ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Thiago Silva
Autor Wiadomość
sneer 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 12:45   

http://acmilan.theoffside...ng-go-was-easy?

Ciekawy artykuł o tym jak to SIlva przejął częśc obowiązków Pirlo jeśli chodzi o rozgrywanie.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 16:30   

sneer napisał/a:
http://acmilan.theoffside.com/2012/5/24/3039960/tactics-thursday-letting-go-was-easy?

Ciekawy artykuł o tym jak to SIlva przejął częśc obowiązków Pirlo jeśli chodzi o rozgrywanie.

Muszę powiedzieć że bardzo ciekawy, pokazuje w nowym świetle naszego top defensora jak i koncepcję drwali w pomocy. Nie zdawałem sobie sprawy jaki wkład ma Thiago w ofensywę, obczaję jakiś mecz lub dwa z tego sezonu żeby sprawdzić te rewelacje, ale jeśli to wszystko prawda to inaczej będę teraz patrzył na Allegriego.

Jawor 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 20, 2012 15:50   

Jest jakaś szansa na niedługi powrót tego zawodnika do Rossonerich ?

Czy widzielibyście w tym jakiś sens ?

jawora37 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 20, 2012 16:06   

Szanse na powrót? Żadne.

Sens? Kto by nie chciał jednego z najlepszych obrońców na świecie.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 21, 2012 17:43   

Thiago miał powiedzieć:
Cytat:
Prawdę mówiąc, bardzo brakuje mi Milanu. Nie mogę zaprzeczyć, że to dla mnie wyjątkowy klub, zawsze będzie w mym sercu, bo naprawdę wiele mi dał. Chciałbym tam powrócić, Milan to znakomita drużyna. Grałem tam przez trzy lata i jeśli miałbym jakąkolwiek szansę na powrót, z pewnością bym to uczynił.

W sumie to nie wiem co o tym myśleć. To trochę jak z "przyjcialem", który odszedł. Chciałbym, aby wrócił, ale wiem, że nie będę w stanie mu zaufać po raz drugi. No ale powrót Silvy jest w tej chwili raczej nierealny, więc nie ma nad czym się rozwodzić.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 21, 2012 17:50   

SineCere napisał/a:
Thiago miał powiedzieć:
Cytat:
Prawdę mówiąc, bardzo brakuje mi Milanu. Nie mogę zaprzeczyć, że to dla mnie wyjątkowy klub, zawsze będzie w mym sercu, bo naprawdę wiele mi dał. Chciałbym tam powrócić, Milan to znakomita drużyna. Grałem tam przez trzy lata i jeśli miałbym jakąkolwiek szansę na powrót, z pewnością bym to uczynił.

W sumie to nie wiem co o tym myśleć. To trochę jak z "przyjcialem", który odszedł. Chciałbym, aby wrócił, ale wiem, że nie będę w stanie mu zaufać po raz drugi. No ale powrót Silvy jest w tej chwili raczej nierealny, więc nie ma nad czym się rozwodzić.

Czemu mielibyśmy nie zaufać Thiago, przecież on został praktycznie wypchnięty z Milanu, wtedy też mówił że chce zostać. Jedyną przeszkodą w powrocie Silvy do Milanu są pieniądze.

GPower 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 21, 2012 18:21   

Trudno mówić o braku zaufania po naszym letnim macerato do samych piłkarzy. T.Silva i nawet sam wielki bezduszny arogancki Ibra nie chcieli opuścić Milanu i zwłaszcza ten drugi miał żal do działaczy co wielokrotnie powtarzał.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 21, 2012 18:37   

Może nie jest tak, że straciłem do niego zaufanie, ale na pewno nie jest ono na takim poziomie jak rok temu. Myślę, że gdyby się uparł, to zostałby, no ale on też jest tylko człowiekiem, więc nie dziwię mu się, że poszedł. Nadal jest natomiast najlepszym środkowym obrońcą świata i co do tego nie mam wątpliwości.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Gru 21, 2012 23:53   

na tej zasadzie to i Batistuta pozostałby we Fiorentinie do końca kariery. Ja do Thiago wciąż mam zaufanie, bo to był raczej prosty chłopak (żeby nie było, nie uważam tego za pejoratywne określenie). Na pewno nie było tak, że jak przyszła oferta PSG to Silva nękał Gallianiego smsami, jak Cassano ;)

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 18, 2013 20:23   

Brandao częstuje Thiago brutalnym atakiem:

http://youtu.be/9CGF9j863Us

Po incydencie Beckham próbował "wytłumaczyć" mu co sądzi o jego idiotycznym zagraniu.

http://youtu.be/yPkPY4LnzNQ

Phalcore 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 19, 2013 14:03   

Tu inny działający link:
http://www.youtube.com/watch?v=K5BZGDY97S4

Respect #Beckham

www.facebook.com/MCPRzeszow
www.facebook.com/UnitedFansAgainstBarcelona

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 19, 2013 22:54   

Tak z ciekawostek Thiago dostał kolejną podwyżke, teraz ma zarabiać 11 mln euro

hmm ciekawe czy to z miłości do klubu

Szybki 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 20, 2013 10:15   

Teraz gwiazdy tak zarabiają a Silva jest obecnie jednym z najlepszych obrońców na świecie. Ciekawi mnie jednak kiedy ten balon o nazwie PSG pęknie, przecież tam obracają się małe pieniądze, liga mało zarabia na siebie, poziom medialny nie jest zbyt wysoki a szejki płacą choćby grali w angielskiej/włoskiej/hiszpańskiej, spokojnie mogli kupić świetnych piłkarzy za mniejsze pieniądze i płacić im o wiele mniej i tak samo wygrywać trofea (krótko mówiąc mogli o wiele mniejszym nakładem finansowym zdobyć to co teraz a tak ostro ich budżet jest przygnieciony pensjami i cenami transferów), trochę przypomina mi to działania Włochów z przełomu wieków, wydaje mi się że Paryżanie będą za kilka lat w niezłej dupie.
#10 Rui Costa per sempre!

Ibrakadabra 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 20, 2013 13:03   

Projekt PSG to najmądrzej konstruowany projekt ze wszystkich szejkowskich. Wiedzą dokąd zmierzają, kupują naprawdę dobrych graczy, nie puszczają zawodników klasy Thiago. Podczas gdy City to zbieranina gwiazdeczek i niedoszłych wirtuozów futbolu, PSG jednak tworzy kolektyw.

Kaj 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 20, 2013 13:04   

Tworzy kolektyw, przeprowadza ciekawe transfery... ale za jakie ceny? Może i jest ciekawie prowadzony ten klub, ale niszczy ten sport.

Ibrakadabra 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 20, 2013 14:03   

Kaj napisał/a:
Tworzy kolektyw, przeprowadza ciekawe transfery... ale za jakie ceny? Może i jest ciekawie prowadzony ten klub, ale niszczy ten sport.

Dobra. Gdyby Milan miałby taką kasę - także niszczyłby futbol. Wszystko to kwestia perspektywy, PSG ma możliwości, to korzysta. Reszta jest winą FIFA/UEFA, która przyzwala na takie rzeczy.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 22, 2013 16:24   

Ibrakadabra napisał/a:
Projekt PSG to najmądrzej konstruowany projekt ze wszystkich szejkowskich

A możesz mi wyjaśnić dlaczego? przecież to żadna filozofia rzucać kasą na prawo i lewo, kupując same gwiazdy z głośnym nazwiskiem i oferując im gigantyczne kontrakty. Żaden szejkowski projekt nie jest budowany z głową, chcąc wszystkiego na raz najczęściej zalicza się wpadki i tak też liczę że tak szybko jak zaczął się "booom" na City, PSG, Monaco, Anzi itd. tak szybko te zespoły zostaną zrujnowane.

Mądrze to prowadzony jest np. Szachtar, mimo ogromu kasy ich właściciela (i Ukraińca a nie jakiegoś arabskiego szajbusa) nie budują galaktycznego składu tylko spokojnie co roku wbijają się na wyższy poziom, rozbudowują infrastrukturę, szkolą młodych, kupują młode talenty i jak widać to im się opłaca a przy okazji osiągają sukcesy.
#10 Rui Costa per sempre!

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pon Lip 22, 2013 21:19   

Rossonero_ napisał/a:

Mądrze to prowadzony jest np. Szachtar, mimo ogromu kasy ich właściciela (i Ukraińca a nie jakiegoś arabskiego szajbusa) nie budują galaktycznego składu tylko spokojnie co roku wbijają się na wyższy poziom, rozbudowują infrastrukturę, szkolą młodych, kupują młode talenty i jak widać to im się opłaca a przy okazji osiągają sukcesy.

Mądrze prowadzone są też z pewnością Bayern czy Borussia(ostatnie lata) to powinny być dla nas przykłady, bardzo dobrego prowadzenia drużyn. Również podobał mi się projekt Napoli za czasów Mazzarriego, mądre konkretnie wzmacnianie kadry, teraz to nie wiadomo co to będzie z fantazjami Beniteza.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 11, 2013 10:13   

http://www.fcbarca.com/50...ze-zarobki.html

trochę się ośmieszył z tym utrzymywaniem rodzinny ... Belong to Money? ;]

łachu 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 11, 2013 12:26   

Etam się ośmieszył. To jego zawód i nic dziwnego, że woli zarabiać więcej. Jednakże bardziej podobała mi się wypowiedź Balotellego, który stwierdził kiedyś, że nie przejdzie do Barcelony, bo nie chce grać z dziewczynami. :ok:

wasyl 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 11, 2013 15:14   

Ale troche smiesznie brzmi ze musi dzieci wykarmic. Ludzie zarabiaja w 2 lata mniej niz on w tydzien...liczy sie tylko kasa

ozzy69 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 11, 2013 18:16   

On w tydzień ma 1 mln zł. Chciałbym to zarabiać w te 2 lata co napisałeś. Chyba, że miałeś na myśli 20 lat to wtedy byłbyś bliżej naszej rzeczywistości.

MarcoPoland 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Wrz 11, 2013 20:02   

ozzy mnie uprzedził - naprawdę chciałbym w 2 lata tyle zarobić

Moim zdaniem Silva się nie ośmieszył, lecz pokazał jak leci na kase, co mnie akurat w ogóle nie dziwi. Dla wszystkich nadal lamentujących za Thiago - jego odejście naprawdę było kwestią tygodni, a sam piłkarz pośrednio lub między słowami bardzo często to potwierdza. Money makes the world go round, a mnie cieszy, że nas nie było na niego stać wtedy i teraz.

Kocham Barcelonę i w ogóle pewnie gram nimi w fifę, ale muszę wykarmić rodzinę... gimme a break, co za pajac

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 11, 2013 23:32   

Brazylijczycy podążają za kasą :)
Tłumaczenie jest zbędne i pewne jest tylko to, że Ibra (potwierdzał to wielokrotnie Galliani, jak to Zlatan był zły na Złotoustego) odszedł mimo woli a Thiago (nigdy?) nie powiedział wprost czy między wierszami, że jego odejście było całkowicie wymuszone.

Dostaliśmy propozycję, Thiago + Ibra. Ibra musiał odejść bo za dużo zarabiał i Galliani go zmusił a Silva dostał do podpisania hajs i z uśmiechem na twarzy podpisał kontrakt.

To taka moja wersja tych wydarzeń. Odrobinę się ze mną zgodzisz Tomku W? :)

TomekW 
Administrator

Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 10:42   

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby tak było ;) Ale nie da się ukryć, że to właśnie u nas przekonał się na własnej skórze, że w futbolu nie ma miejsca na sentymenty, kiedy w grę wchodzi wielka kasa.

Odpowiedz do tematu