ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Piłkarz Roku 2009
Autor Wiadomość
TomekW 
Administrator

Wysłany: Sob Gru 26, 2009 01:20   Piłkarz Roku 2009

W dniach od 26 grudnia do 6 stycznia wybierać będziemy Piłkarza Roku 2008 w Milanie.

REGULAMIN WYBORU PIŁKARZA ROKU

- Uprawnione do oddania głosu są wszystkie osoby zarejestrowane na forum, mające aktywne konto w czasie trwania elekcji, zarejestrowane nie później, niż 25 grudnia 2009 roku.
- Każdy użytkownik forum ma prawo do oddania tylko jednego głosu.
- Głosujemy poprzez wysłanie prywatnej wiadomości na forum do użytkownika TomekW. Wiadomość taką można wysłać poprzez kliknięcie ikony priv przy dowolnej wypowiedzi tego użytkownika lub w jego profilu, bądź też po prostu klikając tutaj.
- Wiadomość powinna mieć temat 'Piłkarz Roku 2009'.
- Głosowanie odbywa się poprzez sklasyfikowanie najlepszej dziesiątki piłkarzy Milanu w formie uszeregowania ich od miejsca 1 do 10. Zawodnik sklasyfikowany na pierwszym miejscu otrzyma 10 punktów, na drugim 9 punktów, na trzecim 8 punktów, aż do jednego punktu w przypadku dziesiątego miejsca.
- Trzeba wybrać całą dziesiątkę. Zagłosowanie na mniejszą liczbę zawodników spowoduje, że głos będzie nieważny.
- Wyboru można dokonywać spośród 25 zawodników nominowanych przez Redakcję strony ACMilan.PL.
- Głosowanie rozpoczyna się 26 grudnia, a kończy 6 stycznia o godz. 23:59.
- W porównaniu z poprzednimi edycjami tym razem zmianie ulega sposób prezentacji wyników głosowania. 7 stycznia od razu odsłonięte zostaną miejsca od 25 do 11, a począwszy od 8 stycznia rozpocznie się prezentacja zawodników z miejsc od 10 do 1. Codziennie w aktualnościach odsłaniane będzie kolejno jedno miejsce, aż do ogłoszenia zwycięzcy, którego poznamy 17 stycznia.
- Wszelkie niejasności wyjaśniane będą na forum w pokoju ACMilan.PL.

NOMINOWANI PIŁKARZE

- Ignazio Abate
- Christian Abbiati
- Massimo Ambrosini
- Luca Antonini
- David Beckham
- Marco Borriello
- Dida
- Giuseppe Favalli
- Mathieu Flamini
- Gennaro Gattuso
- Klaas-Jan Huntelaar
- Filippo Inzaghi
- Marek Jankulovski
- Kaká
- Kakha Kaladze
- Paolo Maldini
- Alessandro Nesta
- Massimo Oddo
- Pato
- Andrea Pirlo
- Ronaldinho
- Clarence Seedorf
- Marco Storari
- Thiago Silva
- Gianluca Zambrotta

LAUREACI Z POPRZEDNICH LAT

2008 - Kaká
2007 - Kaká
2006 - Kaká
2005 - Kaká
2004 - Andriy Shevchenko
2003 - Paolo Maldini
2002 - Paolo Maldini

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 26, 2009 12:56   

Nieco dziwny był ten mijający rok. Wyróżniającymi się postaciami w Milanie byli zawodnicy, którzy z różnych względów (kontuzje, zawirowania transferowe, brak miejsca w pierwszym składzie, koniec kariery) grali tylko jedną rundę. W mojej klasyfikacji aż siedmiu zawodników "punktowało" w ten sposób, a tylko trzech grało regularnie przez cały rok.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Gru 26, 2009 13:15   

Ja mam podobnie - w poprzednich latach wybór był łatwiejszy, a teraz wielu miało wzloty i upadki, albo kontuzje. Taki Gattuso czy Pippo mieli niezłą końcówkę poprzedniego sezonu, a teraz raczej nie błyszczą lub siedzą w gabinetach...

Swoją 10. juz wysłałem, tylko nie mam pewnosci czy doszło ( problemy z netem...) :/

bajer 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 26, 2009 14:48   

zdecydowanie niełatwo wybrac w tym roku tych najlepszych ale jakoś złożyłem swoją listę, ciekawe jak będzie wyglądac ta końcowa w porównaniu z moją opinią :)

kibicjks 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 26, 2009 22:57   

Coś mi się wydaje że R80 będzie laureatem :king: Sam na niego zagłosowałem więc 10 pkt od mnie już ma :lol2:

Gol 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 27, 2009 08:54   

Ronaldinho grał dobrze ale nie przez cały rok. Ale jego forma utrzymuję się już od kilku miesięcy (chyba od lipca). Dla mnie R80 powinien zostać piłkarzem roku. :ok:

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 27, 2009 15:41   

A moim zdaniem Piłkarzem Roku powinien zostać Clarence Seedorf. Nie schodził przez cały rok poniżej pewnego poziomu z kilkoma przebłyskami. W tym roku przyznać trzeba jednak , że strasznie trudny wybór gdyż większość albo nie grała , albo byla kontuzjowana itp. W swoich typach jednak starałem sie zwrocic uwage na równy poziom w większości spotkań w tym roku dlatego dla mnie nr.1 jest Seedorf. Grał i u Ancelottiego , gra u Leonardo i pewnie będzie grał za kilku innych szkoleniowców :D

bosiontko 
Juventino

Wysłany: Nie Gru 27, 2009 16:39   

Czy w każdym plebiscycie na piłkarza roku obowiązywał punkt wg którego trzeba wybrać całą 10-tkę aby głos był ważny? Strasznie mi to komplikuje życie.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Nie Gru 27, 2009 17:12   

Ten punkt pojawił się bodajże w zeszłym roku. Wcześniej było można głosować na od 5 do 10 graczy. Ale strasznie nam to komplikowało życie ;)

kichasmok 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 27, 2009 18:04   

Ja osobiście uważam, że najlepszym piłkarzem roku był Massimo Ambrosini, wg nasza lini pomocy opiera się o niego, jako jedyny z pomocników prezentuje stabilną formę i najważniesze ma serce do gry, czego brakuje kilku zawodnikom z podstawowgo składu:)

esem 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 27, 2009 18:09   

Faktycznie bardzo trudny wybór w tym roku. Chyba nikt przez 12 miesięcy nie miał równej wysokiej formy... Ronaldinho nie powinien wygrać, przecież końcówka zeszłego sezonu, i początek tego (poza meczem ze Sieną) to okres fatalnej gry Brazylijczyka, a to przecież pół roku. Pato również strasznie nierówna forma, podobnie Gattuso. Najrówniej chyba Seedorf :)
Jak teraz myślę o swoim wyborze, to trochę zawaliłem sprawę. Ale co się stało, to się nie odstanie.

łachu 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 27, 2009 19:47   

Ambrosini, Beckham, Borriello, Flamini, Inzaghi, Maldini, Nesta, Pato, Ronaldinho i Seedorf. To moja 10, oczywiście podana tu alfabetycznie. Chciałem jeszcze dorzucić Thiago Silve, no ale limit mi nie pozwolił, więc musiałem z niego zrezygnować. Za rok mam nadzieje, ze bedzie mogl sie zalapac do tej 10-tki, w koncu jedno miejsce zwolni Maldini. Czuje, ze sporą szanse na wygraną ma tak przez wielu krytykowany Holender zwany Turystą. U mnie też jest No 1. Dobrze jest mieć inteligentnego zawodnika na tej pozycji.

zadi 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 28, 2009 11:41   

a ja uwazam, ze powinno sie wybierac pilkarza SEZONU, a nie roku

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 28, 2009 14:11   

A moim zdaniem to ciekawsza wersja. Ocenia się zawodnika na przełomie dwóch różnych sezonów. Wiadomo, że często taka opcja mogłaby się różnić rezultatem od systemu "piłkarz sezonu", niemniej plebiscyty FF i FIFA działają w podobny sposób i jakoś nie zanosi się na zmiany.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 28, 2009 22:08   

łachu napisał/a:
Ambrosini, Beckham, Borriello, Flamini, Inzaghi, Maldini, Nesta, Pato, Ronaldinho i Seedorf. To moja 10, oczywiście podana tu alfabetycznie. Chciałem jeszcze dorzucić Thiago Silve, no ale limit mi nie pozwolił, więc musiałem z niego zrezygnować.

Widzę że myślisz podobnie, z tą różnicą że u mnie Thiago wskoczył do "10-tki" a Mathieu z niej wyleciał. Podpieram to naprawdę kiepską jesienią Francuza, który gdy tylko pojawiał się na boisku stwarzał na nim bardzo nerwową atmosferę. No i wyróżniłem (jakoś) jednak Kakę w miejsce Marco Borriello, który tak naprawdę zaliczył na razie dwa miesiące dobrej gry u nas.

Co do zwycięzcy to mam wrażenie, że wygra ktoś z trójki Maldini-Nesta-Pato - kolejność alfabetyczna :)

Umberto 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 03, 2010 16:46   

Ja pierwsze miejsce dałem Didzie, myślę że zasługuje, raz miał wpadke, ale poza tym bardzo często ratował nam tyłki. Nie dawałem Pato na pierwsze miejsce, bo wiem że on i tak wygra. Na drugie miejsce dałem Neste, kolejno Maldini, Silva, Beckham, Pato, Ronaldinho, Pirlo, Seedorf oraz Ambrosini

FORZA /\/\ | |_ /\ |\|
Campione SERIE A 2010/11
Campione SUPERCOPPA ITALIA 2011
Campione CHAMPIONS LEAGUE 2006/07
Campione SUPERCOPPA EUROPEA 2007
Campione CLUB WORLD CUP 2007
FORZA NESTA

maslok 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 20:32   

Panowie, pamiętajcie, że to jest nagroda za cały rok kalendarzowy, a nie tylko za rundę jesienną sezonu 2009/10.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 20:48   

Umberto napisał/a:
Nie dawałem Pato na pierwsze miejsce, bo wiem że on i tak wygra.
Takim bankowym zwycięzcą bym go nie obwoływał ;)

Umberto napisał/a:
Ja pierwsze miejsce dałem Didzie, myślę że zasługuje
Za pierwszą połowę 2009 roku chyba nie bardzo...

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 02:17   

Moja pierwsza piątka ;)
1 Clarence Seedorf - najrówniej grający piłkarz, po beznadziejnym początku roku (pamiętam, że pisałem coś o wyniesieniu leżaka na boisko w kontekście jego ówczesnej gry) wskoczył na naprawdę wysoki poziom.
2 Ronaldinho - świetna jesień i gorsza wiosna. Wiosna mogła być lepsza gdyby nie nasz były trener, który mimo niezłych występów Brazylijczyka stawiał na innych i wspominał coś o braku zaangażowania. Wtedy miałem też okazję zobaczyć najgorszy występ R80 w dziejach - mecz z Juve- totalne dno.
3 Alessandro Nesta - Mistrz powrócił !
4 Pato - Wg mnie MVP minionego sezonu oraz najlepszy strzelec obecnego. Powinno być pierwsze miejsce? Nie dla mnie.
5 Filippo Inzaghi - Tu już ogólnie zaczęły się schody z wyborem. Myślałem nad Ambro, ale ostatecznie wybrałem Pippo.
Umberto napisał/a:
Ja pierwsze miejsce dałem Didzie, myślę że zasługuje
Też dałem bramkarza w pierwszej 10tce. A jego imię Christian ;)
Pzdr

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 12, 2010 11:24   

Taka mala uwaga tylko. Dlaczego najczesciej na 7 pozycji skoro wyzej piszecie iz Maldini stawal 13 razy na najwyzszym stopniu podium ;) Na 7 pozycji byl 12 razy wiec mniej ;) Pozdrawiam .

TomekW 
Administrator

Wysłany: Wto Sty 12, 2010 11:37   

Napisałem: "Maldini był też zawodnikiem, którego najczęściej podawaliście na siódmej pozycji." To oznacza, że żaden inny zawodnik nie byl tak często siódmy na listach, jak Maldini. Mam nadzieję, że to wyjaśnia Twoje pytanie ;)

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 13, 2010 11:56   

A to przepraszam bardzo :) Inaczej zrozumiałem te zdanie :)

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sty 14, 2010 09:34   

No to zostają 3 miejsca i pytanie - Pato, Dinho czy Seedorf? Wydaje mi się, że walka o 1. miejsce rozegra się między Ronaldinho, a Seedorfem. Pato mimo, że jest najlepszym strzelcem będzie miał jeszcze okazje na najwyższy stopien podium. Choc byłem pewien, że Ambro będzie w pierwszej trójce, a tu 5 miejsce... Sam dałem go bodaj na 6. więc niedaleko się pomyliłem ( zwłaszcza, ze na 1. postawiłem Maldiniego, oczywiscie byli lepsi, ale niech ma chłopina za całokształt). Wielki come back Nesty. Mimo wspaniałej gry w tym sezonie nie spodziewałem się, że zakotwiczy na czwórce. Forza Sandro! :)

Kargool 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 14, 2010 10:00   

Clarence "Turysta" Seedorf w pierwszej trójce :D Ciekawe jakie miny mają ci, którzy przez cały sezon jadą po nim niezależnie od formy i wyniku meczu ;)

Anathem 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 14, 2010 10:50   

A bo jak to wcześniej było głoszone dziwny ten rok był. Zawodnicy albo grali połowę (Borriello, Nesta, Kaka, Maldini, Dinho), albo w zasadzie wcale (Bonera, Rino), a Seedorf cały rok, podobnie jak Pato. I generalnie przynajmniej w 2 połowie roku grał świetnie :)

Odpowiedz do tematu