ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mistrzostwa Świata RPA 2010
Autor Wiadomość
rossonero 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 07, 2009 21:29   Mistrzostwa Świata RPA 2010

Zakładam wątek o Mundialu, chociaż już powinien zostać założony przy okazji losowania grup. Ale lepiej późno niż później.
Na początek mam pytanie. Czy ktoś wie, która stacja TV ma prawa do mistrzostw? Bo chciałbym wiedzieć, czy się szykować na piłkarski maraton, czy tylko na finał w TVP.

bajer 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 12, 2009 00:37   

z tego co wiem TVP ma całkowite prawa do mistrzostw ;) nie wiem jak tam jest w umowie i czy wszystkie mecze będą na ogólnodostępnych kanałach ale TVP Sport mam więc w zasadzie nie robi mi to różnicy :) ale skoro EURO było w całości to i Mundial powinien ale to tylko domysły niepoparte niczym ;)

kibicjks 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 12, 2009 16:14   

Mnie najbardziej ciekawi grupa G :rotfl2: gdzie zmierzą się WKS, Brazylia, Portugalia i Korea Północna. Mam nadzieję że Portugalia odpadnie :brew:
Inne grupy też ciekawe, ale osobiście Włochą kibicuje :diavolo:

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 12, 2009 17:03   

Włochą :rotfl2: A ja Włochom i Portugalii.

Sulej 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 12, 2009 19:30   

Ja Włochom, Ghanie i USA.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 12, 2009 20:48   

A ja kibicuję Argentynie a w dalszej kolejności Holandii i Italii.

mms 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 12, 2009 21:19   

Italia, Italia !

Gila hattrick w finale!

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 15, 2009 14:57   

A ja kibicuję Polaką!
myślę, że możemy być białym koniem tej imprezy!
Drugie miejsce Ghana, trzecie RPA, czwarte WKS.

bajer 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 16, 2009 21:14   

konrad_acm napisał/a:
A ja kibicuję Polaką!
czyli jesteś za Nięcami? :ok: bo tam chyba najlepiej Polaką idzie kopanie :king:

Anathem 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 21, 2009 11:39   

To i ja napisze komu kibicuje :)
Oczywiście Włochom, Argentynie i Holandii :) No i mojej żonie podoba się pomarańczowy kolor strojów WKS więc i im będę kibicował ;)

Szewa0007 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 11, 2010 16:03   

Ja kibicuję Włochom i Brazylii.
Ja się cieszę ze Polska nie gra na MŚ 2010 ponieważ:
- nie zasłużyli sobie bo z taką grą to się zaczyna i kończy grę w ekstraklasie albo gra z San Marino i wielkie ambicje jak 10:0 się wygrywa a potem jak do Mariboru jedziemy to szkoda gadać.
- Nawet gdyby się dostali to jak na 3 wcześniejszych imprezach skończyłoby się na fazie grupowej.

Dobrze że trenerem kadry został ktoś kompetentny czyli Franciszek Smuda.
Moim zdaniem na Euro 2012 możemy na 100% liczyć na Radosława Majewskiego bo chłopakowi się chce grać i radzi sobie bardzo dobrze w Anglii i strzela tam gole.

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 11, 2010 17:34   

Kiedyś darzyłem sympatią makaronów, ale teraz te tanie cwaniaczki i zawodowi nurkowie mnie już irytują. Nie zapomniałem im tamtego karnego z Australią.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 12, 2010 12:32   

To ja poproszę o reprezentację, której zawodnicy nigdy nie wymusili rzutu wolnego, czy karnego ;) , albo nie zagrali nieprzepisowo ręką i na tym skorzystali ;) Też zacznę im kibicować ;)
Może Azerowie??? ;)

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 12, 2010 12:46   

Dhorasso napisał/a:
Kiedyś darzyłem sympatią makaronów, ale teraz te tanie cwaniaczki i zawodowi nurkowie mnie już irytują. Nie zapomniałem im tamtego karnego z Australią.

'biedna Autsrialia' to najbardziej zalosny tekst po tamtych MŚ....

part 1: http://www.youtube.com/watch?v=4uN7Upl-_zw
part 2: http://www.youtube.com/wa...feature=related

dyskutuj z tym populisto...

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 12, 2010 13:39   

Człowieku, po co mi pokazujesz niewykorzystane sytuacje Włochów ? Jaki to ma związek z jawnym zanurkowaniem Grosso ? Nie ośmieszaj się.

beneras 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 12, 2010 13:42   

Dhorasso, mnostwo w tobie niepotrzebnego jadu.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 12, 2010 13:53   

moze najpierw wartaloby obejrzec calosc filmikow, szerszy kontekst tamtego meczu, klamliwie ocenianego przez caly swiat zaraz na drugi dzien zamiast sie pluc?

a ja dalej nie widzisz i nie wiesz po co to wkleilem to sam zanurkuj z dywanu, moze ci sie rozjasni...

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 12, 2010 13:57   

Początek mnie skutecznie zniechęcił, bo jeśli ktoś traktuje niewykorzystane sytuacje jako usprawiedliwienie nurkowania oraz błędnej decyzji sędziego, jest to co najmniej niepoważne i dyskwalifikuje go w poważnej dyskusji. Następnym razem pomyśl, zanim się w ten sposób wygłupisz.

beneras - Skoro tak mówisz, to tak pewnie jest :dunno:

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 14:05   

Dhorasso, dziwię Ci się, że oglądałeś nasz mecz z Juve, wciąż darzysz sympatią Milan, po tym co pokazał "nurek" Ambro z Genuą? Tylko co powiedzieć o takiej Francji? Ci to dopiero cwaniaki i urodzeni oszuści.
Ostatnio zmieniony przez carlos Wto Sty 12, 2010 14:06, w całości zmieniany 1 raz  

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 12, 2010 14:05   

w tyms sek, ze 'nurkowanie' nie bylo nieuzasadnione, Grosso byl skutecznie wytracony z normalnego biegu, a ze potrafil tez wykorzystac to, ze ktos mu sie podlozyl to chyba normalne? w kazdym meczu napastnicy potykaja sie o ZLE reagujacych i WYSTAWIAJCYCH NIEPOTRZEBNIE KONCZYNY obroncow i sedziowie zgodnie z przepiisami dyktuja jedenestki, nie wiem niby dlaczego tu mialoby byc inaczej? ale zeby dostrzec tam na ryskunkach jawnego karnego, ktorego notabene widac bylo na zwyklej powtorce w tv, ptrzeba dotrwac do polowy drugiego filmiku, straszny dyskomfort...

a ze w filmikach widac nie tylko przewage boiskowa/sytuacyjna Wlochow, ale i nieslusznie pokazana czerwona kartke dla Materaca to juz tylko jedynie wspomne, nie bede sie dlugo rozwodzil, wszystko jest w filmikach, ktore jasnie pan leniwiec od razu zbesztal....

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 12, 2010 14:27   

Pamato -Jako że jestem na informatyce i nie mam nic lepszego do roboty, przekopałem się przez ten "cudowny" filmik do sytuacji z Materazzim. Jeśli wślizg dwiema nogami nie jest dla Ciebie czerwoną kartką, to co jest ? To, że Materac jest na tyle kretynem, że pokiereszował przy okazji swojego, niczego przecież nie zmienia. I daj sobie już siana z tym filmikiem, bo jest on jedną wielką błazenadą, nie nadającą się jako argument w poważnej dyskusji.

carlos - Wiadomo, że nurkowanie jest teraz, niestety, częścią gry. Rzecz w tym, że Włosi osiągneli w tej sztuce absolutną perfekcję. Pamiętasz sytuację z Di Natale z meczu Włochy-Hiszpania na Euro ? O tym włoskim cwaniactwie piszę, którego to kwintesencją właśnie jest postać Materazziego. Tu ugryź, tam pociągniaj za koszulkę, tu zanurkuj i udawaj przez pół godziny, że umierasz. Mam pokazać klasyczny filmik z Gilardino i Borucem ? Takich sytuacji z Włochami w roli głównej było mnóstwo i trzeba mieć klapki na oczach, żeby tego nie widzieć.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 12, 2010 14:35   

Dhorasso przypomnij dlaczego jesteś kibicem Milanu? Milanu w którym grał Gila nurek, w którym gra wielu reprezentantów Włoch, w którym gra oszust Pippo zdobywający gole ze spalonych, symulujący faule itd itp.
Aha no i nie napisałeś nam której kadrze kibicujesz ;) wiemy tylko że nie Włochom. Do czego masz rzecz jasna prawo :)

Co do karnego z Australią, sytuacja jakich wiele. Karny śmiało mógł być podyktowany. Sędzia miał moim zdaniem podstawy ku temu, a Grosso miał podstawy by się przewrócić :) Cóż poradzić że wykorzystał kontakt z obrońcą? Okazał się cwańszy, ale nie oszukał! :)

Dhorasso 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 12, 2010 14:40   

Polsce. Mało oryginalnie i cool, nie ?

Gdy zacząłem kibicować Milanowi, pajaca Gili w nim nie było. Inzaghi spalone wyczuwa świetnie i mało pamiętam sytuacji, kiedy strzelał bramki ze spalonego, więc daruj sobie te banialuki. Symuloawnie fauli również nie jest jego domeną.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sty 12, 2010 14:44   

trzeba miec klapki na oczach widzac Zambro pokieroszowanego 'przy okazji', tam wolny sie nalezal jak najbardziej (patrz: analogiczne wytracenie z rytmu biegu Grosso do ktorego sie niespecjalnie odniosles, ale ok, dla ciebie to ewidentny nurek :rotfl: ), ale nogi Materaca skosily TYLKO Zambro, Bresciano czy ktory to tam byl nawet nie powachal ich od kolan w dol...
i niestety, filmik nie jest jedna wielka blazenada jak to nazwales, to raczej twoja opinia o nim nia jest.... filmik pokazuje jak nieslusznie zostaly wtedy ocenione reprezentacje Wloch i Australii, jednych sie gnoilo a drugich wychwalalo i dlatego zostal tu wklejony, skoro uwazasz ze nie ma to nic wspolengo z tematem (karny) to jeszcze mniej ma z tym wspolnego to, ze akurat siedzisz w skole....

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 14:56   

Dhorasso napisał/a:
Symuloawnie fauli również nie jest jego domeną.
Inzaghi? Ja bym przysiągł, że jest inaczej :) I te jego złożone jakby do modlitwy ręce chwilę później, i ten szczerze zdziwiony wzrok mówiący jakby "Nie ma karnego? Jak to? Przecież.."
Dhorasso napisał/a:
O tym włoskim cwaniactwie piszę, którego to kwintesencją właśnie jest postać Materazziego.
Nie wiem za bardzo do czego pijesz, bo jeśli do sytuacji z Zidanem to wybacz. Ja nie zdzielę 5cio latka z bańki bo na ulicy powie mi, że "twojej mamie śmierdzi z nosa"... Sorry. Oczywiście Włosi są znani z boiskowego cwaniactwa, cynizmu i wyrachowania, jednak łatka ta przylgnęła do nich nieco za bardzo... Widziałem to samo w wykonaniu większości reprezentacji i reprezentantów każdego chyba kraju.
Pzdr
Ps: a co do tematu to głównie Włochy. Lubię też oglądać innych, ale gdy Ci inni trafiają na Włochów to wybór może być tylko jeden.

Odpowiedz do tematu