ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ignazio Abate
Autor Wiadomość
rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 20, 2010 14:38   

Nie do końca.

Wiadomo, postęp jest, tak jak w przypadku Antoniniego, ale porównując go z najlepszymi bocznymi obrońcami, nawet nie świata, a Serie A nadal widać, że Ignazio to nie ta półka.

W jego interwencjach widzę strasznie dużo niepewności. Z Interem zagrał chyba najlepszy mecz w Milanie, a mimo to był objeżdżany, głównie przez Eto'o.

Odkąd pojawił się w Milanie moje zdanie jest ciągle takie samo i nie wydaje mi się, by uległo zmianie - Abate powinien być uzupełnieniem składu.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Lis 20, 2010 15:39   

Niech dalej robi postępy, tak by był świetnym zmiennikiem jakiegoś mistrza, którego kupimy w styczniu lub latem ;)

matinho 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 03, 2011 12:10   

Ignazio wykorzystał fakt ze w tym sezonie nie raz był chwalony zapostępy i grę wywalczył podwyżke i od nowego sezonu będzie zarabiał 1,9 miliona rocznie - do tej pory zarabiał 1,2 mln ;)

vorny 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 04, 2011 15:09   

Paolo#3 napisał/a:
Niech dalej robi postępy, tak by był świetnym zmiennikiem jakiegoś mistrza, którego kupimy w styczniu lub latem ;)

Już mamy 1 mistrza w składzie, z 2006r Zambrotte, więc na co Ci ktoś inny :brew:

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lis 06, 2011 21:03   

Ignazio w kadrze Włoch na mecze z Polską i Urugwajem :brawo:

Kojak 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 06, 2011 21:28   

Dla niego dobrze, dla nas źle :>

PoP 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 06, 2011 21:48   

Co jak co ale chłopak zasłużył więc Ja się cieszę, że jedzie. A pisząc 'dla nas źle' masz na myśli mecz z Polakami czy fakt, że opuszcza Mediolan aby pograć dla Włochów??

Kojak 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 06, 2011 22:44   

Oczywiście to że będzie grał przeciw naszej reprezentacji :) Wiadomo jakie zagrożenie potrafi stworzyć pod bramką przeciwnika, szczególnie że Warzywniak(chyba on będzie lewym obrońcą?) szybkością i klasą raczej nie grzeszy :) A to że Ignazio jedzie na mecz międzynarodowy, to dla niego bardzo dobrze bo dodatkowe doświadczenia napewno wyjdą mu na dobre :)

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Lis 07, 2011 18:16   

Kojak napisał/a:
Dla niego dobrze, dla nas źle :>
Dla nas, jako kibiców Milanu, to bardzo, bardzo dobrze, a jako kibiców naszej reprezentacji to raczej obojętnie, różnicy wielkiej Abate nie zrobi.
Niech chłonie atmosferę spotkań międzynarodowych i wielkich turniejów, to zawsze dodatkowe punkty do doświadczenia.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 21:48   

Może jakaś petycja do klubu, żeby sprzedać Pinokio do Rosji, Chin czy innego Tajwanu nawet za czapkę gruszek albo mandarynek? De Sciglio na boisko a tego pseudo nieudacznika powinni wysłać za Ural albo gdzieś w rejony bieguna północnego.
Takiej sieroty w wydaniu europejskim nie widziałem już dawno. Piszczek go zjada na śniadanie, obiad i kolację, potem wypluwa i ponownie konsumuje. Różnica pomiędzy obydwoma to kolos. Nie wiem jak można promować w kółko kołka, który nie potrafi zagrać choćby jednej decydującej piłki w kolejnych dziesięciu meczach ligowych.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 22:05   

Abate ostatnimi czasu gra dobrze, na pewno lepiej niż De Sciglio, a że dziś popełnił błąd to już inna sprawa.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 22:11   

Stosunek wrzutek w pole karne do asyst to jest jakiś śmiech na sali. Dochodzą do tego babole (pamięta o tym Milito) w meczach arcyważnych i dlatego Abate jest u mnie na sprzedaż. W czym on niby się przydaje? Na jego miejscu może grać Mattia, który trzeba pamiętać, że ostatnimi czasy grywał na lewej stronie czyli tej słabszej. A Ignazio Sabotażysta zawsze pogrywa tam gdzie umie kopać jak najlepiej. Z jakim skutkiem wiemy wszyscy. Co to za prawy obrońca, który nie umie choć raz wrzucić piłki idealnej Pazziniemu czy Balo?

Szybki 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 23:01   

Ja bym tam psów na nim nie wieszał za stratę bramki, Amelia zachował się jak skończony idiota i to wina leży głównie po jego stronie. Ogólnie ostatnio gra Abate mi się podoba, dzisiaj nie było tragedii (poza karnym gdzie mimo wszystko mógł zachować się lepiej no i te nieszczęsne wrzutki). Ja bym go nie sprzedawał, czy aby na pewno Santon jest taki dobry (szału to on tam chyba na wyspach nie robi)? chcę żeby Abate został.....ale w roli rezerwowego, jako podstawowych bocznych obrońców chcę widzieć De Sciglio i Constanta!
#10 Rui Costa per sempre!

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 02:10   

Nie przesadzajmy z tą krytyką Ignazio, chociaż jeśli mam być szczery - oferty powyżej 10 mln euro za Abate przyjąłbym na miejscu zarządu bez zbędnych ceregieli.

Nasz wychowanek prezentuje niezły poziom, na pewno nie można go nazwać nieudacznikiem, jednak fakty są takie, że lepszy już raczej nie będzie - gołym okiem widać gdzie kończy się jego talent (szybkość + niezła gra w odbiorze). Wydaje mi się, że następca w postaci Santona (który był już wielokrotnie łączony z Milanem) zrekompensowałby z nawiązką sprzedaż Abate. W dodatku na tej operacji powinniśmy wyjść na plus a zyskujemy gracza z większym potencjałem, uniwersalnego i młodszego.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 21:04   

Cieżko teraz o sensownych bocznych obrońców, śmiech to wzbudza Santon, nawet przy grajkach typu Constant, MDS, czy Ignazio...
Nawet rewelacyjny przez sezon Maicon gdzieś zniknął, a byłby pierwszym wyborem większości klubów, gdyby tylko miały odpowiedni budżet.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 21:15   

a może Darmiana z powrotem ściągnąć choć ofensywnych zapędów aż tak nie ma, ale z tyłu wygląda dość pewnie

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 21:51   

Jak nasi boczni przestaną wchodzić w pole karne rywala, to już się to kwalifikuje pod zmianę formacji, przy tym mułowatym trzyosobowym środku jakoś tego nie widzę ;)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 15, 2013 21:23   

http://www.youtube.com/watch?v=H3u-WXadae4

Kzr 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 27, 2013 00:25   

Wiadomo coś więcej na temat ew. kontuzji Abate?

maslok 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 18, 2014 11:39   

Ponoć rozmawiamy z Abate o przedłużeniu kontraktu. Ignazio powiedział jedno zdanie, które daje nadzieję na ludzki kontrakt dla niego - że liczby, o których mówiły media (3 mln euro) są dalekie od rzeczywistości. Czyli pewnie dostanie 2 mln i ok.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 18, 2014 12:33   

Jak bedzie dalej gral tak, jak w pierwszych dwoch meczach, to ja jestem bardzo za. Ta ten moment mamy 3 bocznych obroncow + Zaccardo, czyli elegancko. 2 miliony to tez nie jakis szal, a do Abate mam sentyment, gra z nami od dawna, w tym sezonie pyknie mu pewnie 200 mecz.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Wrz 18, 2014 14:12   

maslok napisał/a:
Ponoć rozmawiamy z Abate o przedłużeniu kontraktu. Ignazio powiedział jedno zdanie, które daje nadzieję na ludzki kontrakt dla niego - że liczby, o których mówiły media (3 mln euro) są dalekie od rzeczywistości. Czyli pewnie dostanie 2 mln i ok.

I chyba warto wspomnieć, że typ jak na chwilę obecną wygląda, jakby się ogarnął w temacie, bo jego postawa w dotychczasowych meczach w tym sezonie napawa optymizmem, iż Ignazio po prostu dojrzał. I nie biega w tę i we w tę wrzucając piłki a'la kop na bramkę z futbolu amerykańskiego...

kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 18, 2014 14:15   

2 mln to sporo, ale suma całkowicie do przyjęcia. Dać mu kontrakt na 2 lata z możliwością przedłużenia na kolejny rok i wszystkie strony (prócz Raioli -_-) powinny być zadowolone.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 18, 2014 14:19   

Pytanie czy dojrzał, czy właśnie walczy o kontrakt. Dla mnie to on jest taki niewyraźny, nie wiem sam co o nim myśleć. Niby wychowanek, niby doceniam że jest całkiem niezłym piłkarzem, ale są zgrzyty. Nie mogę jakoś zapomnieć tego, o czym się mówiło za kadencji Seedorfa - że Abate rozwala szatnie i podburza graczy przeciwko trenerowi, bo stracił miejsce w składzie. Poza tym te żądania finansowe. Czuję tu jakoś dziwnie rękę Raioli. Pytanie, czy gracz faktycznie jest zaangażowany i chce być częścią Milanu, tylko nie pasował mu Clarence, czy też chodzi mu o kasę, a gra tylko jak ma ochotę i prywatny cel. Nie ukrywam, jego gra w tym sezonie na razie jest bardzo dobra i jestem zwolennikiem pozostawienia go, ale nie za wszelką cenę.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 18, 2014 15:12   

Sama walka o nowy kontrakt nie jest w stanie spowodować, że nagle nauczył się wrzucać, podawać i nie tracić głupio piłek, może po letnim okresie przygotowawczym będzie dobrze i Ignazio wykorzysta nie tylko swoją szybkość, ale też zacznie myśleć ;)

Odpowiedz do tematu