz herb jest po prostu świetny.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 21:57   

Jak to po co? Chociażby po to, żeby za jednym razem "przeterminować" wszystkie dotychczas sprzedane produkty ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Kwi 17, 2014 09:32   

Ja tam nie widzę powodu aby się szczególnie bulwersować. Ale tak jest chyba wśród fanów.
Swego czasu i Juventus postanowił zmienić swoje logo. Też były protesty, też masa kibiców uważała to za bzdurę i żart, ale teraz nikt nie wyobraża sobie, aby miałoby być inaczej.

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 17, 2014 09:47   

Oj tam, przesadzacie. Basi sie nie spodobał bo za mało różowego... ;)

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Kwi 17, 2014 10:35   

Venomik napisał/a:
Ja tam nie widzę powodu aby się szczególnie bulwersować.

klub pilkarski to nie napoj gazowy, czy paczka chips'ow, nie potrzebuje "restyleingu" co pare lat , by "brand" byl "dynamiczny", czy co tam teraz merketingowe polmozgi lubia belkotac.
druga sprawa jest taka, jesli nie nakresli sie pewnej linii na piasku, co mozna a co nie, jesli przywyczaisz prosty lud do manipulowania symbolami, to twoje dzieci akt zgonu twoj dostana w urzedzie gdzie ze sciany bedzie sie orzel w czapeczce ze zlotym kajdanem na szyi sie temu przygladal, bo bedzie "dynamicznie"....

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Kwi 17, 2014 10:45   

Venomik - spójrz na newsa na głównej. Z treści wynika jasno, że jedyne, co zostanie zachowane to czerwień i czerń jako barwy. Ty wrzuciłeś herby Juventusu, które są do siebie bardzo podobne, sa lekkie modyfikacje graficzne idące, że się tak wyrażę, z duchem czasu (obłe kształty, niestandardowa czcionka). Milan też takie drogi juz przechodził. Z 15 lat temu w herbie był pełen napis u góry MILAN, a nie ACM, jak obecnie. Bodajże rok temu zmieniono kolor paska sąsiadującego z krzyżem św. Jerzego. Niby detal, ale zmiana była powrotem do herbu sprzed lat, gdy kolorem sąsiadującym z owym krzyżem był czerwony.

Nie wiem, jak Ty się na to zapatrujesz i czy Ci to przeszkadza, ale protesty przeciw zmianom herbów nie dotyczą tylko środowiska czysto kibicowskiego. W tym uczestniczy zawsze ogół kibiców danego klubu. Bo herb to przecież coś z czym tak naprawdę głównie się identyfikujemy. Oprócz nazwy to herb zawierający barwy jest najważniejszy.

Tymczasem planowane zmiany nie mówią nic o detalach. Zanosi się na coś grubszego.
Jak o tym mowa, to od razu przypomina mi się niedawna akcja obrony starego herbu w wykonaniu kibiców Ajaxu:

Stary herb:

Nowy herb:

Ja za taki lifting dziękuję bardzo. Pożyjemy zobaczymy.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 17, 2014 13:59   

Zmiany kosmetyczne byłyby akceptowalne, my po prostu kojarzymy w większości tylko jeden herb, w wersji współczesnej, mimo, że ulegał już zmianom.

Jeśli jednak HERB zostanie wymieniony na jakieś bezpłciowe logo biznesowe, to dopiero będzie wstyd. Od ponad 40 lat, z małymi przerwami w zasadzie mamy to samo, więc wszelkie rewolucje wywołają pewnie dym.

Ostatnich dwóch herbów Juve nikt by nie odróżnił gdyby nie to, że zostały wklejone obok siebie;)

gregor 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 17, 2014 19:26   

Everton tez ostation zmienial herb i wyszlo z tego wielkie g... :dupa: . Zapowiadaja sie kolejne zmiany .

kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 01, 2014 16:27   

Ciekawe jak korekta herbu mogła by wyglądać - bo szczerze mówiąc, patrząc na Casa Milan i Fondazione Milan, niezbyt podoba mi się kierunek, który został obrany...

Casa Milan:

Fondazione Milan:

KamiluACM 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 01, 2014 21:18   

Pomysł co do zmiany herbu pojawił się już dużo wcześniej. Pamiętam, że kilka/kilkanaście miesięcy temu pojawiały się pogłoski o tym, iż trzeba dokonać 'liftingu' w tej materii i wtedy też sugerowano, iż zmiany mogą pójść w stronę loga, którym posługuje się piłkarska federacja Australii. Pozwolę sobię je tutaj wrzucić:

To by wiele wyjaśniało. Obawiam się, iż na 'Casa Milan' się nie skończy...

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 05, 2014 13:23   

?

Ostatnio zmieniony przez rangiz Pon Maj 05, 2014 13:45, w całości zmieniany 2 razy  

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 05, 2014 13:29   

Z tego co wiem to nie jest nowy herb, ja to traktuję jako oswajanie kibiców z tym, że herb będzie zmieniony.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Czw Maj 08, 2014 12:32   

Wg MN aktualny herb przejdzie jedynie lekki restyling, a ta kulka to logo Casa Milan.

Jarek22 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 25, 2014 08:22   

Jakoś nie jestem zbytnio przekonany do takich zmian... człowiek przyzwyczaił się już do starego

Odpowiedz do tematu