ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mistrzostwa Świata RPA 2010
Autor Wiadomość
kibicjks 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 04, 2010 15:17   

acmilan1899 napisał/a:
A w poprzednich meczach Maradona przygotował ich taktycznie?

W poprzednich meczach Maradona też ich taktycznie nie przygotował, tylko grali z zespołami słabszymi i sami piłkarze swoją grą indywidualną wygrywali mecze. A gdy przeszedł trudny rywal jakim była reprezentacja Niemiec i trzeba było zagrać taktycznie to Argentyna wysiadła.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 04, 2010 15:59   

Ale wtedy nie pisano, że Argentyna była źle przygotowana taktycznie i wygrała dzięki indywidualnościom. No ok, nie będę dyskutował z 'ekspertami'.

bajer 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 04, 2010 16:52   

może nie pisano ale "eksperci" w studiu TVP przed meczem z Niemcami stwierdzili to że Argentyna jest taktycznie zupełnie niepoukładana, ja na taktycznych zawiłościach się jako tako nie znam więc się nie wypowiadam :piwo: dla mnie przed turniejem było oczywiste że Argentyna jak zawsze jest wśród faworytów ale też jak zawsze odpadnie, jedynie zaskoczyli mnie że zaszli aż do 1/4 :ok:

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 17:20   

carlos napisał/a:
Argentyna natomiast jest silna siłą indywidualności, marnie oceniam ich szanse z Niemcami .
Ogólnie mówiąc to te mistrzostwa popsuli mi trenerzy. Reprezentacje Francji, Włoch, Brazylii i Argentyny, nie wykorzystały potencjału jakim dysponują czy to przez powołania (Dunga, Lippi) czy przez ubogą myśl taktyczną (Boski Diego, Domenech). Mogę dorzucić tu jeszcze Portugalię, gdzie trener zbyt zaufał umiejętnościom C. Ronaldo i nie potrafił wymusić gry zespołowej, opartej na większej ilości zawodników.

bajer, piszesz, że Holandia gra tak jak Inter w LM, wg mnie guzik prawda. No, mogę się zgodzić na Inter z jesieni, na pewno nie ten z wiosny. Holandia wygrywa, a Inter oprócz tego w każdym z wiosennych spotkań był zespołem lepszym, tym który rozdaje karty. Tak jak zakochałem się w grze pomarańczowych na ME, tak teraz wybitnie mnie ona nuży. Jedynym pierwiastkiem zdolnym mnie zaskoczyć jest Snijder, a i on robi to raczej pojedynczymi kopnięciami (jego geniusz jest w stylu Redondo czy Makalele, co niczego mu nie umniejsza). Reszta zespołu jest uwiązana przez trenera, a i on sam siedzi w kojcu, jego zmiany są zatrważająco łatwe do przewidzenia: Affelay, Hunrter, Ellia. Pewnie awansują do finału, gdzie przegrają z Niemcami, bo Urugwaj zmęczony 120 minutami z Ghaną i brakiem Suareza niestety nie da im rady. Moje serce będzie jednak za drużyną prowadzoną przez fenomenalnego Forlana, ich gra daje mi to co lubię jako kibic otrzymywać. Dlatego też lubiłem Meksyk i Chile.

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 04, 2010 18:35   

carlos napisał/a:
Moje serce będzie jednak za drużyną prowadzoną przez fenomenalnego Forlana, ich gra daje mi to co lubię jako kibic otrzymywać. Dlatego też lubiłem Meksyk i Chile.

Widac mamy podobne odczucia. Wszystkie "moje" druzyny juz odpadly a z pozostałej czwórki najbardziej podoba mi sie Urugwaj. Musze przyznac, że zaskoczyła mnie ta druzyna gdyż liczyłem, że co najwyżej wyjdzie z grupy kosztem Francji. Wieksze szanse na zwojowanie MS dawałem Chile, Meksykowi i USA... W sumie nie wiadomo jakby sie to potoczylo gdyby Chilijczycy i Meksykanie nie wpadali kolejno na Brazylie i Argentyne. Co do meczu Urugwaju z Holandią to niestety bedzie bardzo ciezko. Co prawda Holandia dalej mnie swoja gra nie przekonuje ale na zmeczony Urugwaj bez Suarez powinno starczyc. Jedyna nadzieja w Forlanie... Ale tez nie oczekujmy od niego cudow w kazdym meczu...

Soja 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 04, 2010 19:21   

O ile przewidywałem zwycięstwo Holandii z Brazylią, o tyle katastrofa Argentyny wydawała mi się wręcz niemożliwa.

Ok, Maradona to żaden trener, ale myślałem, że ta fantastyczna atmosfera w reprezentacji pozwoli jej w jakże romantyczny sposób dojść do finału. Niestety, Niemcy to nacja, która specjalizuje się w pozbawianiu człowieka romantycznych złudzeń...

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

kibicjks 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 04, 2010 19:42   

acmilan1899 napisał/a:
Ale wtedy nie pisano, że Argentyna była źle przygotowana taktycznie i wygrała dzięki indywidualnościom.

Jakbyś posłuchał chwile co mówią w TV to byś wiedział, że Argentynie większych szans nie dawano. Nawet po zwycięskim meczu z Grecją Jacek Gmoch powiedział " czekam na mocniejszy sprawdzian Argentyńczyków, wówczas dowiemy się o sile tej drużyny".

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 04, 2010 20:16   

To chyba nie jest równoznaczne z dawaniem minimalnych szans. Whatever.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 07, 2010 09:35   

brawo Urugwaj-chyba nikt niespodziewał się że zajdą tak daleko-jeszcze raz-pełen szacunek ;)

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 07, 2010 10:42   

Szkoda, że podłamali się stratą 3 bramki bo gdyby zdobyli drugiego gola wcześniej pewnie byśmy obejrzeli dogrywkę.
Mam nadzieję, że skopiom Niemcom międzynarodowe tyłki w meczu o 3 miejsce :ok:

Dzisiaj liczę na kolejny spektakl! Faza grupowa strasznie mnie nudziła, ale w pucharowej już nie ma na co narzekać.

pionka 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 07, 2010 12:34   

Ja myślę, że 3 miejsce dla Urugwaju jest prawie pewne. Wiadomo, że zarówno Niemcy jak i Hiszpania myślą tylko i wyłącznie o wygraniu mistrzostw i mecz o 3 miejsce będzie dla nich mało ważny. W przeciwieństwie do Urugwaju.

Jedno jest pewne. Mamy europejski finał i pierwszego w historii mistrza świata z Europy podczas gdy impreza jest rozgrywana poza starym kontynentem :)

Soja 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 07, 2010 17:05   

pionka napisał/a:
Mamy europejski finał i pierwszego w historii mistrza świata z Europy podczas gdy impreza jest rozgrywana poza starym kontynentem

Dodajmy, że stanie się to w turnieju, w którego połowie wszyscy wieszczyli wielką klęskę Europy. Jeszcze raz okazało się, że nie ilość ale jakość się liczy :ok:

Mam nadzieję, że mistrzem będzie Holandia, na podium również znajdzie się Urugwaj.
Kto przegra z Holandią w finale jest mi obojętne, jednych i drugich nie trawię.

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 09, 2010 07:00   

FIFA ogłosiła, że arbitrem spotkania finałowego będzie Howard Webb. Jak widać tylko w Polsce jest on uznawany za słabego sędziego.

pionka 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 09, 2010 07:05   

To już było wiadomo od dawna skoro nie sędziował półfinałów. W Polsce i nie tylko w Polsce, nie jest on uznawany za słabego a za kontrowersyjnego sędziego. Myślę, że Włosi po meczu ze Słowacją też mogą powiedzieć coś na jego temat ;)

pilkarzyk888 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 09, 2010 11:55   

MŚ 2010: Ośmiornica Paul wskazała Mistrzów Świata! Wszyscy do buków! http://pilkarskiekomentar...p?extend.351.14

bajer 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 09, 2010 14:06   

tak jest wszyscy do buków, Mani wskazał Holandię, Paul Hiszpanię a jedno i drugie jest nieomylne...

http://www.tvn24.pl/0,166...ml#sonda1003106

żeby nie było że piszę rzeczy z kosmosu ;) i liczę że i tym razem Mani się nie pomylił a Paul umie obstawiać tylko wyniki Niemców :ok:

Silvia Inverse 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 09, 2010 18:25   

A ja mam nadzieję, że wygrają Hiszpanie. :ok: Ucieszyło mnie bardzo, że w ostatnim meczu Niemcy pozwolili im grać w końcu swoje, bo gdy grali z Paragwajem czy Chile to dzięki ich pressingowi nie mogli zbytnio się rozkręcić :dunno: Myślę, że Holandia będzie grała podobnie do naszych zachodnich sąsiadów :wink: Jeśli już ona miałaby zwyciężyć to licze, że udowodni, że na to zasługuje i w finale wygra pokonując Hiszpanię nie tylko przewagą goli, ale także posiadaniem piłki i celnymi strzałami na bramkę. Koszmarem byłaby jedna fuksiarska bramka, decydująca o ich zwyciestwie... Pozdrowionka dla wszystkich trzymających kciuki za Hiszpanię!!! I za tych drugich też :P Niech wygra lepszy :)
aż się otworzą źrenice okien"...

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 09, 2010 21:41   

Mecz finałowy zapowiada się niezwykle...nudno. Po tym co grają Hiszpanie oraz Holendrzy nie należy spodziewać się fajerwerków.
Silvia, Holandia gra całkiem inaczej niż Niemcy. Różnica jest przede wszystkim w ustanieniu linii pomocy i obowiązków jakie ma na sobie Sneijder. To on prowadzi grę i dyktuje tempo rozdzielając grę w zasadzie na jedno skrzydło - do Robbena. Niemcy opierali grę na szybkiej wymianie na skrzydłach i przy braku Mullera wyszło co wyszło. Najciekawsza i najbardziej zagadkowa dla finału po stronie Pomarańczowych będzie postawa Kuyta. Jak do tej pory wykonywał "czarną" robotę dla pozostałych graczy ofensywnych odciągając uwagę co najmniej jednego obrońcy. W finale Del Bosque nie da mu tego robić, tak jak wykluczył z gry Podolskiego, co było kluczem do wygranej Hiszpanów. Przeczuwam, że Marvijk przesunie Blondyna w miejsce Van Persiego, a temu nakaże grać z drugiej linii. Klinem byłoby przeniesienie Robbena na lewo, ale to zbyt ryzykowna decyzja.
Co do Hiszpanów to dziwię się Mourinho, że wydaje kasę na Maicona mając w klubie Sergio Ramosa. Gra kapitalny turniej, o wiele lepszy od Brazylijczyka. Moim zdaniem klucz do wygranej w finale.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lip 09, 2010 21:56   

Ośmiorniczka Paul przewiduje wygraną Hiszpanii :] Lecę do buka :P

bajer 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 10, 2010 09:57   

a ja dalej podkreślam, Paul obstawiał trafnie wyniki Niemców, wyłącznie :P więc tym razem nie ufałbym mu, Hiszpanię obstawił bo kojarzył tę flagę i tyle :P

elpojo 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 10, 2010 10:20   

Hat trick Huntera w ostatnich 12 minutach rozwiąże sprawę i nawet ośmiornica nie pomoże... :rotfl:

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 10, 2010 10:47   

Tak i sprzedamy go do Realu Madryt za 65mln€ :rotfl:

Ja kibicuję dla Urugwaju i ... chyba jednak Holandii. Przede wszystkim mam nadzieję, że mundial zakończy sie z wielką pompą po dwóch świetnych meczach bez drukowania.

:piwo:

Kargool 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 10, 2010 21:50   

Ja tam wolę Holandię jutro. No i też z tego powodu, że wtedy mielibyśmy mistrzów świata z trzech kolejnych mundiali ;) Jeszcze Vieirę ściągnąć i wtedy będzie, że nawet z pięciu (licząc, że Leonardo zostanie w Milanie ;) )
A dzisiejszy mecz marzenie. Po pwierszym spotkaniu chciałem Forlana i spółkę odesłać do Ojczyzny. Dziś mam nadzieję, że to właśnie Forlan otrzyma nagrodę dla najlepszego gracza Mundialu, choć w zależności od wygranej będą to zapene Villa lub Sneijder. Chyba, że sprawdzi się to:
Cubey napisał/a:
Hat trick Huntera w ostatnich 12 minutach

:D

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 10, 2010 21:55   

przepraszam że sie powtarzam ale jeszcze raz- wielki szacunek dla Urugwaju...

pionka 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 11, 2010 22:14   

rossonero napisał/a:
FIFA ogłosiła, że arbitrem spotkania finałowego będzie Howard Webb. Jak widać tylko w Polsce jest on uznawany za słabego sędziego.

A co powiesz teraz o łysym Webbie? :) Reakcja publiczności przy wręczaniu medali dla sędziów wymowna.

Odpowiedz do tematu